Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat fórum

Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
10. Brad (válaszként erre: 8. - 91d4989ab9)
2011. júl. 22. 08:17
igen, amig tervezet. De az a baj, hogy megfordult a fejükben, es ez a kormany olyan szinten bebetonozta mar magat, hogy nem fogunk tölük egy könnyen megszabadulni. Biztos vagyok benne, hogy ha a Ferihegyet sikerült nekik atnevezni, akkor ez mar meg sem kottyan nekik, hogy törveny legyen belöle.
2011. júl. 22. 08:16

ez nem csak egy egyszerű rendelet, hanem a Munka Törvénykönyvének (1992. évi XXII.) tervezett módosítása


a jelenleg hatályos:

[link]

8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. júl. 22. 08:14
amig még ugy kezdődik hogy tervezet addig nincs gond:)
2011. júl. 22. 08:14
Bocsi, ezt nem ide szántam, bár ide vonatkozó.
2011. júl. 22. 08:14

[link]


Ez ránk is vonatkozna, vagy csak azokra akik most jönnének GYEDre? Mert ha még a GYED-et sem fogom kapni nem tudom mit csinálok. Én tényleg itthon akarok Huncsival lenni 3 éves koráig, nekem ez fontos.

5. Brad
2011. júl. 22. 08:13

Valaki magyarazza mar el nekem, hogy ez miert is jo nekünk???

A cikkben van idiota valasz ra, de az nem magyarazat!

2011. júl. 22. 08:09
büszke lehet magára a kormány, és aki ezzel foglalkozik!
2011. júl. 22. 08:05
ez szomorú:(
2011. júl. 22. 08:02
én is pont most olvasta, remélem ez csak egy rossz vicc....mi lombikosok vagyunk, ha megtehetik gondolom azonnal kirúgnak...
1. Brad
2011. júl. 22. 08:00

Most olvasom az egyik magyar hirpotalon azt a cikket, ami szerint mar a vedelmi idöszakban közölhetik a 3 evnel fiatalabb gyermeket nevelö edesanyaval, hogy nincs ra tovabb szükseg, felmondanak neki.

". A tervezet szerint megszűnik a 15, illetve 30 napos türelmi idő is, a felmondási idő a védelmi időszak leteltének napján egyből elkezdődik."



A nyugdija elött allokra meg ez vonatkozik majd:

"...nemcsak a korkedvezményes, hanem a korengedményes nyugdíj lehetősége is megszűnne."

"...3 havi többlet-végkielégítés illette meg, ha az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt 5 éven belül felmentették őket. A törvénymódosítási javaslat szerint viszont differenciálnák a többletjuttatást aszerint, hogy hány éve dolgoztak az adott munkahelyen. Legalább 5 év esetén egyhavi, 15 év esetén kéthavi, 25 év után pedig háromhavi többlet-végkielégítés járna."

(forras: xednI)


Azon gondolkoztam nehany napja, hogy ha itt kint külföldön egyenesbe jövök, majd haza megyek csaladot alapitani es ott leelni az eletemet. Most ismet fel kell tennem magamnak azt a kerdest, hogy: "Akarom-e?" "Akarja-e az allam, hogy vissza menjek (menjünk)?"


annyira felbosszantottam magam ma reggel, hogy ennel mar nem kell több, de biztos vagyok benne, hogy nemsokara ismet leközölnek valami idiota törvenyt mondjuk az atnevezesekröl Bp-en, vagy a ismetelt sajtoszabadsag korlatozasrol vagy nem tudom...

Total elveszik mindentöl a kedvem (kedvünket). Szomoru... :(

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook