Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadászat, állatvédelem fórum

Vadászat, állatvédelem (beszélgetős fórum)

1 2
50. syria (válaszként erre: 49. - Nyamitörp)
tegnap 23:08
Sajnos nagyon jól látod. Bárcsak az illetékesek is belegondolnának abba, hogy mit művelnek az állatok élőhelyeivel. Aztán jön a jajongás, hogy a városokban egyre több vaddisznódúlás van.
49. Nyamitörp (válaszként erre: 46. - Syria)
tegnap 12:38

Én budapesti vagyok és egyre több helyen látok a városban vadkacsákat. Gondolom párzási időszak van, szeretnének fészket rakni, de sajnos nem nagyon tudják ezt a vízparton megoldani. Mert az fontos, hogy az emberek vízparti lakásokban lakjanak meg ott sétálhassanak, biciklizhessenek. Az állatok, akiknek meg létszükségletük lenne az a terület, oldják meg. Aztán meg, ha az állatok beköltöznek a városba, akkor irtják meg befogják őket.

Nem kéne az embernek kisajátítania a Földet és leszűkíteni az állatok és növények életterét.

Tényleg saját maga pusztulását idézi elő az emberiség.

48. Amaunet (válaszként erre: 47. - V.Krisztina17)
tegnap 11:56
Igazad van, tényleg nem értem.:D
47. V.Krisztina17 (válaszként erre: 45. - Amaunet)
tegnapelőtt 20:07

Ha nem érted,az összefüggést a kettő között a Te bajod,sajnálom.

Akinek elvitte,örül hogy fent tudja magát tartani. Nem úgy mint a vadászok. Nem hogy még tyúkólat építsen,mert a vadász szórakozni akar....

46. syria (válaszként erre: 44. - Timycat)
tegnapelőtt 10:29

A méhek pusztulását egyértelműen az emberi tevékenység okozza. Kínában már vannak laboratóriumok, ahol az alkalmazottak kézzel végzik el a hiányzó méhek munkáját.

A fecskék dolgát is megnehezíti az aszály, mert pocsolya, víz hiányában nem tudják a fészküket megépíteni, tatarozni. Lehet, hogy egy másik fecskepár lökdöste ki a tojásokat, hogy majd elfoglalják a fészket. Szóval nagy a baj, hogy az állatfajok is egymásnak mennek. :(

45. Amaunet (válaszként erre: 43. - V.Krisztina17)
tegnapelőtt 10:18

Ez ellen régen úgy védekeztek, hogy biztonságos tyúkólat építettek és kutyát tartottak.

"Ne legyenek már állatok előbbre az embernél."

És emellett imádod az állatokat...

44. timycat (válaszként erre: 36. - Syria)
máj. 19. 20:48

Ne is mondd! Van méhész barátunk, 120 családja volt tavaly, 34 maradt, a többi "elment".

Baŕatnőmék kapualjában -társasház - 3 db fecskefészek van. A lakók szetetik őket, nem piszkálják, számolják a szaporulatot. 3 éve mindhárom fészek lakott volt. Tavaly már csak 2 de akkor 2szer költöttek, összesen 15 kisfecske repült ki abban az évben a 2 fészekből. Idén 1 fészekbe érkeztek meg a fecskék, neki is álltak költeni, de egyik reggelre 4 tojás összetörve lent volt a földön. Biztosan nem a lakók bántották őket, valószínű a fecskék vagy talán más madár lökdöste ki a tojásokat és azóta a fecskéket se látták. Nem tudom mi lehet e mögött. Talán a rossz idő miatti élelem hiány.

43. V.Krisztina17 (válaszként erre: 41. - Amaunet)
máj. 19. 20:34
De az durva nem,? Hogy elhordja a róka a baromfi udvart, ezen röhögnek egyet a vadászok, de nem ritkítják őket , mert majd egyszer valamikor a saját szórakoztatásukra majd lövöldözik, addig meg kapnak egy kis veszetség elleni falatot. Ne már!! Ne legyenek már állatok előbbre az embernél.a vadászok miatt. Hozzá teszem imádom az állatokat. De kellene egy határ....
42. unom (válaszként erre: 41. - Amaunet)
máj. 19. 13:59
Nincsenek hozzá eszközeink. Ami az állatoknál engedélyezett, az embernél, jogosan, tiltott.
máj. 19. 13:57

Azon gondolkodom, hogy az embernek van-e joga a természetbe úgy beavatkozni, hogy szabályozza az állatok szaporulatát, telepíti őket ide-oda, kilövi a felesleges egyedeket?

Ugyanakkor a saját faját nem képes nem is akarja szabályozni. Szerintem, ha már ezt kézbe akarjuk tartani, úgy érezzük jogunk van hozzá, akkor saját magunkon kéne kezdeni.

40. V.Krisztina17 (válaszként erre: 39. - Syria)
máj. 2. 19:48
Ez sem semmi!
39. syria (válaszként erre: 37. - V.Krisztina17)
máj. 2. 16:12

Az idióta emberek nem tudják, mit csinálnak. Eredmény: már a gólyák is ölik egymást az élelemért.

[link]

máj. 1. 21:21

Amúgy Én olyan vagyok,ha nézek természet filmet, ha elkapja az állat a zsákmányt,akkor azt sajnálom,ha nem meg amazt mert éhezik. :))

Ez a szarka még érdekel. Most hogy ott mászkálunk elvitték. Talán tiltott dolgot csinálnak? Ha jön a vadász a vad etetőhöz,megkérdezem.

máj. 1. 18:09

Igen kényes téma!

Bizonyos korlátok között kellene tartani bizonyos fajokat.

Pl a rókát, nyulat, máshol a medvét. Akár mennyire is állat barát vagyok, de azért legyenek határok,és csak a hobbi vadászok kedvéért ne legyen már előbbre való az állat,az embernél.

Amikor megláttam ezt a szarkát, persze megsajnáltam abban a kicsi ketrecben.

Aztán valaki írta,hogy dúvadnak számít. De akkor is napokig szenvedett ott.

Kényes téma, nem bajom a vadászat, nekem is csak ez a bajom amit Ti is írtok.

Szerintem már két éve nem láttam fecskét.

Tavaly előtt az Iskola tetejéről meg ledobták a Gólya fészket......

36. syria (válaszként erre: 1. - V.Krisztina17)
máj. 1. 11:13

Nehéz, összetett témát feszegetsz. A gazdasági érdekű vadászat természetes, a hobbivadászatot betiltanám; hogy miért, azt jól vázolta Timycat a 16.-nál.

Ha már állatvédelem: a repülő fajokkal is többet kellene foglalkozni. Tragikus, ami a fecskeállománnyal történt: a klímaváltozás miatt az elmúlt közel két évtizedben Magyarországon legalább megfeleződött a létszámuk. Ez azt jelenti, hogy éves szinten több TÍZ TONNÁNYI rovar, (szúnyog, légy, stb.) marad a nyakunkon a hiányuk miatt.

Nem jobb a helyzet a méheket illetően sem; ők is pusztulnak. Az nem roggyantana meg engem, ha nem lenne méz (apukám méhészkedett, állandóan mázsaszám állt otthon a méz - a mai napig utálom), de ha nem végzik el a porzást, annak katasztrofális élelmiszerhiány lesz a következménye.

ápr. 25. 21:02
Elvitték a szarkát.
ápr. 25. 07:11
Tegnap láttam a vadászt a szarkánál, nagyon messze voltam tőle hogy meg kérdezzem miért van benne. Egy azért lelépett valahogy.
33. V.Krisztina17 (válaszként erre: 32. - Dd9dec5381)
ápr. 24. 17:41
Ilyesmit hallottam Én is.
32. dd9dec5381 (válaszként erre: 31. - V.Krisztina17)
ápr. 23. 20:50
Én ezt kártevőkkel ismertem. Ledaráltak néhányat és az öntözővízbe keverték, állítólag távol maradtak a rémségek, bár lehet ez csak urban legenda.
31. V.Krisztina17 (válaszként erre: 30. - Timycat)
ápr. 23. 20:31

Hallottam, olyat, hogy valaki lelőtt két dolmányost, bazi magas fa rúdra tűzte, egész szezonban nem bántotta a többi a növényeket. Nagyon okosak.

Lehet ezek is azért vannak ketrecben, hogy a többi ne menjen oda.

30. timycat (válaszként erre: 27. - Nebethet)
ápr. 23. 16:57
Én is erre gondolnék, de ezek nagyon okos állatok, hamar felfogják, hogy az a példány bajban van. Mondjuk nem tudom ilyenkor a menekülési ösztön vagy az összetartás (ha egy családból származnak) éled-e fel.
29. V.Krisztina17 (válaszként erre: 27. - Nebethet)
ápr. 23. 14:13
Köszónöm szépen a választ! :)Valami ilyesmire gondolok amúgy Én is.
ápr. 23. 14:12

Keszazsunak, meg Timycat - nek igaza van! Ha tetszik ha nem. Ez egy fórum, megvitathatjuk,leírhatjuk amit tapasztalunk. Nyilván hiába megyünk ujsághoz, TV -hez, mert az apjuk, O1G kezében van minden. A vadászat pláne!!!

Így marad az itt hőbörgés,panaszkodás...

27. Nebethet (válaszként erre: 24. - V.Krisztina17)
ápr. 23. 14:12
Elképzelhető, hogy csaliként használták őket, a többiek befogása érdekében.
26. V.Krisztina17 (válaszként erre: 23. - Globus)
ápr. 23. 14:03
Woow! Értettem! :-)
25. V.Krisztina17 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
ápr. 23. 14:02
Rendben!!! :-)
ápr. 23. 14:01

Na szóval!

Vissza térünk az eredeti kérdésre? :)))

23. globus
ápr. 23. 13:45

Magántulajdon védelme nem vadásztársaság feladata.

Minden hézagos kerítés, laza ketrec, nyitva hagyott ólajtó mellé nem állhat éjszaka hivatásos vadász.

ápr. 23. 13:38

Nem itt kell felháborodni.🙂

Menjél be a hivatalba, a vadásztársasághoz, írj egy újságírónak, a médiának.

ápr. 23. 12:19
1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook