Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öröklés, hagyaték: van-e valami lehetőség, hogy ne kelljen olyannak (igaz papíron rokon) a tartozását kifizetni akiről azt sem tudjuk ki? fórum

Öröklés, hagyaték: van-e valami lehetőség, hogy ne kelljen olyannak (igaz papíron rokon) a tartozását kifizetni akiről azt sem tudjuk ki? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. évanéne (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2015. szept. 13. 18:35

Sajna telefonon ezt nem láttam :-D :-D :-D Valamiért ezt dobta fel friss fórumként, de mondjuk szétesett a Hoxa képe... Én azért a vonaton próbálkoztam, bocsi :-)

örökölni soha nem egyszerű ;-)

37. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Évanéne)
2015. szept. 13. 14:20
5 éves fórum... talán már megoldódott a probléma
36. évanéne (válaszként erre: 33. - E28ddc7c9b)
2015. szept. 13. 13:18

Ha jól értem,a mama után leörököltétek az ingatlan negyedét,és most a papa után örökölnétek,vagy már le is örököltétek a másik,rátok eső negyedet. Ugye?

A bibi az,hogy a közüzemi számlák bizonyára az öregek nevén volt. Létezik valamiféle ingyenes jogsegély,érdeklődj utána,a ti településeteken hogyan működik!

2010. márc. 15. 14:44

Életemértelmetlensége, és én mint "két kis naiv", azt hittük, hogy az örökölt ház (ingatlan) értékesítésre került (minden tartozás az utolsó fillérig KIFIZETVE!), végre sok-sok év után jön a "nyugodt, csend, és béke".

Na meg ahogy Marinénielképzelte!

Köszönhetően a szolgáltatóknak (víz-, gáz, villany), illetve, hogy a férjem, a nagyapja, az édesapja, és a fiam neve ugyan az.

Olyan sikeresen összekavartak mindent.

A NAGYON-NAGY HATALMÚ SZOLGÁLTATÓKKAL, még egypár hónap küzdelem volt mire kiderült, hogy az a TB nem, nem az a TB, az a lakcím, nem az a lakcím.

34. Kedveske (válaszként erre: 33. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 1. 13:38
Én úgy tudom, hogy csak az örökségből hajthatják be, neketek "külün" nem kell fizetnetek. Ha nagyobb a tartozás, mint az örökölt vagyon, érdemes lemondani az örökségről.
2009. aug. 1. 13:33

Úgy látszik nekem ez az év a "hagyatéki ügyek éve".

Május 29.-én meghalt apósom, anyósom, mint már írtam 2006. januárjában.

2006-ban, a mama halála után sógorom bejelentkezett a szülői házba, hogy kapja az ápolási díjat (most 46 éves, NEGYVENHAT, és 18 éve nem dolgozik!!!!!).

Még élt a mama, mikor az volt az elképzelésük, hogy a lányom kérje az ápolási díjat (iskola után, állás nélkül volt), és adja oda sógoromnak, na ezt baromira megvétóztam. Ugyan is az elképzelés az volt, hogy mi ápolunk mindenkit, a pénz meg a Lacikáé (sógor), mert szegény gyereknek nincs pénze bagóra. (Az, hogy van két asszonytól, három gyereke, az csak minket zavart.)

A mama halála után mostam, főztem a papára, mind addig amíg az ennivalót hozzám nem vágta.

Mondván: "Ilyen szart ő meg nem eszik!".

Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem a gulyásleves, és a túrógombóc ennivaló. Sőt...!

Januárban a papa olyan beteg lett, hogy szakápolásra szorult. Gyönyörű sógorom öt nap után hívta ki az orvost, de akkor is csak azért, mert közöltem vele, hogy feljelentem. Engem akkor műtöttek, térddel, az nap jöttem haza a kórházból, a férjem a 2.-ik csípőprotézisére vár, nem tudott minden nap ott lenni. Kocsink, jogosítványunk nincs, elég volt neki 2 naponta átvonatozni hozzám a kórházba. Véletlen derült ki, hogy a papa öt napja nem kell fel, nem eszik, nem iszik. Bálint minden este hívta telefonon a papát, de sógorom mondta, hogy már fekszik, pihen. 80 éves, beteges embernél nem is csodálkozott senki rajta.

Áprilisban kiderült, hogy gyönyörű sógorom olyan tetemes összegű közüzemi tartozást halmozott fel, hogy 6 számjegyű. A papa oda adta neki a pénzt, hogy fizesse be a csekket, de ő szépen letépte, valami "maszatot" nyomott rá mintha bélyegző lenne, a pénzt meglenyelte (cseppfolyósan).

A temetést mi fizettük, a "gyönyörűség" arra nem volt hajlandó, hogy bármelyik hivatalba eljöjjön. Igaz az is most derült, ki, hogy a mama halála után temetési segélyt vett fel, hogy milyen jogcímen nem értem, mert azt is Bálinttal együtt ketten intéztük. Ráadásul a mamának a hamvai haza lettek szállítva.

Nem kívánom senkinek, hogy egyszerre két szülőt temessen, nem elég a fájdalom, de ez a bürokrácia, észveszejtő.

Bálintot nagyon megviselte, sógorom az egészből annyit fogott fel, hogy akkor ő mikor kapja meg az öreg nyugdíját. Az, hogy a temetésre kölcsön kellett kérnem, az kiba...ul nem érdekelte. Azért baromira hőbörgött, hogy nem kapott temetési segélyt, mert az neki jár.

A kicsit "bőlére" sikeredett, rövid leírás után az lenne a kérdésem, hogy a házon lévő közüzemi számlát behajthatják rajunk? Gáz-víz-villany.

Írtam a jogifórumra, de még csak arra sem méltattak, hogy "Bocsi, de nem érünk rá, dugulj el."

Ügyvédre meg per pillanat nincs egy vasam sem.

2009. márc. 12. 08:56
Voltunk tegnap ügyvédnél. Megnyugtatott, hogy a rokonság semmit nem követelhet tőlünk, még polgári peres eljárásban sem.
31. bnedora (válaszként erre: 29. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 7. 21:32
Sajnos, vannak ilyen emberek (családtagok, rokonok), sajnállak benneteket.
30. nagyreni (válaszként erre: 29. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 7. 21:23
Viszont nyugtasson meg a tudat, hogy nem köthetnek belétek.
29. e28ddc7c9b (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2009. márc. 7. 18:59
Az addig oké, de az "ideget" mi nyeljük a hülyeségük és a "megenném a saját sz... is hanem lenne büdös" pénzéhes felfogásuk miatt.
28. bnedora (válaszként erre: 27. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 7. 18:49
Icukám! Ha sok pénzük van, akkor pereljenek. Nyerni úgysem fognak.
2009. márc. 7. 18:44

A férjem nem is érdekelte, hogy van e örökölni való, amúgy is lemondott volna róla. Papíron hiába volt rokona nem is ismerte.

Most leginkább a még élő két testvérről van szó akik perelni akarnak mindenkit, mindenért. A temetési költségért, az adóság megfizetéséért (nehogy nekik kelljen).

2009. márc. 7. 18:33

Ha lemond valaki az örökségéről, akkor azzal együtt lemond a tartozásról is. Egyébként meg tényleg csak az öröklés mértékéég van a tartozás is. Ahogy azt már lentebb írták páran.

De tény hogy az örökségről lemondás a legegyszerűbb megoldás. Főleg mert tapasztalat hogy aki tartozást hagy, azután nem nagyon marad örökölni való.

2009. márc. 7. 18:31
a jogiforum.hu honlap jó nagy rakás kaki, ha sok baromságot akartok tanácsként akkor tudom csak ajánlani. Az pár ember unalomüzésére szolgál, meg hogy akik tanácsot kérnek, cinikus választ írjanak rá.
2009. márc. 7. 14:29

Rájöttem, mire gondoltam az előtt, nem tartozik ide, ami eszembe jutott, mert azt hiszem, a temetési költséget levonják abból az összegből, ami után illetékelni kell.

De a lényeg az, hogy nektek amúgy sincs semmi közötök a temetési költséghez.

2009. márc. 7. 14:11
Lehet, hogy már hülyeséget mondok, mert nem emlékszem pontosan, de a hagyatéki tárgyaláson a temetési költséget is figyelembe veszik a hagyatékolás során. Tehát az is azokat érinti, akik örököltek.
2009. márc. 7. 12:47

Köszönöm a válaszokat, de biztos, ami biztos alapon kedden megyünk ügyvédhez.

Mi is úgy gondoltuk, hogy ha a vagyon kell akkor az adóság is kelljen.

2009. márc. 7. 08:45
Én ha jól értem a kis rokonság a temetés költségét szeretné bevasalni. Ehhez szerintem nincs joga. De ha anyagilag rászorulnak, a halotti bizonyítvány bemutatása és egyéb jövedelemigazolások mellett igényelhető külön temetési segély. Ha meg nincsenek rászorulva, szóltak volna előre, és gyűjtötték volna össze a pénzt. Csak az összefogás most épp a kitúrásra öszpontosult. Mostmár egyék meg, amit főztek. Ne legyetek szerintem ilyen jólelkűek. Nem szabad hagyni, hogy a fejetekre nőjenek. Főleg, hogy ugye jogalapjuk nincs rá. Ha a nyugdíjat meg felvették a halála és a hagyatéki tárgyalás között, bűncselekményt követtek el.
2009. márc. 7. 08:42

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Egy fillért nem kell fizetnetek, ha lemondott a férjed az örökségéről.. Ezzel átruházott mindent (jót, rosszat) az örökösökre s az örökösök semmit nem követelhetnek tőletek, még a temetési költséget sem.

Ha lett volna végrendelet, s úgy mond le az örökségéről, a fentiek lépnének életbe.

2009. márc. 7. 07:40
Ha lemondott a férjed az örökségről, akkor lemondott mindenről, házról, pénzről, adósságról, a továbbiakban sincs semmi dolgotok a rokonokkal. Örökölni pedig azért örökölt (valaki kérdezte), mert az anyukája örökölt volna, de mivel ő már nem él, a férjed az ő örököse.
2009. márc. 6. 22:28
Nem volt végrendelet?
17. Nóra*
2009. márc. 6. 22:25
Lemaradt. A nyugdíjat nem vehették volna fel, az összes örökös között kell elosztani, és csak a Közjegyzőnél történt Hagyatéki eljárás után utalják.
16. Nóra*
2009. márc. 6. 22:19

Szia!


Néhány éve hasonló cipőben jártam mint Te. Azt hittem infarktus kapok ijedtemben. Elmentem ügyvédhez. Az ügyvéd azt mondta annyit kell fizetnem, amennyit örököltem. Példának felhozta: örökségem egy festmény volt leakasztom a falról és vihetik. Tehát az örökség összegét fizetheted ki adósság fejében. Mivel nem örököltem, nem is fizettem.A testvérek meg ne követelőzzenek. Nyugodtan mondhatod a törvény szerint jártok el. Én így tettem. Van ingyenes jogi segítségnyújtás, ha jól tudom a bíróságokon.

De, hogy megnyugodj, hívj fel egy ügyvédet, lehet telefonon ingyen is választ ad röviden. Nekem 10 ezer forintomba került anno. Telefonról pedig kb. 1 hónapja egy ügyvédnő kérdésemre választ is adott.

Remélem segítettem.

15. bnedora (válaszként erre: 14. - Masször)
2009. márc. 6. 22:18
Ez így igaz!
2009. márc. 6. 22:15

Nyugi!

Nem kell kifizetnetek egyetlen petákot sem!

Egyrészt azért mert lemondtatok az örökségről, másrészt azért, mert a jog szerint az örökös csak a hagyaték mértékéig felel az örökhagyó tartozásiért.

Magyarul, ha valaki után marad 10.000.000,- Ft. adóság, de az összes vagyona amit az örökös megörököl 3.000.000,- Ft akkor a hitelező ennyivel kell, hogy beérje. Az örököstől nem követelheti a különbözetet!

Mivel a férjed lemondott az örökségéről - erről gondolom, van közjegyzői okirat is - így senkinek nem tartozik senkinek!

A temetés költségeit is az örökösnek kell állnia! Tehát, aki szeretne örökölni - a lemondónyilatkozat kedvezményezettje - nyúljon a zsebébe és fizessen!

Megpróbálhatnak "megrángatni" benneteket, de nem érhetnek célt! NEM FELELTEK AZ ADÓSÁGÉRT!

Remélem, megnyugtató volt a válaszom. (A jógifórum ettől függetlenül jó tipp:-)

13. bnedora (válaszként erre: 7. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 6. 22:11

Drága Icuskám!

Egy picit zavarosnak tűnik nekem, de én úgy értelmezem, hogy a még élő testvérek örököltek. Tudomásom szerint, ha valaki elhalálozik, akkor a gyermekei örökölnek. Amennyiben nincsenek gyermekei, akkor örököl a testvér. Amennyiben ők sincsenek, akkor jönnek csak az unokatestvérek.

Nem tudom a férjedtől milyen jogon kérhetnek bármit, ha egyszer nem is örökös. A nyugdíjat másnak nem is lett volna szabad felvennie, csak az örökösnek. Ezt vissza kell fizetni! Tartozást is csak az örökösnek meg kifizetnie, amennyiben van róla írásbeli bizonyíték.


Ha, valamit nem jól írtam, és még kérdésed lenne, akkor írj!

12. e28ddc7c9b (válaszként erre: 10. - Fülesiné)
2009. márc. 6. 22:07
Hát én sem!
11. e28ddc7c9b (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2009. márc. 6. 22:07

Szia!

Remélem többé-kevésbé sikeült érthetően leírnom, röpke félóra alatt.

Tudom, nincs "írói vénám".

10. Fülesiné (válaszként erre: 7. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 6. 22:05

Bár nem vagyok jogász, az ide vonatkozó törvényeket sem ismerem, de szerintem ez (bocsánat!) baromság!

Miért fizetném ki én a nagybátyám adósságát?

Nem is értem !??

9. e28ddc7c9b (válaszként erre: 3. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 6. 22:01
Megírnád, hogy mi a címe?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook