Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudtátok, hogy a kézbesitő az ajánlott levelet 580 Ft-ért hozza ki újból? fórum

Tudtátok, hogy a kézbesitő az ajánlott levelet 580 Ft-ért hozza ki újból? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
71. *amica
2009. júl. 17. 23:11
minden rendben, köszönöm a soksok segítséget!!! :)
70. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 47. - *amica)
2009. jún. 28. 21:48

3,5 éve foglalkozom online eladásssal. Sajnos a posta negatív oldalát is ismerem, bár nekem soha egyetlen levelem sem tűnt el, még a simán feladott sem.

A levél arra a címre fog kimenni, ami a borítékon szerepel, de mivel ajánlott küldeményről van szó, nyomon lehet követni. Ha a másik címzett nem veszi át, a "címzett ismeretlen" bélyeggel visszaküldik a feladónak. Ha átveszik annak is nyoma lesz, és ha visszaküldik annak is.:) Nem kell aggódnod, csak a feladóval vedd fel a kapcsolatot.:)

69. *amica (válaszként erre: 68. - Herika40)
2009. jún. 28. 21:24

szia! nekem jelzi, hogy ott vagy, csak sose vagy elérhető állapotban szerinte:)

amúgy jó hír, hogy a postás az ajánlott levelemet csak úgy fogta és bedobta a postaládába, pedig névtáblánk sincs még, mert most költöztünk ide :)

de megvan a felső,jelentem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



annak, hogy megvan annak nagyon örülök, de elég furán áll rajtam :S soha többet nem veszek semmit látatlanba és a postán :)


de köszönöm szépen a rengeteg segítséget, és hogy tartottad bennem a reményt :)

68. Herika40 (válaszként erre: 67. - *amica)
2009. jún. 19. 22:06
Mikor utazol el? Előtte mindenképpen rendelkezned kell, hogy ki veheti át helyetted! Ezt ne felejtsd el, nehogy megint ugy járj, hogy nem kapod meg. És mennyi időre akarsz elutazni? Ezek most még fontos kérdések az ügyhöz. Egyébként a msn-nél nem jelzi ki, hogy felvettél, vagy én nem figyeltem eléggé.
67. *amica (válaszként erre: 66. - Herika40)
2009. jún. 19. 01:18

szia! felvettelek! :)

amúgy a csajszi most írta, hogy meg van mégis (?) a csomag, és küldi...

annyira boldog vagyok :)

köszönöm a segítséget!

amúgy ha nem leszek itthon, akkor hova kerül a felsőm? mert elutazok és tuttira közbe fog idekerülni..

66. Herika40 (válaszként erre: 65. - *amica)
2009. jún. 16. 21:46

Ha megvan a ragszám és bebizonyosodik, hogy jogosulatlanul kézbesítették ki a küldemény a kézbesítő megütheti a bokáját, de rendesen. Egyébként ha sima ajánlott levélként adta fel a csaj a levelet neked és befért a régi cimeden a levélszekrénybe akkor nem tudsz mit csinálni, mivel jogosan lett kézbesítve, De ez egy kicsit ördögi kör. Mindenesetre nem neked kell ennek utánajárni, hanem a feladónak, mivel ő tud elinditani, egy olyat, hogy tudakozvány, és akkor lépésről lépésre lenyomozzák a levelet és azt is, hogy ki és mikor vette át? Főleg ha van aláirás a kézbesitői papiron az átvételi igazolásról.


Abban igaza van a postának, hogy neked kellett volna kérned egy olyan szolgáltatást,hogy utánad küldje a posta levelet, igaz, hogy dija van neki, de egy negyedév alatt megtudtad volna oldani, hogy átjelentsd mindenhol az uj cimed.

65. *amica (válaszként erre: 64. - Herika40)
2009. jún. 16. 21:25

szia!

hát teljes a kétségbeesés :(

azt írja a csaj, hogy a posta szerint kikézbesítették az én jaánlott levelemet :o csak tudnám, hogy hogy, mikor semmilyen olyan nevű lakó nem lakik ott, hogy igazolta magát vagy egyáltalán hova csöngetett a postás, mikor az egy társasház 10 lakóval, és egyiket se úgy hívják?


a csaj azt mondta, hogy neki azt mondták, h el kellett volna menjek a házhoz, és az ott lakókat megkérni, hogy ha érkezik egy csomag irányítsák át az én címemre...

ilyet se hallottam még :O

ugyhogy megkaptam a ragszámot, talán holnap felhívom a postát de nem tudom mire számítsak, vagy miért hívjam, mire megyek a ragszámommal, mikor a postás odaadja bárkinek igazolás nélkül...

nem tudom, hogy most mi lesz :(

tudsz vmit segíteni?

64. Herika40 (válaszként erre: 63. - *amica)
2009. jún. 4. 22:43
Ez is egy lehetőség ennek is dija van. ugyanaz, mintha visszajönne őhozzá, Remélem sikerül, azért ird meg a végeredményt. kiváncsi vagyok rá, mert más megoldás nem igazán létezik, csak legyen meg a küldemény még.Drukkolok, hogy jól járjataok mind a ketten.
63. *amica (válaszként erre: 62. - Herika40)
2009. jún. 4. 22:09

most ott tartunk, hogy a csajszi megpróbálja nem visszaküldetni magához, hanem egyből hozzám..így hátha olcsóbb..

remélem sikerülni fog :o

62. Herika40 (válaszként erre: 61. - *amica)
2009. jún. 4. 07:17
Sajnos igen, de a postán is sok mulik, hogy hajlandóak- humánusan segíteni?
61. *amica
2009. jún. 3. 21:57

nagyon nagyon megszívnám vele, mert egy felsőért, ami 800Ft-volt, így már 2000et fizetnék..

tehát akkor ez a félrecímzés kaland nekem "csak " 480Ft-ba kerül?

vagy az is 480, ha továbbküldi?

az írtó rossz lenne..

60. Herika40 (válaszként erre: 59. - *amica)
2009. jún. 3. 21:42
Nem én azt irtam, meg, hogy a levél visszakérése kerül ennyibe, de ha az uj cimre továbbitják a régi cimről akkor is ennyibe fog kerülni.
59. *amica
2009. jún. 3. 19:25
tehát 480 Ft + az újabb postaköltség amivel most már elküldi a normális címemre?
2009. jún. 2. 23:07
Feladó utólagos rendelkezése 480,- Ft.
2009. jún. 2. 22:54

A posta.hu oldalán van olyan, hogy kérdések, ha azokat átnézed, megkapod a válaszokat a kérdéseidre. egyébként nagyon szívesen segítettem.

Hát nem tudom, de én megtudtam nyitni próbáld ujra.

56. *amica (válaszként erre: 55. - Herika40)
2009. jún. 2. 19:53

köszönöm szépen a segítséget :)

a 2.at választottam és holnap a feladó bemegy a ragszámmal és visszakéri a küldeményt, és utána elküldni nekem ..

remélem nem kerülhet olyan sokba..

nem tudom megnyitni a www.posta.hu-n a díjszabásokat, de csak nem lesz olyan drága?

a csajszi miskolci én pedig pesti 550Ft volt az ajánlott levél.



köszönöm szépen a segítséget!!!!!!!!! :)

55. Herika40 (válaszként erre: 54. - *amica)
2009. jún. 1. 22:09

Ha levélnek a mérete akkora, hogy nem fér bele a levélszekrénybe akkor a postán letétbe van helyezve, hívd fel az ottani postát és kérdezd meg, hogy ott van-e a levél náluk a Te nevedre és címedre?


Ha azt mondják, hogy ott van akkor kérd, hogy küldjék vissza a feladónak. Bár én a feladótól elkérném az ajánlott levél azonosítószámát mindenképpen azaz ugyhivják, hogy ragszám, mert a posta ez alapján tudja beazonosítani a küldeményt. Név szerint már nem tartják nyilván a küldeményeket. Persze azt nem mondtad, hogy milyen messze van tőled a régi cimed a jelenlegihez képest, mert ha nincs olyan messze akkor Te is el tudsz menni érte.


Össszegezve akkor két variáció van már:


1./ Elkéred a feladótól az ajánlott levél ragszámát és megtudakolod az ottani postától, hogy ott van-e még a küldemény? Ha igen lemész és felveszed.


2./ Jelzed a feladónak, hogy menjen be arra a postára ahol feladta a levelet és kérje vissza a küldeményt a feladóvevényt viszont feltétlenül vigye magával, mert anélkül nem állnak vele szóba.


Hogy melyiket választod azt már neked kell eldöntened. Sok siker hozzá, még leszek egy darabig, ha lesz kérdésed.

54. *amica
2009. jún. 1. 21:53
ajánlott levélben érkezik egy ruha. végülis ajánlott levél. szóval azt más elvileg nem vehette át..remélem.
53. Herika40 (válaszként erre: 51. - *amica)
2009. jún. 1. 21:47
Akkor most csomag vagy levél? A visszakérés mennyibe kerül azt most jelen pillanatban nem tudom, ha felmész a posta honlapjára akkor ott megtudod nézni akár az ügyfélszabályzatban is, mert az nyilvános kell legyen.
2009. jún. 1. 21:45

Bonyolódik a helyzet. A régi cimeden senki sem lakik? Ha nem és a levelet sima ajánlott levélben adta fel akkor lehet, hogy semmit sem tudsz már csinálni. Ugyanis az ajánlott levelet, amennyiben nem tudják lekézbesíteni bedophatják a levélszekrénybe. Persze azért mondtam az lenne a legjobb, ha a feladóvevénnyel arra a postára, ahol feladta a küldeményt.


Viszont tisztázzunk valamit, mert nem mindegy most csomagot vagy ajánlott levélet vársz?

51. *amica
2009. jún. 1. 21:32

május 27.-én adta fel a csajszi nekem a csomagot. annyira nem történt régen, pont annyira, hogy már meg kellett volna érkezzem hozzám, vagyis a rossz helyre. de nem tudja ott sem átvenni senki, mert nincs olyan ott lakó címzett! és ugye ajánlott levelet csak az vehet át ( habár ki tudja ).

tehát én úgy tudom, hogy ilyenkor vagy az oda kirendelt postára kerül, ahonnan nem tudom átvenni, vagy a címzetthez. csak nem tudom, hogy működik a rendszer. de ha vissza tudja küldetni magához a feladó, és hozzámküldeni az tökéletes lenne, csak mennyi költséggel járna?

550Ft volt a postaköltség.. :S

2009. jún. 1. 21:18

A feladónak van lehetősége a csomag feladóvevényével arra a postára bemenni, ahol feladta a csomagot és átirányítást kérni az uj címre az uj névvel, de ez költséggel jár. Vagy pedig a csomag automatikusan visszamegy a feladónak azzal, hogy a címzett ismeretlen, de azt szintén meg kell fizetnie a feladónak.


Na akkor nézzük sorjába: A feladó mint már irtam a feladóvevénnyel bemegy a postára és visszakéri a csomagot, vagy nyomoztat, hogy hol a csomag és ha még nem kézbesítették ki akkor kérheti az átirányítást a megfelelő névre és címre az uj cimmel, ezt ugy hívják, hogy cimmodosítás, de ezt a feladónak irásban kell jelezni a posta felé. Én mindenképpen ezt a dolgot tanácsolom, mivel addig, amig a csomag nincs kikézbesítve csak a feladó rendelkezhet vele, mert az ő tulajdonát képezi.


A másik dolog pedig az, ha véletlenül már lekézbesítették a csomagot és ott átvették a nevedben akkor viszont már nagyobb a baj, mert megütheti a bokáját a kézbesítő is, mivel meghatalmazás nélkül nem vehet át semmit még abban az esetben sem, ha a lakás tulajdonosáról van szó / ez másképpen mondva főbérlő/ - amennyiben már uj lakó van ott na az meg végképp nem. S ha ez megtörtént a feladónak kell kártérítést kérni a postától. De tulajdonképpen mikor történt meg a dolog? Mennyire régen?

49. *amica (válaszként erre: 48. - Herika40)
2009. jún. 1. 21:10

az a baj, hogy ez egy teszveszen vásárolt csomag, bankszámlára befizettem, tehát nem akarom , hogy elússzona pénzem. a csajszi nem kérdezte meg, hogy hova küldje nekem meg rossz név volt beállítva adatként, és az előző lakhelyem, ami egy társasház, és albérlet. tehát se értesítőt nem kaphattam, h menjek be vhova, se nem tudom elhozni, mert nem az vagyok, amilyen névre címezte..

nagyon elbaltáztam :S

felvettem a csajszival a kapcsolatot, ő most mit tud tenni, hogy a csomagot átirányítsák hozzám, vagy hogy visszakeüljön hozzá?

köszönöm a segítséged :)

48. Herika40 (válaszként erre: 47. - *amica)
2009. jún. 1. 20:54
igen vagy felveszed a kapcsolatot a feladóval és megmondod neki, hogy rossz cimet adtál meg. A másik lehetőséged pedig az, hogy besétálsz a postára elmondod, hogy milyen cimre küldtek ki neked levelet feltéve, hogy a Te neved szerepel rajta és nem másé. Akkor talán van esélyed, hogy megkapd. De ez nagyon összetett. Ha van kérdésed szólj és segítek. A postán dolgoztam.
47. *amica
2009. jún. 1. 17:03

sziasztok! egy ajánlott levelet várok csak a feladó rossz címet meg nevet írt rá ( én hibám, ilyen netes rendelés) . így nem kaptam értesítést, hogy hova mehetek átvenni, de át se tudnám venni, mert rossz névre lett elküldve. sztetetk mit tudok tenni? vhogy el lehetne érni, hogy visszakerüljön a ferladóhoz, aki most már jó címre el tudja nekem küldeni?


köszi

46. szimba
2009. máj. 24. 08:03

Szerintem itt a többségnek nem is a tarifákkal (bár ha valahol 580 Ft, valahol meg ingyen van az újbóli kivitel, az már nem fix tarifa, ott valami svindli van), hanem a szolgáltatás minőségével van baja.

Az nem lehet kifogás, hogy alulfizetettek a postások, sok százezer ember az ebben az országban. Egy pedagógus nem mondhatja, hogy szarul keresek, nem tanítom meg a gyerekeket írni-olvasni...

Csak azt akartam ebből az egészből kihozni, hogy irodában dolgoztam, naponta vettem át postát és naponta álltam fél-háromnegyed (!!) órákat sorba (mert 20 ablakból miért kéne kettőnél többet kinyitni egy főpostán?), kritikán aluli az egész rendszer. De nem a dolgozók miatt elsősorban, a vezetésen múlik, hogy ilyen lett.

45. 24584533ce (válaszként erre: 44. - C066a749d7)
2009. máj. 20. 10:54
szia:D én is úgy tudom,hogy nem kell fizetni érte
2009. máj. 20. 10:48
nekem is tegnap jött ajánlott levél és nem kért egy forintot sem
2009. máj. 19. 21:37
Nekem tegnap hozta ki újból és nem kért semmit.
42. Herika40 (válaszként erre: 9. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 19. 21:04
erről beszéltem, hogy attól függ mennyi az anyag reggel a kézbesítőnek. Mert van olyan, hogy amit első nap nem tud lekézbesíteni az a második nap próbálja meg. De adok egy tippet mindenkinek van egy kiskapu csak találd meg a kézbesítőnél. Van aki egy kávéval kínálja meg, vagy egy sütivel, az attól függ, hogy ki mit szeret. Ajánld fel neki, s ha jön a forróság akkor pedig hideg vizzel, vagy szörppel, alkohollal még véletlenül se, mert akkor bajba kerülhet. Ő is meg Te is. Meglátod utána más lesz, csak emberséggel kell közelíteni feléjük. Innen indithattok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook