Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tuti módszert szeretnék, hogy tiszta legyen a zöld színű medencénk fórum

Tuti módszert szeretnék, hogy tiszta legyen a zöld színű medencénk (beszélgetős fórum)


19. erif1
2011. júl. 22. 20:06

Szia

Nem olvastam végig a hsz-et, gondolom többen leírták, hogy ők hogyan tartják tisztán a medencéjüket. Mi az idén állítottuk fel a puhafalú medencénket. Előtte elmentem egy uszodatechnikával foglalkozó céghez és 1 órás "kiképzést"kaptam. Két hónapja áll a medence, a vize kristálytiszta, ebből 2 hetet nem voltunk otthon, szinte mindig letakarva tartjuk, mert fák alatt van és a hárs nagyon sok levelet ledob egy nap, nem beszélve amikor virágzik. Péntekenként megmérem egy teszterrel, majd annak alapján adagolom a klórt, algamentesítőt, ph szabályozót, sót. Míg elutaztunk, addig a szomszédot kértem meg, hogy beleöntse az általam előkészített koktélokat. Amikor napos idő van és kifedve a medence akkor uszótárolóba beteszek két vagy három oxigéntablettát, gyermekbarát klórt.

Ha van kérdésed én szívesen megírom a konkrét hányadokat, nekünk 3m X 76 cm-es medencénk van!

18. Zaj.Zedike (válaszként erre: 12. - Terek)
2011. júl. 19. 14:34

Szia!

Köszönöm szépen a válaszokat.Szeretném megkérdezni,hogy ha 10 köbméteres a medence mennyi hypot vegyek bele nagyon zöld de nem szeretném leengedni.

És ha beleöntöttem akkor ugye folyamatosan keverjem a vizet.Még egy kérdés mikor lehet utána a vízbe menni?És van több gyerek a víz alatt imádnak lenni és mi van ha a szemükbe kerül a víz vagy véletlenül isznak belőle?Bocs,hogy ennyit kérdezek.Klórt mikor tegyek bele és mennyit ?Nem tablettám van.

17. terek
2011. júl. 19. 14:11
mi kb. 5 éve cseréltük utoljára a vizet, elég nagy medencénk van, több nap lenne leengedni és egy kisebb vagyon feltölteni :S
2011. júl. 19. 13:44
Nekem azért a hipó meg a sósav nagyon durvának tűnik. Mi épp most vettünk új kombi tablettát a bricóból, mert ismerősünknek 2 hónapja kristálytiszata vize tőle, pedig le se takarja. Mi már 3x cseréltünk idén vizet, mert csúszik az alja.
15. Sopianae (válaszként erre: 13. - Terek)
2011. júl. 19. 13:44
Hát akkor kipróbáljuk mi is. Bár jelenleg is folyik a víz leengedése. Este feltöltjük és addigra veszek hipót.
14. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 12. - Terek)
2011. júl. 19. 13:37
uye?mi is azt figyeltük,vihar minden volt miótta feltöltöttem bő hetet másfél hetet nem voltam itthon kicsit zöldes volt mikor hazaértem de azóta szép tiszta ujraa simán a hipótól...szerintem a strandos medencékben is van ennyi vegyszer és a klórtabletta is biztos tartalmaz ennyit
13. terek (válaszként erre: 11. - Sopianae)
2011. júl. 19. 13:37

dehogy! lúgos a víz, a savtól kiegyenlítődik, sima vizet kapsz ha megfelelő arányban öntöd hozzá!


19 hónapos fiam már tavaly nyáron is pancsolt a vízbe, semmi baja ;)

12. terek
2011. júl. 19. 13:35
mi is hypot használunk, vagy 30l-t biztos öntöttünk bele tavasszal, azonkívül pelyhesítőt és klórt. mi se takarjuk le, attól szerintem is bezöldül
2011. júl. 19. 13:35
Hipó, sósav? Én a 15 hónapos kislányom is bele szoktam vinni a medencébe..... Ez nem ártalmas ???????????? :S
2011. júl. 19. 13:33
Nekünk is 2 hetente kell cserélni a vizet. Vann benne algaölő, vízforgató, takarjuk, ha nem fürdünk és csapvíz van benne.
2011. júl. 19. 13:30
Én a feltöltésnél egy üveg sósavat öntök bele. 3,6 * 0,9-es a medónk. Forgatom ha zöld a víz folyton és 3 nap alatt szépen újra tiszta lesz.
2011. júl. 19. 13:27
szerintem jobban zöldül letakarva szomszédomé lett volt az enyém nem,látszik a különbség....én sima hipót rakok bele illetve amit most fogok kipróbálni az a tengeri só akár 3-4 kg is bele....
2011. júl. 19. 13:22
sokkal több algaölő kell bele, mint ami rá van irva, enyém is elkezdett a nagy melegben zöldülni, egy egész üveg algaölőt tettem bele és három nap alatt kitisztult. -14 e.literes-
6. 645b490433 (válaszként erre: 5. - D89d9f2f77)
2011. júl. 19. 13:21
Fúrott kút vízében lehet baci. Azért több klór kell bele. Nem árt bevizsgáltatni a vízet , mert nem tudhatod miben fürdesz ha fúrott kút vízéből van föltöltve medence.
2011. júl. 19. 13:13

kúti víz van benne?

Én azt hallottam hogy a kút víz nem "bírja" ezeket a szereket.

de van itt több ilyen fórum nézz utána hátha ott vannak hozzá értők:)

4. 090716 (válaszként erre: 1. - Zaj.Zedike)
2011. júl. 19. 13:13
Ha zöld, akkor az algaölö-vel van baj. Tegyél bele többet. AMúgy mi akkor isletakarjuk, ha nem fürdünk, nemcsak este. Porszívózni szoktad?
2011. júl. 19. 13:12
Nekünk évek óta egyszer sem zöldült be a víz, és cserélni sem kellett, másjustól októberig tiszta. Van benne vízforgató, illetve olyan mozgó szűrő - nem tudom mminek nevezik - ami fel van akasztva az oldalára és fel le mozogva leszedi a tetejéről a bogarak egy részét. Ezen kívűl csak a boltban kapható MINI KOMBi tablettából teszek a hozzá való tartóba 5-6 db-ot és az folyamatosan benne úszik. Figyelem nehogy kifogyjon. Nálunk ez jól működik. Remélem segít.
2011. júl. 19. 13:08
Én a hipót hallottam és állítólag az a jó ha fekete anyaggal takarod le!
2011. júl. 19. 13:04

Sziasztok!

Légyszi segítsetek mit,tegyek ,hogy ne zöld vizem legyen.

Letakarom ha jön a vihar és egész este le van fedve.

Betartom a Ph mínuszoló,klór és algaölő használatát.Forgatom de semmi változás.Hallottam már az ecet használatáról.Kipróbálta már valaki.10 köbös a medence mennyi kell esetleg bele ecetből.

Válaszokat előre is köszönöm.

Edina

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook