Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vagy mindenkinek, vagy senkinek?! Ugye? fórum

Vagy mindenkinek, vagy senkinek?! Ugye? (beszélgetős fórum)


2021. máj. 20. 21:55
Mongyáfel!
28. vivo44
2021. máj. 20. 20:38

FI!

Azt írod, hogy fel vagy háborodva az 1hsz-ben.

Majd a 10-ben, hogy nem is érdekel.

Ha nem érdekelne, akkor meg sem született volna ez a fórum.

Az pedig, hogy mikor nyitva volt az ajtó, te nem léptél be, míg más megtette, azért nem más okolható utólag pláne.

27. Channa* (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2021. máj. 20. 20:26
És épp ezért úgy sem fizetnek senkinek 100%-ot.
2021. máj. 20. 20:25

Na, ránéztem:

"COVID-19 MINT FOGLALKOZÁSI MEGBETEGEDÉS

Amennyiben a koronavírusos megbetegedés foglalkozási megbetegedésnek minősül, akkor 100%-os táppénz jár (baleseti táppénz). Akkor kerülhet sor baleseti táppénz - 100%-os mértékű megállapítására, ha a biztosított olyan módon fertőződött meg a koronavírussal, hogy az foglalkozási megbetegedésnek minősül; vagyis az a beteg munkavégzése, foglalkozása gyakorlása során alakult ki. Életszerűen ez a koronavírussal fertőzött személyekkel foglalkozó egészségügyi dolgozók - orvosok, ápolók, mentősök, stb. - esetében képzelhető el.


A foglalkozási megbetegedést a 27/1996. (VIII. 28.) NM rendelet szerint az arra hatáskörrel rendelkező szerv kivizsgálja és megállapítja. Ha erre sor került, és az egészségbiztosítási szerv az Ebtv 52. §-a alapján – is döntést hozott a foglalkozási megbetegedés társadalombiztosítási szempontból üzemi balesetként való elismeréséről, akkor nincs relevanciája annak, hogy az őt kezelő orvos milyen kezelést rendel el, vagy, hogy a beteg kórházban vagy az otthonában gyógyul-e. Ezekben az esetekben a keresőképtelenséget az orvos - a foglalkozási megbetegedés elismerése után - „2”-es kóddal igazolja."


Nincs felsorolva konkrétan, de az stb-be, akár benne is lehetnének, bár ennyi erővel akár én is...

Hiszen az eü-s tudottan foglalkozik fertőzöttel, más szakmákban meg nem tudottan.


Ez nem a kormány rendelet és többféleképpen értelmezhető...

25. Bless the child (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. máj. 20. 20:20
Vannak kiskapuk. A covidot barhol elkaphatta, nem bizonyítható, hogy a munkahelyén. Eü dolgozóknál azt vizsgálják, hogy maximálisan betartotta-e a védekezést. Egy iskolában nem "szkafanderben" ül a portás.
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2021. máj. 20. 20:18

Én ezt nem tudom, de pedagógusok is azt mondják, hogy nekik jár 100%.


És mintha lett is volna erről szó.


Az könnyen meglehet, hogy csak mézesmadzag volt feléjük és a jogszabályba már nem került bele, de sokan számítottak a 100%-ra.

23. Bless the child (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. máj. 20. 20:16
Kizárt, lentebb leírtam az okot
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2021. máj. 20. 20:15

Elvileg ott is jár amiket írtam. Én úgy tudom, de azt csinálják, hogy pl. a heti tesztelésen pozitív lett a tesztje a két gondozónő közül az egyiknek, akinek karanténba kellett vonulnia, de azon nyomban a váltótársát is karanténban vágták, annak ellenére, hogy ő negatív volt. A pozitív azért nem kapott 100%-ot, mert nem biztos, hogy ott kapta el. A negatív meg azért nem kapott, mert negatív.

Azaz mindketten 60%-ot kaptak és kész.

Azért nem 70%-ot, mert a betegszabit kivetették velük, akkor amikor nem nyithattak ki, a szabijukat is, így mire aktuálissá vált volna az tényleges táppénz már csak a 60% volt és vonogatta mindenki a vállát....


tehát, mindenre van magyarázat.


Én nagyon kíváncsi leszek rá, hogy a FI kollégája megkapja e a 100%-ot.

Nem hiszem...

21. Bless the child (válaszként erre: 19. - Channa*)
2021. máj. 20. 20:11
Elvileg azoknál vélelmezik a lehetőségét a foglalkozasi megbetegedésnek, akik közvetlenül a covidos betegek ellátásaban vesznek részt. Nekik van esélyük megkapni. Kíváncsi lennék, melyik iskola van berendezve ITO-nak
20. globus (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2021. máj. 20. 20:05
Én meg sem próbáltam igényelni. Megkérdeztem előtte a munkaügyön, hogy volt-e példa kifizetésre. Nem. Kész, ennyi, kibírtam 🙂
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Bless the child)
2021. máj. 20. 20:04
Bölcsödében, óvódában és suliban sem kapják meg a tanárok, gondozó és óvónők.
2021. máj. 20. 19:59
Ugy látszik, nem érted. Eü dolgozóknál nincs igazoltabb covidos. Ők se kapták még meg. Ugyhogy ezen feleslegesen rugózol.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Unom)
2021. máj. 20. 19:35
Ez álszentségnek hangozhat...épp itthon a családomnak mondtam, és aki ismer tudja, hogy ilyen vagyok, de ha elém oda állt volna valaki ilyen "lehetőséggel", úgy, hogy tudom, hogy màsok nem kapjàk meg, pedig azt is jól tudom, hogy ugyanúgy betegek voltak, én megköszönném kedvesen a szándékot, de egyúttal el is utasítanàm.. mert nem tudnék tükörbe nézni. Nem menne. Minden szentnek maga felé hajlik a keze...
16. unom (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 19:28

Ezt ismerem.

Morogsz, és a kollégádon állsz bosszút, a felelős meg nem is fog tudni semmiről.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Unom)
2021. máj. 20. 19:26
Nem csinálok én semmit ezt illetően. Befogom. Majd megoldom másképp ezt. :)
14. unom (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 19:24

Nem könyörgést írtam.

Állj ki magadért, ne csak morogj. Hatékonyabb.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. máj. 20. 19:22

Én eddig mindig bementem minden rendezvényre, programra, melóra, ha megkértek, nem csak a pénzért, hanem mert jól esett, ha tudtam, számítanak rám...

De igazából csak kihasználják a dolgozót.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Unom)
2021. máj. 20. 19:21
Mit szólhatnék? Nem könyörgök én senkinek...annál büszkébb vagyok. :( Alapvetően jóhiszemű is vagyok az embereket illetően..de ez kicsinált most.
2021. máj. 20. 19:19
Elég messzire elér a keze az illetőnek és én is olvastam, hogy ha "igazoltan" munkahelyen betegedett meg, akkor 100% tp jár. Egy iskolában evidens szinte borítékolható, hogy elkapod...
2021. máj. 20. 19:17

Most a 100% zavar vagy a hétvégi meló?


Én nem mennék be egymás után 3 hétvégén, csak váltva lennék hajlandó erre. Ne keressen mindig kifogásokat.


A táppénzt meg mond el az igazgató asszonynak.

Ha ő is portás és te is, akkor egyformán jár vagy nem jár mindkettőtöknek.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Rabankari)
2021. máj. 20. 19:17
De akkor ne is várják el, hogy én hétvégézzek. Nem fogok...
8. unom (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 19:15

Akkor sem ő tehet róla, hogy te nem kaptál.

Igazad van, igazságtalan így.

Te miért nem szóltál?

2021. máj. 20. 19:14
Azért ebben ne legyél ennyire biztos. Még azok az eü dolgozók se kapták meg, akik az első hullámban voltak covidosak. Nem olyan egyszerű ám ez, hiaba mondta a koszos körmű, hogy jár a 100%-os tp
6. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 19:14

Errōl nem ō tehet, biztos nem ō kérte, hogy neked ne 100 %-ot adjanak.

Miért ōt bünteted? Ettōl nem kapsz több táppénzt, ezt már nem lehet visszacsinálni.

Jogos, ha dühös vagy, de szerintem nem a megfelelõ emberre.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2021. máj. 20. 19:10
Persze. Az igazgató asszony döntött így. Külön szólt az illetékeseknek, hogy megpróbàlja elintézni nekik!
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Unom)
2021. máj. 20. 19:09
Nem ő döntött, de jelezte a vezetőségnek, hogy ő is beteg volt abban az időszakban, mikor a többi puncsos. Gondolom féltek, hogy nem marad csendben, ha nem kapja meg ő is.
3. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 19:04
Nem tudom ki döntött így, de megkérdezném tőle, hogy miért döntött így? Egyáltalán a munkáltatódnak döntött így? Vagy ki?
2. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 19:04

Ezt nem értem:

Volt képe ezt telefonon ma délutàn elújságolni...

Miért ő a hibás? Nem ő döntött.

2021. máj. 20. 19:00

Portás vagyok egy városi gimiben. Most hétvégén dolgoznom kell(ene), habár egyébként is mostanában mindig én mentem be a váltótársam helyett, ő kerülne most sorra, de nem ér rá, persze. Mégis jóindulatúan cseréltem vele. Megbántam. Talán nevetséges és gyerekes, ahogy viselkedem, de ma megtudtam, hogy ő és még pár munkatársam utólagosan 100%os tp-t kap majd, mert covidosak voltak. Én is az voltam, és sokan mások még és mégsem kapom/kapjuk meg...

Erősen kivételezést érzek egyesek felé.

Volt képe ezt telefonon ma délutàn elújságolni... Azt hittem leszédülök a székről.

Nagyon dühös vagyok. Nem vagyok puncsos egyáltalán. Úgy érzem rendes, tisztességes dolgozó vagyok, de ehhez már nincs gyomrom. Nem vagyok hajlandó hétvégente bemenni dolgozni...

Vélemény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook