Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után, mennyi időt kell várni, hogy újra teherbe lehessen esni? Az előző babát elveszítettem a 25. héten. fórum

Szülés után, mennyi időt kell várni, hogy újra teherbe lehessen esni? Az előző babát elveszítettem a 25. héten. (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 10. 20:48

Szülés után hat hét múlva lehet házaséletet élni. Legalábbis nekem azt tanácsolta a dokim szülés után. + megvárni az első menstruációt, de ez hat héten belül jelentkezik általában.

De nektek nem mondtak ilyeneket, meg hogy visszamenni kontrollra hat hét múlva? Furcsa...

Részvétem a babák miatt!

16. dubadri (válaszként erre: 14. - Hencsi28)
2010. okt. 20. 16:43

magzatvizzel az volt a gond,h a 20 héttől elkezdett szivárogni,de a babának volt elég,csakhát állandóan folyt,igy feküdnöm,meg innom kellett rengeteget.

Szex? ha jól emlékszem tán 3 hetet kellett várni,de ez nem 100%!

15. Hencsi28 (válaszként erre: 13. - Dubadri)
2010. okt. 20. 15:53
Ja és szülés után mennyit kell várni a sexel:)
14. Hencsi28 (válaszként erre: 13. - Dubadri)
2010. okt. 20. 15:49
A magzatvízzel és a méhlepénnyel neked minden rendben volt? Vérnyomás nem emelkedett fel neked?
13. dubadri (válaszként erre: 11. - Hencsi28)
2010. okt. 20. 15:30

Azért ment el,mert 3an voltak,és nem birta a szervezetem,vagy kicsi volt helyük,vagy nem is tudom,pontos választ nem kaptam.De állitólg a babáknak nem volt semmi bajuk,csak hát a 23. hét túl korai volt! :(

És igen,nekem annyit mondott a doki,hogy 2 mensi,és hajrá! :)

12. Hencsi28 (válaszként erre: 8. - Edy71)
2010. okt. 20. 15:30

Szia!

Mind a két esetben, ilyen okok miatt ment el a baba? Mi nagyon félünk, hogy még egyszer megtörténik ugyan ez velünk! Mennyi időt kell várni a következő próbálkozásig (teherbe esésig) illetve szülés után mennyi időt várjunk a sexel?

Gondolom neked is meg kellett szülni a babákat, ami nem volt kellemes! :( A 36. héten nem tudták volna megmenteni a babócát?

11. Hencsi28 (válaszként erre: 9. - Dubadri)
2010. okt. 20. 15:26
Megkérdezhetem, hogy miért ment el a baba? Ezek szerint 3 hónap után már újra teherbe lehet esni?
2010. okt. 19. 13:52
Szia. Sajnos sokan járunk hasonló cipőben. Én a 21.héten veszítettem el a babámat. A méhlepényen találtak vérzést. Nekünk is fél évet javasolt az orvos. Kell a testnek a regenerálódás.(a lelkünknek meg még több)
2010. okt. 19. 13:27

én a 23.héten vesztettem el 3 babát,június 27-én,és ma reggel teszteltem pozitivat! :)

Nekem a doki azt mondta,hogy 2 mensi,és kezdhetjük újra az inszeminációt!

8. edy71 (válaszként erre: 4. - Hencsi28)
2010. okt. 19. 07:21

szia,

én a 36.héten és a 25.hétben vesztettem el a babáimat,utóbbit 4 hete,ezekkel a problémákkal!! Nem vagy egyedül!!

7. pusztiju (válaszként erre: 1. - Hencsi28)
2010. okt. 14. 12:40
Részvétem! Sajnos sok-sok évvel ezelőtt én is hasonló cipőben jártam. Mi egy évet vártunk hogy megerősödjek testileg, lelkileg és utána sikeresen szültem egy ikerpárt.. Nem kell sietni, várjatok, erősödjél és a végén lesz egy cukorfalat babátok.
6. golfáramlat (válaszként erre: 4. - Hencsi28)
2010. okt. 14. 11:53

Szia! Nagyon sajnálom a tragédiátokat!

Véleményem szerint érdemes lenne kivárni a fél évet. A szervezetnek idő kell a regenerálódáshoz. Pláne ha az orvosod is a türelemre int!

Ráadásul a vizsgálati eredményeket is meg kellene várnotok, hogy kiderüljön mi volt a baj az előző terhességednél. Lehet, hogy a következő babánál kell szedned valamit, hogy elkerüljétek az újabb bajt. (Az pedig csak bonctani eredmény után tudható.) Ha pedig tiltás ellenére vállalod a picit, lehet, hogy még nagyobb bajt csinálsz magadnak.

Na ezt aztán megfogalmaztm. :DD Remélem lehet érteni! :DD

2010. okt. 14. 09:41
Volt valakinek hasonló problémája?
4. Hencsi28 (válaszként erre: 2. - Molyka)
2010. okt. 14. 08:43
Nem császárral született, hanem hüvelyi úton és nem varrtak. A 18. hétig minden rendben volt, a 23. héten vették észre, hogy kevés a magzatvíz és legyengült a méhlepény és a véráramlás sem volt jó a méhlepény a baba között. A boctani eredményt csak hat hét múlva kapjuk meg. Az orvosok nem tudták megmondani, hogy mi lehetett az oka, de a vérnyomásom is nagyon megemelkedett a terhesség alatt. Minnél előbb szeretnék babát, és abban reménykedünk, hogy nem kell kivárni a fél évet és a következőnél nem fordul újra elő az ami most történt.
2010. okt. 14. 08:39
Mert ha a babával volt valami baj, akkor úgymond simán lelet terhes az ember, de ha pl. toxémia miatt, vagy valami méhfejlődési rendellenesség miatt nem tudtak kihordani a babát, akkor egyedi elbírálás alá kerülsz.
2010. okt. 14. 08:36

Részvétem. :(

Úgy tudom, hogy fél év mire regenerálódik a szervezet, már ha nem császárral szülted meg a babát.

Elárulod mi történt?

2010. okt. 14. 08:31
Szülés után, mennyi időt kell várni, hogy újra teherbe lehessen esni? Az előző babát elveszítettem a 25. héten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook