Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van, akit hidegen hagy a karácsony? fórum

Van, akit hidegen hagy a karácsony? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2016. nov. 20. 11:15

Aki nem hisz benne vagy nincs, akivel megünnepelje, vagy rossz élményt köt hozzá.


A Noel c. film jó példa erre...

2016. febr. 19. 21:11
Szerintem a húsvéti nyuszit...
171. Channa* (válaszként erre: 170. - Guruljka)
2015. szept. 12. 05:58

Pont nem én akartam, hogy szeresd, hanem te próbáltad rámtukmálni az utálatot, illetve azt kérdezted miért kötelező, meg azt mondtad, hogy máskor is lehet ilyen napokat öszehozni, stb.


Én sem szoktam egy fa láttán dalra fakadni:DDD


Nehogy félre értsen valaki! Nem akarom én, hogy ti is szeressétek, én csak leírtam, hogy várom, szeretem, mit szoktam csinálni, erre jöttek a különböző megjegyzések, illetve azt mondom, hogy szerintem sokan a rossz emlékek miatt nem szeretik és ez ellen nekik kellene tenni. De úgy tűnik, hogy sokakat a hétköznapok sem érdekelnek, azaz úgy érzem sokan nem azokkal vannak, akiket szeretnek, így nem csoda, ha azt a néhány napot sem tudják eltölteni kellemesen, és tényleg! Miért pont abban a pár napban éreznék jól magukat a családjukkal, ha az év többi napján sincs így. Ha ilyen helyzetben lennék, akkor biztos én sem várnám, kreatívkodnék, biztos én sem akarnék meleg otthont "varázsolni"...

170. Guruljka (válaszként erre: 165. - Channa*)
2015. szept. 11. 22:48

Nem utálom, egyszerűen közömbös.


Én sem csak olyankor vagyok kreatív, de nem fogok egy kivágott fa láttán dalra fakadni például. De ha szereted, szeresd bátran, csak ne akard mindenképp, hogy én is szeressem.


A fiammal szerencsére nap mint nap együtt vagyunk. Nagyobb rokonság meg nincs.

2015. szept. 11. 21:32
"...hiszen hun van még Karácsony?" (Bendegúz)
168. Channa* (válaszként erre: 167. - Marlenka70)
2015. szept. 11. 21:08

És máskor sem szoktatok együtt enni?

Miért?

De mitől ünneplés az, hogy együtt eszünk, együtt nézünk meg filmeket, együtt elmegyünk sétálni, stb.? A mai rohanó világban alig van alkalmunk ilyenekre. Nem hiányzik az, hogy az asztal mellett megbeszéljetek valamit vagy akár csak beszélgessetek? Mi pl. a sima hétköznapokon is többszőr beszélünk telefonon is egymással. A férjem nem is bírná ki, ha nem hívna fel naponta akár többszőr, hogy elmeséljen valamit, vagy csak azért, hogy megkérdezze beértem e melóba. És ugyan így a fiúnkkal is.

Mi sem öltözünk ki a vacsora kedvéért, mert mint írtam pl. a karácsonyból a legnagyobb részt pizsomában töltjük, de azért valamivel csak fel kell dobni a napjainkat. Nem élhetünk robotként (reggel felkelni, elmenni dolgozni, suliba, este haza fürdés, fekvés, alvás) ennél sokkal többről kellene szólnia az életnek, és mivel sokan nem állunk úgy anyagilag, hogy elutazzunk sok helyre, szórakozni járjunk, így fontos, hogy minimális ráfordítással is jól érezzük magunkat. Én és a családom jól érzi magát a karácsonyi hóbortajimtól és a többi napokon is teszünk valamit, hogy ne legyen taposómalom. Mikor mivel, ez változó...

167. marlenka70 (válaszként erre: 165. - Channa*)
2015. szept. 11. 20:55
Pont mert nem szeretem tuti nem vásárolgatom túl magam :-) Nálunk csak a gyerek kap ajándékot én évek óta semmit de nem is hiányzik a sok haszontalan kacat. Enni minden nap szoktunk én már nem ünnepelek az biztos. Kiöltözni sem szoktam a vacsora kedvéért és együtt sem ülünk asztalhoz mindenki eszik amikor éhes.
166. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 165. - Channa*)
2015. szept. 11. 20:36
:)
165. Channa* (válaszként erre: 164. - Guruljka)
2015. szept. 11. 20:30

Ki mondta, hogy kötelező? Én szeretem ezt csinálni:D


Az, hogy szeretem/szeretjük a karácsonyt nem jelenti azt, hogy mi csak ekkor szeretjük egymást. Ez azoknak az embereknek a sztereotipiája, akik valóban csak ilyenkor prábálják meg, de nem sikerül ekkor sem nekik. Ne akard elmondani nekem, hogy mikor kell egymást szeretni és, hogyan. Köszönöm! Nálunk minden rendben van, ha nem lenne rendben, akkor baromira nem érdekelne engem sem, hogy hogyan telnek el a napok.


Visszakérdezek: miért kötelező utálni?

Miért divat mostanában utálni a karácsonyt, holott pont azok teszik olyanná, akik utálják. Hiszen ők veszekednek, ők vásárolnak többet, mint amennyi pénzük van, és ők tesznek hozzá olyanokat, ami miatt borzalommá válik. Szerinted nekem is utálnom kellene?


Szerencsére vannak még azért mások is, akik szeretik az ünnepeket, akiknél nem többszázezres ajándékokról, veszekedésekről szól, hanem arról, hogy ilyenkor az ember, a család együtt tud lenni néhány napot úgy, hogy nem kell rohanni munkába pl. Tudod nálunk elég érdekes a munkabeosztás. Van olyan, hogy a fiúnkat nem látjuk 4-5 napig, mert akkor jön haza, amikor mi már alszunk és mi akkor megyünk dolgozni, amikor ő már alszik. Pl. most kedd óta nem láttam, és minket ez zavar, pedig nincs karácsony....


Én nem vallás és nem az ajándék miatt szeretem ezt a néhány napot. És az csak hab a tortán, hogy ilyenkor van fenyőfa, díszítés, mert kiélhetem a kreatív oldalamat is. Persze másban is ki lehet élni, és én meg is teszem, de miért akarja nekem más megmondani, hogy mit mikor és, hogyan tegyek?

Egyébként sok ember megszerette az általam teremtett hangulat miatt a karácsonyt:D


Sajnálom azokat akik nem tudnak semminek sem örülni, de ha nem akarnak változtatni, akkor ez életük végéig így lesz, minden napjuk borzalmas lesz, nem csak a karácsony...

2015. szept. 11. 13:30

Channa, miért kötelező karácsonyt teremteni???


Szép és hangulatos órákat, hétvégéket, bármennyi időt...azt össze kell hozni magunknak. Bármikor!

2015. szept. 11. 12:44
Lassan lassan megszokom, hogy megfojtanak a hányingerkeltő giccsekkel karácsonykor! Na de amikor az amerika majmoló idióták már a halovínt is pofámba tolják és le akarják erőszakolni a torkomon, na attól öncsonkításos vízióim támadnak!
162. access
2015. szept. 11. 06:19
Van
161. Channa* (válaszként erre: 160. - 0b040e7867)
2015. szept. 11. 06:18

Nem szabad hagyni, hogy bármilyen probléma, tragédia befolyásolja azt, hogy megteremtsünk magunknak egy szép és hangulatos karácsonyt.

Nekünk is jutott ki bőven a karácsonyi tragédiákból, illetve más ünnephez is köthetnénk rossz eseményeket, akár születésnaphoz, de ettől még jól kell magunkat érezni! A számunkra fontos ember, aki esetleg ebben az időben hal meg, biztos nem szeretné, ha az ő halála miatt rosszul érezné magát az akit ő is szeretett. Ilyen alapon a fiam születését sosem ünnepelhetnénk meg, hiszen akkor bőven történt tragédia velünk, vagy mondhattam volna a karácsonyt is, mert akkor is történtek velünk tragédiák. Azt, hogy egy karácsony, hogy telik, csak mi tudjuk befolyásolni. Ha állandó veszekedéssel a készülődés miatt, akkor arról is csak mi tehetünk, hiszen mi akarunk megfelelni bárki elvárásainak. Én sosem kapkodok, mindent időben megcsinálok és egy kicsit sem tud kibillenteni a hangulatomból, ha a karácsonyi halászlé nem készül el délután 4-re:D, hiszen nem fogunk éhen halni és nem ezen múlik, hogy milyen az ünnep. Ha ebben nő fel valaki, annak nem kell tovább vinni ezt a "szokás", hanem magának és családjának meg lehet tanítani a megfelelő hozzáállást.

Sokszor úgy gondolom, hogy divat lett utálni a karácsonyt, illetve a többi ünnepet is, mert a legtöbb embernek az emlékei arra vannak kihegyezve, hogy állandóan veszekedés volt, apa részegen aludt már este 8-kor, anyu meg sírva próbálta eltűntetni a romokat, illetve már előtte is csak a kapkodás volt és senki nem volt kíváncsi az egészre.

Ha ezt visszük tovább, akkor valóban nyűg lesz az egész, de ez nem kötelező! Ezen lehet változtatni és a gyerekünket meg lehet tanítani másra, illetve a legfontosabb, hogy azt adjuk neki, amit mi is szerettünk volna megkapni.

Nálam akárki jár karácsonykor azt mondja, hogy igazi karácsonyi hangulat van nálunk:D De ez rajtam/rajtunk múlik, ahogy már írtam.

Nem kell elképzelni nagy készülődést részünkről... Én novemberben el kezdek díszeket gyártani magamnak, illetve minden évben másnak a fiúk legnagyobb örömére:DDD, majd lakás díszítés, stb. Kb. megbeszéljük, hogy mi legyen a kaja és milyen sütik legyenek. Sosem főzök különlegeset és hagyományosat, azaz csak akkor, ha épp ahhoz van kedvünk, ehhez megveszi a férjem a hozzávalókat, de az is lehet, hogy épp van otthon minden. Én mindig december 23-án sütök a fiammal:D Nem sokat! max. 2 féle sütit, ha kell, akkor majd karácsonykor sütök még. Kb. este 6-kor van a karácsonyi vacsora, ha addig éhes valaki, akkor eszik azt, amit talál, délre mindig feldíszítjük a fát. 24-én már csak kenyeret szoktunk venni vagy csak apróságokat, ha kell, de általában úgy próbáljuk rendezni, hogy ne kelljen. Ajándékozás nincs. Mi csak a gyerekeket szoktuk ajándékozi, most épp kevés gyerek van, így erre sem kell sokat költenem. Persze apróságokat szoktunk venni felnőtteknek is, de sosem nagy dolgot. Pl. jópofa zokni max. 500 Ft, 1 tábla csoki. Próbálunk törekedni arra, hogy ne költsünk sokat mégis "hasznos" vagy vicces legyen:D

Múlt évben ilyeneket vettem: friss jogsis unokaöccsnek zokni "a legjobb sofőr" felírattal, a másiknak szintén zokni "gyúrunk waze" felírattal, tesómnak, aki friss cukorbeteg volt akkor, diétás csokit, sógornőnek tusfürdőt+sajátkészítésű karácsonyfadísz, barátnőnek kispénztárca, férjnek frissen csapolt sört, a gyerekünknek egy óra, de ez más tészta:D

Tehát mindent csak nyugodtan. A legjobb karácsonyok nem arról szólnak, hogy nem marad egy fillérünk sem a februári fizetésig, illetve nem arról, hogy idegroncsként huppanjunk le a karácsonyi vacsorához!

Tehát mindent nyugodtan!

2015. szept. 11. 01:47

Amiota elvesztettem azt,akit a legjobban szeretek,vagy gyulolom, vagy

semlegesnek tekintem. (Vegulis olyan nap,mint a tobbi.) Iden annyival carabb a helyzet,hogy varhato egy komoly tragedia bekovetkezese hozzam 28 eve kozel allo embernel, es a legvaloszinubb, h dec 2. fele lesz. Szoval klassz unnepi hangulatom lesz, de a gyerekert majd produkalok valami karacsonyi hangulatot, varazst.

159. Channa* (válaszként erre: 148. - 123e772adb)
2015. szept. 10. 21:11

Lehet:D

Egyszer ha lesz annyi pénzem és elengednek szabira karácsony előtti naptól január 3-ig, akkor kibérelek egy rönkházat olyan helyen ahol van hó és fenyőfák és ott töltjük a karácsonyt:DDD

158. Channa* (válaszként erre: 145. - A360345bdd)
2015. szept. 10. 21:09

Miért is?

A karácsony egyébként pont a giccsről szól:D

De olyan jó!

157. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 156. - Guruljka)
2015. szept. 10. 18:27

Ja, értem :)


Ez ilyen sajnos, van akinek nyűg, van akinek szórakozás.

156. Guruljka (válaszként erre: 155. - 70ee6fd6ec)
2015. szept. 10. 18:21

Nem fogok hóembert sem építeni, szánkózni sem. Már annak is örülök, ha a járdán nem csúszom el, nemhogy külön csúszkálásra vágyjak.


Pirosra fagyott gyerekeket húznak szánkón a pirosra kimelegedett szülők. És azt mondják, micsoda remek szórakozás. Hallottam már pici gyereket elgyötörten kérdezni: Apa, sokáig kell még szánkózni? :DDD

155. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 154. - Guruljka)
2015. szept. 10. 17:37

De hát akkor hogy fogsz hóembert építeni? Hógolyózni, szánkózni?

Meg egyébként is, az a hangulat...imádom :)

154. Guruljka (válaszként erre: 153. - 70ee6fd6ec)
2015. szept. 10. 17:30
Én nem bánom, ha ide nekem nem jut belőle! :D Nálad attól még legyen, ha szeretnéd. :D
2015. szept. 10. 17:23
Remélem idén hó is lesz.
152. fincsi5
2015. szept. 10. 17:15
Engem igen.:(
151. Guruljka (válaszként erre: 150. - 123e772adb)
2015. szept. 10. 16:57
Előre viszont nem bosszankodom, ráérek majd, ha aktuális lesz.
150. 123e772adb (válaszként erre: 144. - A360345bdd)
2015. szept. 10. 16:26
Nemsokára kiteszik a sok giccset is pedig. :P
2015. szept. 10. 16:26
Az a fő bajom vele, hogy ha nem akarom, akkor is belebotlok, mert nemcsak hogy muszáj több napra előre vásárolni, de más a választék is, és mindenképpen tömeg van. Nem lehet szépen csendben elkerülni, még itt falun sem.
148. 123e772adb (válaszként erre: 145. - A360345bdd)
2015. szept. 10. 16:24
Amcsifilmes. :)
2015. szept. 10. 16:23

Nekem már hetek óta eszemben van a karácsony.

Nagyon várom :)

2015. szept. 10. 16:22
Gyűlölöm
145. a360345bdd (válaszként erre: 143. - 123e772adb)
2015. szept. 10. 16:22
Szirupos, émelyítő és mégis bűzlik....
2015. szept. 10. 16:22
Ma már megemlítette egy kolléga, hogy mindjárt karácsony! Helyből ketté tudtam volna fejelni!!!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook