Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elmúlt 3 éves a fiam, és még nem szobatiszta. Még utólag sem jelez, nemhogy előre. Mit tehetek, hogy mielőbb szobatiszta legyen? fórum

Elmúlt 3 éves a fiam, és még nem szobatiszta. Még utólag sem jelez, nemhogy előre. Mit tehetek, hogy mielőbb szobatiszta legyen? (tudásbázis kérdés)


26. 244ed1c739 (válaszként erre: 23. - Koperta)
2008. ápr. 26. 18:18

Gratulálok,bár már jó régen volt .Én most járok hasonló cípőben mint tavaly Te.

Hány nap vagy hétig tartot az az ídőszak amikor még minden a ruhába folyt/került?

Mennyi legyen a türelmi ídő ami után már ne próbálkozzam mert ugysem érdemes??

2008. febr. 3. 17:32
hát nemis tudom itt már annyi jó tanács elhangzott,nem tudok mit írni talán annyit,hogy a legfontosabb a türelem.
24. b59d693a46 (válaszként erre: 23. - Koperta)
2007. dec. 15. 13:22
Hű, de jó! :) Gratulálok, ügyesek vagytok! :))
2007. dec. 14. 20:04

Kedves hozzászólók, akkor most beszámolok az eredményről, amit 2 hónap alatt értünk el.

A taktika a következő volt: felszerelkeztem mindenféle tisztító eszközökkel, vásároltam jó néhány ruha neműt, és neki álltunk a szobatisztaságnak. Eleinte mindig a nadrágba sikerült a pisilés és a kakilás, aztán egyszer csak azt vetem észre, hogy nincs a fiamon alul semmi. Teljesen levetkőzött, hogy rá tudjon ülni a bilire. Nos attól a naptól kezdve bilizünk. Eleinte csal a pisilés ment, a kakilás továbbra is a nadrágba sikeredett. Aztán Mikulás napján este megtört a jég, és az első kakilás is a bilibe történt. Azóta teljesen önállóan végzi a dolgait a bilibe. Egyetlen szót sem kell mondanom, mindent önállóan végez. Olyan boldog vagyok, hogy le sem tudom írni. Köszönöm minden kedves hozzászólónak a segítőkész hozzászólást, amivel hozzásegítettetek bennünket a szobatisztaság eléréséhez. (Már az éjszakák is szárazon érnek véget, de azért a biztonság kedvéért még 1-2 hétig éjszaka pelust használunk.)

22. kandi
2007. okt. 19. 16:11
Az én pici lányom július 7-én múlt két éves és ő is pelusos még. Nyáron próbálkoztam azzal, hogy levegyem róla, de miután egyszer - kétszer bepisilt többet nem tudtam elhagyni annyira ragaszkodott hozzá. Nagyon ritkán pisil a WC-be, de ez tényleg nagyon ritka. Hamarosan viszem bölcsibe és abban bízom, hogy ha látja a többieket amint a WC-be pisilnak akkor ő is jó dolognak tartja majd, ha ez sem jön be akkor merítek új ötletet ebből a fórumból :)
21. pufika
2007. okt. 19. 15:38
Az én kisfiamnak volt egy kedves nyuszija. Olyan plüss izé. Anyósom kitalálta, hogy a nyuszi pisilni akar, és a WC-be kell pisiltetni. Ez annyira tetszett a gyerkőcnek, hogy az ilyen nyúl-pisiltetések alkalmával hajlandó volt pisilni. És szépen lassan megszokta :)
20. Mutuu
2007. okt. 19. 15:35
Saját, jó tapasztalatom alapján szeretettel ajánlom neked a Hellinger féle családfelállítást, amiről itt egy külön fórum is van. Ahol én voltam, már többször is (www.anyulurege.hu), erről is volt szó már. A gyerek valakire vagy valamire fel szeretné hívni a figyelmet. Nem tudom, hogy nyitott vagy-e ilyen lelki megoldásokra? M
2007. okt. 19. 15:17

Nekünk a "királyi bili" jött be.Olyan mint egy trón,kényelmes,és minden eredménynél fanfár szól.Nem a nedvességtől,mert az egyszeri lenne,szerintem infra van benne.Már a másfél éves öccse is ráül önállóan,persze pelusostól.))

Az is ösztönözné,ha hasonló korú játszótársát látná.Mi nem erőltettük,de sűrűn megkérdeztük kell-e pisilni?A játék hevében így is becsorgott néha.Akkor se csináltunk belőle ügyet,inkább biztattuk,hogy legközelebb majd időben szól.Két és fél éves volt amikor azt mondta,neki nem kell pelus.Azóta éjjel is felkel.

Az unokatesó nálunk azért nem mehetett oviba,mert pelussal nem lehet.Pár hónap múlva Neki is sikerült.

Menni fog hamarosan Nektek is.

18. Delete
2007. okt. 19. 15:07
nagyon sok türelem, és még több odafigyelés lesz az ára talán, de előbb utóbb „megtisztul” hidd el. Bizonyára Te is, /mert még én apuka is/ hallgatod a Kossuth rádió /a nemes cél érdekében talán nem minősül reklámnak/ VENDÉG a HÁZNÁL című műsorát. Ebben ha jól emlékszem hétfőn pont egy hasonló . . tárgyaltak meg. A problémával küzdő gyermek, már jócskán iskolás korú, és megtanulta kezelni a problémáját. Tartalék lepedők, csere ágynemű és egyéb segédeszközök alkalmazásával. Mi több a korban hasonlóaknál ügyesebben ágyazott.
17. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - Koperta)
2007. okt. 19. 14:43
Van olyan ismerősöm, akinél ez működött. De olyan is van, akinek a gyerekét abszólút nem zavarta, hogy állandóan bepisil. Végül kitalálta, hogy ha használja a gyerek a WC-t, ragaszthat egy matricát a falra (volt vmi nagy kartonlap felrakva a WC falára). És ez annyira doppingolta a kislányt, hogy rászokott a WC használatra. Esetleg próbálj meg vmi hasonló cselt bevetni. :-)
2007. okt. 19. 14:31
Itt szakembertől is kérhetsz tanácsot.
2007. okt. 19. 14:30
2007. okt. 19. 14:28
Gondoljátok, hogy ha 1-2 hétig türelmesen feltakarítom a pisit, akkor leszokik a pelenkáról???
2007. okt. 19. 14:27
Valóban a leszoktató pelus semmit nem ér. Ugyanúgy játszott tovább benne a fiam, és nem izgatta, hogy tele van. Ez sem ázik át, csak valamivel kevesebbet bír, mint a másik eldobható nadrágpelenka.
2007. okt. 19. 14:25
Az én kislányom augusztusban volt 2 éves, azóta szobatiszta. Ő is belepisilt a bugyiba többször és kérte a pelust. Azt mondtuk neki, hogy nem lehet kapni a boltban, csak egy pár darab maradt alváshoz. :-) A bugyi pedig - mint észrevette - nem szívja fel a pisit. Egyszer bele is kakilt, de ez annyira "sokkolta", undorodott tőle - látszott rajta -, hogy utána mindig szólt. Még alváshoz adok rá, de általában nem pisis, lassan azt is elhagyjuk, kérte is, hogy ne adják rá alváshoz sem. Egyébként a legtöbb ismerősöm azt mondta, a leszoktatós pelus sem vált be, a gyerek simán elvan benne, akkor is, ha nem szívja fel úgy a pisit, mint a rendes pelus. Nekünk bevált ez a kis "füllentés", azóta rendesen WC-be pisil, kakil. :-)
2007. okt. 19. 14:15
Eldobható nadrágpelenkát használunk. Próbáltam a tetra pelenkát is ráadni, nem sok sikerrel, mivel nagyon kicsi neki, meg ugyanúgy átázik, mintha nem is lenne rajta, ezért inkább nem adtam rá. Az eredmény így is úgy is a bepisilés volt.
2007. okt. 19. 14:04
Ja, és Móra Kiadó.
9. borcsika (válaszként erre: 6. - Koperta)
2007. okt. 19. 14:03

Több ilyen témájú könyv létezik, nekünk egy ősrégi van meg (még az enyém volt), de szerintem újból kiadták:

A baba első lexikonja (Tardos Anna-Kálló Éva-Kovács Péter)

2007. okt. 19. 13:56
A bilit mi kihagytuk, most van egy jó WC-ülőke szűkítőnk fellépővel, kapaszkodóval (azt hiszem a Brendonban lehet kapni, én a Vaterán alkudoztam érte). Éjszakára még nyár végéig adtam rá pelust, de szeptemberben, mikor kezdte az óvodát, ő maga kérte, hogy ne adjak rá éjjelre, mert ő már nagyfiú. Nem is pisilt be (mondjuk előtte, már pár hete mindig száraz maradt a pelus).
2007. okt. 19. 13:55

Milyen pelenkát használsz?

Mert ezekben a mai "csodapelenkákban nem zavarja (általában) a gyermeket az "eredmény".

A rokonságban is volt ilyen. Az "ósdi" anyagra áttérve 1-2 hét után változott a helyzet.

2007. okt. 19. 13:52
Adnál pár címet (a mesekönyvekét).
2007. okt. 19. 13:52
Mi elejét vettük a dolognak azzal, hogy nyáron, a kánikulában nem adtunk a mi 2 és fél évesünkre se pelust, se bugyit, így előbb-utóbb észrevette, milyen is az, mikor pisil, és hogy ne follyon rá a lábára, hamarosan szólt, hogy most pisilni kell. A kakilást is sokáig kint végezte a bokor alatt, ahonnét utána összeszedtük vele együtt. (Kertes házban lakunk.)
2007. okt. 19. 13:51
Sajnos még csak azzal próbálkoztam, hogy levettem róla a pelenkát. Az eredmény, hogy összepisilte(li) a lakást. Azt hallottam, hogy a rendszeres bilire ültetés sem hatásos, azt is próbálom(tam), de az sem vezet eredményre. Mindig nyitva hagyom az ajtót, amikor a dolgomat végzem, de csak a wc lehúzása érdekli, a többi nem.
2007. okt. 19. 13:48
Az sem baj, ha látja, hogy Te hogyan pisilsz, a szülő mindenben példa a gyermek előtt, követni fogja ő is...
2007. okt. 19. 13:47

Mivel próbálkoztál eddig?

Mert az igaz, hogy erőltetni, kényszeríteni nem szabad, de vannak jó mesekönyvek, melyek a gyerekek mindennapi tevékenységeiről szólnak, ahol Zsófi már egyedül végzi a dolgát a bilin, és utána kiönti a WC-be, és le is húzza...stb. Ha ilyeneket mesélnél neki, biztosan felébredne benne a vágy, hogy ő is kipróbálja.

2007. okt. 19. 13:41
Elmúlt 3 éves a fiam, és még nem szobatiszta. Még utólag sem jelez, nemhogy előre. Mit tehetek, hogy mielőbb szobatiszta legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook