Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van arra jogszabály hogy milyen távolságra lehet légkondicionálót felszerelni a szomszédtól? fórum

Van arra jogszabály hogy milyen távolságra lehet légkondicionálót felszerelni a szomszédtól? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. dec. 1. 13:15

[link]

Zajos kültéri egység

A klímaberendezés működése közben legnagyobb hangot kibocsátó részegysége a kültéri egység, azon belül is a kompresszor. Ha nem megfelelő mennyiségű a hűtőközeg a rendszerben, akkor a kompresszor rezonanciája felerősödhet. Ezért fontos a klímatisztítás és karbantartás, melynek során beállítjuk a megfelelő hűtőközeg mennyiséget. Hanyag klíma telepítés szerelés esetén, nem mindig került gumitalp a konzol és a kültéri egység közé, ezáltal a gép rezonanciája felerősödhet, gyengébb minőségű klímák esetében a fém burkolatok is meglazulhatnak.

5. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Apeeng)
2018. dec. 1. 13:14
A mienk sem hangos, és a szomszéd mellett van az erkélyen, panelházban. Itt sok klíma van, de nem zajos egyik sem.
4. apeeng (válaszként erre: 1. - Amacska)
2018. dec. 1. 13:05

a #3-as mondta ki a bűvös szót...márkafüggő! egyébként én még nem hallottam zajos kültéri egységet, pedig centikre iy van a kerítésemtől kültéri egység..nyáron izgalmasabb, mert akkor éjjel-nappal működnek..


szép szóval meg kell kérni a szomszédot, hogy a lemezházon igazítson...nem létezik gyárilag hangos kültéri klímaház. Évekkel ezelőtt javítottam úgy zörgő klímaházat, hogy egy darab szivacsot tettem az elálló lemezház közé. azóta béke van. a szomszédnak egy darab szivacsába került.

2018. dec. 1. 12:34

Mi kertes házban fűtünk vele.

A kültéri egység a teraszra nèz,a szomszédunk háza messze van.

Ez egyébként nem hangos,függ a márkátòl is.

2. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Amacska)
2018. dec. 1. 12:27
2018. dec. 1. 11:56
a szomszédom azzal fűt.állandóan hallom csukott ablakon keresztül is a folyamatos zúgást,tehetek valamit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook