Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van-e törvény, ami előírja, hogy a szagelszívómat hová köthetem be? fórum

Van-e törvény, ami előírja, hogy a szagelszívómat hová köthetem be? (tudásbázis kérdés)


16. Natani
márc. 26. 06:03

253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet az országos településrendezési és építési követelményekről


[link]


OTÉK lényeges rész:


90§ (4) Bűzös, gőzős üzemű helyiség elhasznált levegőjét a tető fölé kell kivezetni.



92.§ (2) c. bekezdés: a kivezetés a környezetet bűz-, mérgező-, zaj-, rezgés- vagy más káros hatással nem szennyezheti


74. § (1) * A szilárd, cseppfolyós és légnemű energiatermelő anyagok égéstermékeinek elvezetésére alkalmas égéstermék-elvezetőt (kéményt, füstcsatornát) úgy kell tervezni és megvalósítani, hogy az a keletkezett égésterméket biztonságosan, az emberi életet nem veszélyeztető és az egészséget nem károsító módon vezesse ki a tető fölé – a 80. §-ban foglaltak kivételével – a szabadba.



80. § * (1) Homlokzati égéstermék-kivezetést létesíteni – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – építmény, építményrész homlokzatán nem lehet.

(2) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely létesíthető – ha a kivezetési helytől mért 10,0 m távolságon belül nincs épület – e rendelkezés hatálybalépését megelőzően használatba vett, meglévő

a) földszintes és szabadon, illetve oldalhatáron álló épület homlokzatán,

(3) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely nem létesíthető

f) a közvetlenül csatlakozó járdaszinttől mért 2,10 m-es magasság alatt.

15. szaboneg (válaszként erre: 14. - 3c0814215c)
2010. máj. 28. 16:10

Szia!

Ez is jó ötlet, csak ott ugye falfúrás-bontás, ilyenek.

Áruljuk a lakást, így már nem sokat kéne ott kibírni, ezért nem is igen akarunk már fúrni-faragni...

2010. máj. 28. 16:09
Esetleg az oldalfalon is kivezetheted a szabadba.
13. szaboneg (válaszként erre: 12. - Ekka)
2010. máj. 28. 16:08

Szia!

És nem tudod véletlenül, hogy hol lehet ezt a törvényt megtalálni?

link, ilyesmi... ??

12. Ekka (válaszként erre: 11. - Ekka)
2010. máj. 28. 16:07
És ez tuti, mert a szüleim pont most csináltatják..
11. Ekka
2010. máj. 28. 16:06
Igen, van "törvény" ..külön "kémény" kell..
10. szaboneg (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 16:03

strang...nem strong... :O Mindegy, mostmár tudjuk, miről beszél a másik! :))

Nagyon köszönöm a segítséget, a vitán már túl vagyunk, de bírságot semmiképp nem vagyok hajlandó fizetni!

Ma egyébként férjem széthúzta a csövet és ledugóztuk, inkább nem használom, míg meg nem találom a hivatalos, "szabályos" bekötésre vonatkozó leírást.

Köszönöm mégegyszer!

9. 3c0814215c (válaszként erre: 1. - Szaboneg)
2010. máj. 28. 16:02

A szagelszívód túlnyomást csinál a közös strangban, így amit te elszívsz, az a többi lakásba megy be.

Bírósági pernél műszaki kérdésekben a nemzeti szabványokat veszi a bíróság figyelembe.

8. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Szaboneg)
2010. máj. 28. 13:26

jahogy a strang :D tudomásom szerint a strang felszálló vezetéket jelent, de leginkább a vízvezetékre használják. én azt olvastam, hogy más szabályok vonatkoznak a villany- és más a gáztűzhely feletti elszívóra (mivel ez utóbbiba égéstermék is kerül), de a legtöbb társasházban - panelban biztosan - nem köthető az elszívó kivezetése a közös szellőzőre. közös szellőzőre kötés esetében a szag bemegy a többi lakásba, hacsak nincs ilyen elszívó ventillátor a tetején, kint a tetőn. mindenképp azt tanácsolom, hogy épületgépészi tanácsadást kérjetek, mert a szabálytalan bekötés a vitákon túl oltári bírságokkal is jár.

és ne szerelőt kérdezzetek, mert az azt akarja rátok sózni, amije van. épületgépész kell

7. szaboneg (válaszként erre: 6. - Simple)
2010. máj. 28. 13:22

Uhhh...ez nagyon hosszú történet...

Férjem elvállalt egy munkát itt a társasházban -már mi is tudjuk, nem kellett volna- a közös képviselő meg jól alátett, átverte, felhasználta, stb. őt. A lényege ez az egésznek, a többivel nem untatnálak :)

Még feltétlen át akarom böngészni az SZMSZ-t, meg az alapító okiratot. Hátha tényleg van erre vonatkozó rész...

6. simple (válaszként erre: 5. - Szaboneg)
2010. máj. 28. 11:36
Ha nem beszéltek, esetleg írhatnál neki levelet, amit bedobsz a postaládájába, mi is így szoktuk. Nagyon rossz a viszony, vagy miért nem beszéltek?
5. szaboneg (válaszként erre: 3. - Simple)
2010. máj. 28. 11:19
Igen...a baj az, hogy a közös képviselővel nem vagyunk beszélő viszonyban... :/ Így nem szívesen kérdezném meg őt. De az iratokatmég ma átböngészem...ez jó ötlet, bármikor ide költöztünk,minden ilyesmit elolvastunk és erre vonatkozó "szabályt" nem találtunk...
4. szaboneg (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 11:17
strong...nálunk egy közös szellőző, abban megy fel, meg jön le pl. a vízvezeték csöve... :)
3. simple (válaszként erre: 1. - Szaboneg)
2010. máj. 28. 07:53
Közösképviselődet kérdezd meg, vagy benne kell legyen az alapító okiratban is!
2010. máj. 27. 23:53
mi az a strong?
2010. máj. 27. 21:57

Kérlek segítsetek!

Van-e törvény, ami előírja, hogy a szagelszívómat hová köthetem be?

Értem ezalatt pl. a közös strongot. Társasházi lakásról van szó, egy lépcsőház/2 lakás. Betámadott a felső szomszédom :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook