Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Újévi őrlődés... fórum

Újévi őrlődés... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
176. sanyinak (válaszként erre: 133. - 915e4d9553)
2017. jan. 5. 15:33
Bizony, az embert a ruha teszi! :)
175. 50aa831df8 (válaszként erre: 145. - Csikil4ny)
2017. jan. 5. 13:41

Diploma és emberség.

Hogy kerül ez a két fogalom egymás mellé?

Almát a körtével méricsgél, aki olyat mond, hogy "a diploma nem jelent emberséget", meg olyat, hogy "diploma nélkül is lehet jó ember valaki".

Én azt tapasztalom, hogy ilyet olyanok mondanak, akik nem szereztek diplomát, és akiknek vagy "savanyú a szőlő", vagy szimplán kisebbrendőségi komplexusuk van.

Hogy vannak diplomások, akik büszkék a diplomájukra?

Én is az vagyok!

De láttam már analfabétát is pökhendiskedni! (Mondjuk arra, hogy neki nagyobb a nagylábaujja, mint akárki másnak! :-D)

174. Arón1 (válaszként erre: 164. - Spinneli)
2017. jan. 4. 10:07
Igen, igazad van. Sajnos mindig, minden területen létezik ez. Ilyen az emberi természet.
2017. jan. 4. 10:06

Egy kis infó: [link]

Amúgy erről még én sem hallottam.

172. moonlight13 (válaszként erre: 162. - Spinneli)
2017. jan. 4. 10:02
:) Köszi, bár már kevés esélyt látok rá.
171. Arón1 (válaszként erre: 168. - Spinneli)
2017. jan. 4. 10:02
Hogy va ez pontosan? Ez az első két képzés? Én régóta szeretnék megtanulni szabni, varrni
170. Bekacomb (válaszként erre: 168. - Spinneli)
2017. jan. 4. 10:00
Ez nagyon jó hozzáállás szerintem. Lentről építkezni úgymond. A több lábon állás fontos. Látszik, hogy hasonlóan gondolkodtok a férjeddel.
169. spinneli (válaszként erre: 167. - Bekacomb)
2017. jan. 4. 09:59

Nem kifejzetten rád írtam a lenézést, hanem általánosan, hogy ha valakit a végzettsége miatt nézünk le legyen ez diplomás vagy szakmunkás, vagy 8 áltlaánost végzett az többynire rólunk szól...azt meg eldönti mindenki, hogy mennyire igaz ez rá, vagy nem.

Én nem hazudok van akikkel szemben előítéleteim vannak , de sokat dolgozom magamon, hogy feltárjam ennek az okait, és árnyaltabban gondolkozhassak róluk.

168. spinneli (válaszként erre: 165. - Bekacomb)
2017. jan. 4. 09:57

Amúgy is ezzel foglalkozik a városi vízműveknél dolgozik, de mellette van egy vállakozásunk, amiben ha elvégzi akkor szerelő nélkül dolgozhat, meg amúgy is jó szerinte, ha úgymond tisztában van az "alapokkal" .

Most, hogy ingyenes a két első szakképzés szerintme érdemes megragadni a lehetőségeket, nekem szociális területen van diplomám, de majd egy középfokú marketinges szakképzést én is szeretnék emgcsinálni a vállalkozás miatt-nem baj, ha több lábon áll az ember,

167. Bekacomb (válaszként erre: 164. - Spinneli)
2017. jan. 4. 09:53
Azt persze senki nem ragadta ki a mondandómból, hogy ismerek nem egy intelligens, értelmes diplomást is. Tehát úgy érzem, nem általánosítottam, pusztán a tapasztalataim írtam le, de biztos én pont olyanokkal találkoztam, nem tudom. Na mindegy, ezzel be is fejeztem a vitát, elfogadom, hogy szerintetek alap problémák vannak velem, legyen az bármi is. Hozzátenném, ezzel nem gerjeszteni szeretném az értelmetlen veszekedést, hanem tényleg befejezni.
166. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - LockNessi)
2017. jan. 4. 09:49

Mit tegyünk, ha elfáradt a párkapcsolat?

[link]

165. Bekacomb (válaszként erre: 163. - Spinneli)
2017. jan. 4. 09:49
Ez de jó, gondolom, rájött hogy valójában ez az, amivel foglalkozni szeretne, vagy nem? Nekem szimpatikus az váltás, kevesen tesznek a vágyaikért.
164. spinneli (válaszként erre: 154. - Arón1)
2017. jan. 4. 09:45
Szerintem tojd le, ha valakinek arra van szüksége, hogy lenézzen másokat, akkor alap problémái vannak, legyen az diplomosákra, vagy szakmunkásokra való fújás.
2017. jan. 4. 09:43

Egyébként, hogy borzoljam a kedélyeket a Műszaki egyetemen építőmérnökként végzett férjem most tanul vízvezetékszerelőnek.

:)

162. spinneli (válaszként erre: 149. - Moonlight13)
2017. jan. 4. 09:42

Biztosan eljön a megfelelő idő hozzá, én drukkolok neked.

:)

2017. jan. 4. 09:37

Némileg eltértünk a témától.

Végzettségtől eltekintve, ha csak azt vesszük, hogy egy 24 éves nő a párjával úgy él, hogy 3 havonta van szex, az már rég rossz, ez már alapból ok a szakításra. Mi lenne később, esetleg egy-két gyerek mellett? Akkor évente egyszer lenne szex, vagy három évente?

Felejtős az egész kapcsolat!

160. moonlight13 (válaszként erre: 155. - Arón1)
2017. jan. 4. 09:32

Nem érdemes általánosítani egyik oldalon sem. A diplomások jó része keményen megdolgozott a diplomájáért (tudom, mert pl. mellettem tanult egy-kettő, pl. gyerekem barátnője, kollegáim, stb.). Persze van különbség a felsőokatásban is, de a jobb sulikban igenis van követelmény, és van mögötte tudás is.

Persze olyan is van, hogy valaki elszáll attól, hogy van egy diplomája, és onnantól lekezeli azt, akinek nincs. Ilyet is tapasztaltam sajnos.

Szerencsére azonban én elég régen dolgozom, és több évtizeden keresztül csak az ellenkezőjéhez volt szerencsém, mostanában némileg változott a világ ebben is. :(

159. Bekacomb (válaszként erre: 155. - Arón1)
2017. jan. 4. 09:27
Nézd, azt gondolsz rólam, amit akarsz, szíved joga. Tisztában vagyok vele, mit írtam. Igen, én ezt tapasztaltam. Aki magára veszi, annak a saját baja. Kár is, felesleges is. Ez csak egy vélemény, egy a sok közül. Próbáljátok meg túltenni magatokat rajta, nektek lesz jobb nem idegeskedni egy számotokra irreleváns személy véleményén. Bár értem én, kinek ez sértő, kinek az.
158. moonlight13 (válaszként erre: 152. - Túrógombócka)
2017. jan. 4. 09:26

:)

Az a baj, hogy írásban a hangsúlyok nem jönnek át. :)

157. b1dbc250b6 (válaszként erre: 1. - LockNessi)
2017. jan. 4. 09:04

-más a munkabeosztásunk, sőt..az egész gondolkodásunk (e kettő hogy jön össze?)

-csak élünk egymás mellett..

-nem érzem kellemesnek a társaságát, viselkedését

-csúnyán beszél(ez a kezdete a megúntságnak)

-szex 3 havonta? (ebben a korban? éjjel-nappal)ráadásul akkor sem felhőtlen(na, ez a vég)

-két hét távollét után sem hiányzik..(ez intő jel)

-a sok kellemetlenség között lévő jó dolgok? ezen felröhögtem.(fordítva, esetleg..de más az is baj)


Az írásodból egy intellektus tekint ki, aki csak szenved. Ha még maradsz, akkor később feldolgozhatatlan seb(tüske) marad a szívedben..

(találkoztam ilyen nővel, helyrehozhatatlan, amit a férje művelt vele)..


Hogy mit gondolok erről?


TIPLI, DE AZONNAL! ..méghozzá úgy, hogy sebnyalogatás közben hátra se nézz..


-ezen leragadtam: 3 havonta szex, az se jó..

még szerencse, hogy nem kaptad be a legyet


Pakolj, és fuss!

(nem irigylem a következő udvarlót...nem fogja értani, mi a baj. Ja, és a következőnek(sem) mesélj az előzőről. Az mindent elront. Mert a (jobb)pasinak is van lelke.)



szia.

156. Arón1 (válaszként erre: 153. - Bekacomb)
2017. jan. 4. 08:52
Pont Te voltál lenéző és nagyképű.
155. Arón1 (válaszként erre: 153. - Bekacomb)
2017. jan. 4. 08:50
Ezt írtad: Sokkal több okos, életrevaló és művelt szakmunkást ismerek, mint diplomást. Ellenben a diplomások szeretnek magas lovon ülni és onnan lepillantgatni a földi halandókra. Gondolom ilyenekkel lehet tele az elittárs
154. Arón1 (válaszként erre: 153. - Bekacomb)
2017. jan. 4. 08:47
Senki nem akar veszekedni, de nagyon sértő megjegyzést tettél és az a szomorú, hogy azt gondolod teljesen jogosan. Nem veszed észre??
2017. jan. 4. 08:30

Tehát egy diplomás tehet megjegyzéseket egy alacsonyabb végzettségűre, de ha egy nem diplomás él kritikával, az rögtön irigy, stb. Szerintem az sértődött meg, aki magára vette amit írtam. Ha tudod hogy rád nem igaz, felesleges...

Igen, én azt tapasztaltam, amit. Más meg mást. Aki ezen megsértődik, hát azzal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. Jó ok a veszekedésre...

152. túrógombócka (válaszként erre: 150. - Moonlight13)
2017. jan. 4. 08:29
akinek válaszolok, azzal nem feltétlenül vitatkozni akarok, hanem csak reagálni. lehet, hogy éppen egyetértésből :)
151. moonlight13 (válaszként erre: 148. - Túrógombócka)
2017. jan. 4. 08:29
Vagy csak úgy általánosságban írtad?
150. moonlight13 (válaszként erre: 148. - Túrógombócka)
2017. jan. 4. 08:28
Nekem nincs problémám a diplomásokkal.
2017. jan. 4. 08:27

Nem értem, mi a gond a diplomásokkal? Van ilyen ember is, meg amolyan is köztük. Én szeretem egyébként, ha valakinek van igénye arra, hogy többet tudjon, tanuljon, képezze magát.

Nekem nincs diplomám, csak egy felsőfokú tanfolyamom, ami egy területen felér a diplomával, egyébként meg semmit nem ér, de a mai napig sajnálom, hogy nem végeztem el egy főiskolát. Mert igényem lenne rá. Sajnos most már nem érzek elég erőt magamban napi 11-12 óra munka mellett ehhez.

148. túrógombócka (válaszként erre: 147. - Moonlight13)
2017. jan. 4. 08:23
miért?
147. moonlight13 (válaszként erre: 137. - Túrógombócka)
2017. jan. 4. 08:22
Ezt biztos, hogy nekem akartad írni?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook