Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki segíteni? Gyedről vissza munkába fórum

Tudna valaki segíteni? Gyedről vissza munkába (beszélgetős fórum)

23. Andi12345 (válaszként erre: 8. - Reload)
2011. máj. 17. 11:15
Köszi a választ!
22. Alkia
2011. máj. 17. 11:00
Köszi!Ez lesz :-)
21. reload (válaszként erre: 20. - Alkia)
2011. máj. 17. 10:56

Olyan nincs, hogy nem kapod vissza. Van egy intézmény, amit munkaügyi bíróságnak hívnak. Pont az ilyen esetek miatt :)

Olvasgasd a munka törvénykönyvét, esetleg a rád vonatkozó részeket ki is nyomtathatod és magaddal viheted, hogy tutira jól beszélj :)))

Aztán ha sehogy se megy, bíróság.

20. Alkia (válaszként erre: 18. - Reload)
2011. máj. 17. 10:49
Ezt is tudom,csak az a célom,hogy levédjem magam arra az esetre,ha hülyére akarnak venni,mert biztos meg próbálják,ezért szeretnék mindent hivatalosan intézni,ha esetleg a helyem nem kapom vissza akkor legalább a pénzem megkapjam(bár szerintem akkor inkább a helyem visszaadását választják)Csak tudod mindenhol olvasom,hogy sokan nincsenek tisztában a jogaikkal vagy nem mernek lépni,nem járnak utána... aztán "se pénz se posztó a munkáltató meg röhög a markába.Ezt az örömet azért nem adnám meg nekik :-)Megdolgoztam én azért a pozícióért,sokat nélkülöztem a családom és a gyerekem akit alig láttam ne büntessék már azt,ha valaki szülni megy.
19. reload (válaszként erre: 17. - Alkia)
2011. máj. 17. 10:34

Basszus tényleg :DD Bocs, csak úgy írtad, mintha előtte te lettél volna. Na mindegy. :)


Akkor azt andinak szántam :)

18. reload (válaszként erre: 16. - Alkia)
2011. máj. 17. 10:33
Ezt meg nem tehetik, mert a helyedre csak határozott idővel vehettek volna fel valakit! A munkakörödet a munkaszerződésed tartalmazza, ahhoz pedig,munkaszerződést kell módosítani, hogy másik munkakörbe kerülj, de ezt egyoldalúan nem tehetik meg. Ergo vissza kell vegyenek a helyedre és aki eddig volt, őt elküldik. :)
17. Alkia (válaszként erre: 13. - Reload)
2011. máj. 17. 10:31
Bocsi,most néztem azt nem is én írtam :-)
16. Alkia (válaszként erre: 13. - Reload)
2011. máj. 17. 10:30
Akkor úgy írom nem akarják elküldeni aki ott van a helyemen.
15. Alkia (válaszként erre: 13. - Reload)
2011. máj. 17. 10:28
Bocsi,igazad van :-)
14. Alkia (válaszként erre: 5. - Eszterxx)
2011. máj. 17. 10:28
Szia!Hidd el ,elvállalnék egy kisebb pozíciót is hajlandó vagyok kompromisszumra csak ez az üzlet is 25km-re van a következő 60km-re,a párom külföldre kényszerült menni dolgozni(nem keres sokat)Segítség nulla,bölcsőde nincs csak magán 60000.- plusz fizetni valakit aki elhozza vagy viszi reggel.Van egy 12 éves gyerek is és ugye lakáskölcsön is,hogy legyen hol lakni,na meg suliba is járok,hogy előrébb jussak.90000-es dolgozói fizetés csak a gyerek elhelyezésére elegendő.25000.-gyesről meg ne is beszéljünk..
13. reload (válaszként erre: 12. - Alkia)
2011. máj. 17. 10:19
Azért írtam ezt, mert a 6-os hszben írtad, hogy mi van ha megszűnt a pozíciód :)
12. Alkia (válaszként erre: 8. - Reload)
2011. máj. 17. 10:16
Szia!Megvan a munkakör és a munkahely is és meg is lesz még sokáig szerintem, egy német multiról beszélünk Li..
11. Alkia (válaszként erre: 2. - Duncan)
2011. máj. 17. 10:13
Szia!Köszi a választ.Szerinted azt is bele kell írni,hogy eredeti munkakörbe,eredeti helyre....
10. Alkia (válaszként erre: 3. - Kiscsibe kicsibe)
2011. máj. 17. 10:10
Szia!Máshova nem tudnak elhelyezni,mert 60km-re van a következő üzlet,ami tömegközlekedéssel 1,5 óra,mert nagyon rossz helyen van ilyen szempontból.
9. Alkia (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2011. máj. 17. 10:06
Szia! Tudom két napja keresgélem benne a választ a kérdésemre,hogy mit írjak bele abba a kérvénybe amiben a visszatérésemet jelzem,nehogy kihagyjak valamit,(szívesen veszem,ha tudsz ilyen oldalt ajánlani :-) )mert azon tudom,hogy sok múlhat,ha nem tudnak vissza venni már pedig úgy nézz ki,mert boltvezetői,hely csak egy van ugye és mindenki lecserélődött mióta elmentem szülni,de nem szeretnék mindent veszni hagyni amit eddig elértem csak azért.mert szülni mertem :-)
8. reload (válaszként erre: 6. - Andi12345)
2011. máj. 17. 09:59

Szerintem ha megszűnt a pozíciód, akkor is vissza kell hogy vegyenek, ajánlaniuk kell egy másik helyet, de az nem biztos, hogy egyenértékű a megszűnttel. Ha nem felel meg neked, akkor elbocsáthatnak, illetve közös megegyezéssel távozhatsz.

De nem vagyok 100%-ig biztos ebben.

2011. máj. 17. 09:15

site:hoxa.hu gyedről vissza

Nagyjából 484 találat (0,22 másodperc) 


:D

2011. máj. 17. 09:11
Mi van abban a helyzetben, ha közben a helyemre nem vettek fel senkit sem, mert pont az én pozícióm szűnt meg? Akkor is vissza kell venniük?
2011. máj. 17. 08:56
Kötelesek ugyanoda, ugyanolyan pozícióba. Viszont ha ugyanabban a városban, más üzletben fel tudnak ajánlani más vezetői pozíciót, akkor szerintem fogadd el, mert a munkahely megtartása a legfontosabb. És amúgy is, a munkavállalónak is van együttműködési kötelezettsége. Ja, és a cégnél végrehajott átlagos béremeléssel emelni kell a béredet, már a szabadság idejére is.
4. 0065f66d69 (válaszként erre: 1. - Alkia)
2011. máj. 17. 08:14
..Vagy le is lehet mondani a gyesről, és így teljes munkaidőben dolgozhatsz!..
2011. máj. 17. 08:06
Sztem nem kötelesek ugyanoda, csak ugyanolyan pozicióba!
2011. máj. 17. 08:01

Szia!


Nálam tavaly ugyanez volt, először is kérd ki mennyi szabadságod halmozódott fel,ha ez az adat megvan akkor írd le, hogy kivennéd a felhalmozott szabikat (kötelesek kiadni!) és számold ki mikortól kéne visszamenned és írd le a levélbe redesen dátumszerűen. Most csak 6 órában mehetsz vissza ha gyesen vagy egy évig. Elvileg kötelesek ugyanoda visszamenni ahonnan eljöttél, ha mást felvettek a helyedre azt csak határozott időre vehették volna fel. Járj utána és ne hagyd magad!

2011. máj. 17. 07:37
Kislányom 2009.06.24-én született,2011.06.24-én lejár a gyedem és szeretnék visszamenni dolgozni amit szóban már jeleztem is a munkáltatom felé.Sajnos nem tudnak számomra ugyanabban az üzletben vezetői pozíciót biztosítani ahonnan elmentem szülni.Kérdésem a következő lenne,szeretném írásban jelezni visszatérési szándékomat,mik azok a dolgok amiket ebben a kérvényben feltétlenül jeleznem kell? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook