Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van arra jogszabály hogy milyen távolságra lehet légkondicionálót felszerelni a szomszédtól? fórum

Van arra jogszabály hogy milyen távolságra lehet légkondicionálót felszerelni a szomszédtól? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. dec. 8. 08:51
a tojástartóról tudok,tényleg jó,de hova tegyem---ez persze költő kérdés,megyek ki ,van a házhoz egy pci melléképület ,a fütést kell megoldani,sajnos aki tudja milyen a fülfájás,meg fülzúgás az talán nem nevezne kettyent-nek
35. Nyamitörp (válaszként erre: 33. - Amacska)
2018. dec. 7. 22:34
Nagyon csúnya megoldás, de állítólag a papír tojástartó jól szigeteli a hangot. Akik valamilyen hangszeren játszanak is szoktak a falukra ilyet ragasztgatni.
34. Mezei Virág (válaszként erre: 33. - Amacska)
2018. dec. 7. 15:32

Szerintem a hang az ablakon keresztül szűrődik be!

Olvass róla: [link]

2018. dec. 7. 14:58
köszönöm mindenkinek,valóban nincs megoldás ,kerítés nincs közöttünk ,most próbálok hangszigetelésen gondolkodni,egy biztos müanyagablak csere drága
32. 4349951813 (válaszként erre: 29. - Amacska)
2018. dec. 7. 13:13

Nagyon sajnálom!😏

Nekünk féléves számlánk 160 ezer Ft volt.


Ha van lehetősége mással fűteni azért nem teszi mert ezzel olcsóbb.

23 Ft/ kw.

2018. dec. 7. 12:47

:(

Erre nincs semmi ötletem...

Ők pedig nem klímaszakértők...

Ha kerítés van köztetek, arra esetleg tehetnél valami hangfogót. Ezek szerint magadra vagytok hagyva a megoldás ügyében. :(

Másnál is hallatszik akkor valamennyire, kérdezted a szomszédaidat?

2018. dec. 7. 11:28
nem zörög csak hangos,morajlik az egész lakásunkban,kertünkben
2018. dec. 7. 11:27
az a szomorú hogy van lehetősége mással fütetni,miért kell egy beteg embert még betegebbé tenni......
2018. dec. 7. 11:26
voltak nála az önkormányzattól azt mondták minden szabályos és ha mégis zavar és bejelntem,nekem kell minden költséget fizetnem
27. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Amacska)
2018. dec. 7. 09:34

Nem kell átszerelni, lehet csökkenteni a zajt, szakemberrel.Azt kérd, hogy erre kötelezzék. De előtte olvasd el ezeket a cikkeket végig, hogy tudj mire hivatkozni!


[link]

Miért zörög a klíma?

A klíma kültéri egysége több féle zajt is képes produkálni, lehet zörgés, kattogás vagy a rezonancia okozta morajlás. A zajok okának egy részét, akár házilag is meg lehet szüntetni.


[link]

Fontos a kültéri rögzítése

A split klímák zajosabb része a kültéri egység, hiszen abban van a kompresszor, az erősebb zajforrás, ami ráadásul rezgéseket is kelt. Abban a zárt ablakú lakásban, ahol a klíma működik, a lakók kevésbé érzékelik a hanghatást, annál inkább a szomszédok, akiknél esetleg éjszakára tárva nyitva vannak az ablakok. A kompresszor által keltett rezgés, remegés pedig – különösen hanyag szerelésnél – átadódik a falazatnak, és ebből jut még a zárt ablakok mögé is. Különösen panelházak falazata vezeti erősen ezeket a rezgéseket. Ha azonban megfelelő gumibakos csillapítással szerelték fel a kültéri egységet, akkor ezek a rezgések sokkal kisebb mértékben adódnak át a falazatnak. Ha a szomszédok nagyon panaszkodnak, akkor érdemesebb a kivitelezővel még precízebben megoldatni a csillapítást, és nem elhárítani a panaszokat azzal, hogy a klíma minden engedéllyel rendelkezik. A kültéri egység zaja - amit rendeletek is szabályoznak – maximum 55 dBA lehet.

26. 4349951813 (válaszként erre: 25. - 4349951813)
2018. dec. 7. 08:09
Külön òrat kell berakatni,mert H tarifán megy a téli fűtès.
25. 4349951813 (válaszként erre: 24. - Amacska)
2018. dec. 7. 08:03

Nem hiszem.


Mert a kültéri egysègnek ott kell lennie ahol a beltéri egység van.

Reméljük hogy EON által hitelesített,és nem csak úgy felrakatta.

2018. dec. 7. 07:53
készítettünk videót és már szóltam a jegyzőnek,igaz rögtön azt mondta nem igen fognak tudni segíteni,keskeny utca van és a ház nagyon közel,szerintetek meg lehet oldania hogy a kertjébe messzebb tőlem rakja fel?
23. pteri (válaszként erre: 1. - Amacska)
2018. dec. 4. 10:46
Jegyzőnél lehet birtokvédelmet kérni.
22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Amacska)
2018. dec. 3. 12:54
Készíts róla felvételt! Telefonnal, fényképezőgéppel, és az önkormányzatnál tudakozódj! Hátha ők beméretik...
21. 4349951813 (válaszként erre: 20. - Amacska)
2018. dec. 3. 12:34

Felvette nagyobbra a ventilátort.


Úgy tűnik nem igazán lehet vele kommunikálni.

2018. dec. 3. 10:12
elment otthonról és felvette kakóra,már a lányom szobájába is behallatszik
2018. dec. 2. 19:02
most vették a házat,bevallom én nem is tudtam mit raktak a falukra csak feltünt hogy nagyobb doboz van a falon mint a ház
18. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Amacska)
2018. dec. 2. 12:52

Régen szerelték be szomszédodnak a légkondit?

Mert gyerekék is kertesben vannak, és nyáron

szerelték be nekik. Viszont mielőtt megvették, már meg kellett legyen, ki szereli be, addig nincs vétel. Azért mondom ezt, mert a szakember csak tudja, hogy mi a határ..:))


Én azért szólnék valahova, nehogymá' a szomszéd miatt füldugóval éljek otthon.

17. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Amacska)
2018. dec. 2. 12:47

Nem tudom, hogy kivel lehet beméretni, de esetleg össze lehet hasonlítani másikkal.

Önkormányzat segíthet esetleg.

2018. dec. 2. 12:44
sajnos első alkalommal becsapott ,bár én gondoltam
2018. dec. 2. 12:43
alpine soft sleep füldugó m van semmit nem ér,a szomszéd azt mondta csak nyáron fogja használni,de mivel megy újra beszéltem vele,szerinte nem hangos menjek el fülészetre
14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Viva70)
2018. dec. 2. 12:02
13. viva70
2018. dec. 2. 11:50
Tavaly olvastam, meg videót is láttam róla, hogy Pécsen betiltották valakinek a klíma használatát, mert a szomszéd szerint túl hangos volt. Hogy valóban az volt-e? A videóból nem derült egyértelműen ki. Hogy mi lett a megoldás végül? Nem tudom...
12. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Amacska)
2018. dec. 2. 11:41

Lehet, hogy egyszerűbb lenne akkor füldugót használnod. Ha nem zajosabb, mint szabadna, semmit sem kezdenek vele.

A6.hsz-ben lévő cikkben sok hasznos dolog van, olvasd el végig.

Egyéni problémát nem hinném, hogy bárhol is figyelembe vennének.

2018. dec. 2. 09:59

Nem tudom, hogy van-e erre jogszabály. Én saját logika alapján azt gondolnám, hogy az általános csendháborítási rendelet lehet érvényes erre az esetre. Nem tudom, hány decibelt meghaladó zajt lehet jelenteni, de szerintem a klíma ezt nem éri el.

A szomszéddal kéne beszélned, hogy tud-e esetleg valamit tenni, hogy csendesebb legyen a klímája én még nem hallgattam meg a mi klímánkat (a lakásba nem hallatszik be), de szerintem valami alapzaja mindegyiknek lehet. Halk zümmögés, búgás.

Jobbulást kívánok!

2018. dec. 2. 08:34
sajnos ,nekem beteg a fülem és az ilyen folytonos búgásoktól fáj,viszket és pattog
2018. dec. 1. 19:41

Ha hangos akkor valami nem oké vele. Tőlünk nem messze van egy irodaház, ott van felszerelve egy olcsóbb márkájú klíma. Tavaly egész nyáron hangosan kerregett. Nem tudom, hogy viselték el a közelben lakók. Idén nyáron viszont már nem volt hangos. Valamit csak csináltak vele.

Nekünk egy jobb márkájú van, az nem hangos. Két nyarat már használtuk, de sosem szóltak a szomszédok, hogy zavarná őket. Pedig közel vannak, társasházban lakunk.

8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Amacska)
2018. dec. 1. 15:40
Nem tudom, nem ismerem.
2018. dec. 1. 15:35
MDV a neve ,mit gondoltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook