Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olyan süti receptet keresek, amiben liszt helyett pudingpor van, tudtok ilyet? fórum

Olyan süti receptet keresek, amiben liszt helyett pudingpor van, tudtok ilyet? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 27. 14:53

100 000 és még több köszönet a Pille szelet recepjéért!!!!!!!!

Gyerekkorom kedvenc sütije volt, de egy költözéskor elveszett a recept /legalább 15 éve!/ és azóta kerestem! Minden ünnep alkalmával ez volt az egyik süti, amit készítettünk, mert nagyon mutatós és nagyon finom is. Köszi még egyszer!!!

2009. febr. 10. 07:59
Nem tudom miért jobb,az meg keményítő.Habár a liszt is keményítő javarészt!
21. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - 3a35a2b906)
2009. jan. 6. 18:28

"mivel jobb az agyontöményítőzött puding por, mint a liszt"

Ammeg mia macskafarka?

2008. dec. 21. 06:18

Pudingos süti Tészta:

======

6 tojás sárgáját kikeverek 20 dkg kristálycukorral, a tojások fehérjét kemény habbá verem. 4 csomag csokoládés pudingporban elkeverek 1 sütőport, majd ezekből piskótésztát sütök.


Krém:

=====

Fél liter tejet felfőzök egy vaníliás pudingporral, 1 kanál liszttel, 4 tojás sárgájával. Ha kihűlt( ha meleg kicsapja!) jól elkeverek benne 1 margarin és 20 dkg porcukor keverékét.

A megmaradt 4 tojás fehérjét gőz fölött 20 dkg porcukorral felverem.


A pudingos piskótát kettévágom( legszebben vékony damillal v. erős cérnával lehet), megkenem a krémmel, a tetejére rásimítom a tojásfehérje habot. Erre csokidarát szoktam szórni. Kockára vágom

2008. dec. 19. 14:46
Tök jó hogy feltettétek. A többit is légyszi!
2008. dec. 18. 06:28
mivel jobb az agyontöményítőzött puding por, mint a liszt?
17. vaczila (válaszként erre: 16. - Pesmár)
2008. dec. 18. 05:59
Föltettem a receptekhez az extra kockát, nagyon finom, ünnepi süti.
2008. dec. 16. 18:58

A Zebra szeletbe se kell liszt,és nem kell sütni.

A receptet feltettem.

2008. dec. 16. 18:47

Edd meg szelet:

3 cs. pudingpor(eper,puncs,meggy),

4 db tojás,

4 kanál cukor,

pici szalalkáli,-ezt két lapban kisütjük.

Krém:1 cs. vaníliapudingot 3 dl tejben felfőzünk,

20 dkg margarint 20 dkg porcukorral habosra kavarunk,és ha a puding kihűlt,a kettőt összekavarjuk.Megtöltjük vele a lapot.

Tetejére:fehér máz(tejföl és porcukor),és csokimázból rácsot készítünk.

14. vereskati (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2008. dec. 16. 11:45

Egy kb. 20 cm átmérôjû edényben 10 percig lefedve, további 8 percig fedô nélkül 600 W-tal sütjük.



Minden mikró máshogy süt, én már a háromszor tanultam újra. Remélem tudtam segíteni!

2008. dec. 16. 10:03

[link]



sütemény liszt nélkül:Hoxa


nézd meg ezt a linket.Hoxa is küldött be ilyet

12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2008. dec. 16. 09:50

Milyen fokozaton, hány W-on kell sütni???

Köszi a választ!

2008. dec. 15. 15:18
ezeket jó lenne, ha betennétek a receptek közé.
2008. dec. 13. 23:24

Közben én is találtam egy receptet Pille szelet


Rózsaszín tészta:

6 tojás fehérjét 20dkg kristálycukorral gőz fölött kemény habbá verünk.

Hozzáadunk 6 tojássárgáját, majd 3 csomag puncs pudingport.

1 kanál lisztet és fél csomag sütőport keverünk még bele.

Közepes méretű tepsiben, lassú tűzön sütjük.


Krém:

20 dkg vajat 20 dkg porcukorral kikeverünk habosra.

3 dl tejből 3 kanál lisztből 3 tojássárgájából és 1 csomag vaniliás cukorral krémet főzünk. Ha kihűlt összekeverjük és kevés rumot öntünk hozzá.


Hab:

3 tojásfehérjét 18-20 dkg cukorral gőz fölött kemény habbá verünk.


Összeállítjuk a rétegeket és reszelt étcsokival vagy tortadarával szórjuk meg a tetejét.

2008. dec. 13. 20:53
Szivacs süti. Hozzávalók: Tésztához:6db tojás,21 dkg porcukor,16dkg csokipuding. Tojásokat a porcukorral habosra keverjük,10 percig gőz felett, hozzáadjuk a pudingport,tepsibe tesszük és megsütjük. Ha kihült megkenjük baracklekvárral és elkészitjük a krémet. Krém hozzávalói: 15dkg rámát,15dkg porcukrot, 3 tojás sárgáját,1 kanál rumot habosra keverjük és rákenjük a lekváros tészta tetejére. A tojásfehérjét 20 dkg porcukorral gőz felett felverjük és a krémre kenjük.
2008. dec. 13. 20:35
Szerintem a búzadara lisztnek minősül, hiszen ugyanabból van mint a liszt. Gondolom a kérdező a szénhidrátmentes süteménykészítésre gondolt, amikor feltette a nagy kérdést.
7. cirmesitompika (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2008. dec. 13. 09:01

Ez bennt van a receptek között?

Úgy könnyebb elmenteni. :-)

2008. dec. 13. 08:27

Pudingos sütemény


Hozzávalók:


4 tojás

10 dkg kristálycukor

fél csomag sütőpor

2 és fél csomag pudingpor (nálam: 1 csomag csokis, 1 csomag karamell, fél csomag vaníliás)

A krémhez:

1,5 dl tej

fél csomag pudingpor (a tésztához használt vaníliás pudingpor másik fele)

10 dkg kristálycukor

2 tojás sárgája

50 g vaj


Elkészítés:


4 tojás fehérjét 10 dkg kristálycukorral gőzön felverünk. Egyenként hozzáadjuk a 4 tojás sárgáját. Hozzáadjuk a sütőport és a pudingporokat, összekeverjük és kivajazott zsírpapírral bélelt tepsibe tesszük. Előmelegített sütőben, közepes hőn kb. 35 percig sütjük.

A hozzávalókból (a vaj kivételével) krémet főzünk, majd kihűtjük. A vajat habosra keverjük és hidegen a krémhez adjuk.

A lapot kettévágjuk és megtöltjük a krémmel, majd szeletelve tálaljuk.


Forrás: lisztérzékenyeknek szóló receptgyűjtemény

2008. dec. 13. 08:12

Hozzávalók:



» 7 dkg Rama

» 40 dkg túró

» 10 dkg cukor

» 3 tojás

» 5 dkg búzadara

» 2 ek. vaníliás pudingpor

» 2 ek. tej

» reszelt citromhéj

Elkészítés ideje:

30 perc

Elkészítés módja:

A margarint kikeverjük a cukorral és a tojásokkal, majd hozzáadjuk a többi hozzávalót. Egy tűzálló tálat kivajazunk, megszórjuk búzadarával, majd belesimítjuk a túrós keveréket. 10 percig sütjük a mikróban, majd kevés ideig állni hagyjuk, kiborítjuk a formából és porcukorral vagy kakaóval megszórva tálaljuk.


Egynek jó.

2008. dec. 13. 08:06
Ilyen recept nekem is jól jönne. Nekem van egy zabkorpás muffin receptem (innen a Hoxáról), és arra gondoltam, hogy kevesebb korpát teszek bele és teszek bele pudingport.
2008. dec. 13. 08:02
Az ilyen recept mindig jól jön(ne), ha lenne. Majd én utána nézek. Bár a puding sem rossz, s mint tudjuk:, próbája az evés.
2008. dec. 13. 07:54
Ez nekem is jól jönne. Okos kérdés:-)
2008. dec. 13. 07:53
Olyan süti receptet keresek amibe liszt helyett pudingpor van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook