Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajogi kérdésben tud valaki segíteni? Gyesről vissza munkába, másik munkahelyre. fórum

Munkajogi kérdésben tud valaki segíteni? Gyesről vissza munkába, másik munkahelyre. (tudásbázis kérdés)

2012. jan. 6. 19:41

"zeretnék visszatérni dolgozni, de nem oda ahonnét eljöttem" => Régi helyen munka viszony megszüntetése, új kialakítása. (célszerübb előbb az újat megtalálni)

"Vállalhatok -e másik állást a meglévő mellett?"

Vállalhatsz, de az elöbb azt írtad, nem oda szeretnél vissza menni.

"1 éves kora után korlátlan időben lehet munkavégzést folytatni"

Igen lehet, de akkor pl. a gyes -től elesel.

"felmondási védelem alatt állok-e az új munkahelyen"

Nem, a felmondási védelem csak annyiban véd, hogy pl. GYES után vissza kell vennie, ha jól tudom félévre minimum, de nem feltétlen arra a pozicióra amit elötte betöltöttél.

Tehát, ha vezetői beosztásbanb voltál, lehet hogy csak takarítónak fog alkalmazni.

2012. jan. 6. 16:04
ilyen sokan?
2012. jan. 6. 15:48

2011 november óta vagyok gyesen a kisfiammal,előtte gyeden voltam. Szeretnék visszatérni dolgozni,de nem oda ahonnét eljöttem,egy másik helyre. A kérdés a következő: Vállalhatok -e másik állást a meglévő mellett? vagy fel kell mondanom és úgy mehetek máshová. Sok helyen azt olvastam lehet,csak engedélyt lell kérni a főállásból.

A másik,hogy tartós beteg a kisfiam,így úgy tudom 1 éves kora után korlátlan időben lehet munkavégzést folytatni.

A harmadik,hogy felmondási védelem alatt állok-e az új munkahelyen is vagy csak azon a munkahelyen ahonnét eljöttem?


Nem látok tisztán,kérem aki jártas ilyenben segítsen!! Köszönöm!!

2012. jan. 6. 15:42
Munkajogi kérdés:Gyesről vissza munkába, másik munkahelyre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook