Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van közöttetek valaki, aki az OTP faktoringnál dolgozik? Fontos lenne! fórum

Van közöttetek valaki, aki az OTP faktoringnál dolgozik? Fontos lenne! (tudásbázis kérdés)

10. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 7. - Dodo72)
2013. nov. 23. 11:57

Ebből a szempontból szinte mindegy, hogy személyi vagy ingatlanfedezetes hitelről van szó, a személyi hitel miatt is ráteszik vagy tehetik a végrehajtási jogot az ingatlanra.

Szélhámossal van dolgotok, jól megvezetett benneteket. Megállapodást kellett volna kötnötök, jelen helyzetben semmi közötök az ingatlanhoz, amire idáig költöttetek. Menjetek ügyvédhez.

9. dodo72 (válaszként erre: 8. - Aville)
2013. nov. 21. 09:21
Sajnos egyre inkább az az érzésem nekem is, hogy át lettünk vágva... Az a baj, hogy teljesen elzárkózik attól, hogy lelakjuk a felujítást, bejelentkezni nem engedett ide ideiglenesen sem bennünket, és attól félek, ha nem fizetek neki, 3 gyerekkel szépen kirak az utcára. Mert gondolom, így hogy nem vagyunk ide bejelentve, simán megteheti.
2013. nov. 21. 09:18

Csak a felújítási pénz volt az. A másik nem, az bérleti díj volt.

Bocs, de amennyiben a ház tulaja elzárkózik a személyes találkozótól, h ezt rendezzétek, asszem át lettetek vágva. Ha nincs papír az eredeti célról lelaknám a felújítást, és tipliznék onnan, de gyorsan.

2013. nov. 21. 09:06

Az egyik otp személyi kölcsön, a másik takarékszövetkezeti ingatlan jelzáloghitel. Amiért érdekel engem:

Két évvel ezelőtt egy ismerőstől "tartós" bérletben kivettük az ingatlanát. Tudtuk, hogy már faktoring cégnél van a házon lévő tartozás behajtása, ezzel nincs is gond. Én minden hónapban fizettem neki azt az összeget, amit a faktorinos számlára kellett volna befizetnie. Nyugodt is voltam, egészen ez év augusztusáig, amikor megjelent a fenti cégtől egy nagyon kedves, segtőkész úr, hogy a ház tulaját keresi, mert hogy a fent említett összeg ez idáig nem került befizetésre. Semmi elérhetőséget ehhez az úrhoz nem tudnak, csak ennek az ingatlannak a címét. Igaz, én is csak egy telefonszámot, valamint egy számlaszámot tudok, amire eddig a tulajnak fizettem, címszó alatt, hogy tartós bérlet címszóval mi kifizetjük a hitelét, annak fejében 5 év lejártával mienk az ingatlan. Amit úgy kell elképzelni, amikor mi ebbe belementünk, egy kiégett, víz, és villany nélküli házikó volt, amit mi két év alatt rendbe hoztunk. Tulaj állítja, hogy ő két évig azt hitte, a ház behajtási számlájára fizette az általam küldött összegeket, és miután a faktoringos úr megkereste, akkor derült ki, hogy ő eddig a személyi kölcsön behajtást fizette. Nem tudom, mit higgyek? Persze, se egy befizetési bizonylat, sem az, hogy találkozzunk, és megmutatja a befizetett bizonylatokat, semmi... az hogy mi a neki kifizetett közel 600 e Ft mellett a másik sacc. 5-600 ezret már ráköltöttük a házra nem érdekli, váltig állítja, semmi gond, fizessük csak tovább neki... Tudom, perrel, rendőrséggel semmire nem megyek, papírt azért nem írtunk róla, mert amíg a tartozást ki nem fizeti a házra, úgysem írathattuk volna a nevünkre az ingatlant. Így azt hiszem gyakorlatilag ablakon kidobott pénz volt, amit eddig fizettem.

2013. nov. 21. 09:00
Mivel 10 éve bankos/biztosítós ügyfélszolgálaton (személyes és telefonos) dolgozom, bár az otp faktoringnál nem, kétségkívül állíthatom, h simán előfordulhat. A két szerződésnek külön szerződésszáma van, így teljesen külön kezeli a rendszer. Termeszetesen minden cégnél vannak folyamatosan olyan projektek, h ezeket a szerződéseket egy ügyfél alá fésüljék össze, mert a pénzintézetnek is jobb így. De bármily hihetetlen ez nem olcsó és nem kis munka, ritkán fordítanak erre pénzt és energiát a szolgáltatók.
2013. nov. 21. 08:55
Előfordulhat. A két tartozást külön KELL kezelni, mert külön szerződések. És ha két külön kezelő is foglalkozik vele, akiknek különböző adatok állnak a rendelkezésére, akkor előfordulhat, hogy az egyiknek megvan minden adat (az ingatlanhitel tartozásokat 'komolyabban' kezelik, így gondolom ott vannak meg az adatok), a másiknál pedig nem.
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Dodo72)
2013. nov. 21. 08:55
Igen, elképzelhető. Főleg abban az esetben, ha nem egy cégtől vette meg a faktoring a tartozást.
2013. nov. 21. 08:51
Köszi kék irisz! Igazából csak egy kérdés lenne. Elképzelhető az, ha valakinek az ingatlan hitel tartozását, valamint a személyi kölcsön tartozását a faktoring cég kezeli, hogy ez a két behajtás két külön számlán fusson, és az egyiknél ismert az illető elérhetősége, tehát tud vele kommunikálni a cég, a másik tartozásánál pedig nem?
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Dodo72)
2013. nov. 21. 08:48
Én nem, de segítek, ha tudok.
2013. nov. 21. 08:22
Van közöttetek valaki aki az Otp faktoringnál dolgozik? Fontos lenne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook