Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadászat, állatvédelem fórum

Vadászat, állatvédelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. máj. 19. 13:57

Azon gondolkodom, hogy az embernek van-e joga a természetbe úgy beavatkozni, hogy szabályozza az állatok szaporulatát, telepíti őket ide-oda, kilövi a felesleges egyedeket?

Ugyanakkor a saját faját nem képes nem is akarja szabályozni. Szerintem, ha már ezt kézbe akarjuk tartani, úgy érezzük jogunk van hozzá, akkor saját magunkon kéne kezdeni.

40. V.Krisztina17 (válaszként erre: 39. - Syria)
2019. máj. 2. 19:48
Ez sem semmi!
39. syria (válaszként erre: 37. - V.Krisztina17)
2019. máj. 2. 16:12

Az idióta emberek nem tudják, mit csinálnak. Eredmény: már a gólyák is ölik egymást az élelemért.

[link]

2019. máj. 1. 21:21

Amúgy Én olyan vagyok,ha nézek természet filmet, ha elkapja az állat a zsákmányt,akkor azt sajnálom,ha nem meg amazt mert éhezik. :))


Ez a szarka még érdekel. Most hogy ott mászkálunk elvitték. Talán tiltott dolgot csinálnak? Ha jön a vadász a vad etetőhöz,megkérdezem.

2019. máj. 1. 18:09

Igen kényes téma!


Bizonyos korlátok között kellene tartani bizonyos fajokat.


Pl a rókát, nyulat, máshol a medvét. Akár mennyire is állat barát vagyok, de azért legyenek határok,és csak a hobbi vadászok kedvéért ne legyen már előbbre való az állat,az embernél.


Amikor megláttam ezt a szarkát, persze megsajnáltam abban a kicsi ketrecben.

Aztán valaki írta,hogy dúvadnak számít. De akkor is napokig szenvedett ott.


Kényes téma, nem bajom a vadászat, nekem is csak ez a bajom amit Ti is írtok.


Szerintem már két éve nem láttam fecskét.


Tavaly előtt az Iskola tetejéről meg ledobták a Gólya fészket......

36. syria (válaszként erre: 1. - V.Krisztina17)
2019. máj. 1. 11:13

Nehéz, összetett témát feszegetsz. A gazdasági érdekű vadászat természetes, a hobbivadászatot betiltanám; hogy miért, azt jól vázolta Timycat a 16.-nál.

Ha már állatvédelem: a repülő fajokkal is többet kellene foglalkozni. Tragikus, ami a fecskeállománnyal történt: a klímaváltozás miatt az elmúlt közel két évtizedben Magyarországon legalább megfeleződött a létszámuk. Ez azt jelenti, hogy éves szinten több TÍZ TONNÁNYI rovar, (szúnyog, légy, stb.) marad a nyakunkon a hiányuk miatt.

Nem jobb a helyzet a méheket illetően sem; ők is pusztulnak. Az nem roggyantana meg engem, ha nem lenne méz (apukám méhészkedett, állandóan mázsaszám állt otthon a méz - a mai napig utálom), de ha nem végzik el a porzást, annak katasztrofális élelmiszerhiány lesz a következménye.

2019. ápr. 25. 21:02
Elvitték a szarkát.
2019. ápr. 25. 07:11
Tegnap láttam a vadászt a szarkánál, nagyon messze voltam tőle hogy meg kérdezzem miért van benne. Egy azért lelépett valahogy.
33. V.Krisztina17 (válaszként erre: 32. - Dd9dec5381)
2019. ápr. 24. 17:41
Ilyesmit hallottam Én is.
32. dd9dec5381 (válaszként erre: 31. - V.Krisztina17)
2019. ápr. 23. 20:50
Én ezt kártevőkkel ismertem. Ledaráltak néhányat és az öntözővízbe keverték, állítólag távol maradtak a rémségek, bár lehet ez csak urban legenda.
31. V.Krisztina17 (válaszként erre: 30. - Timycat)
2019. ápr. 23. 20:31

Hallottam, olyat, hogy valaki lelőtt két dolmányost, bazi magas fa rúdra tűzte, egész szezonban nem bántotta a többi a növényeket. Nagyon okosak.


Lehet ezek is azért vannak ketrecben, hogy a többi ne menjen oda.

30. timycat (válaszként erre: 27. - 39a6fdc607)
2019. ápr. 23. 16:57
Én is erre gondolnék, de ezek nagyon okos állatok, hamar felfogják, hogy az a példány bajban van. Mondjuk nem tudom ilyenkor a menekülési ösztön vagy az összetartás (ha egy családból származnak) éled-e fel.
29. V.Krisztina17 (válaszként erre: 27. - 39a6fdc607)
2019. ápr. 23. 14:13
Köszónöm szépen a választ! :)Valami ilyesmire gondolok amúgy Én is.
2019. ápr. 23. 14:12

Keszazsunak, meg Timycat - nek igaza van! Ha tetszik ha nem. Ez egy fórum, megvitathatjuk,leírhatjuk amit tapasztalunk. Nyilván hiába megyünk ujsághoz, TV -hez, mert az apjuk, O1G kezében van minden. A vadászat pláne!!!

Így marad az itt hőbörgés,panaszkodás...

27. 39a6fdc607 (válaszként erre: 24. - V.Krisztina17)
2019. ápr. 23. 14:12
Elképzelhető, hogy csaliként használták őket, a többiek befogása érdekében.
26. V.Krisztina17 (válaszként erre: 23. - Globus)
2019. ápr. 23. 14:03
Woow! Értettem! :-)
25. V.Krisztina17 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2019. ápr. 23. 14:02
Rendben!!! :-)
2019. ápr. 23. 14:01

Na szóval!

Vissza térünk az eredeti kérdésre? :)))

23. globus
2019. ápr. 23. 13:45

Magántulajdon védelme nem vadásztársaság feladata.

Minden hézagos kerítés, laza ketrec, nyitva hagyott ólajtó mellé nem állhat éjszaka hivatásos vadász.

2019. ápr. 23. 13:38

Nem itt kell felháborodni.🙂

Menjél be a hivatalba, a vadásztársasághoz, írj egy újságírónak, a médiának.

2019. ápr. 23. 12:19
2019. ápr. 23. 11:18
Hobbiból ölni! Gyönyörű társaság!
19. Amaunet (válaszként erre: 16. - Timycat)
2019. ápr. 23. 10:40
Nem újdonság amit írsz, csak nem jó helyen. Ott kéne ezt előadni, ahol tenni is tudnak ellene.
18. Keszazsu (válaszként erre: 17. - Unom)
2019. ápr. 23. 10:09
Az ilyenek nem vadászok, hanem bulizós nagyképű újgazdagok!
17. unom (válaszként erre: 16. - Timycat)
2019. ápr. 23. 07:44
És mindezt sportnak hazudják...
16. timycat (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2019. ápr. 23. 07:43

Ooo és nyilván kis országunkban mindig minden a törvények szerint folyik, mert törvényeink betarthattatóak és úgy általában maximálisan átgondoltak.


Na ne röhögtess. A vadászat nagyon megy a vadásztársaságoknak a vadgazdálkodás nem, igényeik vannak, a felelősség alól viszont kibújnak, vagy le se tojnak, esetleg pénzhiányra hivatkozva a te károdat meg nem térítik, de ha van hullott vad na azt te azonnal fizesd meg, mert őket kár érte.

Veszekedtem már néhány vadásztársasággal (vadkár vagy baleset kapcsán) nem kell őket bemutatni.


A vadászat meg pénzről, piáról és fizetett lányokról szól (volt szerencsém részt venni állami szervezésűn), megisznak, megdugnak bármit (ha még képesek rá) és lőnek mindenre ami mozog. Ott akkor semmi se számított, leginkább a pénz nem, hisz az államét herdálták vadgazdálkodás címén.

15. Amaunet (válaszként erre: 12. - Timycat)
2019. ápr. 22. 17:30

"kiírtunk olyan fajokat amelyek elvégeznék a vadgazdálkodást"


A vadgazdálkodás emberi tevékenység, melynek során pl. az együtt élő fajok szaporulatának természetes egyensúlyát próbálják fenntartani. De nem csak erről szól.



"pláne ahogy ezek művelik"


A vadászatról törvények szólnak, arról is, hogy hogyan művelhetik.


[link]

[link]

2019. ápr. 22. 17:18

Nem akarom hogy veszekedés legyen itt, nyílván ez egy kényes téma, nagyon sok oldala van!


Csak azt szeretném tudnu ,mi a cél a szarkákkal a ketrecben?

Már az egyik elpusztult,

13. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - V.Krisztina17)
2019. ápr. 22. 16:57
Azért mert szarka, akkor már nem is kell a bajba jutott egyedeken segíteni. Ha pl. szárnya törött, vagy valami mérgezett akármit ettek, bármi baj éri őket, akkor már nincs állatvédés, azért mert szarka????
12. timycat (válaszként erre: 6. - Papája)
2019. ápr. 22. 16:24

Nyilván az állatok szaporodtak túl, nyilvánvalóan semmi köze nincs ennek ahhoz, hogy letaroljuk az élőhelyeiket, kiírtunk olyan fajokat amelyek elvégeznék a vadgazdálkodást.


Nagyon sok vadászt ismerek, némelyiket kedvelem is, de magát a vadászatot elítélem, pláne ahogy ezek művelik.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook