Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nem megfelelően felszerelt, karbantartott légkondicionáló veszélyei fórum

A nem megfelelően felszerelt, karbantartott légkondicionáló veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A nem megfelelően felszerelt, karbantartott légkondicionáló veszélyei

2017. ápr. 28. 23:07
Ma már reggel 6 után süvített a fehér metrón az a koszos car pedig nem volt kánikula baromira nem...
13. ina87
2015. aug. 7. 17:45
igaz nem olvastam végig a cikket mert egy kicsit hoszurta nyult,rendszeres karbantartásal és nem egésznapos bekapcsolásal alá ülni esetleg feküdni nem hiszem h tul káros volna igen vanak szabájok amiket a klima használatal be kell tartani,amugy meg aki érzékeny pl huzatra vagy h rá fuja a levegöt annak persze nem fog megfelelni se a klima se más elktromos hüsitö kütyü.
12. Érdekes73 (válaszként erre: 11. - Érdekes73)
2015. aug. 4. 20:54
Kieg. azért lehetne majd felmérést készíteni hogy a tömegközlekedéstől hány ember lesz beteg ...
11. Érdekes73 (válaszként erre: 10. - Targaryen)
2015. aug. 4. 20:53
Car ügy és ahogy látom ez a tendencia folytatódik ablak nélküli járművek és stb...Mostanában nem metróztam de mikor utoljára utaztam a 2-esen nyáron ( az új fehéren ) azt csak a szemembe húzott kalappal tudtam megtenni ( sűvített a trutyis hideg levegő felülről )hogy ne gyulladjon be a szemem. Buszokról meg sokszor le is kellett már szállnom...
2015. aug. 4. 19:34

Én öt éven át szenvedtem a régi munkahelyemen az állandó (téli-nyári) klimatizálástól, amit abszolút módon túlzásba vittek. Állandó 21fokra volt állítva. Tök mindegy volt, hogy odakint 38 fok kánikula tombolt, vagy -10. Szó szerint ránk áramolt a hideg, csomóan reumásak lettek, és nem idős emberekről van szó, hanem fiatalokról!

Egyik kollégám arca úgy megfázott, hogy lebénult az arca, és több hét fizikoterápia után jött neki helyre. Addig szerencsétlen szó szerint fapofa volt! Nem is jött vissza dolgozni.

Én asztmás vagyok, folyamatosan köhögtem, ki volt száradva a szám... három havonta lebetegedtem. Csináltak arcüregröntgent, mert már olyan rosszul voltam, hogy a kórházat is megjártam. Akkor derült ki, hogy az egyik arcüregem rondán heges. Akut arcüreggyulladásom van, emiatt el kellett jönnöm az akkori munkahelyemről! Ahogy csak tudom, kerülöm a légkondis tereket, de elég annyi is, hogy felüljek 2-3 órára az Intercity-re és 2-3napon belül már be is durran az arcom!

Ehhez semmi köze nem volt annak, hogy évente kétszer végigfújatták a rendszert tisztítás gyanánt. Normálatlan módon nyomatja a főnökség a légkondit, rá a dolgozókra, és csodálkoznak, hogy mennyien és hányszor kénytelenek táppénzre menni emiatt.

Ésszerűen használva gondolom nem lenne káros, de én ennek köszönhetően életem végéig érzékeny maradok rá! :(

9. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - Bibity)
2014. jún. 21. 23:07
Akkor lettem légkondi érzékeny amikor a régi mhelyemen beállították 20 fokos süvítőre. A mennyezeten volt a szerkenytyű. Kb 5 perc után éreztem a szemem és 1/2 óra múlva már kezdeztt begyulladni és folyamatosan folyt a könny a szememből :( Így elég hamar kiderült hogy nem bírom ezért a kedves kolléganők később ezzel akartak kicsinálni... Az egyiknek pár nap múlva arcüreg a másiknak fülgyulladása lett ...Nekem semmi mert a következő 20 fokos süvítőnél rögtön hazamentem és átköltöztem másik szobába ( hiába könyörögtem nekik elég lenne az ablak is nekik a 20 fokos süvítő kellett )
2014. jún. 21. 11:40
Azért remélem, az éves kerbantartást megcsináltatja mindenki! Mert aztán majd jön a meglepetés! Amúgy Anyukám sokízületi gyulladást kapott tőle, mert buta módon aláült. De legyen ez is meglepetés a sok nemtörődöm embernek!
2014. jún. 20. 23:32
Nekem màr a cikk irdatlan hosszúsága is riasztó volt. Lehet, hogy jól összefoglalta, de talán egy rövidebb, velősebb cikk könnyebben emészhető lenne... amúgy én és a családom is azoknak a táborát erősítjük, akik nem faztunk még meg egyik fajta klímától sem.
2014. jún. 20. 20:13
Nekem mind a két szobába van és semmi bajom,pedig fűtöttem is vele tavasszal és ősszel.Akkor nem kapcsolom be,ha itt vannak az unokáim nehogy megfázzanak.Ez havonta 2 nap.4 éve megvan és a kánikula nem fullaszt,hanem jól érzem magam.
2014. jún. 20. 19:52

Autós klima

"a műszerfalon található 5 db rácsot használta a hideg levegő bejuttatására, mindezt tette 9 °C-on!"


Hülyeség! Minima 17C a határ és a 22-23-mat stabilan tartja

Nem mintha nem lenne szakszerű a cikk, de riogatás a naívaknak

4. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Sajtó)
2014. jún. 20. 19:19
Nem bírom a légkondit rögtön rosszul leszek tőle de azt gondolom ez vhol szerencse is mert ezért kerülöm így nem lesz tőle nagyobb bajom...
2014. jún. 20. 15:15

Felesleges riogatni a felhasználókat.

Kb. 14 éve van klímám itthon és a munkahelyen is, sőt az autómban is. Kutya bajom miattuk. Nem kell túlspilázni a témát.

2014. jún. 20. 12:10
Jó cikk.
2014. jún. 20. 09:08
A hőség ellen egyre több lakásban, irodában védekeznek klímaberendezésekkel, amelyeknek árai és a szervizköltségei is jelentősen lecsökkentek az utóbbi években. A nem szakszerű felszerelés és karbantartás azonban komoly veszélyforrás lehet – hívja fel a figyelmet a nyár kezdetén a Víz-, Gáz-, Fűtéstechnika Szaklap.

Ugrás a teljes írásra: A nem megfelelően felszerelt, karbantartott légkondicionáló veszélyei

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook