Új korszak (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Új korszak
:O)))
Aki oedig melózik azon, hogy egyre kevésbé legyen gyarló, annak javulnak a körülményei és nem az igazságtalanság jut eszébe.
:O))
Az tény, hogy a földi életünk távol áll a tökéletestől. Mert a 3D-ben élünk. Minél magasabb dimenziók felé megyünk, annál jobban közelítünk a tökéletesség felé.
Úgy a 6.-7. dimenzió körül már nem lenne ilyen gondunk, mint itt a 3D-ben. De itt élünk, ez az otthonunk, a Föld szívével együtt dobog a szívünk és itt kell (kellene) olyan életet élnünk, mint magasabb dimenzióban.
De hát az ember gyarló....
A világot olyannak látja mindenki, amilyennek személyesen neki kell látnia ahhoz, hogy a saját hibás felfogásait ki tudja küszöbölni.
Ha a világban mindenki tök oké lenne és hihetetlen szeretetben élnénk és harmóniában, akkor a földi élet lényege meg is szűnne.
Az egyik ember sok sok igazságtalanságot lát benne, mígy a másik azt látja, hogy vannak emberek, akik még azt hiszik, hogy ezt meg azt kell tenniük, ahhoz, hogy boldogok legyenek, de ez az ő életük és majd rájönnek.
Ránk csak az van hatással, ami a mi fejlődésünkhöz kell. Nem a világ összessége, csak a ránk vnatkozó rész.
Nekünk kell "helyesen és jól" élnünk. Ez a feladat. Ez a lecke lényege. A világ ezeknek a feladat teljesítéseknek az összessége.
De mindenkire csak a saját része hat.
Egyszóval a sok igazságtalanság minket elkerül, ha nem ránk vonatkozik és nem érdemeljük ki.
Ne szidjuk a biztosító t!
Mert akkor reklámozzuk a biztosító t.
Visszafelé sül el ha szidjuk a biztosító t, és nem jön el az Új Korszak.
"...és egy nagy meteor elpusztította a földet..."
Komolyan mondom...ha még egyszer valaki ez írja, hogy "új világ" és megjelennek a vogonok...megkereslek...van törülközöm!!!
az APEH céja a gyors meggazdagodás?
nem tudja valaki, hol lehet APEH részvényeket venni?
:)
Bocs, de ha olvasnád a Károli Bibliát abból sok mindent megérthetsz, mert világos és egyértelmű.
SZÍV.ÜDV, Ágnes
Gepárdnak igaza van csúnya, kegyetlen világban élünk, ahol a cél a gyors meggazdagodás és mások kihasználása. Említsünk néhány példát biztosító, bankok, APEH, a kereskedelem és stb. Igen ez is a valóság az emberek már régen nem olyanok egymáshoz,mint réges régen. Egy új korszak fog létrejönn, de az emberek álláspontját, véleményét nehéz meghatározni. Igazán a szívükben is kellene lenni szeretetnek, megértésnek és tiszteletnek.
Neharagudjon ezért senki sem rám valahol Ádám Éva idejében kezdődtek a bajok és azóta szenvedünk és ez a hosszú folyamat, ami több ezer év alatt kialakult idevezetett. Ebben az időszakban, amiben élünk sok az igazságtalanság, kizsákmányolás stb. Lehetne még rengeteg példát sorolni. Elgondolkodtató ez a cikk. Üdv.Ágnes
A tisztelet és a szeretet egy tőről fakad. Nagyon sokszor félreértik mind a két fogalmat. Számomra a tisztelet azt jelenti, hogy elfogadom az adott embert olyannak, amilyen. Mert ki mondja meg, hogy az én véleményem, látásmódom csak a helyes, vagy mindenki éli a saját életét, útját. A lényeg, hogy szívből éljünk, ne ártsunk senkinek (ezt hívják szeretetnek) Ha minden ember a szívére hallgatna és nem zárná be a többi ember (és állat, növény...stb.) előtt, teljesen más világban élnénk.
De az ember gyarló és itt a 3D-ben hajlamosak vagyunk csak saját magunkkal foglalkozni, nem törődve másokkal...
Ezt hívják a tanulás útjának. Ki jobb tanuló, ki kevésbé...:)
Ez édeskevés. Ettől még nem lesz "Új Korszak."
Ahelyett, hogy azt hinnénk, hogy az emberek szimplán akaratukkal másokká válhatnak, arra kellene koncentrálnunk az energiánkat, hogy olyan körülményeket alakítsunk ki, amelyek előremutató személyes és társadalmi változásokat hoznak.
Nem mindenkinek ez a feladata, de mindenki részt vehet benne.
A tisztelet nem jár,hanem van!...azok kik magukkal is jóban vannak és tisztelettel minden élő iránt,azok alapból tisztelettel bánnak a másik "élővel"......aztán az idő eldönti,hogy tisztelettel beljebb engedi és szeretni fogja vagy tisztelettel tovább engedi és elfelejti:-)))
A társadalmi-viselkedési dogmáktól ezt elvonatkoztatnám!!!
Úgy lehet eléképzelni, mint egy vonatállomást a sínekkel.
Ha a sinünkön haladunk, akkor kellemes a haladás és az állomásokon is időbe érkezünk.
Ha letérün a sínünkről, akkor szerencsétlenkedünk és az állomásra sem érünk oda.
Ha harmóniában élünk, az azt jelenti, hogy harmóniába vagyunk a világgal, tehát az egyéni indíttatás kihat a világ harmóniájára.
Ez persze csak akkor érthető, ha rájövünk, hogy semmi sem vletlen. Akkor érthető, hogy a kettőnek mi köze lehet egymáshoz.
Az én harmóniám a világ harmóniája. A kettő egymásba kapcsolódik és függ egymástól. Persze a sajátunk nagyobb mértékben a nagytól, mint fordítva.
És mi alapján fogja mindenki jól alakítani a saját döntéseit?
Mitől várhatjuk ezt a változást ha mindenki csak magával foglalkozik?
Azt gondolom, hogy azt már sokszor hallottam életemben, hogy mindenkinek tennie kell azért, hogy a világunk jobb legyen. És ha mindenki így gondolkodna, akkor milyen klassz lenne a világ.
Én másban hiszek. Azt gondolom, hogy a saját életünk olyan, amilyenné tesszük. Nem a világot kell jobbá tennünk (ha csak nem olyan a munkánk), hanem a saját döntéseink fogják meghatározni az életünket.
Akinek a világ problémásnak tűnik, azoknak a saját döntéseiket érdemes felülbírálni és nem a többi ember viselkedésében keresni a hibát.
Manapság valóban van egyfajta elértéktelenedése néhány dolognak, de ez csak általános kép. Aki azt teszi, amit szeret és amiben hisz, rá ezek a dolgok nem hatnak.
Hogy miért, az egy összetett téma, de én ezt látom :O)
További ajánlott fórumok:
- Szerintem 2020 egy új korszak kezdete, bizonyos értelemben...
- Miért divat a kóros soványság? (Ez eddig egyetlen korszakban sem fordult elő.)
- Egy korszak vége. Flipper Öcsi elment.
- Melyik korszakban, történelmi korban élnél szívesen?
- Hogy vészeljem át ezt a korszakot?
- Kinél meddig tartott a mindent bekapok és megrágok korszak?