Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után hány hónap múlva lehet újra edzeni? fórum

Szülés után hány hónap múlva lehet újra edzeni? (beszélgetős fórum)


12. inta
2013. aug. 10. 20:56

Én 6 hetesen mentem aerobikra újra, császáros szülés után. Semmi gond nem volt.


Ha hasizomra (is) akarsz edzeni, nagyon figyelj a gátizmokra szülés után, és a helyes levegővételre.

11. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - 74ebd19739)
2013. aug. 10. 13:37

Milyen kép?Hol tudom ezt a tesztet megnézni?

2hetem van még gyerekágyból és én is szeretnék elkezdeni legalább a hasamra újra edzeni..

2013. aug. 9. 09:22
Gyerekágy után, fokozatosan.
9. nadry (válaszként erre: 8. - 74ebd19739)
2013. aug. 9. 09:22
rámférrrrr:D!
8. 74ebd19739 (válaszként erre: 7. - Nadry)
2013. aug. 9. 09:21
Akkor már bőven! :) Jó edzést, és formálódást! :)
2013. aug. 9. 09:20
4 hónappal szülés után csak lehet hasprésezni:) remélem.
6. nadry (válaszként erre: 5. - 74ebd19739)
2013. aug. 9. 09:19
én Bíró Ica 4re edzek heti 4x elég brutális , de szülés után 4 hónappal kezdtem újra.
2013. aug. 9. 09:14

A terhesség egy speciális állapot, így nem ugyanazok a szabályok érvényesek edzés során, mint a hétköznapokban! Azt kell, hogy megállapítsam, hogy az átlag még mindig csak tapogatózik a témát illetően. Van olyan vendégem, aki még egy évvel a szülés után is gondolkozik azon, hogy el kezdjen edzeni vagy sem. Mindannyian tudjuk, hogy ez csak egy kifogás. Akinek élete a sport, az jól tudja, hogy közel 6 héttel a szülés után már lehet edzeni, természetesen mindig konzultálva az orvossal.


Két dolog van, amire szeretném felhívni a figyelmeteket (természetesen a hosszabb írásokban ezt ki is fejtem bővebben).


Az első, hogy mindig bizonyosodj meg arról, hogy az edző, akivel dolgozol, felkészült abból, hogy mi az, amit szabad és mit nem a terhesség, illetve az azt követő időszakban! Te is tájékozódj, beszélgess az orvossal arról, hogy mi engedélyezett! Nem kell a mozgást abbahagyni, ha előtte aktívan edzettél, csak sokkal körültekintőbbnek kell lenni, hiszen vannak olyan gyakorlatok, amelyek abszolút nem ajánlottak. Ezt egy jól felkészült (megfelelő képzettséggel rendelkező) edző pontosan tudja ezt!


Ami viszont ledöbbent, hogy rengetegen írjátok, hogy 6 héttel a terhesség után már nyomtátok a hasprést (nem a kihívás hatására). Mindenkinél, aki privátban rákérdezett nálam arra, hogy a kihívást ő is csinálhatja-e , visszakérdeztem, hogy oké, de elvégeztétek a LINEA ALBA tesztet? Persze kifejtettem, hogy mit is jelent, de sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy a többség soha nem is hallott róla.


Miről szól a teszt?


Csinálj egy hasprést ( 6 héttel a szülést követően) és ha a képen látható vonalba még 2 ujj befér, akkor a linea alba nem regenerálódott megfelelően (jobb oldali kép a terhesség utáni állapot). Ha egy ujjnyi a távolság (bal oldali kép), akkor moderáltan el lehet kezdeni a hasizom edzését először statikus gyakorlatokkal, majd később dinamikus feladatokkal kiegészítve. Ha a linea alba nem állt vissza, akkor ismételjük meg a tesztet 3 hét múlva.


Sajnos a magyar fitnesz életben is van olyan ismert hölgy, aki ezt nem várta meg. Természetesen ő abból él, hogy emberek ezreinek példakép, így van egy fajta nyomás is rajta, hogy a terhesség után gyorsan formába lendüljön. Sajnos egyszerűbb ez, mint elmondani a nőknek, hogy nem biztos, hogy 6 héttel a szülés után a kockás hasra kell menni. Nagy valószínűséggel a hasa nem is lesz már soha olyan, mint előtte, hiszen ez nem visszafordítható, soha nem fog a linea alba regenerálódni már. Ez a hiba eredményezi a kidülledő hasat, amely bár izmos, de lapos soha nem lesz! Tényleg minden tiszteletem az övé, hiszen rengeteg embert motivál, de néha mérlegelni kell talán, hogy mi az, ami hosszútávon jobban megéri!


Tehát, mozogni lehet és kell is a terhesség alatt és utána is, csak megfelelő szakemberrel és körültekintően! Hajrá kismamák és anyukák! Ne várjatok egy évet a szülés után!

Fénykép: Bár a terhesség és a mozgás kapcsolatának egy egész sorozatot szeretnék szentelni, a téma aktualitása miatt azonban van pár dolog, amire szeretném felhívni a figyelmeteket! A terhesség egy speciális állapot, így nem ugyanazok a szabályok érvényesek edzés során, mint a hétköznapokban! Azt kell, hogy megállapítsam, hogy az átlag még mindig csak tapogatózik a témát illetően. Van olyan vendégem, aki még egy évvel a szülés után is gondolkozik azon, hogy el kezdjen edzeni vagy sem. Mindannyian tudjuk, hogy ez csak egy kifogás. Akinek élete a sport, az jól tudja, hogy közel 6 héttel a szülés után már lehet edzeni, természetesen mindig konzultálva az orvossal. Két dolog van, amire szeretném felhívni a figyelmeteket (természetesen a hosszabb írásokban ezt ki is fejtem bővebben). Az első, hogy mindig bizonyosodj meg arról, hogy az edző, akivel dolgozol, felkészült abból, hogy mi az, amit szabad és mit nem a terhesség, illetve az azt követő időszakban! Te is tájékozódj, beszélgess az orvossal arról, hogy mi engedélyezett! Nem kell a mozgást abbahagyni, ha előtte aktívan edzettél, csak sokkal körültekintőbbnek kell lenni, hiszen vannak olyan gyakorlatok, amelyek abszolút nem ajánlottak. Ezt egy jól felkészült (megfelelő képzettséggel rendelkező) edző pontosan tudja ezt! Ami viszont ledöbbent, hogy rengetegen írjátok, hogy 6 héttel a terhesség után már nyomtátok a hasprést (nem a kihívás hatására). Mindenkinél, aki privátban rákérdezett nálam arra, hogy a kihívást ő is csinálhatja-e , visszakérdeztem, hogy oké, de elvégeztétek a LINEA ALBA tesztet? Persze kifejtettem, hogy mit is jelent, de sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy a többség soha nem is hallott róla. Miről szól a teszt? Csinálj egy hasprést ( 6 héttel a szülést követően) és ha a képen látható vonalba még 2 ujj befér, akkor a linea alba nem regenerálódott megfelelően (jobb oldali kép a terhesség utáni állapot). Ha egy ujjnyi a távolság (bal oldali kép), akkor moderáltan el lehet kezdeni a hasizom edzését először statikus gyakorlatokkal, majd később dinamikus feladatokkal kiegészítve. Ha a linea alba nem állt vissza, akkor ismételjük meg a tesztet 3 hét múlva. Sajnos a magyar fitnesz életben is van olyan ismert hölgy, aki ezt nem várta meg. Természetesen ő abból él, hogy emberek ezreinek példakép, így van egy fajta nyomás is rajta, hogy a terhesség után gyorsan formába lendüljön. Sajnos egyszerűbb ez, mint elmondani a nőknek, hogy nem biztos, hogy 6 héttel a szülés után a kockás hasra kell menni. Nagy valószínűséggel a hasa nem is lesz már soha olyan, mint előtte, hiszen ez nem visszafordítható, soha nem fog a linea alba regenerálódni már. Ez a hiba eredményezi a kidülledő hasat, amely bár izmos, de lapos soha nem lesz! Tényleg minden tiszteletem az övé, hiszen rengeteg embert motivál, de néha mérlegelni kell talán, hogy mi az, ami hosszútávon jobban megéri! Tehát, mozogni lehet és kell is a terhesség alatt és utána is, csak megfelelő szakemberrel és körültekintően! Hajrá kismamák és anyukák! Ne várjatok egy évet a szülés után!

2013. aug. 9. 09:11
6 hét :)
2013. aug. 9. 08:58
Jah, vannak akik a szoptatás miatt nem mernek, mert félnek, hogy elmegy a tej. Van a másik tábor, akik meg azt mondják, hogy kifejezetten jót tesz a szoptatós anyukáknak is a sport.
2013. aug. 9. 08:56
Nekem a 6 hetes kontrollon már azt mondta a dokim, hogy mehet az edzés.
2013. aug. 9. 08:50

Sziasztok!


Akik szülés előtt rendszeresen edzettek , mennyi idő után kezdtétek újra szülés után az edzést???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook