Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Botrányos Vadászat /Semmi különös Vadászat fórum

Botrányos Vadászat /Semmi különös Vadászat (beszélgetős fórum)

2009. dec. 7. 09:50

Ó, hát nálunk szombaton már kitalálták, hogy én fogok örökölni apu után, mert öcsémet nagyon nem érdekli az egész :D

Én meg csak lestem és bólogattam, Ahhha.... :D

6. bfd6e572b2 (válaszként erre: 5. - Szika)
2009. dec. 7. 09:29
:-)
2009. dec. 7. 09:22

Nálunk mindkét szülő vadászik. 4 éves voltam, amikor először elvitt apa szalonkázni. :) Ugyeaz csak kb fél óra, 40 perc, mert annál többet nem repül alkonyatkor a madár. :) Gondolhatjátok, hogy imádtam... ;) És onnantól rendszeresen járt velük a húgom is, és én is. 3 nagyon emlékezetes sztori van, amit rendszeresen mesélünk.


Október végén fácán, nyúl hajtáson voltunk kint ketten apával. 17 km-t gyalogoltunk, alig volt teríték. Este haza... éjszakára rosszul lettem, másnap kivették a vakbelem. A doki szerint már kb 4-5 napja perforált. Azóta azon vihogunk, hogy más már magától a gyulladástól fetreng, én meg lyukas vakbéllel is leköröztem a vadászaton a srácokat. :)

Egy téli vadászat még, amit sokszor mesélünk. Kimentünk úgy 5-6 óra felé. Otthagytak minket apával kettesben a lesen. Vártuk a szarvasokat. Marha hideg volt, és nagy hó. Aztán teltek az órák, sehol semmi, sehol senki. A vadőr bealudt a meleg vadászházban, és elfelejtett értünk jönni. Éjfélkor ért oda, de addigra már mindketten a les alján ültünk, mindennel körbetekerve, amit csak találtunk, és én már vinnyogtam, annyira fáztam. -16 fok volt. Apa évekig nem tudott elcsalni téli lesvadászatra.. Vajon miért? :D


Egy fácánhajtáson jártunk még érdekesen. Szintén sokat sétáltunk, de nem is lett volna gond, mert szép teríték volt, meg csodaszép időnek indult. Aztán sajna felmelegedett annyira, hogy kiengedett a föld. Szőlősorok, mélyszántás. Azt hiszem nem is kell mást mondanom. 20 kiló volt darabonként a csizmánk, én besüllyedtem csűdig, apa alig tudott kihúzni. :D Az volt az a pont, amikor minden vadász elátkozta a percet, amikor meglőtte a nyulat, fácánt, mert azzal az övükön még keservesebb volt a haladás. De közben akkorákat nevettünk, hogy már a végén a vihogástól estünk el újra meg újra. Utána persze bevacsoráztunk, be forraltboroztunk, és megcsodáltuk a terítéket. :) Szóval ez egy jól sikerült bár igen sáros kaland volt.

4. barai (válaszként erre: 1. - Bfd6e572b2)
2009. dec. 7. 08:36
Sziasztok! Csak mosolygok a vadászaton:)) Majd ha még vadászfeleség is leszel 30 évig, nem csak hajcsár, mindent meg fogsz tanulni!:))))
2009. dec. 7. 08:14
A vadszinorol mindenfelet mondtak, ugyhogy meg orulok is, hogy oket kihagytuk, es maradtunk a nyuszi es facannal
2009. dec. 7. 08:12

Én szombaton voltam életem első hajtásán, de szilveszter előtt még fogok menni :)

Mi vaddisznóra és rókára mentünk, az elején kicsit féltem a disznóktól, de aztán elmúlt :)

2009. dec. 7. 08:05
Azt mondtam a tegnap, hogy dec. 6-at beirom a naptarba, es ez tenyleg is is volt. Ahoz kepest, hogy mennyire nem vartam, ellene voltam a vadaszatnak, tegnap en is voltam egy ilyenen, persze csak hajtokent! Eloszor nem akartam, mert az elso gondolatom az volt, hogy fujjjjjjjjjjjjj - artatlan allatokra lovoldozni, vagy kergetni, az nem tul jo dolog, ezenkivul en rovidlato vagyok, es arra gondoltam, hogy nemhiaba a vadaszok kozott nincs szemuveges. De mindez megvaltozott! Az allatok kozul, csak bizonyos fajtara lehet vadaszni, bizonyos idoben, es mennyisegben. Az sem mindegy, hogy miilyen nemu az allat. Es, hogy rovidlato az ember, az sem baj, mert mas vadasz is az, es emellett egymas mellett mennek, 50m-es tavolsag van a hajtok es vadaszok kozott. Az elejtett alatokkal nem tudom, es nem is akarom tudni (egyenlore), hogy mi tortenik, en is amit kaptam (mert kaptam egy nyuszit ajaandekba), odaadtam anyamnak, hogy o birkozzon meg vele, hiszen a csaladban o volt vadasz lanya, en csak unoka vagyok ;-) . A vadaszat ugy vegzodott mint minden buli. Eloetel gomba, majd bogracsos es vegul husi kisutve(diszno hus volt). Aztan a faraszto jo nehany oras ut hazafele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook