Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt valaki aki mostanában vett föl félszocpolt? fórum

Van itt valaki aki mostanában vett föl félszocpolt? (tudásbázis kérdés)


27. 7326500543 (válaszként erre: 26. - Ritamoto)
2009. márc. 31. 19:02

Sziasztok,új vagyok itt...

Kérdésem a következő:

4 éve házasodtunk össze,vettünk 50- 50% ban egy 55 nm-es 2 szobás lakást,nincs rajt semmi hitel.Kislányunk 2,5 éves.

Szerintetek feltudnánk venni a félszocpolt?,hogyan ,hol,mit csináljak hogy sikerülhessen?

aki tud kérem írjon!köszönöm előre is:Bea

26. ritamoto (válaszként erre: 25. - Czfhk)
2009. febr. 12. 15:43

Megkérdezhetem, hogy hogyan fogtok az összeggel elszámolni? Lesz annyi számlátok?Magatoknak csináljátok, vagy vállakozó?

Mi is felvennék, csak félő, hogy nem tudunk elszámolni, mert kevés lesz a számla.

25. czfhk
2009. febr. 12. 14:12
Sziasztok! Mi most tetőtérbeépítésre vettünk fel félszocpolt.
24. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Dorka29)
2009. febr. 10. 14:37

Ez lemaradt:


Vannak kifejezetten ezzel foglalkozó oldalak, ahol nemcsak a jogi szöveg, de magyarázatok is találhatóak hozzá. érdemes lenne ott utánanézned.

2009. febr. 10. 14:36

Mi is most tervezzük a felvételt.


Úgy hallottam, hogy megint változtatni fogják, de nem tudom, hogy mit..


Az eddigiek szerint élettársak is felvehetik, ez nem probléma.


Viszont ha jól emlékszem, akkor a tetőtérbeépítéshez nem lehet, vagy legalábbis volt valami korlátozás ezzel kapcsolatban.


Tudomásom szerint csak vásárlásra, illetve bővítésre lehet, korszerűsítésre nem.

2009. febr. 10. 10:37
kérdeznék valamit :korszerűsitésre adnak félszocpolt vagy csak bővítésre mennyiben változott most vagy nem változott semmit a szocpol mert én már bőviteni nem nagyon tudnám meg nem is volna nagyon muszály de korszerűsiteni ablakcsere vagy gázbekötés az jó volna köszi aki válaszol.
21. czfhk (válaszként erre: 20. - Meli74)
2009. jan. 29. 14:26

Szia Meli!

Bizony a neveden kell legyen legalább valamennyi része. Mi is pont így jártunk és én is meg kellett vegyem a férjemtől a ház 1/50 tulajdonrészét. Még az élettársi kapcsolatra is kérdezzetek rá. Üdv Hajni

20. Meli74
2009. jan. 26. 12:46
szia. Tud valaki segiteni,??-fél szocpolt szeretnénk felvenni lakásbővítésre (tetőtér)A ház az élettársam nevén van nekem is lakástulajdonosnak kell lennem ,hogy megkapjuk ??Elöre is köszi
19. 384537464f (válaszként erre: 18. - 2ff6169168)
2008. ápr. 21. 15:34

Szia Gabi!


Sok mindent kéne tudnom ahhoz, hogy tudjak válaszolni, de a válással százak (ha nem ezrek) oldották ezen problémát! A tgyás időszaka alanyi jogod, de utána már például gyedre és gyesre is mehet a nagymama, ezen esetleg gondolkodtattok? Van a nagyi nevén valami ingatlan? Ha nincs, elváltok, ő a együttköltöző személy, ő kapja a gyedet/gyest papíron és kész! Ezt a megoldást például ez egyik barátnőm kényszerből választotta (még csak nem is szocpol miatt, persze nekik válni nem kellett, de nem akartak ellesni az anyasági juttatásoktól, és kellett a gyermekvédelmi szolgálat nem kis besegítése), mert a munkáltatója közölte, hogy ha akárcsak 2 évig otthon mer maradni, és nem megy vissza legalább félállásba, akkor felejtse el őket. A barátnőmék anyagi helyzete nem engedte, hogy a gyes végén ne legyen hova visszamennie dolgzoni és bizonytalan legyen, hogy mikor talál majd állást. Nem tudom ti hogy álltok ezzel a kérdéssel, de a nagyi szóba jöhet, több szempontból is, mint a mellékelt ábra mutatja! De azt nem értem, hogy miért baj az, ha te semmit nem kapsz? Az csak papírforma, hogy neked, a nagyinak, vagy a férjednek utalják a juttatást, az, hogy kinél köt ki, az más kérdés! Gye/d/s/re a férjed is mehet és mellette dolgozhat főállásban az új szabályok szerint!


Szia!

2008. ápr. 14. 11:17

Szuzy!

Már hogy gondolod azelválást? Hogy a férjemnél lennének a gyerekek, és őigényelné meg a félszocpolt?

Ez nem jó, mert gyáson vagyok (2 hónaposak a legkisebbek) és akkor semmit nem kapnék! Nem?

Már mi is gondoltunk erre a megoldásra, de ez azért elég bonyolultnak tűnik.


Köszi! Gabi

2008. ápr. 3. 13:18

köszönöm, persze nem csalni akartam, csak annyira nem adnak tájékoztatást sehol, amúgy is hülye vagyok hozzá :-)

A bankoknál még utánajárok, hogy egyáltalán megéri-e a cécót.

16. 384537464f (válaszként erre: 15. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 3. 11:05
Szia! szerintem az attól függ, hogy most a földhivatalban, hogy van számontartva a ház. hA VAN OLYAN HELYISÉG AMI MÉG NEM KERÜLT FELTÜNTETÉSRE, arra fel tudnáok venni. De ez is necces, mert az én ismerQsöm belebukott ebbe, és visszafizethette az egészet kamatostul, persze, volt egy "kedves" szomszéd, aki bejelntette a turpiságot! Sajnos, nem egy ilyen eset van! Nem éri meg csalni, mert ha buksz, sokkal többe kerül! De ez csak javaslat volt részemrQl, azért is írtam le a hátul ütöit! A galériára tuti nem adnak, az nem bQvítés, a tetQtérre is csak 3 gyerek esetén adnak támogatást. A hitel pedig bankfüggQ, van amelyik ad rá deviza alapút is! üdv!
15. zsuzsy31 (válaszként erre: 13. - 384537464f)
2008. ápr. 2. 20:49
Szia! Bocsi, hogy idekéredzkedek, de talán nekem is tudsz segíteni. Most szeretnénk venni egy régi vegyes falú parasztházat, ha pár falat odébb teszünk, és galériát tervezünk (ami most padlás) az is bővitésnek számít? Ja és a bankban azt mondták, hogy szocpollal csak forint alapú hitelt tudunk felvenni, ez igaz? Amúgy 2 gyerek van.
2008. ápr. 2. 20:42
Bocs Gabi, délután jutott eszembe,hogy lehet, hogy félre informáltalak, de nem írtad, hogy örökölted-e a lakást vagy vetéttek? Feltételezem ha anyukád a haszonélvezQ, akkor örökölted! Akkor viszont nincs probléma, jár a félszocpol, ha az öröklés óta eltelt két év! :-) És anyukád bent lakik (persze nem kell, hogy ténylegesen ott lakjon, csak oda legyen bejelentve amíg igénylitek). Az ajándékozás esetén ugyanez a helyzet! Az életkorotok már évek óta nem számít! Szió
2008. ápr. 2. 13:29

Sziasztok!


Gabi, ha a te és a férjed nevén is van lakás akkor nem jár. Nem tudnátok azzal a fél lakással valamit csinálni? Eladni vagy valami? Egyébként még az lehet megoldás ha elváltok, viccen kívül, és úgy fel tudjátok venni. Melyikre szeretnétek felvenni a tiédre vagy az övére? Egyébként az eljárás elég bonya, de hamar meg van a pénz, én egyedül intéztem mindent, és egész hamar megkaptuk. Ha van kérdés kérdezz, a papírészében profi vagyok! :-)

2008. márc. 31. 12:27

Lenne egy kérdésem: 4 gyerekünk van, félszocpolt szeretnénk felvenni. A ház amiben lakunk a férjem nevén van, és nekem van egy "fél " lakásom, a nevemen, amiben Anyukám a haszonélvező.

Jár-e igy a félszocpol, és hol kell igényelni?

Ja, és nem tudom számit-e, de a férjem 49 éves.


Köszönöm: Gabi

11. encike 2 (válaszként erre: 10. - Minya)
2008. márc. 14. 14:25
Miért ne, hogyne járna.
10. Minya
2008. márc. 11. 17:04

Sziasztok!

Azt nem tudjátok véletlenül ha valaki egyedül neveli a gyermekét de szeretné igénybe venni a szocpolt lehetséges ez?

9. czfhk (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2008. márc. 10. 09:04
Igazad van, mi is így gondoljuk, úgyhogy felhívunk még néhány bankot és a takarékszövetkezetes tippet is köszönjük!
8. ritamoto (válaszként erre: 6. - Czfhk)
2008. márc. 10. 08:30
Szerintem azért kérdezd meg máshol is, mert szerintem egy állami támogatás felvételénél nem kötelezhetnek hitelfelvételre.Az az összeg egy támogatás, ami jár mindenkinek, aki megfelel a feltételeknek, de azt még sehol se olvastam,hallottam, hogy hitelt muszáj hozzá fölvenni.
2008. márc. 10. 07:30
Még sosem vettem fel.
2008. márc. 9. 22:24
Sziasztok! Mi is bővitésre vennénk fel, de ahogy az egyik bank elmondta elég bonyodalmas ügy lesz. Plusz hitel nélkül nem adják ki az összeget. Nekünk is csak fél szocpol jár. Én is figyelmesen olvasom majd a hozzászólásokat és ha megtudok valamit természetesen leírom.
5. vincze.era (válaszként erre: 3. - Ivett 1)
2008. márc. 9. 21:23

Szia!


Lákás vásárlásra vettétek fel? Mi is panelra szeretnénk felvenni.

2008. márc. 9. 21:18
Köszi Ivett!Mi házbővítésre szeretnénk igénybe venni, de egyik bank sem igazán van képben ezzel kapcsolatban.A Takarékszövetkezetet én is hallottam mástól is, ott fogjuk megpróbálni.Mi is hitel nélkül szeretnénk, és az a bankoknak nem nagy üzlet-úgy is állnak hozzá a kérdéseinkhez.
2008. márc. 9. 21:00
Én tavaly vettem igénybe,de nem magánházra hanem panelra.Elég nehéz ügy.A lényeg hogy ha lehet ne banknál vegyétek föl,mert le vesz 60-70ft-al.Volt olyan bank aki szóba se állt velünk,mert hitelt nem vettük föl. Mi takarékszövetkezetnél intéztük így "csak"20 ezer volt a költsége.Szerződés mindenképp kell meg egy csomó minden.Szerintem a legegyszerűbb ha hivatalos helyen megkérdezed.Remélem azért tudtam valamit segíteni.
2008. márc. 9. 20:50
Engem elsősorban az érdekel, hogy mennyire volt nehéz ügy? És mikortól lehet elszámolni a házbővítés során keletkezett számlákat? Az építési engedély megszerzésétől, vagy amikor utalják az első részletet beleőle? Vagy már pl. a most vásárolt dolgokat is el lehet rá számolni?
2008. márc. 9. 20:47
Van itt valaki aki mostanában vett föl félszocpolt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook