Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Új korszak fórum

Új korszak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Új korszak

1 2 3 4
44. Jadviga17 (válaszként erre: 39. - 4965827442)
2010. okt. 8. 09:19

Szerintem is.

Nem tudom miért kell mindig kiforgatni a cikkeket. Ha valaki akarja akkor megérti a lényeget, ha meg nem, akkor talál valamit amit neki lehet állni boncolgatni.... én szeretek elemezgetni, de ez már olyan unalmas, hogy fognak, kivesznek egy darabot, aztán elefántot csinálnak belőle.

2010. okt. 6. 09:44
Merre vagy kedves cikkíró? :)
2010. okt. 6. 06:46

Laza reggelinditó reggae a tiszteletről.

Tisztelettel küldöm mindenkinek:


[link]



:O))

41. winny (válaszként erre: 40. - Winny)
2010. okt. 5. 19:48

Lehet tisztelni sőt KELL a gyerekeket és lehet egy idős embert megvetni s magatartása miatt.

Az előző hsz-ból kimaradt:)

40. winny (válaszként erre: 38. - 3265084553)
2010. okt. 5. 19:46

A tiszteletre méltó magatartást!

Lehet tisztelni sőt KELL és lehet egy idős embert megvetni s magatartása miatt.

Az udvariasság és a tisztelet nem egy.

Átadom a helyem a buszon a rászorúlónak,de attól még nem biztos.hogy tiszteletre méltó.

2010. okt. 5. 17:13

Miért fűznek sokan negatív beidegződést a tisztelet fogalmához? Mert gyakran az "elvárt" kategóriába tartozik(?)

Szerintem a cikk írója olyasféle tiszteletre gondolt, ami alapvető: a másik emberi méltóságának és mivoltának tiszteletben tartása. Ez nem piedesztálra emelés vagy félelemből eredő tisztelet... egyszerűen tiszteletben tartom, hogy a másik ember is ugyanolyan sebezhető/büszke/esendő, mint én.

38. 3265084553 (válaszként erre: 37. - Winny)
2010. okt. 5. 16:49
Attól is függ, hogy mit értünk tisztelet alatt.
37. winny
2010. okt. 5. 16:48

Cicero:"A rangba születni kell,a hatalmat meg kell szerezni.a tiszteletet ki kell érdemelni"

Az egymáshoz való viszonyunk lehet udvarias de az nem jelenti azt,hogy tisztelem vagy szeretem.

36. 3265084553 (válaszként erre: 35. - PszichoDoki)
2010. okt. 5. 12:47

A biológiai igények az elsődlegesek. Utána jöhet az összes többi. Az emberiség nagy részének még ez az első biológiai sem adatik meg, éheznek, természeti csapások, betegségek sújtják őket.

Egy Új Korszakban ezt kellene először megoldani.

2010. okt. 5. 12:05
Szerintem a "Minden ember egy dologra vágyik: energiára, azaz tiszteletre." gondolat eléggé naív, redukcionista. Komplex emberi létezésünket tekintve sokféle igénnyel, késztetéssel rendelkezünk. Egyszerre vagyunk biológiai, közösségi és szellemi lények egyaránt.
34. 3265084553 (válaszként erre: 30. - Erikaholland)
2010. okt. 4. 18:18
A tisztelet az egy alap. Azt nem kell kivívni, az annak az embernek is jár akiről semmit nem tudunk. Ha már tudunk róla valamit akkor derül ki hogy méltó e a tiszteletünkre, vagy még még ennél is többre: a szeretetünkre.
33. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - C7d81e15f5)
2010. okt. 4. 17:50

Egyébként aki kérdez, az nem állít..... ;) Megint te vagy az, aki határozott elképzeléssel bír arról, hogy én vajon milyen hangulatban vagyok, s hogy mi a legjobb, ami tőlem telik ;)

Én még csak a véleményemet sem mondtam el az írásról, csak feltettem egy egyszerű kérdést.

2010. okt. 4. 17:49

Tisztelet...

Tisztelet - E képzett szó tulajdonképpeni jelentése: méltósággal lát el, nagyra becsül valakit, elismerést tanúsít valaki iránt, elismeri valakinek a tekintélyét, rangjának, állásának megfelelően viszonyul embertársához, elismeri valaminek a valós és az eszmei értékét. A tisztelet hasonlóan elvont fogalom akár a szeretet, a becsület, az erkölcs és a dicsőség, valamilyen magatartásra valló érzelmi cselekedet, erkölcsi igény a társadalmi érintkezésben.

31. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - C7d81e15f5)
2010. okt. 4. 17:47
Tényleg nem érted. Valaki ír egy "cikket", amit azzal kezd, hogy megállapítja, hogy mi lehet az olvasó véleménye egy dologról. Eszemben sincs vagdalkozni, feltettem egy kérdést, én nem állítottam semmit. Már csak azért is, mert nekem ezzel a világgal semmi bajom sincs. Teszem a dolgomat és igyekszem belőle a legjobbat kihozni. Amin tudok változtatni, azon változtatok, amin pedig nem, azon még csak nem is bosszankodom.
30. erikaholland (válaszként erre: 23. - 3265084553)
2010. okt. 4. 17:32
Tisztelettel sem tudunk lenni mindenki iránt, de a szeretetet bárkinek bárki adhatja (ne keverjük össze a szeretetet a szerelemmel, mert az megint más).
29. a284cbe523 (válaszként erre: 25. - C7d81e15f5)
2010. okt. 4. 17:15

Szerintem a tisztelet, az egy érzés és egyáltalán nem jár... az érzések nem járnak, azok vannak, vagy nincsenek. Hiába akarsz egy nő iránt szerelmet érezni, ha nincs jelen magától, soha nem is lesz. Különben mindenki boldog lenne.


Bár a tiszteletnek van más jelentése is: Tiszteld a tanárod! Ez nem kiérdemelt, hanem kötelező így ez valóban nem érzés. Szerintem a magyar nyelvben nincsen ez kellőképpen szétválasztva.

2010. okt. 4. 16:19
A tisztelet nem is annyira érzés, mint inkább tudatos, viselkedésben megnyilvánuló magatartás.
27. bujuli (válaszként erre: 23. - 3265084553)
2010. okt. 4. 15:27
Érezhetünk, csak nem érzünk.
26. c7d81e15f5 (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 4. 15:17
Így én pl. tisztellek téged és a gondjaidat annyira, hogy nem megyek bele vagdalkozásba, hanem azt mondom: itt és most biztosan a tőled telhető legjobbat teszed, remélem, egyszer leszel még jobb hangulatban is.
25. c7d81e15f5 (válaszként erre: 24. - A284cbe523)
2010. okt. 4. 15:14
épp erről lenne szó... hogy a tiszteletet se kelljen kiérdemelni, hanem járjon egyszerűen csak azért, mert ember vagy és érzéseid vannak... bárki is légy.
2010. okt. 4. 14:53
Szerintem a cikkíró összekeveri a tiszteletet és a szeretetet. De egyvalami közös bennük, belülről fakad, belőlünk. A tiszteletet viszont valaki kiérdemli, olyat tesz, ami miatt tiszteljük őt, a szeretet pedig teljesen független emberi érzés. Azt nem kell érdemelni, nem lehet erőszakolni, megszerezni. A szeretet autonóm érzés.
23. 3265084553 (válaszként erre: 22. - Erikaholland)
2010. okt. 4. 14:04
Szeretetet nem érezhetünk minden idegen iránt. Viszont tisztelni bárkit lehet.
2010. okt. 4. 14:00
nem szeretem ezt a szot hogy tisztelet. Nekem tobbet jelent a szeretet. Tul kemenynek tartom. Sokszor hallom hallottam ezt a mondatot: tiszteld legalabb a koromat. Ha mar igy kell kiharcolni akkor nem kerek belole. Sokkal jobb amikor a szeretet megnyilvanulasakent ramosolygunk masokra es visszamosolyognak de nem kell hogy tiszteljenek mikozben az utalat leri az arcarol es felemelt fejjel megy tovabb gondolvan en tisztellek. Lehet hogy nem idevalo ez a gondolat de nekem ez ugrott be a fejembe es ugy ereztem le kell irnom. Tovabbi szep napot.
2010. okt. 4. 13:52

Akit nem érdekel a pénz az soha nem fog a pénzzel bánni. Ez a feladat mindig azoknak fog megmaradni, akiket érdekel, ők fogják "áramoltatni" a pénzt.

Úgyhogy a világ még nem fog megváltozni egy darabig.

20. bujuli (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2010. okt. 4. 13:45
Abszolúte egyet értek azzal, amit a segítségről írtál. Van egy pont, ahol el kell engedni a másikat, segíteni - de nem minden áron. Még Jézus sem kérte ezt. Sztem a Teremtő a szabad akaratot tiszteli bennünk a legjobban.
2010. okt. 4. 13:42

Kedves Cikkíró!


Sok mindennel egyetértek, amit leírtál. Pont a bankból jöttem haza, és bosszankodtam, hogy mennyi smilisséget csinálnak. :D


"Nem tetszik, ami itt zajlik": nos erről annyit, hogy de lázadtam az utóbbi években ezek ellen a dolgok ellen. Most valahogy már elfogadtam ezt a folyamatot, mert annak a része, hogy elhozza a jobb világot, az új korszakot.


Nem sok ezós könyvet olvasok, de egyben találtam erre egy utalást. Akik most magas vezetői pozíciókban vannak, elég fejletlen lélekkel rendelkeznek. De nekik most van itt az idejük arra, hogy ezt a világot, ezt az életet megtapasztalják.


A másik, hogy valóban érdekesen áramlik a pénz. De meg kell tanulni áramoltatni. Mivel jelenleg ebben a világban élünk, ezt kell jól megélnünk.


És minden eszközzel készülni az új korszakra! :) Saját magunk vonatkozásában persze!


Nekem a jelszavam, segíteni másoknak! De nem mindenáron. Rájöttem, hogy aki nem kéri, annak nem illik beleavatkozni az életébe, mégha ez egyeseknek nem is tetszik. És amióta ezt vallom, mindig megtalálnak azok az emberek, akiknek valóban szükségük van a segítségemre.


Ja és láttam, hogy az indigó gyerekekkel foglalkozol. Én is foglalkozom Velük. ;)


Csodaszép napot kívánok!

18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - C7d81e15f5)
2010. okt. 4. 12:03
Aha, ezek szerint te is pontosan tudod, hogy másoknak mi a jó és mi nem az? ;)
17. 39ff6fe670 (válaszként erre: 15. - Júlia*)
2010. okt. 4. 11:38
így van :)
16. Júlia* (válaszként erre: 15. - Júlia*)
2010. okt. 4. 11:37

-)

Ha jobbá, szebbé, emberibbé szeretnénk tenni a világot,

csak önmagunknak kell jobbá és emberibbé válni.


Nagyon egyszerű, de nagyon igaz.


:-)

2010. okt. 4. 11:35

:-)

Ha jobbá, szebbé, emberibbé szeretnénk enni a világot,

csak önmagunknak kell jobbá és emberibbé válni.


Nagyon egyszerű, de nagyon igaz.


:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook