Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed az állatvédelmi törvényről? fórum

Mi a véleményed az állatvédelmi törvényről? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 7. 21:59

Szeretem és tisztelem az állatokat, ideje volt már szigorítani az állatok védelmében. Szerintem még mindig enyhe a büntetések mértéke, sokakat még mindig nem riaszt vissza.

(Hasonlóan emberbarátnak tartom az emberekkel kapcsolatos büntetéseket is; én csökkenteném a büntethetőség korhatárát, és indokolt esetekben visszaállítanám a halálbüntetést).

2010. márc. 6. 06:10
Szerintem a magyar állatvédelmi törvény nem elég szigorú. Olyan állatrendőrség kellene mint más országokba van. Magyarországon is vannak kezdeményezések ez ügyben csak ugye nincs rá pénz így non profit szervezet. (Csak csendben jegyzem meg, hogy másra van pénz.)
35. etikat (válaszként erre: 34. - Manul)
2010. márc. 6. 05:54
:))))))
34. manul
2010. márc. 5. 20:10

"A kutyák felnéznek ránk,a macskák lenéznek minket,csak a sertések tekintenek egyenrangúnak bennünket!"

Sir Winston Churchill.

2010. márc. 5. 19:37

"Amíg valaki meg nem szeret egy állatot, addig lelkének egy része még szunnyadozik!"

Anatole France

2010. márc. 5. 19:32
"A kutya nem tesz különbséget, ha egy értelmes vagy, ha egy fogyatékos gyerek simogatja meg."
31. manul (válaszként erre: 30. - Etikat)
2010. márc. 5. 18:31
Én a táska kutyáktól vagyok rosszul!Szegény állat!Én nem is értem,lehet,hogy már öreg vagyok és maradi,de ez nekem kicsit fura!
30. etikat
2010. márc. 5. 16:57
Nagyon szeretem az állatokat, úgy általában mindegyiket ! Felháborít amikor azt látom hogy bánnak sokan az állattal ! Észre lehet venni ki tart divatból állatot és ki szeretetből ! Törvény van a védelmükbe, de nincs betartva , itt a baj !
29. Hajnal89 (válaszként erre: 28. - Manul)
2010. márc. 5. 16:50
Ajjajj.Akkor hol vagyunk mi...az állatvédelmi törvénnyel...Nem vagyunk valami "nagyok",az erkölcs pedig..:S
28. manul
2010. márc. 5. 16:00
„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.” Mahatma Gandhi
27. manul (válaszként erre: 25. - 9242a6388c)
2010. márc. 5. 13:12

Szerintem az ember születésénél eldől,hogy fogékony lesz-e az állatokra vagy sem.Én nagyon is fogékony vagyok szerencsére vagy sajnos,még nem tudom!

Azért,mert valakinek a lelkét nem érintik meg,nem kell őket bántani.

26. manul (válaszként erre: 24. - Hajnal89)
2010. márc. 5. 13:08
Egyet értek Veled!
25. 9242a6388c (válaszként erre: 23. - Manul)
2010. márc. 5. 13:06
Én is hevesen reagálok az ilyen témákra... de nálunk ez családi hagyomány..:)...
24. Hajnal89 (válaszként erre: 12. - Manul)
2010. márc. 5. 13:02

Sokkal határozaottabban kellene fellépni az állatkínzókkal szemben.Ahogy az előttem szólok is mondták,az állatoknak is vannak érzéseik sőt jogaik(az élethez való jog!!),érzik a fájdalmat,akár lelki vagy testi.Jó pár évet rájuk kellene húzni a sitten,ott mélázzanak el ezen.

Ami pedig az idézetben a radikális állatvédőket illeti...azok a szadisták,akik az állatokat kínozzák!Teljes mértékben támogatom őket(radikálisokat),régen volt róluk egy riport,ha kell engedély nélkül a falat is lebontják,hogy kimenekítsék az állatokat,a kínzókat pedig összeverik..és kit érdekel?Megérdemlik,most megtudják milyen védtelennek és kiszolgáltatottnak lenni!

23. manul (válaszként erre: 19. - 9242a6388c)
2010. márc. 5. 13:01
Engem arra tanitottak a szüleim,hogy tiszteljem az állatokat!Világ életemben fontosak voltak számomra és nagyon örülök annak,hogy törvényeket alkottak a védelmükben,de még nagyobb szigorra lenne szükség,illetve a felelős magatartás oktatására.
22. 9242a6388c (válaszként erre: 12. - Manul)
2010. márc. 5. 13:00
Ezt nem értem...Állatvédők-szadista emberek..A másik:-a törvény biztos hogy nem változtatja meg az állatkinzó személyiségét, de a jó hosszú börtönbűntetés alatt nem lenne lehetősége állatokat bántania.
21. puritan (válaszként erre: 17. - Manul)
2010. márc. 5. 12:58

Értem. Azt gondolom a hölgy álláspontjáról, hogy teljesen mit gondol, szerencsére.

Sajnos állatkínzások eddig is voltak és ezután is lesznek, törvénytől függetlenül, nagy részük ki sem derül.

Meglátjuk a törvény mennyire lesz visszatartó erő.

20. manul (válaszként erre: 18. - 9242a6388c)
2010. márc. 5. 12:56
Elgondolkodtam egy pár másodpercig,de leesett!:DDD
19. 9242a6388c (válaszként erre: 17. - Manul)
2010. márc. 5. 12:56
Sokkal jobban kell védeni az állatokat, pszichopata személyiség aki állatokat kinoz.
18. 9242a6388c (válaszként erre: 11. - Manul)
2010. márc. 5. 12:54
H.P.Nem Harry Potter-re gondolok...
17. manul (válaszként erre: 15. - Puritan)
2010. márc. 5. 12:53
Ott is felháborodtam,de ez számomra nem kielégítő!Igazából arra voltam kíváncsi,hogy Ti mit gondoltok erről,a hölgy álláspontját meg már ismerem!
16. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. márc. 5. 12:52

Az állatvédelmi törvénynek, már rég helye kellett volna, hogy legyen a jogrendszerben!!!

Én ezt gondolom...

2010. márc. 5. 12:49

Gondolkodom, mi értelme van egy ismeretlen személy pocskondiázásának egy másik fórumon.

Miért nem ott háborodsz fel kedves topiknyitó, ahol a hozzászólás található?

14. manul (válaszként erre: 13. - K.tünde78)
2010. márc. 5. 12:49

Teljesen igazad van!

Minden állatnak joga van az élethez és a tisztességes bánásmódhoz!

Nagyon sajnálom,hogy nem minden ember gondolkodik hasonlóan!

2010. márc. 5. 12:43

Én legalább annyira szabályoznám az állatvédelmi törvényt,ahogyan Amerikában teszik!!!!Sajnálom,hogy a mi jogrendszerünk és döntésképes államfőink ezt még nem tették lehetővé.Vasszigorral kellene bánni azokkal akik bántalmazzák,sanyargatják saját és mások állatait,a kóbor állatok is ugyan olyan érdemesek az életre hisz valaki gondatlansága miatt lettek azok,vagy a hanyagság miatt jöttek a világra.

Én minden cicám ivartalanítattam,van egy 4 hónapos fiú kutyink,ha elég idős lesz Őt is ivartalanítani fogjuk,mert tudom,hogy így nem zaklat másokat az ivarzási időszakban,nekem sem kell azon gondolkodnom,hogy mit csináljak a nem várt kölykökkel stb...És etetem őket,ha gond van orvoshoz viszem őket stb...

Aki nem ért meg arra hogy jó gazdiként állatot tartson,inkább ne is fogjon bele.


Szoktam nézni az Animal Planeten az erről szóló sorozatot,és bevallom sokszor elsírom magam ahogyan meglátok egy -egy csontbőr kutyust-lovat-cicát stb....de hálisten ott keményen büntetik az ilyen gazdákat-úgy hogy azt örökre megemlegesse.

12. manul
2010. márc. 5. 12:35

És mégegy:

"Az állatvédelmi törvény nem fogja megváltoztatni az állatkínzók személyiségét. Ami pedig a radikális állatvédőket illeti, szadista emberek, akik az állatvédelemre hivatkozva élik ki az ösztöneiket."

11. manul
2010. márc. 5. 12:34

A következő gyöngyszem a hölgytől:

"Ha az állatokat vagyontárgyaknak tekintem, akkor a rongálásuk vagyon elleni bűncselekmény. Ha valaki kárt tesz a kutyámban, feljelenthetem rongálásért. Az állatvédelmi törvénynek azért nincs helye a jogrendszerben, mert nem logikus az állatokat egy szintre emelni az emberekkel. Ezt korábban már leírtam."

10. manul (válaszként erre: 7. - Márti86)
2010. márc. 5. 12:30

A "barom" egy hölgy volt,aki szerintem egy maximálisan antiszociális személy!Teljesen kiakadtam rajta!

Amikor azért küzd egy csomó ember,hogy ne bántalmazhassák az állatokat kényük-kedvük szerint,jön egy ilyen sötét alak és benyög egy marhaságot!

2010. márc. 5. 12:29
Az ilyet elkapnám és úgy bánnék vele ahogy a buldogtenyésztő a kutyáival és akkor átérezné.
2010. márc. 5. 12:27
Örülök,hogy nem csak nekem állt fel a szőr a hátamon ettől a hozzászólástól!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook