Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nektek bevált a panelprogramos fűtés?Annyi mindent hallani.. fórum

Nektek bevált a panelprogramos fűtés?Annyi mindent hallani.. (tudásbázis kérdés)


24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - Ujlany)
2012. febr. 4. 14:56

Szomorú, de igazad van :(

Nálunk csak a jogaikat szeretik hangoztatni, a kötelességeket meg magasról letojják.

Pedig mennyivel jobb és egyszerűbb lenne normálisan együtt élni.

De ez van!

23. ujlany (válaszként erre: 21. - Globus)
2012. febr. 4. 13:42

Teljesen egyetertek. Raadasul a tarsadalom is alakul, egyre individualistabba leszunk, a kozosseg fontossaga is atalakul.

Emlekszem kb. 25 eve amikor a lepcsohazunkat kellett belulrol felujitani, osszealltak a lakok (szuleink) vettek meszet meg olajfesteket es lefestettek mindent. Ha meg havat kellett lapatolni, apukak becsongettek egymashoz, aztan mentek egyutt takaritani, nehogy mi gyerekek elcsusszunk.

Ezek ma mar szinte nem letezo dolgok. A legtobb ember csak magara figyel.

22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - Globus)
2012. febr. 4. 13:21

Ja!

Közös lónak...

21. globus (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2012. febr. 3. 23:11
A ház közös elosztója alapján számolva nem, mert igazából a mért egységek után arányokat számolnak, és a keveset fogyasztók arányosan mégis többet fizethetnek, mint a valóban mért érték. Nem mindegy, hogy ezret osztunk 40 felé, vagy 5000-et 40 felé. Még ha megtartjuk az arányokat, akkor is szívás.
20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Globus)
2012. febr. 3. 23:06

Csak a lakók ezt elfelejtik, pedig az egyéni mérés sem igazságos... :(

Nem lenne bolt, ha felhívnák erre az emberek figyelmét, mert akkor ki akarna egyéni órákat felszerelni?

19. globus (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2012. febr. 3. 22:12
Igazság szerint az átalánydíjas fűtésnél sem volt kötelező az utcát fűteni, a lecsavarás mindenki előtt nyitva állt. Eszetlen pazarlás ment ezerrel, mérőnél mindenki csavarja, eső után köpönyeg.
18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - 41fdab80c1)
2012. febr. 3. 19:30
A házakban mindenhol van óra, hogy mennyi hőmennyiséget használ el a ház. Ha mindenki magától is lejjebb tekerné a radiátor szabályozóját, akkor mindenféle külön mérőke nélkül is sokkal kevesebbe kerülne a fűtés - mondta ezt nekem a főtáv egyik emberkéje. És milyen igaza van és az emberek egy része meg milyen qka! :((
17. ujlany (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2012. febr. 3. 13:09

en nem rad reagaltam.

Csak leirtam a velemenyemet.

16. 3532273647 (válaszként erre: 15. - Ujlany)
2012. febr. 3. 12:58
Olvasd el kérlek,amit előtte írtam...678000Ft-ot kell befizetni!
15. ujlany
2012. febr. 3. 12:56

Anyukamnak nagyon bejott. Pedig o egesz nap otthon van, nyugdijas, es foldszinti lakas.

Szerintem azt nem szabad varni, hogy teljesen feltekerjuk a termosztatot es megis kevesebb lesz a futesi koltseg.

Sporolni kell, es akkor tenyleg kisebb a szamla.

Mielott mi belementunk mi is sok negativumot hallottunk rola, es biztos hogy ez a "rendszer" sem tokeletes.

Sajnos aki hosszu evekig hozza volt szokva ahhoz, hogy nyomtak a meleget, elzarni nem igazan lehetett, max. az ablakot kinyitni, annak most tenyleg nehez hozzaszokni a 20-22 fokhoz.

Mi a felsobb szinteken lakokat irigyeljuk. Kozuluk van aki csak most kezdett futeni, hogy ilyen hideg lett.

2012. febr. 3. 12:44

Fel vagyok háborodva-nem csak én:közel 300 lakásből álló (10 emeletes panel sorház)tavaly megszavazta a panelprogramot. Tegnapelőtt kaptunk egy " Tájékozható az épületre és lakásra eső költségekről és a finanszírozásról"

Ez az én 53nm lakásomnál önerő egy összegben fizetve 678620Ft, 8 éves futamidőre 9614Ft. Természetesen a jelenlegi 8700Ft közös költség mellett. Persze, már a befizetési határidők is le vannak írva. Nálam a nyílászárók már cseréltek, ahol ezt nem tették meg egy összegben közel egy millió a befizetendő összeg?

Normálisak ezek?

Mindenki fel van háborodva, szerdán közgyűlés, de szerintem ez már nem visszafordítható. . . de miből fogjuk fizetni. .

Most olyan papírok jelennek meg a lépcsőházban, hogy fogjunk össze, ne engedjük, hogy néhány ember megszavazza, hogy 1M kiszedjenek a zsebünkből-szerintem ez akkor már eldőlt amikor megszavaztuk-én nem.

Ezt szerintem úgy szavazták meg, mint MO kedvenc gyümölcsét(narancs)

13. clugie
2012. jan. 7. 08:55

Ha el akarod adni mindenképpen várd meg a panelprogramot, mert sokkal gyorsabban elmegy a kecó, ha már legalább elkezdték a felújítást.

Amúgy a mi házunkban úgy van kitalálva, hogy 30-70 arányban fizetjük a házban mért és a lakásban mért adatok alapján. Ezt a szélső lakók szerették volna 40-60 arányra változtatni, mert ugye nekik többet kell fizetniük ugyan azért a hőfokért, de végül maradt a 30-70.

2012. jan. 6. 19:47
Igen, 18e helyet 25e, és 18fok.
2012. jan. 6. 12:31
ÉN életemben először, most lakom 3 éve panelben. Az első évet, átalány alapján kellett fizetnem, mert új lakó voltam. De akkor fűtöttem is, mert nem is gondoltam ilyenre, hogy el lehet lenni fűtés nélkül is. Csak aztán a szomszédéknál tapasztaltam, hogy óne fűtés és még úgy is atlétában, meg egy szál otthonkában vannak a lakásban. Tavaly én is ráálltam arra, hogy csak a hálót fűtöttem és el lehet lenni így is,pedig fagyos vagyok. Ma volt a leolvasás, az eredmény ragyogó, -2/3-dal csökkentettem a fogyasztást. Csak az a piszokság, hogy a -korrekció értékét vissza nem fizetik, csak lefűthetem.
2012. jan. 6. 11:06

Sziasztok!

Olyan lakásban él 2 ismerősöm is,hogy külső szigetelés,ablakcsere volt,egyiküknél szinte fáztam(és tudom,hogy takarékosak), a másikuktól csak hallottam,hogy majdnem duplája,mint tavaly volt.Az én 53nm. lakásom dec.-ben 23e távfűtéssel,nekik a 45 nm 28e.

Tegnap ismerősöm szintén 55nm körüli lakásnál viszont 11e számlát mondott!Egyik sem szélső,szigeteltek,ablakcserések.

Olyan problémám van,hogy nálunk most indul a panelprogram,féltem is az ablakaimat,hogy kicserélik,én már 2004-ben cseréltettem,meg vagyok elégedve,rendszeresen fűtöm az utcát is.Mennék gázos egyedibe,természetesen ráfizetnék.Érdemes megvárni a panelprogramot?

2012. jan. 6. 10:53

Nekem nagyon bevállt. Csak a hálót fűtjük, mert ott anélkül éjjel fázunk. Konyhát felesleges fűteni, nappaliban ha tv-zünk és esetleg fzunk betkaarózunk, de ott is van 20 fok. wc-ben csak cső van, fürdőben az se és ott sincs hideg. 3. szobában 1esen megy a radiátor m az a dolgozó és ott sokat vagyunk. alapesetben mezitláb rohangászom a lakásban. de mivel 9. emelet igy ez nem csak a fütésnek modnahtó be. mi most költöztünk ide, az előző lakók fogyasztása alapján fizetünk most 12 ezret, jövőre kevesebbet fogunk, m nálunk mindenhol ment a fütés 24-25 fokvolt bent, m két kisgyerek is volt.

A macskám döglik a melegtől folyamatosan a csempén, tehát tényeg meleg van :)

2012. jan. 6. 10:41

Nekem nagyon nem!!!!!


Senki nem fűt körülöttünk, én otthon vagyok gyesen a kisbabámmal, így nekem muszáj fűtenem. De mivel szinte senki nincsen otthon nappal, így ők nem fűtenek (ami érthető), de így az egész házat fűthetjük mi, még jó hogy most nincs olyan hideg tél.

Ja és persze este is mindenki próbál a fűtésen spórolni, aminek mi isszuk meg a levét.

2012. jan. 6. 10:34

Sokat számít, hogy a panelprogram kiterjed-e a külső szigetelésre is vagy csak az egyedi mérők és a radiátor csere van benne.

Azon kívül lényeges szempont, hogy hol helyezkedik el a lakás.

A földszintieknek és a szélső lakóknak max. akkor éri meg, ha az ablakcsere és a szigetelés is megtörtént.

A panelprogram költségét (400-900 ezer Ft) nagyon sokára hozza vissza, de az ingatlanod értékét mindenképpen növeli.

2012. jan. 6. 10:32
Nekünk is nagyon bevált, egyedi mérőóra van radiátoronként. 53nm-es a lakás, korszerűsítés előtt 30 ezer körül volt a fűtés, most pici baba mellett 16-17 ezer! Tavaly hidegebb volt a tél, akkor is kb. ennyit fűtöttünk és fizettünk.
2012. jan. 6. 10:31

szia

nekünk is mért fűtés van, 10-en lakunk szélső lakásban, itt is felülről indul a fűtés. Idén még nem fűtöttünk egy percet sem és kb. mezítláb szaladgálok. Éves szinten olyan 60ezret spórolunk meg. Szóval naná, hogy igen!

2012. jan. 6. 10:30

Nálunk is szigetelt a panel, új ablakok vannak, itt is egyedi mérő van.

Radiátort nem is szoktuk kinyitni, csak azzal fűtjük a lakást ami a le- és felszálló csövekben megy, így van 22-23 fok a lakásban.

Első évben még a tavalyi átlagot nézték fizetésnél (erre sok lakó felháborodott), de a többi évben már reálisan el tudtak számolni a mérők alapján.

2012. jan. 6. 10:22

szia

mi albérletben lakunk a 10. emeleten. ebben a lépcsőházban a 10.ről indul a fűtés. a radiátorokon mérő, műa. ablakok. eddig még nem fűtöttünk, átlag hőmérséklet 21-22 fok a lakásban szellőztetés mellett. a barátnőm ugyanígy van, mivel ugyanúgy kifizeted a fűtést amit számláznak, de augusztus környékén ha nem fűtesz, visszajár egy jó része. ő tavaly 35000 Ft-ot kapott vissza.

2012. jan. 6. 10:20
Egyedi mérőnk van. Nagyon bevállt! Az eddigi 25 ezer helyett most csak 12 ezret kellett fizetni! A tavalyi évet vették alapul, az alapján átalányt számítottak. Év végén leolvassák és elszámolás lesz. Reméljük nem lesz olyan iszonyú hideg tél, mint tavaly volt.
2012. jan. 6. 10:16
Nektek bevált a panelprogramos fűtés?Annyi mindent hallani..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook