Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni akkor, ha a szomszéd panelban a konyha és fürdő közötti strangba vezette a szagelszívóját? fórum

Mit lehet tenni akkor, ha a szomszéd panelban a konyha és fürdő közötti strangba vezette a szagelszívóját? (tudásbázis kérdés)


11. gizus58 (válaszként erre: 9. - Jujujo)
2015. okt. 6. 15:09
Nálunk kiköttették a kinl be volt kötve,,és véletlen szerű időpontban jöttek ellenőrizni, hogy nem e kötötték vissza!50.000 ft a büntetés első esetben ha második, akkor már 100.000!Meggondolandó, hogy megéri e kockáztatni!
2015. okt. 6. 15:06

nálunk a szellőzőbe vezetteék bele páran a szagelszívót. tilos, mert lerakódik a zsír/olaj a falán és tűz esetén szinte azonnal végigviszi a tüzet mindenhova.

Igazából a katasztrófavédelem az illetékes hatóság, de ugye milyen már feljelenteni a szomszédot??? ha amúgy nincs vele gond.


ha büntetnek, nyilván ki is kell kötni, visszaellenőriznek.

2015. okt. 6. 14:53

Zebracsikó, nefaria, zsazsanéni és gizus58, köszi.

Az lesz, hogy közös képviselőnél erre rákérdezek, sőt, nem is csak rákérdezek, hanem akkor megkérdem ennek az egésznek a menetét.


Arra kíváncsi lennék, hogy akinél volt ellenőrzés, és megbüntették, ott ki is kellett kötni vagy elég volt befizetni a büntetést? (Gondolom, ha már tűzveszélyes, és büntetik, csak nem szabad úgy hagyni.)

8. jujujo (válaszként erre: 6. - 850bb2a149)
2015. okt. 6. 14:50
Igen, ez a másik, hogy durván dohányoznak, és szerintem azt is abba fújják, mert nem hiszem, hogy 1 szál, lakásban elszívott cigit ennyire éreznénk itt fentebb.
7. gizus58 (válaszként erre: 2. - Jujujo)
2015. okt. 6. 14:47
Panelházban nem köthető be a szellőzőbe a szagelszívó.Megbüntetik érte, ha ellenőrzést kap a ház!Nálunk nem rég volt ellenőrzés, és bizony keményen megbüntették akinek be volt kötve a szellőzőbe.Ezek nem arra hivatottak, hogy a konyhai szagelszívóból jövő cuccost elvezessék, tűzveszélyes a szellőzőben lerakódott zsíros kosz,ezért nem engedélyezik sehol,egyetlen panelben sem!Kérdezd meg a közös képviselőt,neki tudnia kell!sőt van háznak tűzvédelmi szabálya, abban is benne kell hogy legyen mióta a katasztrófavédelemhez került át az ellenőrzés!!
2015. okt. 6. 14:43

Nekünk a fürdőszoba ilyen, van egy szellőző és állandóan jönnek a szagok :(

Tömény sült hagyma, fokhagymás hús, vagy bármi amit sütnek-főznek, és erőteljesebb illata van.

De a legrosszabb amikor a cigarettát érezni.

Nagyon undorító.

2015. okt. 6. 14:40
Nálunk a szagelszivóban motor is van,s naponta bizonyos időközönként bekapcsol.Van hatüság,a katasztrófa védelem felénk jön elég sokszor,mert sok volt már a panelben a tűz.Azokat kellene megkérdezni,vagy a közös képviselőt.Vagy az építési osztályt,mert sok olyan van amire engedély kell és nem is tudjuk.
2015. okt. 6. 14:40
Ez egyébként tipikus birtokháborítás. Kezd szép szóval, ha úgy nem megy, akkor jegyzőhöz lehet fordulni.
2015. okt. 6. 14:30
Kérdezd a közös képviselőt a ház szabályairól.
2015. okt. 6. 14:28

Felteszem, hogy csak az alsó szomszédból jövő szagokat érezhetjük, hiszen felfele megy, és mivel csak egy lakás van alattunk, egyértelmű, hogy kitől jön. Én úgy tudom, hogy nem szabad oda bekötni semmit, de olyan erősen jön minden szag, hogy az valami szörnyű. A legrosszabb, hogy undorító szagú kajákat készítenek, a gyomrunk forog rendszeresen. Talán múltkor éreztünk először valami kellemeset, mikor tököt sütöttek.

Úgy tudom, a stranga ilyesmit kötni nem szabad a tűzveszély miatt, de azt is olvastam, hogy ha villanytűzhelye van az illetőnek, már nem is áll fenn tűzveszély. Kérdés, hogy ilyenkor is totál megbontja a szellőzést, szóval elvileg bezavar (hiába nem tűzveszélyes). A helyzet az, hogy nem tudom, nekik milyen tűzhelyük van.

Itt mit lehet tenni? Elvileg most oda be van kötve, akkor kötelezhető, hogy máshova kösse (pl.: kivezesse)? Mielőtt szóvá tenném ezt, szeretném megtudni, más volt-e hasonló helyzetben, és van-e bármi esélyünk, hogy ezt megszüntessük.

Fürdőben már nem is szárítok semmit, mert büdösek lesznek, de ma 2 órán át olyan szagok jöttek, hogy már az egész lakást ki kellett nekünk szellőztetni, ami nyáron még oké, de így a hideg közeledtével nem valami kellemes.

2015. okt. 6. 14:28
Mit lehet tenni akkor, ha a szomszéd panelban a konyha és fürdő közötti strangba vezette a szagelszívóját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook