Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újra fitten szülés után fórum

Újra fitten szülés után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Újra fitten szülés után

1 2
2009. ápr. 8. 16:36
Ebből a témából szakdolgozom. Hajrá fitt-anyukák!
2009. febr. 2. 23:10
Sziasztok! Tudom milyen nehéz, pici baba mellett tornázni. Én is ha már mindent elrendeztem, este kezdek hozzá. Néha fársztó, mert inkább az ágyba dőlnék be, mint hogy leálljak tornázni. Egyébként a fitness gurut és feleségét én is csak ajánlani tudom. Én is azt csinálom és jó eredményekkel. Általában váltogatom a dvd-ket, hogy ne legyen mindig egyhangú és unalmas.
48. 5ac9665679 (válaszként erre: 47. - Bibci)
2009. jan. 29. 08:24

Szia!Nagyon ajánlom hazánk nagyon alacsony, általában nem kedvelt fitnesz guruját és feleségét, tudod, akiknek már két szép gyereke van;) név nélkül...

A feleség nek van egy olyan dvd-je, amin 4*20 percre bonott torna van, arra szerintem van időd, néha mindre, néha csak egyre, de nagyon jó!!!!ha van kérdésed, írj privát!

47. Bibci
2009. jan. 27. 13:58
Sziasztok!Itthon végezhető tornagyakorlatokra lennék kiváncsi,mert a lurkótól nem tudok fitness terembe járni viszont egy kis testmozgás nagyon jól jönne!SEGITSEN VALAKI!!!
46. Ana888
2008. okt. 5. 11:49
Szerintetek lehet szednem a káposztaleves kapszulát?
45. Ana888
2008. okt. 5. 11:47
Sziasztok!Szerintem én is ehez a táborhoz tartozom,és még mindíg szoptatok 9hónapja. A terhesség alatt is sokat híztam 83kg mentem szülni és szülés után egy hónappal sikerült lemennem 72-re mad felhíztam a mostani súlyomra 76 kilóra, és szerintem ez már csak rosszabb lesz.Ja és 164cm magas vagyok...Valaki tud valami megoldást?
2008. szept. 3. 13:46

Sziasztok!

Csatlakoznék hozátok ha lehet!

Én azt a tábort nővelem akik hiztaka szoptatás alatt!!

1 lányom születése után 2-3 kg maradt rajtam,majd szépen feljött 8 kg, a 2. terhességet már igy kezdtem! Szülés után ismét visszamentem a terherbeesési sulyba de a szoptatás alatt feljött 13 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Iszonyat! Bár annyi tejem volt, hogy a lányom mellett még 2 tejteso is volt! Szoptatás után kopogtak a szemeim az éhségtől!!! Szörnyű volt! Most már 14 hónapos a kisebbik lányom és már csak 1x szopizik este. Észrevettem hogy már nem kívánom annyira az édességet!! Remélem sikerül majd szépen visszanyernem régi alakomat!!

43. Alexa77 (válaszként erre: 42. - 7130b15964)
2008. aug. 18. 08:24
Köszi szépen a tippet!:-) Mindenképp megnézem!
42. 7130b15964 (válaszként erre: 41. - Alexa77)
2008. aug. 17. 22:11

Sportmelltartókban jobban otthon vagyok:), ezt mindenképpen nézd meg:


[link]

41. Alexa77 (válaszként erre: 40. - 7130b15964)
2008. aug. 16. 16:16

Igyekszem! Jövő hét elejére tervezem a lóra ülést, persze először csak egész röviden, kis séta, ügetés, ha jólesik, egy rövid vágta, de semmi komoly. Igazából edzeni szerintem csak valamikor szeptember közepe-vége felé fogok. Idén már úgysem versenyzek, viszont a távlovakkal pont jól tudom elkezdeni a jövő évi felkészülést. Normálisan elég lenne decemberben elkezdeni az alapozást, de kihagytak egy egész szezont, így borul a papírforma... Márciusban pedig már rajthoz kellene állni az egyik lóval 40, a másikkal 100km-en.

Sportmelltartóba meg be kell invesztálnom, mert a régiek nem jók rám.:-)) Apa szerint a Playboyban vannak ilyen mellek, csak azokból nem folyik állandóan a tejcsi, max. a szilikon.:-DDD

40. 7130b15964 (válaszként erre: 39. - Alexa77)
2008. aug. 16. 10:05

Nem zötykölődésre gondoltam:DDD


De ok, nincs rázkódás. A lényeg, hogy a melleid ne "ugráljanak" le-fel közben. Bár, ehhez megvannak a megfelelő sportmelltartók, meg ugye komoly izommunka, amit lovaglás közben végzel. Végülis, a szervezeted hozzá van szokva. A fokozatosságot, meg gondolom, szem előtt tartod.

39. Alexa77 (válaszként erre: 38. - 7130b15964)
2008. aug. 14. 11:30
Miért gondolja mindenki, hogy a lovaglás rázkódással jár? Jó nagy baj lenne... vajon melyik versenylovam viselné el, ha csak zötykölődnék a hátán? Nyilván egyik sem. Sajnos sokan élnek tévhitben, akik nem tudnak lovagolni. Köszi, hogy aggódsz, jólesik, de nincs gond.:-)) A lovaglás nem jár rázkódással.:-))
38. 7130b15964 (válaszként erre: 36. - Alexa77)
2008. aug. 13. 21:33
Na, azzal a lovaglással azért vigyázz, mert a melleknek nem tesz jót az ugrálás, rázkódás (mármint negatívan befolyásolhatja a tejtermelést)!
37. Verka
2008. aug. 12. 09:11
Köszönöm :)))
36. Alexa77 (válaszként erre: 35. - Verka)
2008. aug. 12. 08:59

Akkor csak hajrá!:-)) Biztos gyorsan fitt leszel megint! Szurkolok!

Én azt remélem, hogy ha elkezdek megint lovagolni - szerintem legkésőbb a jövő héten, mert nekem nem volt sem gátmetszésem, sem sérülésem, tehát nyugodtan lóra tudok ülni - akkor esélyem se lesz visszahízni.:-) A lovak gondoskodnak róla!:-)))

35. Verka (válaszként erre: 34. - Alexa77)
2008. aug. 12. 08:55

Persze, hogy nem :)) Gratulálok a kislányodhoz!

Igen a szülés követően én is fogytam, és szoptattam rengeteget, 6 hónapig kizárólag, nekem is rengete volt a tejem és szoptatok a mai napig is, mégis mint írtam 3 hónap után elkezdett megváltozni, híztam és deformálódtam. :( 8 hónap múlva úgy néztem ki mint a szülés előtti napokban :((( Akkor megjött a mestruációm, azóta valamelyest javul a helyzet.

A dvd-m már megvan :)))

2008. aug. 12. 08:36

Azt hiszem, én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt. Remélem, azért nem fogtok megkövezni!:-))

Ma két hete, hogy született a lányom, én már simán a régi ruháimat hordom, kivéve a felsőket, mert azok nem érnek össze a mellemen.:-) De gond nélkül felvehetem a bikinimet is, a hasamon nem látszik semmi, szerencsére csíkjaim sincsenek.

A szerencsés adottságok mellett talán az a titka, hogy picurkám nagyon jól szopizik, tejem is van bőven, a szoptatás meg égeti rendesen a kalóriákat, úgy tudom.

Edzőként (Testnevelési Egyetemet végeztem) azt tudom tanácsolni, hogy ha nem megy másként, mozogjatok a babával! Az egyik legjobb zsírégető a séta, bármily hihetetlenül hangzik is. A lényeg, hogy ne andalogva, hanem frissen, energikusan gyalogoljatok, s talán a picik is élvezni fogják a babakocsizást.

Tudom, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak a konditermet, aerobicórákat, egyrészt anyagilag, másrészt nincs, aki vigyázzon a picikre. Igaz, nem ugyanolyan élmény egyedül tornázni, mint csapatban, de azért hatékony. A picik alvásidején tegyetek be egy aerobic-kazettát, aztán hajrá!

Sok sikert mindenkinek!:-))

2008. aug. 12. 07:11

Nekem is van egy jó ötletem.... :o)) tessék megszeretni az anyóst. :o)) ... én a férjem második felesége voltam, az első házasságában is van egy kisleány, akit pl. az anyósom 4 éves korában látott először... kb. 4-5 percre laktak egymástól; a fiatalasszony szerint a mama elviselhetetlen volt. Nos igen, egy hárpiát örököltem meg... aki mellett én heti 3 alkalommal délelőtt és heti 2 alkalommal este járhattam aerobikra. :o))

... ez csak egy ötlet volt a sok közül... ;))

32. Verka
2008. aug. 11. 17:10

Én sajnos abba a kategóriába tartozom, aki a szopi alatt nem fogyott, sőt hízott :(((((, egy éves a kislányom és a szülés utáni súlyomhoz viszonyitva van 5-6 kg pluszom.

Ja és a hasam, hetente 2x tuti megkérdezik, hogy már jön is a második??? :(((

Teljesen elkeseredtem, azt már kapisgálom, hogy hol ronthattam el, 3 hónap után én is szedtem elevitet (kb 2 hónapig, csak úgy jöttek a kilók rám), és persze nem tornázom kitartóan.

31. Mocori (válaszként erre: 28. - 5e5175ed2a)
2008. aug. 11. 13:59
Szedtem én is az Elevitet, 20 hét alatt 10 kg-ot híztam, pedig nem ettem többet, mint terhesség alatt. Ráadásul nemrég hallottam, hogy az Elevit régebben már egyszer állítólag be volt tiltva. Köszi...
30. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - 9c53d25f90)
2008. aug. 9. 23:21

"Apa nem tud vigyázni a kicsire amig te tornázni mész?"

Nem, mivel az irodában van és az nem a szomszéd szoba :(


Nem vagy egyáltalán rossz szülő. Ha meg tudod oldani és szeretsz járni, miért ne tennéd?! De ez azért nem annyira triviális, hogy az apuka, nagyszülők hétköznap át tudják venni a babát. Legalábbis nálunk nem az.

2008. aug. 8. 10:02

Tudjátok miért olyan vékonyak a sztárok szülés után? Ezt általában semelyikőjük sem hangoztatja, talán azért, mert sokkoló:


Egyre többen választják a kitűzött szülési időpont előtt kb. egy hónappal végrehajtott császármetszést! Ennek célja az, hogy elkerüljék a terhesség utolsó hónapjában a hasfal végleges megnyúlását.

Hihetetlenül lapos hasuk, terhesség utáni lenge viseleteik és tónusos fizikumuk láttán nyilvánvalóvá válik, hogy a hírességek más elvek alapján szülnek és fogynak.


A szülés utáni gyors visszaváltozás általában azt jelenti, hogy a testüket manipulálták, olyan módon, ami nem egészséges.


Én úgy gondolom, szüléskor a legfontosabb az anya és a gyerek egészsége, a lapos has kéne a legutolsó legyen a sorban...

2008. aug. 8. 08:37

22hónapos a pici fiam. Mire 18hónapos lett én különösebb odafigyelés nélkül visszanyertem a lánykorisúlyomat. Aztán úgy gondoltuk jöhet a következő baba (sajnos elvetéltem)és kezdődött minden előlről. Most újra fogyózom, évvégén szeretnék újra terhes lenni.

de egy dolgot biztosan nem teszek: nem fogok terhesvitamint szedni! Ez valami iszonyú puffasztószer!!!11hét terhesség alatt 6kg híztam tőle!

27. Rekus
2008. aug. 7. 12:47
Szülés után 3 héttel annyi voltam, mint terhesség előtt, most meg annyi, mint terhesség végén :(
2008. aug. 7. 10:36
Két gyermekem van, három éves és egy hónapos kislányok. Az első szülés után kb két hónap alatt lementek a kilók, has semmi. Most viszont hat héttel a szülés után még mindig öt kiló plusszban vagyok, és hasam is van egy pici. Pedig szinte dekára ugyanannyit híztam, mint először. Na azért pánik nincs, majd lemegy.
25. mbobe
2008. aug. 7. 09:37
Szia! Az én babám 2 hónapos, és nagyon jó ingyenes fitness, aerobik, jóga, pilates tornagyakorlatokat találtam a következő helyen [link] Mindenkinek ajánlom, hiszen ez ingyen van, és változatos, mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.
2008. aug. 7. 09:13
Szia, hát csak azért, mert nem szoptatnak, nincsenek éjt-nappallá téve a gyerekükkel és nem utolsósorban személyi edzőjük és dietetikusuk van.
23. Mocori (válaszként erre: 22. - Levendula75)
2008. aug. 6. 21:26
Tényleg ilyen jók azok a kártyák? Hm, nem gondoltam volna.
22. levendula75 (válaszként erre: 20. - Mocori)
2008. aug. 5. 14:01
Akkor hasonló cipőben járunk. Bár szerintem nem feltétlenül a kilók számítanak. Én 8 kg-val kevesebbel 10 évvel ezelőtt ugyanolyan méretet hordtam, mint most. Na jó, mellben egy kicsit erősödtem. De az összhatás a fontos, meg hogy jól érezd magad. A torna az tényleg nagyon jó. Tv nézés közben ajánlom Réka otthoni edzéskártyáit (most akciós az Alexandra boltjaiban, Tescoban is láttam) -bár a dvd-re dinamikusabb a torna, ez viszont, ha becsülettel megcsinálod, még keményebb is lehet. Valamelyik nap megnéztem egy filmet, közben lenyomtam egy ilyen tornát.
21. Mocori (válaszként erre: 19. - Levendula75)
2008. aug. 5. 13:58
Tényleg? :) Valóban nem unatkozom, de így a tökéletes, igaz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook