Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki szeretnénk menni a bécsi karácsonyi vásárra saját autóval.Tudtok segíteni hasznos tanácsokkal?Pl. hol érdemes hagyni az autót stb. fórum

Ki szeretnénk menni a bécsi karácsonyi vásárra saját autóval.Tudtok segíteni hasznos tanácsokkal?Pl. hol érdemes hagyni az autót stb. (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 7. 15:45
bárhol ahol parkolni tudsz
2008. dec. 15. 19:20

nagyon türdérek vagytok, hogy ennyien válaszoltatok rá...


hálás köszönet érte!!!

2008. dec. 15. 19:06

Mi múlt héten voltunk, parkolóházban parkoltunk a belvárosba (Parkring), ha lehet keressetek mást -> 4 euro/óra, mi csak sétáltunk egyet a Stephansdom körül, jövőre megnézném Schönbrunn karácsonyi fényekben (ott szintén ne mellette parkoljatok, ősszel voltunk -> 3 euro/óra)

Vagy képeken szép a Rathaus környéke, arra nem is mentünk el, de ez is a belváros.

Wc: próbálkoztunk Mekivel, hatalmas sor, aztán egy cukival mellette, szintén óriási sor, végül lementünk a metro aluljáróba, ott elviselhető volt a sor, 0,5 euro volt, de abszolút nem volt gáz. De készülj, hogy rengetegen vannak, gondolom a karácsony közeledtével egyre többen.

2008. dec. 15. 15:04

Szerintem a Rathausnál lévő karácsonyi vásár már túlnőtte magát. Gyönyörűek a fények, de este túl nagy a tömeg. Ha vásárolni szeretnél, akkor inkább délelőtt menj, illetve a városban több helyen máshol is van vásár és majdnem mindenütt ugyanaz van. Pl. a Belvederénél vagy Schönbrunnban. Amit én itthon még nem láttam, az olyan átlátszó üveggömb (karácsonyfadísz), amire jellegzetes helyi mintát, épületet, képet, alakokat festenek. Este ha villamosból megnéztétek a város fényeit, javaslom inkább menjetek ki Grinzigbe (valószínű, nem helyesen írtam). Az egyik villamos végállomásánál van, hangulatos falusias városrész heuligerekkel (helyi kocsmák) kicsit bajoros hangulattal, helyi ételekkel. Több visszajáró ismerősöm van, akik imádnak ott vacsorázni.

A városban meg lehet nézni a schönbrunni kastélyt (hosszú sor van, délelőtt menj), a Hofburgot, a Rathaust. Vagy egyszerűen sétálsz a belvárosban és nézed a fényeket. :)

2008. dec. 15. 14:44
Szerintem mindenképpen parkolóházban érdemes parkolni. Aztán onnan remekül lehet metrózni, nagyon könnyen ellehet jutni mindenfelé. Mi most nyáron voltunk kint, és Eiderberg- ben parkoltunk, ez ott van mindjárt az elején Bécsnek, ahogy mész az autópályán. Egy napra 3 euro volt. Fedett őrzött rész. A metro állomás szintén ott van. Mindjárt ott találhatsz nyomtatványt a metro vonaláról, de segítenek is ha kéred.
3. SF
2008. dec. 15. 14:23

3 éve voltunk Bécsben. A városban illemhelyet egyedül a Mcdonald'ban találtunk. Hogy mennyire volt tiszta? Jó kérdés...

A vásárban ugyanolyan bóvlikat árultak, mint nálunk, egyedül a schönnbrunni kastély előtt volt igazi karácsonyi hangulat punccsal, kaláccsal, sütikkel, stb.

2008. dec. 15. 13:52

Hol találok tiszta nyilvános wc-t?

mit érdemes megnézni még a vásáron kivül?

mennyi idő szükséges, hogy kényelmesen meg tudjuk nézni a vásárt?

Válaszokat előre is köszönöm

2008. dec. 15. 13:50
Ki szeretnénk menni a Bécsi karácsonyi vásárra saját autóval...Tudtok segíteni hasznos tanácsokkal?Pl hol érdemes hagyni az autót stb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook