Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szex újra szülések után fórum

Szex újra szülések után (beszélgetős fórum)


1 2
38. b486c9cf7d (válaszként erre: 37. - Gribedli***)
2013. aug. 16. 17:50
Azt is ra lehet fogni:D
37. gribedli*** (válaszként erre: 36. - B486c9cf7d)
2013. aug. 16. 17:47
Én meg köszi a sütit. Paleó??:D
36. b486c9cf7d (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2013. aug. 16. 17:30

Koszonom a tanacsokat :)

Igen, a karokat helyre lehet hozni, csak az ember akarja helyrehozni, ne kifogast keressen. Illetve ne beletorodjon.

Nalam mar a karok nagy resze helyrejott, ugyhogy kezdek elegedett lenni.

35. Cippora (válaszként erre: 6. - Lara1984)
2013. aug. 16. 17:09
Nekem nem változott.A párom már az első alkalom után azt mondta,ő nem érez különbséget,pedig hüvelyi szülésem és gátmetszésem is volt...engem megrémiszt a tudat,hogy esetleg megváltozhat,végig is stresszeltem a 6 hét gyerek ágyat,hogy rendben leszek-e.
34. 1f317180b7 (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2013. aug. 16. 17:06
Nincs mit, alap!:-)
33. gribedli*** (válaszként erre: 30. - 1f317180b7)
2013. aug. 16. 17:05

:DDD

Köszi!

32. gribedli*** (válaszként erre: 31. - B486c9cf7d)
2013. aug. 16. 17:04

De hidd el, hogy ezen már felesleges bánkódni, mindent nagyon hamar rendbe tudsz hozni, és megtartani az eredményt:)


Végülis sok helyen olvasom, hogy idősebb hölgyeknek, akik még valamikor 30-40 évvel ezelőtt szültek (akkoriban ennyire nem volt senki ráállva a témára), még nekik is a különböző mai technikák maradandóan helyrehozták a károkat, és ezt úgy, hogy vegyük figyelembe, azért 60 évesen már nagyon nehezen épül az izom, ennek ellenére mégis volt eredménye (elektrostimolálás, stabilizáló gyakorlatok)


Én azt nem értem, hogy még mindig érdemes ilyeneken csipkelődni a nőknek, hogy azok, akik még nem szültek, fújnak a többiekre, azok, akik meg valamilyen módon úgy jöttek ki egy-egy szülésből, hogy sok kárát látták, képtelenek elhinni, hogy van, aki meg nem? Szerintem olyan kicsinyes...

Nyilván, ha aztán csak helyrejött valahogy a te problémád is, lehet, hogy testtartásból adódott, mert terhesség alatt ez is ugye megváltozott, de általában egy jó kis pilátes, jóga, vagy gyógytorna ezt is helyreteszi.


Tessék nekiállni(ez mindenkire vonatkozik, nem rád írtam), én leírtam pár dolgot, de biztos sokaknak van még a tarsolyukban:)

31. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2013. aug. 16. 16:43

16-17 evesen olvastam eloszor az intimtornarol konyvet (17 eve kb.) egy szobatarsammal a kollegiumban olvastuk es azota tobbe-kevesbe figyelgettem ra, de idovel elmaradozott a gyakorlat.

Az utolso szulesemkor a lanyom hanyatt fekve egyedul kellett kinyomnom, ez akkor betett.

Mindent kivedeni nem lehet.

30. 1f317180b7 (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2013. aug. 16. 16:35
Köszi tényleg, imádom olvasni amiket írsz.:-)
29. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Álmodj királylány)
2013. aug. 16. 16:28

Elég napi 5 perc 2x.


A többit, amire figyelj, leírtam alább. Bár ahhoz is kell egy kis elszántság, és következetesség, és az egész napos meló lesz:)

28. gribedli*** (válaszként erre: 24. - B486c9cf7d)
2013. aug. 16. 16:26

Én még 18 sem voltam amikor elolvastam!:)


De előtte már egy másik könyvben is olvastam róla, ami szexről szólt, a címére nem emlékszem, de egyszerűen írta le, és könnyen elsajátítottam. Azóta csinálom, fogalmam sem volt akkor még, hogy ennek mi értelme van, akkor még gyereket sem akartam:DDD


Valami olyasmi fogott meg a dologban, hogy körülírta, micsoda élvezet meg minden, szóval ezek a dolgok teljesen "eladhatóvá" tették számomra az intimtornát.


De minden doki egyetért abban, hogy mindenkinek van egy adott alkati mérete. Ebből kihozhatja mindenki a maximumot de természetesen nem lehet a gyárilag dobott méreten sokat változtatni. De rontani is lehet rajta, egy bizonyos életmóddal.


Sok olyan nő van, aki nem is csinálja, nem is hallott a gátizomtornáról, mégsincs elhanyagolt gátizma. Még több van, aki frankón beszél róla de sztem sose csinálja...


Semmit nem ér napi 2x5 perc hüvelytorna, ha a mindennapi életben meg annyira de annyira ellene teszünk mindent.


Még a vizeletcsepegésről annyit, hogy sok folyadékot inni azért is kell, mert minél többet jár az ember pisilni, annál rugalmasabb marad a húgyhólyag. Ez férfiakra is vonatkozik, összehúzódik-elernyed. Ha csak visszatartja valaki egész nap a teli hólyagot, azzal annyira ront rajta, hogy túlfeszül a hólyag és végül rugalmatlan lesz.


Szóval jobban odafigyelni egy csomó "mellékes" dologra, ami a legtöbbeknek elmegy a füle mellett és akkor lehet okolni a szüléseket...


Pl. elgondolkoznék a helyükben, hogy amikor ülnek az irodában, azt milyen pózban teszik? Dohányoznak-e? Van-e rendszeres, normális széklet? Van-e hasi zsírfelesleg? Szerencsésebb egy széles csípő, vékony derék, a gátra tuti veszélytelenebb, mint a nagy has.


Azon is elgondolkoznék, hogy valaki nap mint nap hányszor idegeli magát különféle dolgok miatt? Amikor megfeszül az egész testünk a stressz miatt, nem is jut oxigén a legtöbb izomba, ez alól a gátizom sem kivétel. Szóval kicsit több relax:)

Aki jógázik, bátran a fejenállással, a kézenállással, a fordított pozíciókkal!:)


Erősíteni az alsóhátat és a váll hátsó részét. Ki szokta figyelni ezeket az összefüggéseket? Legtöbbször senki, de nagyon tudják szajkózni, hogy intimtorna, intimtorna...

27. Álmodj királylány (válaszként erre: 28. - Libre penseur)
2013. aug. 16. 16:11
Az igaz. :)
26. b486c9cf7d (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2013. aug. 16. 16:10

Koszi a tippet! :)

En altalaban elorehajoltam, ha kohogni, tusszenteni kellett :D

2013. aug. 16. 16:07
Sziasztok! Állítólag az intim torna nagyon jó ezekre a problémákra. Egyszer már próbáltam, youtube-n találtam egy teljes videót róla. Kriston Andrea féle torna a legnépszerűbb. Csak hát, erre is, mint a hagyományos tornára időt és energiát kell szánni. Ezért van még mindig terv fázisban. Pedig biztos hatásos.
24. b486c9cf7d (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2013. aug. 16. 16:07

Ezeket tanitani kellene a noknek!

Mennyire megterhelo a viszceralis zsir is, barmi, ami valtoztatja a hasuregben a nyomast.

A kohgesek detto!

Amikor az izmaim nagyon rossz allapotban voltak kozvetlenul utana es ramjott tobb hetes kohoges, meg hangsulyosabb lett a vizelettartasi gond.

De ugyanugy az aranyeren is ront a kohoges, allergia idoszak.


Kriston Andrea Intimtornas konyvet minden nonek el kellene olvasnia legalabb.

23. gribedli*** (válaszként erre: 8. - B486c9cf7d)
2013. aug. 16. 16:05

Erre a vizelettartási problémára van egy jó tipp, régebben írtam a kismama jógás-tornás naplómban, amit majd újra írok: már terhesség alatt is, sőt előtte is, minden nőnek ajánlott, hogy tüsszentéskor oldalra kell hajtani a fejet és egy picit megemelni a mellkast, a vállakat hátra feszíteni. Ezzel kíméljük a gátat és a vízhólyagot a túlzott nyomástól.


Ezt sokkal tovább tart leírni míg megtenni, sőt, nagyon hamar ösztönössé válik, ha az ember tényleg egy picit gyakorolja. Még egy nagyon nagy pocinál és előrehaladott terhességnél, és akár közvetlen szülés után sem fog (garantálom!) becseppenni soha a vizelet. Ezt is tanítani kéne a nőknek, de lehet, hogy még a férfiaknak is:D

22. gribedli*** (válaszként erre: 5. - B486c9cf7d)
2013. aug. 16. 16:02
Elhiszem, szerintem is a férjeket kell először megkérdezni a dologról, nem saját parákat gyártani:)
21. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Libre penseur)
2013. aug. 16. 16:00

Igazából ezeknek a szűkítő varrásoknak csak akkor van értelme, ha a gátizom is meg van erősítve, vagy a műtét után erősítik.


Máskülönben maga az összevarrás csak pár hónapra oldja meg a problémát.


Ha te úgy érzed, hogy szerinted csak amiatt a "szűkebbre kérem" miatt maradtál ugyanolyan mint a szülés előtt, megnyugtatlak, hogy inkább a gátizmaid visszatértek újra tónusosra és ezért volt, ha erre külön nem gátizomtornáztál akkor köszönhető egy könnyű szülésnek, normál és nem túlméretezett babának, egy jó testtartásnak és más faktoroknak:)


Mindenkinek a szülés a mumusa holott az egészséges gátizom alapfeltétele még sok más dolog, hogy ne terheljük feleslegesen, ami terheli:

-szorulás

-dohányzóknál a reggeli köhögés, de úgy általában mindenkinél a köhögés, csak a dohányosoknál egy állandó állapot, mindennap, egész nap, pici köszörülgetés, köhögés, stb.

-rossz testtartás (váll előregörbül, fenék túlságosan behúz, ettől pocak kidülled), és úgy általában a jó hasi légzés hiánya

-hasi zsírfelesleg


Innen már csak egy lépés rájönni, hogy rengeteg nő, aki nem is szült, nagyon is terheli a gátját, szóval ne hidd, hogy egy kis összevarrásnak köszönheted:) Ezt ne is ültessük senkinek a fülébe, mert ennél sokkal de sokkal több kell, hogy valaki megőrizze a medence egészségét (leginkább évekig tartó következetesség)

20. Lara1984 (válaszként erre: 15. - Panna anyuja)
2013. aug. 16. 15:58
Ez borzalmas. Mik vannak!... :-(
19. Lara1984 (válaszként erre: 13. - Éva82)
2013. aug. 16. 15:56
Ó! Milyen igazad van!!...
18. b486c9cf7d (válaszként erre: 16. - Krisz42)
2013. aug. 16. 15:53
Persze, hogy kell!
17. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Lorelai)
2013. aug. 16. 15:48

Ha kritizal, akkor megertelek, hogy nem nagyon megy.

Ha rosszul erzed magad a borodben es nincs onbizalmad, az is keresztbe tesz pluszban.

16. Krisz42 (válaszként erre: 12. - B486c9cf7d)
2013. aug. 16. 15:46
Belül nem tud szűkebbre varrni,râadául az izmok is számįtanak.Nekem a 3.akkora volt,h beszorult a feje.Ezek után nem csoda,ha tágultam.De egy kis hüvelytorna és máris nincs gond.Néha nem csak a külsőért kell tenni.Egyébként meg,azóta sokkal érzékenyebb lettem belül,tehát néha haszna is van:)
15. panna anyuja (válaszként erre: 9. - Libre penseur)
2013. aug. 16. 15:45

Ez jól hangzik, de nem a benetnél van a baj, ahol összevarrnak, Akinél probléma van ott hosszában nem tart eléggé az izom. :(


Sajnos olyat is ismerek, aki hosszában végig szakadt. Mivel még szeretett volna még egy gyereket, addig nem csinálltak helyre állitó műtétet, amig nem szülte meg a másodiket, mert ha jó szoraosan összevarrják, és megint szétereped... szóval értitek. Szóval átmenetileg csak úgy összevarrták valahogy. Fálydalmas volt neki utánna a szex, és elvetélte a következő babát. Aztán végre öszejött egy, és mostanra plasztikázták is belülről. Azt mondta most már rendben van minden. Ő volt a legcsinosabb anyuka a játszótéren. nagyon sajnáltam.

14. b486c9cf7d (válaszként erre: 13. - Éva82)
2013. aug. 16. 15:41

:D

Az meg a masik!

Jut eszembe, visszanoveszthetne a hajat!

Bar sulyra most kevesebb, szerencsere :D

13. Éva82 (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2013. aug. 16. 15:39

ÓÓÓÓÓ, te kis naiv! :)


A pasik a legnagyobb gyerekek. Sosem az lesz a baj, hogy anyának milyen kemény is volt az a pár szülés, hiszen az a világ legtermészetesebb dolga, hanem, hogy apának változik a szex. Na, ez a világfájdalom!!! :DDD



Én elröhögtem magam, és visszakérdeztem: Lassan 40 leszel, soroljam mi változott rajtad az elmúlt 15 évben???


De én szerencsés vagyok, nálunk ez nem okozott gondot.

12. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - Libre penseur)
2013. aug. 16. 15:35
Hallottam mar olyanrol, akit emiatt tulsagosan szukre varrtak es utana gondok voltak, ujra kellett. De mondom hallottam, nem voltam ott, hogy tenyleg igy volt-e ;)
11. Rencsi! (válaszként erre: 9. - Libre penseur)
2013. aug. 16. 15:32
Hát ez nagyon tetszik!! :DDD
10. b486c9cf7d (válaszként erre: 7. - 9506be6952)
2013. aug. 16. 15:32

De egy ferfinek ilyenkor inkabb segitenie kell a nonek, hogy o is el tudja magat fogadni es nem forditva, nem?

Lehet csak udvarias az enyem :))

2013. aug. 16. 15:31

Az hogy oda lent mennyire válltoznak a dolgok, sajnos alkati adottság meg attól is függ, mennyire volt nehéz a szülés. Én egy gyerek után is érzem hogy nem a régi a feszesség. Néhány elejtett, szégyenlős mondatból tudom, ogy anyumnak is probléma a 3 szülése és a nagyim is asonlóan járt az 5 gyerek után. Már nem voltak lyan fittek azok az izmok.

Nekem az vált be leginkább, hogy nem engedem magamhoz a páromat a én csak fél árbócon vagyok. Több időt kell eltöltenie az előjátékkal. Ha odalent eléggé vérbővé vállnak a dolgok, akkor eléggé szorit és nem kerül be pl. levegő aktus közben. ( az engem pl. nagyon zavar a levegő, mert eszembe juttatja hogy már nem vagyok olyan lányos odalent.) A pózok próbálgatása is jó ötlet. De az őszinte beszlgetés az ami a legtöbbet segit, meg az ha látja, nem sértődsz meg azon amit el ell mondania. Ha látja hogy te nyitott vagy. Kell egy kis umorérzék, fantázia.


Talán a egyenlőre nincs is kedved a dologhoz, és macerásnak is tűnik, de léhpetsz te először. Mondjuk bújj szexis fehárneműbe, de értesd meg vele, hogy legyen lassú és figyelmes ezen az estén veled. ( készits ki egy fürdőköppenyt, hogy ha felsir a gyerek, ne a csipketangádban kelljen átviharoznod. ) Aztán evés közben jön meg az étvágy. Beszéljétek meg a valami jó és ha valami nem az.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook