Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt olyan akinél családi veszekedés volt az esküvő miatt? Ha igen mi volt az oka? Nem a 2 család között, hanem az egyik családon belül. fórum

Van itt olyan akinél családi veszekedés volt az esküvő miatt? Ha igen mi volt az oka? Nem a 2 család között, hanem az egyik családon belül. (beszélgetős fórum)


16. edadf283be (válaszként erre: 14. - 1ce47ad5cd)
2010. márc. 31. 16:45

igazad van,én iskivágnám,nehogy már az őreglány csessze el az én napom!!!

mire jo ez nekik??nem tudom!!

15. Anyky
2010. márc. 31. 15:51
A mi esküvőnk sem volt gondoktól mentes. Nekem nincs családom, férjem családja nagyon szeretett engem. Viszont még az esküvő előtt elmondtuk nekik (mivel folyton a baba témával jöttek), hogy mivel nekem nem lehet gyermekem, ezért unokájuk sem lesz. Ezt annyira negatívan fogadták, hogy onnantól kezdve nem kívánatos személy lettem. Azzal jöttek nekem, hogy ha tényleg szeretem a fiúkat, akkor elhagyom, és engedem, hogy rendes családja lehessen. Nos mivel párom kezdettől tudott a problémámról, nem csaptam be, az ő döntése volt, hogy így is kellek neki, ezért bár bántott minket a dolog, nem hagytuk magunkat befolyásolni. Két tanúval mentünk az esküvőre, a családjából senki nem volt jelen, sőt, azóta sem tartjuk a kapcsolatot. Nem szerencsés dolog, de nem mi akartuk így. Úgy gondoljuk, nem követtem el bűnt, amiért így büntetni is kizárni kellene engem a családból, ez egy állapot, és ettől még tudunk teljes és normális életet élni párommal. Igaz, ez nem olyan, mint egy gyerkőccel, de ettől még nem fogok apácának vonulni, hogy ne sértsem más érdekeit. Ők magukat zárták ki az életünkből. Ezek után belegondolni sem merek, mi lesz, ha egyik családtagjuk mondjuk mozgássérült lesz, vagy fekvőbeteg, mindenkit kiutálnak a családból? engem csak addig szerettek, amíg az unokájuk anyját látták bennem? Férjem is olyan szinten csalódott bennük, hogy hallani sem akar róluk. Mi már sok éve élünk boldog házasságban, és egyáltalán nem bánom, hogy kicsi, meghitt esküvőnk volt. Persze más terveink, más céljaink vannak, mint egy gyermekes családnak, de így is lehet élni.
2010. márc. 31. 14:13

A párja teljesen mellette áll és ő is elmondta a véleményet, de miután elhangzott az a mondat, hogy verje meg az isten és oda többet nem kell menjen, kézenfoga és eljöttek, és azt mondta, hogy ez legyen elég, többet hallani a mamáról nem akar, lesz ott 79 enber annak kell örülni és nem egy miatt szomorkodni. Amugy igaza van.

Most az a para vagy inkább gyomorforgató, hogy ha ezek után mégis elmegy a lagziba akkor majd ott kell jópofizni és azért egy ilyen után én se nagyon fogok tudni , hát még a barátnőm. Nem tom amugy én kivágnám mint macskát...

13. edadf283be (válaszként erre: 12. - 1ce47ad5cd)
2010. márc. 31. 13:33

Szegény Gréta!!

Nem irigylem,ennyiből talán jobb az én anyosom,legalább ő nem jön el,ő majd a faluban csinálja a balhét azt szereti ha mindenki neki ad igazat,engem meg nem érdekel sem anyos,sem a falu,tettem márolyat hogy kizártm az életünkből aztán Férjem kérésére visszaengedtem,már bánom,

egyszerüen mivel Gréta lelkis,nagyon nehéz lesz neki,de anyosom engem is megfenyegetett ugyan igy hogy felköti magát én erőt vettem azt mondtam neki milyen vastag kötelet vegyek hozzá(nemvolt egyszerü visszaszolni de ha ahgyja magát az emer utána semlesz jobb itt vagyok rá példaként)Muszáj lesz neki kiállnia magáért,

kérdésem lenne,mit tesz a férj??ő nem segit neki elsimitani az ügyet,nem szol rá a mamára??miért nem??

2010. márc. 31. 13:29

Hát látom akkor nem csak itt áll a bál. Gréta tegnap azt mondta, hoyg nem érdekli az egész túlvan rajta és enniy, de reggel mikor átjött látszott rajta semmit nem aludt:S vettünk a dmben nyugtató teakeveréket hátha... az a baj, hoyg lelkis és napokig fog rágódni.

És akiknél balhé volt a lagzi előtt,ott hogyan oldották meg, hogy a nagy napon még véletlen se legyen baj? Mert Gréta nagyanyja olyanokat mondott, hogy vagy felköti magát majd aznap reggel, hoyg még véletlen se legyen jó a nap, agypedig odajön és hatalmas balhét csinál.

Remélem azért nem fog odajönni.

11. edadf283be (válaszként erre: 9. - Herika40)
2010. márc. 31. 07:13

Hát igen ez a baj velük,elfelejtenek mindent ami velük is megtörtént!!!aposomat rákényszeritették hogy elvegye anyosomat mert terhes volt!!igy kezdödik egy szép családikör!! :-))

anyosomat utálta az anyosa(nem csoda)és most ezt teszi velem és a sogornőmmel is,a 3 sogornőm az isten,mert ő anyostol 20km-rel arrébb van és csak évi 2szer mennek,de mi vele szemben lakunk??annak ellenére nem hagyom hogy egy ilyen nő elrontsa azt a napot ami nekem a legszebb,ha megprobálja szépen megkérem menjen haza,és nem érdekel hogy ki hargszik meg vagy ki nem,elegem van abból hogy külsös emberek probálják az életem kegyetlenné tenni és szétszakitani a családomat,ezt nem engedhetem(ha engedek onnantol elvesztem)

ez nem az az anyos aki lenyugszik,ő harcol mig él...

pedig utálja a férjem(mikor megszülte azt mondta,mert mentőautoban született,és mivel 3 gyerek és szintén fiu lett,hogy BÁRCSAK KIBASZTALAK VOLNA A MENTŐAUTÓBÓL,MOST NEM LENNE GONDOM,MEG MÁR A BÜNTETÉS IS LEJÁRT VOLNA ÉRTE,DE SAJNA A MENTŐSŐK OTT VOLTAK NEM TEHETTE,)

anyosom végig ugy és igy ebben a hitben nevelte a férjem hogy ő egy kolonc,de ba...ni jo volt,akkoriban is volt védekezés...miért nem védekezett????

rám vethetitek a kővet,de nem tudjátokmicsoda pokol az életem az anyosommal szemben.

egy kegyetlen nő...

egy mindenre elszánt hárpia...

nemriad vissza attol sem hogy hazudjon a férjemnek...

hihetetlen micsoda gyülölet és irigység van benne/bennük!!

bocs kiakadtam.

10. 2c2de63135 (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. márc. 30. 23:07
nálunk azon tört ki a botrány, hogy nem a keresztanyukámat kértem fel tanúnak...szerinte ez így illik, de én erről nem is hallottam(biztos valami régi szokás..), de mivel nem is nagyon tartuk a kapcsolatot(bár vérszerinti rokon) ezért egyik unokatesóm volt a tanú, aki közel állt hozzám, ezen keresztanyukám úgy megsértődött, hogy 5évig nem beszélt a szüleimmel(de az esküvőre eljött, ott is állítólag puffogott, csak mondták állítsa le magát...én mindenről csak az esküvő után értesültem, sajnáltam a dolgot, de ennek ellenére sem kértem fel volna tanúnak...
2010. márc. 30. 20:19
Hát igen sajnos a szülők elfelejtik azt, hogy mikor ők mentek férjhez vagy nősült meg a férfi milyen érzés volt a számukra, mikor akadályokba ütköztek.
2010. márc. 30. 20:11
Én most április 24-én megyek férjhez, (nem először, de utoljára) és 50 fős lagzink lesz, szerintem nem lesz veszekedés, mindenki szeret mindenkit. Én hálás vagyok ezért a szüleimnek, mert bár elváltak, kulturáltan viselkednek egymással mindig. Az egyik fiú ismerősömnek azonban azt mondta az édesanyja, hogy "ha apádat is meghívod az esküvődre, akkor én nem megyek el." A fiú azonnal válaszolt, és szomorúan azt mondta, "anyu, nagyon fogom sajnálni, hogy nem leszel ott." Erre végül az anya gondolta meg magát, és mégis kibírta egy fedél alatt a volt férjével...
2010. márc. 30. 20:10

Nálunk nem lesz esküvő (egyelőre), de ha lenne is, marha problémás lenne.

Párom szülei elváltak 5éve, "Após" újranősült 3 éve, a régi és az új feleség meg nem bír megmaradni egy légtérben (régről ismerik egymást).

Bár "Anyósom" azt mondja, hogy ha esküvőről lenne szó, akkor azért nem lenne gond.

Itt most a szülőnek kell(ene) megértőbbnek lennie, mégiscsak a barátnődék napja lesz, nem az Anyukájáé. Az idő meg úgyis megold mindent, úgysem hagyná ki a lánya esküvőjét.


Én csak 2 tanúval szeretném az esküvőt, utána pedig egy kötetlen bográcsos, karaokés, retró táncos bulit. Mindkét unokatesóméknál bevált.

Párom lakodalmat akar, így kettőnk között emiatt ment a vita. :) Így nem is házasodunk össze. :)))

2010. márc. 30. 20:05
hát nem irigylek senkit sem, bár nálunk is volt probléma igaz a testvéreméknél, csak hát az öcsém kijelentette, anyukámnak, hogy ha nem tetszik el sem kell jönnie. És igy tört ki a családi veszekedés. A véleményem az, hogy az dirigál, aki fizeti.
2010. márc. 30. 20:02

Halihó!

Az esküvőmre készülök- elvileg ősszel lesz- na pont a hasonló esetek miatt nálunk szűk családi esküvő lesz.

Szülők, 2 tanu, néhány jóbarát :) bízva abban,hogy igy elkerülhető a családi vita

4. ccf45f55f2 (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. márc. 30. 19:59
Nálunk sem ment simán. Ne hagyja veszni az esküvőt a barátnőd, mert az anyukája előbb utóbb meg fog békélni!!!!
2010. márc. 30. 19:59
Nálunk anyos közölte hogy mivel nekünk nem egy napon és akkor amikor ők akarták van az esküvönk igy nem adnak bele egy árva fillért sem.ellenzik,pedig a polgárink 2006ban volt a templomink meg most jövö héten szombaton lesz!!Azt mondta mivel van 3 gyermekem(de csak 2 gyermekem él)hogy mindegyikkel felcsináltattam magam és csak azért lett a 3 baba hogy megtartsam a férjemet stb...ehhez hasonlok és durvábbak,ott tartok hogy ezek végett és még másdolgok végett is bezártam a kapunkat lakattal(anyosék velünk szemben laknak,sajna)és mindenbe bele szeretnének szolni,de nem hagyom,remélem az esküvöre nem jönnek el,bár az ingyen kajálást nem hagynák ki soha sem,meg azt hogy idegesitsenek,de a családom anyatigrisként védem és ők nem férnek bele ebben és ezt elmondtam nekik is,nekem sem könnyű.de meg sem prbálom megéretni őket,felesleges,azt tudom ha én ilyen leszek a menyem és a vőmüssön agyon nyugodtan.anyámék lesza...ják,velem sem törödnek nem mással!!!pokol mindkettőnk szülei.
2010. márc. 30. 19:48
Barátnőmnek a mamája azt mondta neki, hogy verje meg az isten meghogy a lábát se tegye be többet hozzá éshogy nem megy el a lakodalmára,mert a csaj nem hívta meg az anyja testvérét ,persze oka volt rá,nem részletezm. Erre ma akedves mama ezeket mondta barátnőmnek és a csaj totál kés van, már le akarja fujni a bulit.Szerintem van máshol is ilyen, vagy nincs?Mindenkinél simán ment?
2010. márc. 30. 19:45
Van itt olyan akinél családi veszekedés volt az esküvő miatt?Ha igen mi volt az oka?(nem a2család között, hanem az egyik családon belül)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook