Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » HPV tesztet érdemes-e csináltatni? fórum

HPV tesztet érdemes-e csináltatni? (tudásbázis kérdés)


6. b643145122 (válaszként erre: 5. - 9f98008a3b)
2012. jan. 15. 11:18

szakrendelésen voltam a bőrgyógyásznál, nem magánrendelésen.

Te voltál már ilyenbe benne?


Levették a cytológiát, eddig mindig P2 volt az eredmény, max folyást mutatott ki.

Én is úgy hallottam mondjuk hogy a cytológia leletben leírnák ha lenne benne hpv gyanú.


Bennem egyedül azért vetődött fel a gondolat hpv tesztre, h mi van ha condyloma volt valaha csak valami miatt...nem vették volna netán észre.

ehet kicsit nagyon aggodalmaskodónak hangzik, de ettől nagyon tartok.


Van egy megnagyobbodott nycs-m a nyakam hátsó részében, ami 1,5 éve nem kisebb, nem nagyobb, nem is tűnik el onnan. Haematológushoz jártam akkor saját magamtól kérvényezve a vizsgálatokat az orvosnál.

A laborok akkor neg. lettek, nyaki uh-ok is neg-ak lettek. Most ismételten lett laborom ami jó lett a crp értéket kivéve ami igazolja h épp meg vagyok fázva (gyulladás). Gondolom ez a nycs is már ott fog maradni h nem múlik el, és semmi teendő nincs vele.

5. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - B643145122)
2012. jan. 15. 10:59

Ez badarság, hogy nincs rá gyógymód!

Az immunrendszer erősítés az elsődleges, a gyógyszerek nem bizonyítottan hatásosak.


Ha szeretnéd megnyugtatni magad, csináltass, de egy sima szűrésnél, ha körültekintő a doki, ezt simán kiszúrja!



Ha meg maszek, naná hogy érdeke, hogy csináltass...:S

2012. jan. 15. 10:27

A HPV DNS teszt vizsgálhatja mind a kis kockázattal járó HPV vírus fajtát –amely nemi szerv tájéki kinövéseket eredményez -, mind a magas kockázati tényezővel járó típust, amely méhnyakrákot okozhat. Lehetséges, hogy az orvos csak a magasabb kockázati tényezővel járó fajtákra ajánl szűrővizsgálatot, amelyek az egészségére veszélyt jelenthetnek.


Mivel magára a HPV vírusra nem létezik önálló gyógymód - bár a kifakadt nemi szerv tájéki kinövésekre léteznek gyógymódok - az alacsony kockázatú típusokra irányuló vizsgálatokra pénzt kiadni nem érdemes.



Ezért kérdezted hogy miért akarnám megcsináltatni?

3. b643145122 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. jan. 15. 10:13

Elmentem a bőrgyógyászhoz mert volt a nagyajkak környékén egy kis fehér valami.

Mondtam neki h esetleg nem condyoma e?

Erre annyit mondott hogy nem mondaná rá azt hogy az.

Lefagyasztotta. Eltűnt, most a helyén csak a leesett rész "sebe" látszik.

Ha condyloma lenne tán nem csak 1 jelenne meg és egy fagyasztással nem tűnne el egyből?


Kezembe nyomott a bőr doki egy csekket hogy csináltassak egy hpv tesztet, ill a papírt amit adott.

2012. jan. 15. 09:47

?????


Egy sima rákszűrön is kitérnek erre......


Miért szeretnél ilyet csináltatni?

2012. jan. 15. 09:46
Érdemes e elvégeztetni a HPV tesztet a genoid kft-nél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook