Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van, akit hidegen hagy a karácsony? fórum

Van, akit hidegen hagy a karácsony? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
143. 123e772adb (válaszként erre: 140. - Channa*)
2015. szept. 10. 16:10
Mesebeli...
2015. szept. 2. 23:26
Így szeptember elején nem izgat még :)
141. Guruljka (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. szept. 2. 23:25
Igen.
140. Channa* (válaszként erre: 119. - Fincsi5)
2015. szept. 2. 21:01

Közeledik a karácsony, amit én nagyon szeretek:DDDD

Már gondolatban készülök. Persze nem ajándékokkal, mert én a "hangulat felelős" vagyok:DDDD

Már lassan készítem a díszeket, december elsején feldíszítem a lakást, megtöltöm az általam készített adventi naptárt apróságokkal. Ugyan ezt csinálom a munkahelyemen is:DDDD Karácsony havában minden nap van süti itthon és a munkahelyemen is. Karácsonyi ruhát veszünk fel (piros és zöld, rénszarvasos, télapós, stb.).

A kaja nem szokott hagyományos karácsonyi lenni, hanem az amit épp megkívánunk. Rántotthús pl.:DDD

Általában szenteste vannak nálunk. A tesómék vagy a barátnőmék. Eszünk, iszunk, sütizünk.

Már elsejétől karácsonyi zenét hallgatunk, illetve karácsonyi filmeket nézünk:D

25-től mi a kis családunk (én a férjem és a fiúnk) napokig együtt vagyunk. Reggel felkelünk és kiülünk a konyhánkba pizsibe és köntösbe. Kávézunk, reggelizünk, közben karácsonyi filmeket nézünk és beszélgetünk. Egész nap nem öltözünk fel:DDD csak ha jön hozzánk valaki, vagy ha mi megyünk el, de igyekszünk úgy alakítani, hogy 25-e és 26-a teljesen a mienk legyen:DDDD

Persze év közben is csinálunk ilyen napokat, de a karácsony valahogy más, olyan...nem tudom milyen:DDD Nagyon jó!

2014. dec. 21. 17:46
...még mindig készülők rá :)
138. fincsi5 (válaszként erre: 136. - B00d33e65c)
2014. dec. 20. 17:05
DDD
2014. dec. 20. 17:04
Nekem az év minden egyes napja ünnep! :)
136. b00d33e65c (válaszként erre: 133. - B00d33e65c)
2014. dec. 20. 17:03
Félig megoldottam a gondot,és még nem lángolnak a díszek sem. :D
135. 9c87c886db (válaszként erre: 110. - Fincsi5)
2014. dec. 17. 17:33
nem is szabad a másikra ráerőltetni a meggyőződésünket.igaz néha irigyeltem,mikor valaki mondta,hogy milyen nyugalmat érez a lelkében a templomban.de ezt el lehet érni jógával is,a lányom szerint.
134. fincsi5 (válaszként erre: 132. - 2c4120d292)
2014. dec. 17. 16:37

Ha-ha......legalább arra a pár napra?



mintha papot hallanék....

2014. dec. 17. 16:34

Eddig sem vártam,de most elegem is lett belőle!!

Már ott tartok,hogy odaadom a gyereknek az ajándékot és felgyújtok mindent ami karácsonnyal kapcsolatos... :(

2014. dec. 17. 16:16
Szeretet és béke költözzön a szívekbe :-)
131. fincsi5 (válaszként erre: 129. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 17. 14:59

A terítés meglesz, csak a kiöltözés nem.

Az csak akkor, mikor a gyerekek eljönnek.

ITTHON szeretem, csak menni nem , olyanokhoz, akikről írtam. :))

130. BESTia ☺ (válaszként erre: 129. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 17. 10:38
Ez így van. Ismerek egy lányt, aki még akkor is megterít ebédnél, rendesen, ha egyedül eszik. Elsőre furcsa lehet, de tulajdonképpen így van rendjén. A hétköznapokban is.
129. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 119. - Fincsi5)
2014. dec. 17. 10:28

Csak azért, mert valaki egyedül van otthon, ugyanúgy meg lehet (sôt, kell is) szépen megteríteni, felvenni egy elegáns ruhát, bekapcsolni szép zenét.

Nehogy már én tegyem tönkre az estét magamnak!

Megadni a hangulatát.

Gondolatban a szeretteim velem vannak.

2014. dec. 16. 17:35
Csak,mert kisgyerekem van.
127. fincsi5 (válaszként erre: 126. - CILUSKA)
2014. dec. 16. 17:06

Jaj, azért nem ilyenekre gondoltam, ez borzasztó! És mit mondanak, mikor fizetik ki? Mert ez nem olyan, mint az a nyugdíjpénztári ügy.

Legalábbis reméljük!


A szentestéd sikerüljön jól!:))

126. CILUSKA (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2014. dec. 16. 16:49

Igen van.

Én most olyan élethelyzetbe kerültem, hogy a karácsonyra rá sem merek gondolni.

Ha rágondolok, akkor a régi szép karácsonyok jutnak az eszembe, amikor még együtt volt (megvolt) a családom.

A pénzemet zárolták a Takarékszövetkezet csődje miatt, az új munkahelyemen az ünnepek alatt is 24-24 órás szolgálatban kell lennem.

Így nem tudok elmenni a gyerekekhez - unokákhoz.

Ez most egy szomorú, semmilyen karácsony lesz.

Annyi reménysugár van, hogy az új szerelmemhez el tudok menni Szenteste.

125. fincsi5 (válaszként erre: 124. - Miss Poppy)
2014. dec. 16. 10:17
Lehet....hiszen már a házat is úgy rendezzük majd be, hogy legyen egy franciaágy, ahol az unokával lehet hancúrozni.DDD
124. Miss Poppy (válaszként erre: 121. - Fincsi5)
2014. dec. 16. 10:12
El tudom képzelni,hogy pár év múlva,amikor unoka lesz a háznál,még a konyhaszekrényről is csengőcske,meg masnika, és egyebek fognak lógni:)
123. BESTia ☺ (válaszként erre: 121. - Fincsi5)
2014. dec. 16. 09:59
Nálunk is kicsi műanyag fája volt Nagymamámnak. :)
2014. dec. 16. 09:53

Nem értem, hogy miért kell mindig megszólni a másikat. Mitől lesz több, jobb? Senki nem tökéletes, de ki az?

Lehet valaki nem ír helyesen, de külföldi létére vette a fáradságot és megtanult magyarul, még akkor is, ha van még mit tanulnia. A magyar nyelv a legnehezebb a világon. Személy szerint örülök, hogy ezt nem érzem.


Boldog karácsonyi készülődést kívánok mindenkinek!

121. fincsi5 (válaszként erre: 120. - BESTia ☺)
2014. dec. 16. 09:43

Ez így természetes, ahol még gyerek van.:)

Sikerüljön!:))

A gyerekünk már most alakítja az övékét, pedig még nincs gyerek. De tiszteletben tartja, hogy engem hidegen hagy.

Azért, ha lesz unoka, kíváncsi leszek magunkra...még most is előttem van Nagymamám kicsi, műanyag fája. De , már megint itt tartok...ők nagyon vallásosak voltak.:))

2014. dec. 16. 09:36

Személy szerint sosem szerettem a karácsonyt. Nálunk semmi nem volt, ami ilyenkor szokás volt. Se karácsonyi készülődés, se rokonok, se zene, se békesség, se, se, se...

Mióta gyerekeim vannak, azóta kezd kialakulni bennem, hogy milyennek kellene lennie. Még nem 100%-os, de évről évre jobban megy. :))

119. fincsi5
2014. dec. 16. 09:00

Akik még nem tudják, milyen mikor kirepül a gyerek, szülők meghalnak, nem is vallásosak, azok nem érthetik, mit " nem szeretünk " néhányan a karácsonyban. Mert a " sógor ", távolabbi rokon ezeket nem helyettesíti.

Nekünk marad a " melegítős" DDD karácsony.:))

118. n.diamond (válaszként erre: 77. - Trapiti)
2014. dec. 16. 05:47

Tudod van, ahol a nagycsalád,igazi nagy CSALÁD !

Nem csak karácsonykor. (nem rólam van szó). Barátnőmnek van egy testvére , két gyereke, mindkettőnek két gyereke,testvérénél szintén gyereke, unokák, és évekig még ott volt két nagymama is, na meg a férjek, feleségek ...és még én is ,mint barát és keresztmama. Nem számolom össze, de sok. És egy estét együtt töltöttek . Igaz elég lett volna egy koccintás, egy kis bejgli, de barátnőm megadta a módját, és tiszat szívből, szeretetből. Erre viszonr ráment legalább két nap a bevásárlás- sütés- főzésre, és előtte ki tudja mennyi idő az ajándékok kitalálására (komolyan szemékyre szólót keresett),beszerzésére, becsomagolására. És ezt nem vette nyűgnek, csak igencsak fárasztó volt,de sosem panaszkodott.

Jó pár éve már nem járok hozzájuk -őedig hívnak,csak és a már említett okokbóé csak a max.három fős "karácsonyt" viselem el otthon,"melegítőben".

117. n.diamond (válaszként erre: 85. - Trapiti)
2014. dec. 16. 05:31

Ez igy igaz. Anyukám testvérei külföldön vannak, egy itthon, de olyan, mintha nem is lenne.

A család nekem anyu,apu, nagyi volt. Együtt is voltunk mindig,de csak hárman és különösebb cécó nélkül.

Most is hárman leszünk sok-sok év után; párom,anyu

és én , csak most én veszem át anyu szerepét.

116. Guruljka (válaszként erre: 112. - Spinneli)
2014. dec. 16. 04:01

Nekem a férjhezmenetelem után is rettenetes maradt a karácsony. Azaz a csalódás is társult hozzá, hiszen pont a szeretett férjem, szerelmem támadt nekem azért, mert (egyedül hagyott minden előkézsülettel) másképpen díszítettem a fát, mint ahogy ők szokták a családban.


Később el is váltunk, de ekkor a két kislányom is részesült a lánykorombeli veszekedős ünneplésből, ha Anyuhoz mentünk.


Pár évvel később egy fogadalmat tettem egy nehéz helyzetben, azóta nem állítok fát, de örülök a családomnak, a gyerekeimnek.

(A vallási, hitbeli oldalt megtartom magamnak legbelül.)


Már csak ketten vagyok a fiammal. karácsonykor IS szeretjük egymást, és nem veszekszünk, mert nincs miért. Ha a hosszú zárvatartásokat sikerül kitrükközni, és még tüzelőnk is van, akkor már boldogok vagyunk nagyon. Idén ilyen karácsonyt remélünk, legalábbis tüzelő bőven van most, és pénz is áll a házhoz hamarosan.


A tágabb család nem nagy, és sosem jártunk össze. Anyumég ketten voltak testvérek, de csak telefonon kívántunk boldog karácsonyt. Nekem két húgom van, de szintén maradunk a telefonnál.

Férjem meghalt, azon az ágon sincs senki. A lányomék Pesten élnek, egyik család sem férne el a másiknál a szállást nézve, "elszaladni" meg tömegközlekedéssel nem lehet.

115. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2014. dec. 15. 21:55

Nálunk minden hétvégén eddig, együtt volt a család, de most egy esemény következtében, már csak karácsonykor tudunk összejönni egy ideig.

Így tehát szuper lesz megint, együtt lenni :D


Sosem értettem, miért ez a nagy felhajtás, hiszen enni mindig szoktunk, jó, most többet és finomabbakat főz az ember, de nálunk inkább ilyenkor a beszélgetésen van, főleg az emlékezésen, a hangsúly, az elment családtagokról.


Akik távol élnek, azokat nem kötelezőszerűen hívjuk fel, hanem mert máskor is szoktuk :D


A karácsonynak nem az ajándékozásról kellene szólni, hanem az együttlétről, az emlékezésről, a jókat beszélgetésről, nevetésről és arról, milyen jó együtt lenni :D


A karácsony Jézus ünnepe, a születésé, az ujjászületésé :D


Akik vallása nem ezt a napot ünnepli, annak nem mond sokat, bár annyira megszokta mindenki, hogy ritka aki nem tartja.

2014. dec. 15. 21:26

A karácsony gyönyörû ünnep hangulatával, illatával, a zsongással, készülôdéssel együtt.

Egy különleges randevú.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook