Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valaki dolgozik az OTP-ben vagy vett fel mostanában onnan hitelt? Segítség kellene. fórum

Valaki dolgozik az OTP-ben vagy vett fel mostanában onnan hitelt? Segítség kellene. (tudásbázis kérdés)


5. 3c111cc40f (válaszként erre: 4. - B2076ec79b)
2010. jún. 21. 11:35
köszi!
2010. jún. 21. 10:04

Ezt találtam a neten:

Mint ismeretes, március 1-én már az első rendelkezések életbe léptek, melynek következtében a fedezetül szolgáló ingatlan(ok) forgalmi értékének meghatározott százalékában korlátozták a felvehető hitel összegét.

A megállapított határok a következők: (6 §) :


Az ingatlanra alapított jelzálogjog fedezete mellett nyújtott hiteleknél a kitettség vállaláskori értéke nem haladhatja meg


forint alapon az ingatlan forgalmi értékének 75%-át, pénzügyi lízingnél 80%-át.

Euró alapon az ingatlan forgalmi értékének 60%-át, pénzügyi lízingnél 65%-át.

Egyéb devizanemekben az ingatlan forgalmi értékének 45%-át, pénzügyi lízingnél 50%-át

2010. jún. 21. 09:11

Segítség kellene. Kérdésem lenne, hogy hogy számolják az adható hitelt június 11 után?

Azt értem hogy felértékelik a házat. Annak a 90%-a a hitelbiztosítéki érték. Na de innen hogyan tovább? Hány százaláka a HB értéknek az adható hitel?

2010. jún. 21. 09:10
Valaki dolgozik az OTP-ben vagy vett fel mostanában onnan hitelt?
2010. jún. 21. 09:09
Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook