Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat fórum

Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
40. b9e29ca258 (válaszként erre: 37. - Brad)
2011. júl. 22. 12:54

Én krisztuncikával értek egyet.

Egyébként ha a 3 év, 3 év. Én is így mentem az előző munkahelyemre. Kár volt. Próbaidő vége előtt rúgtak ki egy héttel. Elvégeztettek velem egy nagy melót, aztán szia.Pedig elvileg egy "nyugdíjas állásnak mondták", vagyis ahol akár egész nyugdíjig is lehetsz. Ja és a munkámmal meg voltak elégedve, csak kellett másnak a helyem.

39. debju (válaszként erre: 32. - Zsoka1984)
2011. júl. 22. 12:54

látod ezt én sem értem...

nekem akkor sem fért a fejembe, hogy miből akarnak olyan sok jót tenni amiket ígértek?

és voltak akik komolyan vették.


meg még azt sem értem, bármi amit a másik kormány tett az szerintük lelketlen megszortás (pl embertelennek tartották a vizitdíjat) amit ők tesznek az meg átszervezés. Ugggyanmááá....

38. krisztinucika (válaszként erre: 37. - Brad)
2011. júl. 22. 12:47

Az a kérdés, hogy az államnak mi olcsóbb: meghatározott időre minimális összegű segélyt adni, vagy három éven át fizetni valakit, aki nem termel. Tudom, hogy ez így nagyon kegyetlenül hangzik, és tényleg nem szeretnék bántani senkit, de mondtam, hogy mindig két oldala van az igazságnak.

A másik, hogy a munkáltatóknak mindenképp olcsóbb ez így. Az más kérdés, hogy a családoknak sokkal rosszabb lesz így.

Ha jól értelmeztem, nem akkor rúgnák ki az anyukát, amikor még otthon van, hanem mikor visszament. Vagy rosszul értelmeztem?

37. Brad (válaszként erre: 34. - Krisztinucika)
2011. júl. 22. 12:18

jo, de azt a munkavallalot eleve ugy veszik fel, hogy tajekoztatjak (a hirdetest is ugy teszik fel), hogy hatarozott idore keresnek dolgozot. Szoval a munkavallalo kalkulaljon ugy, hogy 3 ev, az 3 ev.


Most ha engem az 1 eves gyerekemmel kirugnak a munkahelyemröl (mert pl. a helyettesitö jobban teljesit nalam es felveszik allandora), ugye nem lesz jövedelmem. Akkor tb-met ki fizeti? Forduljak az önkormanyzathoz segelyert? Es ez megeri az allamnak?

2011. júl. 22. 11:56
Most néztem meg, januártól itt már csak egy év gyereknevelési van. Az én gyerekkoromban a szüleinknek is annyi volt.
2011. júl. 22. 11:44
Még egyszer hangsúlyozom, nem akarok állást foglalni, mert nem lesz könnyebb nekem sem, mint a többi családos munkavállalónak, de minden éremnek két oldala van.
2011. júl. 22. 11:43
Ehhez a témához csak annyit fűznék hozzá, hogy nincs még egy ország, ahol ennyire hosszú lenne a gyereknevelési szabadság. Még itt nálunk, Romániában sincs 3 év, csak kettő. Mielőtt valaki sárt dobálna rám, szeretném tisztázni, hogy én is alkalmazott vagyok, nekem is jól esnek a juttatások. De: a gyereknevelésin levő nők fizetésadóját, tbájét, stb a munkáltató kell befizesse az államnak, mellette meg még egy helyettesítő személyt is fizet. Ez is lehet egy szempont. Ezen kívül: aki helyettesít 3 évig, azalatt jól megtanulja a munkáját, ne adj Isten, szeretne ő is családot tervezni, azzal szemben mennyire igazságos, hogy 3 év után mennie kell arról a munkahelyről?
33. Gubóka (válaszként erre: 29. - Brad)
2011. júl. 22. 09:52

mondom ne a mostani 50-60 eves korosztalybol mondjal iylet :)


hanem majd azt ell megnezni h a mi korosztalyunkbol iylen megvalosithatoe ..:)

2011. júl. 22. 09:46
Ez ám a család barát kormány meg akarják tiltani az abortusz kötelezni akarnak hogy szülj de közben annyira el lehetetlenítik a családokat hogy már sokan azt az egyet sem tudják felnevelni anyagi biztonságban amit be mertek vállalni. Csak tudnám ki szavazott rájuk csak azért hogy végre tudjam hogy tényleg tisztán jutottak be, mert én azt már nem hiszem el hogy ennyire buta a magyar ember.
2011. júl. 22. 09:44
Én is külföldre készülök. Nem szándékozok itthon szenvedni. Nincs miért.
30. Brad (válaszként erre: 27. - 410b0a7789)
2011. júl. 22. 09:44
remelem valtozni fog a helyzet!
29. Brad (válaszként erre: 26. - Gubóka)
2011. júl. 22. 09:42

de van ra esely! :)


Az apukam iden 25 eve van a cegnel es 5 nappal ezelött mult 51 eves. :D

28. syria (válaszként erre: 21. - Georgina84)
2011. júl. 22. 09:33
Na ez a legröhejesebb: egy olyan országban, ahol nincs is pénzügyminiszter. Széll Kálmán ugyanis az volt.
27. 410b0a7789 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. júl. 22. 09:17
Mi Hollandiában élünk a családdal és mindig azt figyeljük mikor mehetünk haza. Mert haza szeretnénk!!! De otthon nem tudnánk megélni és eltartani a gyerekeket...nagyon elszomorodtam ismét!!!
2011. júl. 22. 09:02

elolvastam a cikket, " A törvénymódosítási javaslat szerint viszont differenciálnák a többletjuttatást aszerint, hogy hány éve dolgoztak az adott munkahelyen. Legalább 5 év esetén egyhavi, 15 év esetén kéthavi, 25 év után pedig háromhavi többlet-végkielégítés járna."


ahham. mutassan egy embert aki lehuz egy helyen 25evet. es ne a most 5-60 eves korosztalybol. esélytelen!

25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 20. - Brad)
2011. júl. 22. 08:50
jah a többi szerintem is értelmetlenség:DDDDDDd
2011. júl. 22. 08:47
Ez egyáltalán nem mostani téma. Ez már januárban is téma volt, sőt akkor is, amikor az állami szférában dolgozókat, bármikor kirúghatták indok nélkül, és abba ugyanígy beletartoztak a kismamák és a nyugdíj előtt állók is.
23. Brad (válaszként erre: 22. - Gubóka)
2011. júl. 22. 08:45

Mire oda jutunk, hogy bevallalhatunk egy szülest, mart nyugdijba mehetnenk, de nem tudunk, mert nincs :D


aaa ez annyira bosszanto!!!

2011. júl. 22. 08:43

sztem a nonszensz h mindenen ado van.. ha jol emlékszem nemeteknel ugy van h emgadozod a fizetesed es slussz plasz kesz vege. nem meg utanna minden z*rt is...


en meg messze allok a gyerekvallalastol, de 23eves vagyok, jovore diplomazok, utanna emlo és meg szeretnem magam tovabb képezni. megis mikro szuljek? és hova? jo lesz majd ha munkam nem lesz mert baba van, es mire en odajutok h legyen baba gyes gyed semmi se lesz kb,,

21. georgina84 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. júl. 22. 08:41

Tényleg borzasztó ami itt megy, főleg a kirúgások terén...

És már a Moszkva tér sem Moszkva tér, hanem Széll Kálmán tér...

20. Brad (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2011. júl. 22. 08:38

igen az nem baj, ha atnevezik, de az baj, hogy a befizetett adobol ugymond szorjak ki az ablakon erre a penzt. Mert ugye ez hosszabb folyamat.

Volt aki kitalalta(penzt kapott erte), volt aki felterjesztette (penzt kapott erte), volt aki engedelyezte (penzt kapott erte), volt aki legyartotta a tablakat (penzt kapott erte)...stb.

Arrol nem is beszelve, hogy az összes NAVI (GPS), google.maps, elektronikus terkepben is at kell nevezni ezeket. Es nem csak a Feri hegyel csinaltak meg ezt....

Iszonyatosan bosszanto, hogy felesleges penzkiadasokba verik a nepet, holott itt panaszkodnak hogy ilyen allami penztar hiany - meg olyan allai adossag...


A keplet nagyon egyszerü: ha nincs penzem nem veszek plazmatevet! - leegyszerüsitve...


Bocsi, en nem Rad (Isten ments), csak erre az egeszre vagyok merhetetlenül merges! :)

2011. júl. 22. 08:36

Nem, eddig nem tehette meg, csak rendkívüli felmondással, de az elég kényes téma, legtöbbször a munkaügyi bíróságok sem fogadják el a munkáltató indokait...


Még nem olvastam a cikket, de el fogom. Remélem nem igaz, mert eleve sem veszik vissza szívesen a nőket kisgyerekkel a munkába.

18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Brad)
2011. júl. 22. 08:33

hát szerintem az hogy a reptérnek lesz valami neve az nem akkora baj:D


sok mindent neveznek el a világban hires emberekről:D

17. debju (válaszként erre: 15. - Sutoczkine)
2011. júl. 22. 08:33
csak az a különbség, hogy ha már joga van hozzá akkor lehet, hogy annak a fejében is megfordul akinek amúgy nem fordult volna meg
16. debju
2011. júl. 22. 08:31
amitől én végképp kiakadok, hogy közben megmagyarázzák nekünk, hogy sok lehúzó rendeletük az mennyire jó nekünk
2011. júl. 22. 08:29
Ez nem új, bármikor megtehette eddig is a munkáltató csak kellett egy jó ürügy. Ennyi.
14. Brad (válaszként erre: 13. - Cranberry28)
2011. júl. 22. 08:28

ugyanez a velemenyem! sajnos, igazad van.

ne viccel, semmi közünk a nyugathoz... MAR semmi közünk! Sajnos haladunk visszafele az idöben...

13. cranberry28 (válaszként erre: 5. - Brad)
2011. júl. 22. 08:22

En csak annyit tudok mondani, es ez most nem politizalas, hanem teny. Amig annyira "hulye" az orszag, hogy negy evente, vagy nyolc ugyan azt a ket partot szavazza meg addig a budos eletbe nem fog semmi megvaltozni.


A masik egyszer hoznak egy olyan torvenyt ami nepjoletiorszagba van pl hamburger ado...Valahol van igen, de mellette az alapveto elelmiszeren kenyer, hus, tojas kave!!!! nincs afa. Meg hoznak olyan torvenyt, hogy el lehet bocsajtani stb...stb...amit egy nepjoleti nyugati orszagba nem lehet megtenni. Szoval most eldonthetnenk mar hogy nyugat vagy a balkan fele megyunk e.


En is kulfoldon elek, es lassan ra kell jonnom ha haza mennek nem is kapnek munkat. 30 eves leszek es meg nincs gyerekem. Hol hinnek el, hogy nem is lesz, vagy hogy mar van? itt kint fel sem tehetnek olyan kerdest van e gyerekem, vagy mi a csaladi allapotom egy allas interjunk.


Nevetseges ami otthon megy. Hanyok tole.


Neharagudjatok, ez most igy kijott belolem.

2011. júl. 22. 08:19
lehetséges, hogy ez jött le a kormánynak a szociális konzultáció eredményének elemzése okán, hogy ilyetén módosításokat kellene eszközölni?
11. globus
2011. júl. 22. 08:18
Sajna, a privát szektorban ez már 25 évvel ezelőtt is így volt :( Ha valaki reklamált, azt mondták, nem muszáj itt dolgozni. Mostanra szinte minden magánkézbe került, nincs munkavállalói érdekvédelem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook