Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás után hogyan tudok új iratokat készíttetni? fórum

Válás után hogyan tudok új iratokat készíttetni? (tudásbázis kérdés)


12. Channa* (válaszként erre: 11. - Mimóza07)
2022. nov. 8. 07:27

Hát nem tudom....


Azért, mert nem találkoztál még olyanokkal, akik nem ezt teszik, még léteznek;)


34 éve vagyunk házasok, de sosem szoktuk a 34 év sérelmét egymás fejéhez vágni. Ha vita van, akkor azt ott, akkori problémákkal fűszerezzük meg és nem ásunk elő több évtizedes baromságokat. Sosem fenyegetjük egymást, pl. válással, stb.

Mi a múltban történt nézeteltéréseinken túl lépünk, nem hánytorgatjuk fel egymásnak. Dühében az ember, annyi hülyeséget tud mondani, felesleges a régiekkel megszínezni;)

2022. nov. 7. 23:56
Épp ma hallottam veszekedni a szomszédékat. Elbújtam, ne vegyenek észre mert nekem volt kínos. :( 5 perc alatt felsorolták 40 évnyi bánatukat. Zanzásítva. :D Szörnyű volt még hallgatni is. Ilyenkor összerakom a kezem hogy nincs aki megkeserítse az életem. Mi a jó ebben a házasságban de komolyan? A gyerekek kivételével. De mondjuk hozzajuk meg papír se kell.
2022. nov. 7. 23:47

Sztem mind1 minek hívjuk okmanyiroda vagy kormanyablak, egykutya. Nekem moszkva tér lesz örökre a szell kalman is 🤷‍♀️


Mindenesetre ha még 1x elmegy az eszed és férjhez mész, tartsd meg a neved és megúszol egy csomó felesleges ügyintézést 🤣🤭😅

9. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2022. nov. 5. 20:37
És okmányirodak sincsenek már 2013 óta. Kormányhivatalok mukodnek (szegények)
2022. nov. 4. 20:33
Köszönöm 🙂
7. Sütikee (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. nov. 3. 22:11
Szuper! Ezt nem tudtam! Köszönöm 😊
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2022. nov. 3. 22:09

Igen!

Én idén csináltattam mindent és egy helyen minden meg volt.


Az adókártyát postázták, de az összes többit azonnal megkaptam.

5. Sütikee (válaszként erre: 4. - Channa*)
2022. nov. 3. 22:06
Taj és adókártyát is ott csinálják már? Pár éve még nem így volt.
2022. nov. 3. 20:38

Anyakönyvvezető, majd okmányiroda, ahol mindent meg tudsz csinálni, azaz személyit, lakcímkártyát, TAJ és adókártyát is.


Ezek mind ingyenesek lesznek!

3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Sütikee)
2022. nov. 3. 20:33
Nincs már APEH. NAV van.
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 20:15
Először az anyakönyvvezetőhöz a végzéssel együtt, majd illetéket kell fizetni, ott adnak ahhoz bélyeget, amit a postán kell feladni. Miután az illetéket befizetted, kiküldik a határozatot. Ezt kell bevinni az okmányirodába, ott írják át a személyit és a jogosítványt. A taj kártyát az OEP intézi, az adókártyát pedig az APEH. Oda kell menni ezekért.
2022. nov. 3. 20:00

Nemrég váltam el.

Szeretném elhagyni a férjem nevét, ehhez mit kell tennem?

Új iratokat kell készíttetnem (a személyim le is járt). Ehhez ugye meg kell várnom, míg postán kiküldik a végzést? Ezzel a papírral hova menjek, egyenesen az okmányirodába, vagy először egy anyakönyvvezetőhöz, hogy levegye a nevem?

Valamint a TB kártyát és az adókártyát is az okmányirodában csinálják meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook