Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóban lekerül a BAR listáról egy év után az az ember aki kifizette a bank felé a tartozását? fórum

Valóban lekerül a BAR listáról egy év után az az ember aki kifizette a bank felé a tartozását? (tudásbázis kérdés)


8. Nyulacska88 (válaszként erre: 7. - Nyulacska88)
2011. júl. 5. 11:44

bocs, nem tudtam a 2011. januári változásról. Jó tudni :)


én a helyedben azért lekérdeztetném egy kereskedelmi banknál, biztos, ami biztos. s ha rajta vagy a módosítás ellenére, akkor kérném a törlést.

7. Nyulacska88 (válaszként erre: 3. - Gabrinho1)
2011. júl. 5. 11:40

nem, nem kerültél le. A KHR ( Központi Hitelinformációs Rendszer) régi nevén BAR listáról lekerülés feltétele, hogy az adósságod rendezd, s mikor ezt megtetted, attól a naptól számítva még öt évig rajta maradsz, bár a státuszod aktivból passzív lett.


Minden állampolgárnak lehetősége van arra, hogy egy évben egyszer, bármely pénzintézetnél igényeljen egy lekérdezést erről a listáról.


A KHR listára való felkerülés szabályozva van, azaz 90 napnál régebben tartozz és a mindenkori minimálbért meghaladó összeggel.


Ha van esetleg még kérdésed, írj nyugodtan.

2011. júl. 5. 11:36
2011. júl. 5. 11:30
Szia! Úgy gondolom, hogy ez nem teljesen így van, sztem nem kerül le a listáról soha. Egyébként ez a bankszektor játéka, ami alapján minősítik az embereket, csak nem értem milyen jogon.Aki nem fizet a legtöbb esetben azért nem teszi, mert nem tud és nem azért, mert éppen nincs kedve.A bankoknak ilyen alapon jutalmat kellene adni azoknak, akik rendesen fizetnek?! Valahogy nekem kicsit sánta ez így, de én nem aggódom ezen, ui. úgy gondolom, hogy a megfélemlítés egyik eszköze ez is, mint a sok fenyegető levél, stb. Sajnos, nagyon sokan meg is ijednek és ezt a bankok ki is használják.Amennyi energiát ölsz bele a félelembe, ugyanannyi energiával el is háríthatnád azt és mindjárt más színben fogod látni a helyzetet. Egy próbát ez is meg ér, ugyanúgy, mint a félelem generálása. Próbáld meg!Hidd el , jobban fogod magad érezni utána.
4. gabrinho1 (válaszként erre: 3. - Gabrinho1)
2011. júl. 5. 11:25
Nem nevemben hanem a nevemre
2011. júl. 5. 11:24

A nővérem vette fel még 2004ben a hitelt a nevemben a prov*dentnél. Aztán nem fizette, én BAR listára kerültem, és tavaly júniusban jött egy végrehajtó cégtől csekk, és felszólítás. Akkor egyben kifizettük az egészet amit a végrehajtó cég a Prov*dent nevében követelt.


Az érdekelne, hogy lekerültem-e már a BAR listáról ha tavaly június 19.-én kifizettük a tartozást.

2011. júl. 5. 11:19
az összes tartozásod, vagy csak az elmaradt részt?
2011. júl. 5. 11:17
Tudnátok segíteni? Valóban lekerül a BAR listáról egy év után az az ember aki kifizette a bank felé a tartozását?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook