Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat fórum

Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. Virgie (válaszként erre: 66. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 15:19

Jól hangzik, ha a nagyszülő tud gondoskodni a gyerekről, de mit teszel, ha a nagyszülő is gondoskodásra szorul?

Nekem az tetszene, ha az adózásnál figyelembe vennék, hogy egy férfi még hány személyt tart el. Pl nem egyéni adózás lenne, hanem az egész család összes jövedelmét elosztanák annyival ahányan a családban vannak, és mindenki e szerint adózna.

A családfenntartóknak így több fizetése maradna adózás után. Aki pedig dolgozik, legyen az férfi vagy nő ugyanolyan bért kapna.

99. ujlany (válaszként erre: 98. - Debju)
2011. júl. 22. 15:15

igy van. :-)

Es a bunteteseknel ez meg rendben is van, hogy szelektiven jarulunk a kasszahoz.

Azt mar csak az en idelizalt alomvilagomban szeretnem megvlositva latni, hogy valamennyire az aranyossag is rendben lenne az altalanos befizetesnel. Mert most ugye nincs, de ez mar tenyleg messzire vezetne.

98. debju (válaszként erre: 97. - Ujlany)
2011. júl. 22. 15:08
most én a "nagyobb fogásokra" gondoltam amúgy :-) a gyorshajtás eszembe sem jutott. Egyéb hatósági ellenőrzésekre gondoltam (ÁNTSZ, adóhivatal /sosem jut eszembe az új nevük/ De mindent emberek fizetnek be, igaz. Csak ezeket kevesebben :-)
97. ujlany (válaszként erre: 95. - Debju)
2011. júl. 22. 15:02

igen, ez korrekt. Csak mondjuk buntetestol fuggoen azt is az emberek fizetik be.

En pl. notorius gyorshajto vagyok. Igy ha jon a csekk fizetek. De azzal egyetertek, hogy ez mar az en dontesem, mert ha nem hajtanek gyorsan, fizetnem sem kellene.

96. ujlany (válaszként erre: 94. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 15:01

igen, pl. az Unios tamogatasok. De azt is emberek adjak ossze. Csak egy mas orszagbol. De ok ugyanugy az allamkasszaba fizetik be az adot, es abbol jut arra, hogy tamogassanak mas orszagokat.

Viszont ez mar tenyleg messzire vezet, mert az EU-s penzt bizonyos celokra lehet majd felhasznalni.

Lasd a ma reggel Gorogorszagnak megitelt/megszavazott 109 milliard ft.

95. debju
2011. júl. 22. 14:58

szerintem az az igazság, hogy ebben a témában valakinek van tényszerű tudása, ismeri a statisztikákat stb... valakinek meg valamilyen jellegű tapasztalata. Szerintem mindkettő vélemény sokat ér.


ezt most nem arra értettem, hogy az államnak miből folyik be pénze.


amúgy amik nincsenek (elméletileg :-) ) az árba beépítve, nem adók és járulékok és bevétli források az államnak az szerintem a büntetések, illetékek összegei. Más nekem nem jutott eszembe, de lehet, hogy az ismereteim nem megfelelőek ugyanis én sem dolgozom abban a szakmában amiben erről folyamatosan értesülni kell.

94. b9e29ca258 (válaszként erre: 91. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:57

Közvetve igen.

Viszont arról elfeledkezel, hogy az államnak nem csak adókból van pénze, amivel gazdálkodhat. Ugyanis az államok adnak ugyanúgy egymásnak támogatásokat.A mi esetünkben főleg az Uniósokra gondolok. A kölcsönöket azért nem említem, mert azt úgyis vissza kell fizetni természetesen a befizetett adókból. Úgy,hogy végülis igaza van szabotimi-nek is.

93. ujlany (válaszként erre: 92. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 14:51

70. szabotimi 2011-07-22 14:06


"Mert az allamnak nincs penze, csakis abbol amit az emberek befizetnek. "

:):) :D:D :):)

Az a baj, hogy ezt sokan el hiszik!

De ez nem ide tartozik-nem is megyek bele:D

(válasz ujlany 68. hozzászólására)

92. szabotimi (válaszként erre: 90. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:45

Lekezelő vagy és nagyképű. Ide nem csak több diplomások írhatnak!

Én leírtam, hogy velem mi történt ezzel a témával kapcsolatban. De társalogj nyugodtan olyanokkal akik megütik a mércéd! Én meg irogatok azokkal akik a hozzászólásomra reagálak. Ki lehet engem kerülni és szóra sem méltatni...

91. ujlany (válaszként erre: 89. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 14:42

ok, en ertem amit mondasz.

De azzal egyetertesz, hogy kozvetve az is a mi penzunk? Igaz, odaadjuk egy cegnek, aki azt megforgatja, es aztan amit kell, azt befizet belole.

90. ujlany (válaszként erre: 88. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 14:41

ugyan mar. egy szot sem ertesz abbol amit beszelunk., Probalsz itt kibicelni, mert ertelmesen nem tudsz hozzaszolni.

A masik hogynek legalabb ervei voltak.

Miert jonnek ki egy beszelgetesbol szarul? meg akkor sem igy van, ha vegul meggyoznenek a holgynek az ervei. Egyelore meg nem tartunk itt.

Sertettsegrol szo nincs, ha rajovok hogy nincs igazam, el fogom ismerni.

szovl ha a ervekkel hozza tudsz szolni a temahoz, akkor legyszives tedd meg, ha nem, akkor legalabb hagyd, hogy ertelmess tarsalgas folyhasson.

89. b9e29ca258 (válaszként erre: 86. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:39
Szerintem két nagy csoport van. Persze az emberek fizetnek oda. De itt is külön lehet venni a magánszemélyeket és a vállalkozásokat. A magánszemélyek általában közvetlenül nem fizetnek az államkasszába, ahogy te írod, csak közvetve. És a vállalkozások nem véletlenül fizetnek társasági adót.
88. szabotimi (válaszként erre: 87. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:36

A gyerekeimet ne keverd ide! Megitéltél valakit és sz@arul jöttél ki belöle. Azt ne szégyeld. NEm ismerjük egymást.....

De a gyerekeimet sértetségből, hagyd békén...

87. ujlany (válaszként erre: 82. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 14:32

te tenyleg nem ertesz az egeszbol egy szot sem. :-)

Nem teged sajnallak, csak a gyerekeidet!

86. ujlany (válaszként erre: 81. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 14:30

ez igy van, de most mar keverjuk a szezont a fazonnal.

A munkaberemet a cegtol kapom, es nem feltetlenul a kollegam fizeti meg, hanem mindenki aki a ceg termekeit vasarolja, vagy szolgaltatasait igenybe veszi.



De az eredeti gondolat az volt, hogy :

"Mert az allamnak nincs penze, csakis abbol amit az emberek befizetnek. "

Erre ez megkerdojelezodott, es nagy smiley-k jottek, hogy haha, sok ember ezt hiszi, de ez nem igy van, csak az illeto nem vilagosit fel minket, bar o tudja...

ezert kertem, hogy ossza mar meg velem, en szivesen tanulok, de nem a lekezelo smiley-kbol.


Mellesleg az elso megszerzett szakmam: Merlegkepes konyvelo. Igaz, palyat modositottam, es mar semmi kozom a konyveleshez, ugyhogy hadd tudjam mar mi valtozott azota, miota tanultam. Mostanaban ki kuldi a penzt az allamkasszaba?

2011. júl. 22. 14:30
az unióból jövő pénzt valódi munkahelyteremtésre kéne fordítani, és nem itt-ott-amott eltüntetni
2011. júl. 22. 14:28

a válság hatására tönkrementek a cégek, a magánemberek, visszaesett a fogyasztás, a cégek ennek hatására mégtöbb embert küldtek el. az államnak egyre kevesebb pénzből kell egyre több ember megélhetését finanszírozni.


normális munkahelyeket kellene teremteni. lehetőségeket adni a kezdő vállalkozások részére. megfizethető, kitermelhető hiteleket. esetleg az újrakezdéshez. több ember kéne. több lenne az államkasszába befizetett adó. több lenne a cégek adója, az áfa. több jutna az eltartottakra.

83. b9e29ca258 (válaszként erre: 82. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 14:28
:D
82. szabotimi (válaszként erre: 81. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 14:27

:):)

imádom mikor valaki okoskodik és feladja a labdát, Te viszont úgy de úgy lecsaptad:D:):P

81. b9e29ca258 (válaszként erre: 78. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:25

Köszönöm szépen a kioktatást. Épp most vagyok túl egy negyedéves áfán, mint könyvelő.

Persze, ha így nézi az ember, akkor mindent ő fizet meg. Tehát a te kollégád fizeti a te béredet is.

2011. júl. 22. 14:25
És ha mondjuk egy anyuka a cégtulajdonos, akkor mi van? Ha nem dolgozik rögtön a szülés után, és mondjuk becsődöl a cége,akkor őt ki veszi fel és hová?
79. krisztinucika (válaszként erre: 77. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 14:24
És az nem teljesen ugyanaz? Tekintheted a céget is úgy, mint egy adózó és dolgozó személyt. És ha az állam nem segíti elő a cégek müködését, akkor te nyugodtan keresheted a munkahelyet, meg a jó fizut, mert nem lesz.
78. ujlany (válaszként erre: 77. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 14:20

jajjjjjjjjjjjjjjj :-)

es azt ki adja ossze? Ki veszi meg azokat a termekeket amiket a ceg gyart?

Nem tudom mennyit ertesz a konyveleshez de a cegek az afat atfuttatjak a konyvelesuket, bevallja- visszaigenyli. Az AFA-t vegfogyaszto fizeti meg.

Sot, akkor azt is elarulom, a reklamokat amiket a tv-ben latsz, azokat is mi fizetjuk, mert azok is be vannak epitve a termekek/szolgaltatasok araba.

77. b9e29ca258 (válaszként erre: 74. - Krisztinucika)
2011. júl. 22. 14:17
Pl. a cégektől beszedett adókból :) (áfa, tánya, cégautóadó, stb.)
76. ujlany (válaszként erre: 72. - Krisztinucika)
2011. júl. 22. 14:16

arrol nem szolva, hogy szamtalan tanulmany letezik, miszerint sok teruleten meg egy nonek sokszorosan kell bizonyitania ahhoz, hogy ugyanugy elismerjek mint egy ferfi dolgozot.

Es akkor ehhez meg kevesebb penzt is adnanak.

Aztan eljutnank oda, ami a fejletlen orszagok tanyasi vilagaban van, hogy a megszuletett lany gyermek nem ertek, csak a kisfiu, ugyhogy a kislanyt gyorsan "elintezik" :-(, aztan az anya meg szuljon megegyet, hatha az fiu lesz.

75. szabotimi (válaszként erre: 73. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:13
én köszönöm minden dolgozó embernek,hogy lehetővé tették,hogy 3 évet lehessek itthon mind a két manómmal. A legszebb időszak az életemben. De letelt a gyerekek nőttek és mennek az oviba. Én szeretném felvenni az igát és visszamenni dolgozni. Viszont ezt megtiltották-megakadájozták!! Ez itt a probléma és a fórum témája! Szeretnék dolgozni és amint lehet dolgozni is fogok. Ha kell takarítónőként...
74. krisztinucika (válaszként erre: 70. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 14:10
Erre én is kíváncsi vagyok: honnan van még pénze?
73. ujlany (válaszként erre: 69. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 14:09
hat epp ez az, hogy most is ez van, es latod, hogy megis szinte mindenki elegedetlen, mert kevesli...
72. krisztinucika (válaszként erre: 56. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:09
Tökéletesen egyetértek veled. Ugyanazt a munkát végzem, mint a körülöttem lévő pasik, ugyanúgy túlórázok és ugyanannyit utazok, mint ők. Nehogy már ezért én kevesebbet kapjak. Ja, és ha ezt én nem így csinálnám, akkor annál kevesebb fizetésadó menne az államkasszába és annál kevesebb jutna az otthon ülő anyukáknak.
71. ujlany (válaszként erre: 70. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 14:08

oh, menj bele nyugodtan... szerintem lesz itt egy-ket kozgazdasz hamarosan.

szoval honnan van meg penz?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook