Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új nyugdíjrendszer fórum

Új nyugdíjrendszer (beszélgetős fórum)

2. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1. - Kiki71)
2015. febr. 4. 15:34

Nem sokat tudok én sem, mert nem volt ilyen eset ismerőseim körében.

Ha Édesapád meghalna, és előtte volt nyugdíja, akkor Édesanyád kapja az özvegyi nyugdíjat (ezt is kérvényezni kell).

Másik ötletem: én próbálkoznék az Önkormányzatnál, hátha segítenek, ha ilyen rossz helyzetben van a család.

Látom, régen tetted fel a kérdést, de senki nem válaszolt...

2012. ápr. 4. 09:10

Sziasztok! Szeretnék ötletet, ötleteket kérni, hogy hova fordulhatnék az alábbi üggyel:

Betegen születtem, ami miatt Édesanyám több munkahelyet megjárt ( a kórházi ápolások, látogatások miatt sokat volt miattam betegállományban és elküldték), így most, mire betölti a 62 évet, nincs 20 éves szolgálati ideje. Mivel abban az időben, amikor még gyerek voltam nem volt "főállású anya" fogalom, nem kérhet semmilyen kedvezményt a miattam kiesett évekre.

Viszont kb. 1987 óta 50%-os rokkant, így még nehezebben talált munkát, ha talált is, max 4 órásba mehetett el dolgozni. A mai törvények szerint pedig 50%-osként nem is dolgozhat, mert elveszíti a járadékot. Tehát esélye sincs, hogy összeszedje a 20 évhez a fennmaradó kb. 3 évet....

Ha marad 50%-os, akkor tovább kapja a havi 28-29ezer forintot, ha mégis úgy dönt, hogy elmegy részleges nyugdíjba, akkor arra kb. 26ezret fog kapni...

Az apukám még él, így addig nem hal éhen anyukám sem, de mi lesz, ha apa meghal?

Valakinek valami ötlete, hogy hova fordulhatna segítségért??

Köszönöm.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook