Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadászat, állatvédelem fórum

Vadászat, állatvédelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. V.Krisztina17 (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2019. ápr. 22. 16:17
Igen! A vadászok a szarkákat orvoshoz hordják! Tuti! :-):-)
10. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - V.Krisztina17)
2019. ápr. 22. 15:27

Pont ezt írtam: vagy betegek és viszik őket orvoshoz, vagy már meggyógyultak és most akarják szabadon engedni őket, ezért vannak ketrecben!!

Olvasd el még 1x amit írtam!

9. V.Krisztina17 (válaszként erre: 6. - Papája)
2019. ápr. 22. 15:18
Igen ebben egyet értek. Rókák , medvék ,nyulak. Sztem is túl szaporodtak. Amúgy Én is imádom az állatokat. Ezért is esett rosszul a szarka látványa.
8. V.Krisztina17 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2019. ápr. 22. 15:16
Olvasd el légyszi még egyszer mit kérdeztem "Miért vannak ketrecben?" Volt a kérdésem. Nem ítélkezés. De. Biztos betegek :)
7. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - V.Krisztina17)
2019. ápr. 22. 13:46

Talán betegek, és azért rakták ketrecbe, hogy elvigyék őket az orvoshoz.

Talán betegek voltak, és még azért vannak ketrecben, mert most akarják őket szabadon engedni.

Talán valamelyik tanyáról menekítették őket, mert ketrecben tartott házi-kedvencként élték napjaikat, most viszik egy menhelyre.

Ki tudja, miért is vannak ketrecben, talán meg kellett volna kérdezni, nem pedig már eleve elítélni őket.

2019. ápr. 22. 10:46

Nagyon fiatal koromban, amikor még tudatlan voltam én is elítéltem a "gonosz" vadászokat, mert szegény szerencsétlen állatokat öldösik.

Azóta felnőttem, sőt okosabb lettem, ezért most már egészen másként látom a világot és a kérdést.

Tudom, hogy kell a vadgazdálkodás és kellenek a vadászok - nagyon.

A vadász nem össze-vissza lövöldöz! Azt az állatot lövi ki, amelyik túlszaporodott és kárt okoz, pl. vaddisznókat.

Sajnos még többet kellene kilőniük bizonyos állatfajtákból, de az állatvédők eszetlenül védik azt is, ami árt. Védik a medvéket Erdélyben, pedig óriási károkat okoznak, embereket támadnak meg. Ezeket jó pénzért megvett engedéllyel gazdag vadászok kilőhetnék és a vadásztársaságoknak is lenne belőle haszon. Ebből vehetnének téli eleséget az őzeknek.

Vagy a túlszaporodott nyulak és egyéb rágcsálók gyérítése is szükséges.


Természetesen a védett állatokat, madarakat nagyon is védeni kell. Elítélem a pacsirtákat hálóval fogdosó olasz vadászokat, a szórakozásból madarakra lövöldözőket és még sorolhatnám.

Az állatvédők gyakran legalább akkora kárt tudnak okozni, mint az orvvadászok. A valódi vadászok "csak" a dolgukat teszik.

2019. ápr. 22. 10:13
A varjak már pofátlanul betelepedtek a fővárosba. A verebeket szedik és elkapják, viszik el. Ha valaki valamit eszik, ott vannak mellette és kinézik a szájából.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - V.Krisztina17)
2019. ápr. 22. 10:11
A vadászok nem kínozzák az állatokat és többek közt a vadgazdálkodás az egyik feladatuk.
2019. ápr. 22. 08:37

Pont tegnap került hozzám egy fáradt éhes, szomjas papagáj akit egy szarka üldözött!

Nem a legkevesebb madarak...

2. Astaroth (válaszként erre: 1. - V.Krisztina17)
2019. ápr. 22. 08:10
A szarka dúvadnak minősül, elvileg vadászható. Mindamellett, hogy az állatkínzást én is elítélem, pont tegnap néztem egy videót, amin egy szarka egy kisnyulat öl meg éppen - elég sokáig fárasztotta szerencsétlen párát, mert nagy volt neki, de azért addig verte a csőrével a fejét, amíg el nem pusztult. A vadászok is általában ezért gyérítik a szarkákat, mert sok van belőle és csökkentik az apróvad állományt.
2019. ápr. 22. 07:53
Tegnap, egy földút mellet autóztunk, és egy ketrecben két szarkát láttam. Miért vannak benne? A vadászok meg tehetik hogy kínozzák az állatokat? 4 kutya ülte körbe. Ha mondjuk Én tenném ugyanezt, már börtönben lennék.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook