Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Úgyis, mint autós, úgyis, mint kerékpáros utálom a rollerezőket. fórum

Úgyis, mint autós, úgyis, mint kerékpáros utálom a rollerezőket. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Secret8)
2022. nov. 25. 07:11
Igen, de gondolom gondot okoz a szabályozásban, hogy gyerekek is biciklizhetnek. Egy 4 éves már tud bringázni, de nem tudom, hogy milyen módon kötelezhető vizsgázásra. Persze ő még nem megy egyedül. De akkor hány évesen kéne vizsgáznia, hogy áttekerhessen egyedül a nagyihoz a másik utcába? Szerintem az illetékesek is valahol itt akadtak el a szabályozásban.
15. sanyinak (válaszként erre: 14. - Secret8)
2022. nov. 24. 19:36
A legtöbb embernek van vezetői engedélye. Ha éppen gyalogos, ha éppen kerékpáros. Nem ezen múlik a szabálykövető magatartás.
14. secret8 (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2022. nov. 22. 08:52
Igen, viszont az infrastruktúra mellett jó lenne tisztában lenniük a kresz-szabályokkal is. De csak az autósoknak kell vizsgát tenniük. Nem ártana meg pl. a bicikliseknek sem...
2022. nov. 22. 08:36
Nem lenne baj sem a gyalogosokkal, sem a rolleresekkel, sem a bringásokkal, sem az autósokkal, ha lenne megfelelő infrastruktúra. Így viszont tényleg kölcsönösen életveszélyt jelentenek egymásra, pedig csak el akarnak jutni egyik helyről a másikra.
2022. nov. 22. 07:07
Szerintem az ember alapvetően GYALOGOS. Lakott településen belül minden egyéb közlekedési formának a gyalogoshoz kellene alkalmazkodni valamilyen szinten. Kicsit lassabban és halkabban az autókkal, motorokkal, bringákkal, rollerekkel ... Manapság szinte "TÚLÉLŐ TÚRA" gyalogosként eljutni A-ból B-be. :(
11. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 19:23
Én is mindenkit utálok! 😁
10. Érdekes73 (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. nov. 20. 17:54
Persze a gyalogosok se figyelnek eléggé de ezek az erős e járgányok baromi gyorsak. Szerintem nem szabadna egy sávba terelni mindenkit.A Kossuth térnél is pl hatalmas az e járgány forgalom és a gyalogos járdát felújítás miatt elzárták , utálatos ott közlekedni.
9. globus (válaszként erre: 8. - Érdekes73)
2022. nov. 20. 16:59

Nálunk egy rakás kerékpárút a járdákból van leválasztva. Vastag sárga vonallal felfestve, bicikli logóval, de hiába. Gyalogos feszt a biciklis jelen lődörög, sőt ketten-hárman egymás mellett teljes szélességben.

Ha tudom, az árok felé kerülök, ha nem, rájuk csengetek. Vagy kimegyek az úttestre. Legalább lesz szemtanú, ha elcsapnak.

Egyébként ahol külön van járda, ott is a kerékpárúton gyalogolnak, mert a járda a "másik" oldalon van.

Kutya hosszú pórázon keresztben futtatva, ÉN adok elsőbbséget neki :DD Megvárom, míg átslattyog és behúzzák a pórázt.

2022. nov. 20. 15:45
Gyalogosként szerintem minden biciklisekkel, rolleresekkel közös járda balesetveszélyes.
2022. nov. 20. 15:38
Engem is rohadtul idegesitenek
2022. nov. 20. 15:26
Gyalogosnak is életveszélyesek. Alig merem, ki nyitni az ajtót, mert eszetlenül, szétnézés nélkül robognak a járdán. Ezeknek mindenütt elsőbbséget kell adni ? már saját otthonából sem léphet valaki nyugodtam az utcára ?
2022. nov. 20. 14:29
Senkit nem utálok, de az biztos, hogy bátrak.
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 14:05

Pedig barátkozz meg a gondolattal, hogy egyre több lesz belőlük.

Nem tudom, hogyan tartják nyilván a járműveket, nálunk úton-útfélen el vannak dobálva, ahol éppen leszálltak róluk.

3. secret8 (válaszként erre: 2. - Timycat)
2022. nov. 20. 13:56
Sok kerékpáros is simán megcsinálja ugyanezt. Ha nincsenek buckák a a kerékpárút szélén, úgy előzgetik egymást, hogy hátra sem néznek. Életveszélyesek.
2022. nov. 20. 11:45
Én nem utálom őket, de lever tőlük a víz. Legutóbb egy kamaszlány majdnem alám jött rollerrel, mert kikerült egy kátyút és eszébe sem jutott hogy jó lenne megnézni nincs-e mögötte, mellette egy autó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook