Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok isteni finom tonhalas krém receptet? fórum

Tudtok isteni finom tonhalas krém receptet? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 13. 13:36
HM.............NYAMI:)
2012. szept. 13. 13:22
En igy csinalom.1 tonhal konzervet lecsopogtetek,villaval osszetorom,1 kemenytojast lereszelek,1 kis fej voroshagymat,1 szal szalzellert lereszelek,kis citromle,majonez,so,bors
2012. szept. 11. 17:47

Én így készítem:

1 tonhal konzervet lecsöpögtetek, villával összetöröm, közben keverek hozzá 1 evőkanál puha vajat. Őrölt borsot, mustárt adok hozzá, és annyi majonézt, hogy nagyon könnyű legyen az állaga (ekkor már egy kézi habverővel kevergetem jó levegősre). A végén pár csepp citromlé, és azonnal esszük is.

Puha kenyérre kenem jó vastagon, a tetejére hajszálvékony citromkraika és lilahagyma karika.

Teljesen visszaadja annak a bizonyos szendvicsbárnak a tonhalkrémes szendóját, onnan jött az ötlet, imádjuk.

2012. szept. 11. 11:53
Én tonhalkonzervet szoktam jól lecsöpögtetni, összekeverni házilag készített majonézzel, apróra vágott lilahagymával. Sózom, borsozom. Szerintünk nagyon finom.
2011. szept. 6. 09:40
uha.........meg is éheztem...
14. c0275abe94 (válaszként erre: 13. - Croisenois)
2011. szept. 6. 09:23
jól hangzik, én biztosan kipróbálom (van is otthon,mert más ételbe is teszem).
2011. szept. 2. 14:51
Külföldön sokszor raknak bele még kapribogyót is...bár tudom hogy nem mindenkinek ízlik, plusz talán nem is olyan könnyű beszerezni. De gasztro-híveknek nagyon ajánlom.
2011. aug. 28. 21:12

Tonhal olajos vagy sós lében lecsöpögtetve, margarin, citromlé, pici mustár, kevés őrölt bors, só, apróra vágott paprikakockák, paradicsom húsos része felkockázva.


ezeket kikvekerjük villával egy üvegtálban és pirítósra kenve isteni :) Tetejére kis frissen vágott petrezselyem is mehet

11. ficusbenjamicus (válaszként erre: 8. - 413cb9b9c9)
2011. máj. 10. 15:54
Nekem meg ez tetszik, én még ma kipróbálom!
10. 5239d91094 (válaszként erre: 6. - Reno77)
2011. máj. 10. 14:03
Hú, ez nagyon jól hangzik, kipróbálom vmelyik nap!
2011. máj. 9. 09:31
tonhal, majonéz, bors, citromlé.
2011. máj. 8. 20:14
A tonhalat feta sajttal, citromlével, frissen őrölt borssal, fokhagymával, zöld olívával összeturmixolom. Pírítós kenyérre kenve isteni.
7. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - Kende)
2011. máj. 8. 19:36
Én kétféleképpen készítem. Vagy majonézzel kavarom ki a villával összetört halat, jól kinyomkodott reszelt hagymával, sóval, borssal, mustárral, citomlével ízesítem. Vagy vajjal (vajkrémmel), és a többit ugyanúgy, csak ebbe még reszelek egy főtt tojást is.
2011. máj. 8. 18:25

Én így szoktam csinálni:


- 1 doboz sós lében lévő tonhalkonzervet lecsöpögtetek, hozzákeverek 1 fej apróra vágott lilahagymát, 1 doboz kukoricát, 1 apróra vágot paradicsomot,

kikevert tartár mártás, borsot, citromlevet és összekeverem egy adag kifőtt fusili tésztával.

Tészta nélkül is finom, pirítósra kenve.

2011. máj. 8. 18:21

Szia!

Mi egy tök egyszerű halkrémet szoktunk csinálni, amit kenyérre kenünk, és nagyon finom!

Egy doboz sima vajkrémet összekeverünk egy- másfél doboz halkonzervvel (olaj nélkül, a halakat villával áttörjük) egy pár csepp citromlé mehet hozzá, és nagyon kellemes lágy íze van. Kisfiam is imádja pici korától kezdve:)

2011. máj. 8. 18:21

nekem a majonézesek nem annyira jönnek be, a mascarponés változatot szeretem a legjobban:


- 1 tonhalkonzerv (natúr)

- 250g mascarpone

- 1 nagyonnagyon finomra aprított salotta

- 1 csokor szintén nagyon finomra aprított petrezselyem

- só, fehérbors


ezeket villával jól szétnyomkodni, összekeverni.

2011. máj. 8. 18:15

Szia!


A tonhal konzervet csöpögtesd le,kevés vajjal, citromlével és majonézzel keverd simára. Friss petrezselymet vagy kaprot tehetsz bele, és színes kaliforniai paprika kockákat igazán picire vágva.Pirítóssal, vagy finom puha kenyérrel nagyon finom! És még pitába téve is isteni!!!!

2011. máj. 8. 18:13

Már többet is kipróbáltam a neten találhatók közül, de vhogy nem az az íz amire igazából vágyom. Egyszer ettem egy tonhalas szendvicset salátával, s azóta is a számban érzem az ízét. Próbáltam megtudni a receptjét, de azt a választ kaptam, hogy "csomagolva kapják".

Ötleteiteket előre is köszönöm:::))

Legfőképp azért, mert így a személyes tapasztalataitokból kész ötletekre tehetek szert.

2011. máj. 8. 18:09
Tudtok isteni finom tonhalas krém receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook