Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Update-tel fogyjunk karácsonyig 20 kg!!! fórum

Update-tel fogyjunk karácsonyig 20 kg!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
474. Szuzi29
2010. okt. 5. 11:19

Sziasztok!


Látom gyerek téma.

Mi is most szeretnénk a párommal vagyis már egy ideje próbálkozunk, sikertelenül.

Nívea, nem tudom hány éves vagy, bocsi nem néztem meg, de ne halogasd szerintem. Egyre többen vannak, akiknek nem jön össze vagy csak igen nehezen.

Én többek között ezért kezdtem bele a fogyókúrába, mert azt mondják, túlsúlyosan nehezebb teherbe eseni. :(

Vélemény a babás anyukáktól?

473. d2999878ca (válaszként erre: 472. - Nívea)
2010. okt. 5. 10:55

Off. Nem akarlak elkeseríteni, de egy gyerek nagyon sokba kerül. Jó, tudom, hogy hülyén hangzik, meg nem szabadna erre nagy hangsúlyt fektetni. Csak a végén mégis fontos, mert valamiből ki kell fizetni.


Pl. a dokinál a terhesgondozás, a szülés, a szülésznő több százezres tétel és még akkor nem vettél magadnak ruhát erre az időszakra, alsó neműt (melltartó mindenképpen kell új, nem is egy). A gyerek még meg se született és máris elröppen 300-400 ezer, amiben nincs benne semmi, amit majd a gyerek fog használni.


Persze, lehet ezt olcsóbban is, ha muszáj.


De azt kell mondjam, hogy alapból a terhesség felfedezésétől a kelengyével, használati eszközökkel, kórházzal, dokival stb. egy misi ugrik (és akkor nem Telkiről beszélünk, mert az más kategória).


Aztán lehet ezen úgy segíteni, hogy nem vesz mindenből újat az ember, kap kölcsön, ajándékba dolgokat stb.


De alapvetően nagy kiadás. Ami később is folyamatosan csak nő, mert egy babának saját dolgok kellenek sokáig, nem osztozhat a felnőttekével és erre külön iparág épül, szép árakkal.

472. Nívea
2010. okt. 5. 10:36
Nekünk már nincs pénzünk plusz tanulmányokra :S
471. d2999878ca (válaszként erre: 470. - Nívea)
2010. okt. 5. 10:30
Na, nekem nem voltak ilyen problémáim, mert elvoltunk foglalva magunkkal, karierrel, mindenféle plusz tanulmányokkal.
470. Nívea
2010. okt. 5. 10:26
Azért Te sem vagy öreg! :) Csak nem gyerekként vállaltad. Nekem nincsenek olyan érzéseim. És ahogy születnek sorba a gyerekek a barátnőimnek, a közelemben az ismerősöknek, egyre inkább görcsbe szorul a gyomrom és érzem, hogy már nagyon szeretnék én is közéjük tartozni. És egy pillanatra azt is gondolom, hogy szarok bele, albérletbe is lehet szülni. Azután meg arra gondolok, hogy hülye vagyok, mert ebbe a vacakba beletenni egy gyereket kegyetlenség lenne. És amíg a páromnak nincs jobb munkája, addig alig tudunk megélni, így a gyereket sem tudnánk eltartani. Szóval....elkeseredek és akkor fáj a gyomrom, a torkomban sírógörcs....és csipkerózsika felébred... Nekem még nem lehet gyerekem. Ez van.
469. d2999878ca (válaszként erre: 467. - Nívea)
2010. okt. 5. 10:20

Én tök későn vállaltam gyereket. Most azt mondom, hogy simán születhetett volna akár 5 évvel korábban. Ugyanakkor, valószínű, hogy ha az ellenérzéseim ellenére vállaltam volna, akkor nem alakultak volna ilyen jól a dolgaink.


Szóval mégiscsak jobb, hogy öreg anyja van :D

468. Nívea (válaszként erre: 466. - D2999878ca)
2010. okt. 5. 10:17
Lehet, hogy ma előkapom akkor a jóga kezdőknek dvd-t, aztán meg is csinálom délután.
467. Nívea (válaszként erre: 465. - D2999878ca)
2010. okt. 5. 10:16
Mi már nagyon szeretnénk, csak az anyagiak miatt nem merjük még vállalni. Mostmár lassan végre meglesz az esküvő, aztán jó lenne saját lakásba költözni és csak azután jöhet a pici. Más minden megvan.
466. d2999878ca (válaszként erre: 464. - Nívea)
2010. okt. 5. 10:13
Azért kell gyakorolni. Mindig kicsit jobban megy. Csak nem fulladsz meg :D
465. d2999878ca (válaszként erre: 463. - Nívea)
2010. okt. 5. 10:13
Inkább legyen később gyereked, amikor vele érzitek kereknek a világot, mint túl korán, nem megfelelő körülmények között (és nem az anyagiakra gondolok)!
464. Nívea (válaszként erre: 462. - D2999878ca)
2010. okt. 5. 09:58
Szeretem a jógát. Érdekel. De ezt a pózt sosem tudom megcsinálni. Meg még sok másikat emellett :D A mellem a számba lógna :DDD az egyszerűbbeket viszont szoktam gyakorolni a stresszesebb napokon.
463. Nívea (válaszként erre: 461. - D2999878ca)
2010. okt. 5. 09:56

Már én is közeledek a 30-hoz. Bár azt nem szeretném megvárni, hogy addig ne legyen gyerekem, de ha így haladunk, akkor lehet, hogy még 35 éves koromra sem lesz.

Az lényegtelen hogyan csinálja az ember, de le lehet fogyni. Akkoris csak akarni kell. Már csak az itt a kérdés, hogy mi mikor akarjuk eléggé :DDD

Fog az sikierülni. Mindenki le fogja adni a feleslegét, csak erőt kell most gyűjteni(én befejezhetném, mert már 1,5 éve gyűtjöm lassan az erőt).

462. d2999878ca (válaszként erre: 460. - Nívea)
2010. okt. 5. 09:42

A hasprés, ha arra nem is jó, hogy elvékonyítsa a hason a zsírt, de az erősebb izomzat azért laposabban tartja. Arról nem is beszélve, hogy a gyakorlat által okozott vérbőség jó hatással van a belsőszervek anyagcseréjére is.


Erről jut eszembe, hogy van egy ászana, amit érdemes, akár magában is gyakorolni.


[link]

461. d2999878ca (válaszként erre: 460. - Nívea)
2010. okt. 5. 09:26

Nem kifogás akart lenni, hanem vannak dolgok, amivel jobb számolni.


Pacalpörkölt meg elég szélsőséges példa (ismerem), mert nem sokan tehetik meg, hogy csak a diétájukkal foglalkozzanak hetekig és a sporttal. Nála adódott egy élethelyzet vagyis inkább kreálta magának(én így értettem), amit aztán a maga javára sikerült fordítania. Jól tette, de nem mindenkinek van rá lehetősége kisgyerek és kötöttebb melóhely mellett.


Egyébként figyelmeztetés akart ez lenni nektek "fruskáknak", hogy véletlenül se járjatok így. Anno én se hittem volna 50 kiló környékén, hogy egyszer majd' a dupláját súrolom...

460. Nívea
2010. okt. 5. 09:10

Igen, akkor már nehezebben mennek lefelé. Gondolom sokat változik a szervezet, de akkorsem lehetetlen. Ha megnézzük Pacalpörköltet(itt ismert a hoxán is), neki is sikerült. És nem is akárhogyan! Na! Csak akarni kell.


Nekem most a súlytartás nagyon megy, majd remélem kibillen a salaktalanítás útán lefelé a súlyom.

Csinálom azt a felüléses programot, amit mutattál. És már látom a hasam felső részén a változást. Pedig még csak a 2. hétnél tartok, és heti 3 napot csinálok, úgy, ahogy elő van írva. De nagyon jó! Köszi mégegyszer! :)

459. d2999878ca (válaszként erre: 456. - Nívea)
2010. okt. 4. 23:21

A gyerek dolog tényleg mindegy. A kor jobban számít. Tapasztalom, hogy sokkal nehezebben megy le és könnyebben jön fel a súly a kor előrehaladtával. Huszonévesen 50 kilósan jót mosolyogtam ezen, amikor egy 34 éves ismerősöm figyelmeztetett, hogy 30 éves koromban figyeljek nagyon oda, mert nagyon alattomosan kezdenek feljönni a kilók és nehezebb visszafordítani.


Nem kellett volna kinevetnem!

458. Nívea (válaszként erre: 457. - Szeszil74)
2010. okt. 4. 20:12
Elküldtem privátban. Jó? Linkeld csak be!
457. szeszil74 (válaszként erre: 456. - Nívea)
2010. okt. 4. 20:00
Nivea! Ez a salaktalanítás engem is érdekelne. Leírnád bővebben hogy mit csinálsz, eszel?
456. Nívea
2010. okt. 4. 19:54

Sziasztok! Üdv az Újaknak!

Mindegy szerintem, hogy kinek hány gyereke van, ha felesleg van rajtad, akkor nehéz leadni. Én még nem szültem, mégis voltam 80 felett is. Kell egy erős lökés, aztán el tudod kezdeni. Ha van, akkor onnan simán megy a dolog. Ha nincs, akkor lehet erőltetni, de nem fog sokáig menni.


Most fogok csinálni egy pár napos salaktalanító kúrát, hátha sikerül betartanom. Kiürítem majd a mérgeket a szervezetemből. Csinálok a héten egy almanapot is.

Azt olvastam, hogy a három legjobb őszi gyümölcs(zsírégető) az alma, a körte és a szilva. Almám van, körtét szerzek, szilvát pedig veszek. És meg fogom csinálni. Ha lemenne rólam ezzel a méregtelenítéssel 3-4 kiló, akkor már boldog lennék. A többit meg csak lefaragom valahogy.

2010. okt. 4. 18:55
szia szeszil
2010. okt. 4. 18:52

Szuzi! Nekem van kettő gyerekem. A nagyobbik 12, a kisebbik decemberben lesz 2. Anno a nagylányommal 64 kg-val lettem terhes, 72-vel szültem. Most, a kicsivel 73-mal lettem terhes, 87-tel mentem szülni (leírni is szörnyű), 75 voltam, amikor a szoptatást abbahagytam, és ekkor kezdtem fogyózni. Jelenleg 62 vagyok.


Én esténként általában puffasztott búzát eszem különböző (engedélyezett) feltétekkel.


Egyébként én beszereztem egy mini szteppert, és amikor nincs időm tornázni, esténként előkapom, és lenyomok 30-40-50 percet rajta, attól függ, mikortól kezd el nyikorogni, és meddig bírom hallgatni.

2010. okt. 4. 18:14
én is norbival fogytam nagyon szerettem norbi féle diétát
452. d2999878ca (válaszként erre: 451. - Atiz777)
2010. okt. 4. 18:05
És miben nem? :)
451. Atiz777 (válaszként erre: 450. - D2999878ca)
2010. okt. 4. 17:41
Egy az egyben egyetertek veled.
450. d2999878ca (válaszként erre: 449. - Szuzi29)
2010. okt. 4. 17:28

Általában azért hízunk, mert rendszertelenül, ész nélkül eszünk mindenfélét és egy idő után főleg olyasmiből eszünk túl sokat, aminek ugyan jó az íze, de hízlal, éhséget okoz. Mivel a legtöbben este érünk rá lazítani, hajlamosak vagyunk a normális kajálásról nap közben lemondani és este bepótoljuk, ha már ilyen jól érezzük magunk tolunk még egy kis édességet is a tévé előtt.


Mivel az update arról szól, hogy az ínyencségekből csak délelőtt lehet enni, ezért sokan márcsak emiatt is visszaszoknak a nap közbeni kajálásra. Aztán az egészben van valami rendszer, főleg a korábbi rendszertelenséghez képest. Mivel este nem engedi a szénhidrátdús habzsi-dőzsit és alapvetően ellenzi a fogyó szakaszban a könnyen felszívódó szénhidrátok fogyasztását, ezért szerintem kézenfekvő, hogy csakis eredményes lehet, ha valaki kitartóan követi.


Nem véletlen, hogy a klinikai kontrollcsoportos vizsgálaton se bukott meg.


Nem vagyok nagy Norbi rajongó, de azért vannak megfontolandó ötletei, nem szabad divatból lehurrogni.

449. Szuzi29
2010. okt. 4. 17:13

A héten megrendelem a Norbi menüt.

Csak egyet nem értek.

Miért csak a Rékának van egész napos menüje? Reggelivel, vacsival stb.

A Norbinak miért nincs?

Illetve a webshop miért nem üzemel még mindig?

Tudjátok miért hiszek a Norbiban? Mert az uncsitesóm barinője közel 100 kg volt és ezzel az életmódváltással most kb 60 kg. és tartja a súlyát, igaz csak ritkán nyúl nem megengedett ételekhez. Ami szerintem szörnyű! :)

Hogy gondoljátok?

448. d2999878ca (válaszként erre: 446. - D2999878ca)
2010. okt. 4. 17:11
Felér, nem felért, bár a helyzet javuló tendenciát mutat, azért még simán felér kettővel :)
447. Szuzi29 (válaszként erre: 445. - C7a0dfbd3a)
2010. okt. 4. 17:09
Szia!
446. d2999878ca (válaszként erre: 444. - Szuzi29)
2010. okt. 4. 16:58

Egy gyerekem van, de felért kettővel :D

Pár napja váltottam még csak erre a zöldségevős kezdésre. Két hétig tervezem folytatni, aztán lassan egyenként bővítem a palettát. Az öt nap alatt közel két kiló ment le. Ez nyilván beáll majd valahol heti fél-egy kilóra jó esetben.


A 25-ös zsírszázalékom 68.3 kilósan lenne, feltéve, hogy nem fogyom el az izmaimat. Ha végre hatossal kezdődik a mérleg, majd újra mérem magam és korrigálom a célt, ha szükséges. Egyelőre még az első cél visszamenni nyolcvan alá, úgyhogy sajnos bőven van még mit leadni.

2010. okt. 4. 15:58
szia szuzi
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook