Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki lehet -e szerencsebambuszt szabadföldben nevelni, vagy cserépben hol teleltessem, mert a szobát kinőtte? fórum

Tudja valaki lehet -e szerencsebambuszt szabadföldben nevelni, vagy cserépben hol teleltessem, mert a szobát kinőtte? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 19. 16:58
Ha már olyan nagy el kell vágni és az ujabb hajtásokkal kell kisérletezni,hisz van belőle bőven.De énis még a kis nővésűt láttam azok ossze voltak kötözgetve ugy volt vizben.Szerintem szaporitás a lényege-és nem kel akorrára növeszteni ha ez az a bambusz!Láttam már spirál alakút,és sima egyenes alakut és ez volt ugy egymás mellett osszekötözve!
13. margareta51 (válaszként erre: 9. - Camella)
2009. szept. 9. 20:54
A leanyom hozta nekem en vizben nem tartottam mivel kezdet sargulni a gyokertol felfele en vissza vagtam es foldbe ultettem gyonyoruen rendbe jott.Jelenleg az udvarban van de telire behozom es huvos helyen teleltetem at.Jo lenne ha kepet tennel fel,en attol tartok nehogy mas novenyrol beszelnenk.Holnap este megprobalok kepet felrakni az en novenyemrol a naplomban.
12. pteri (válaszként erre: 3. - Lillenet)
2009. szept. 9. 10:32
Nincs itthon a gép, de le fogom fényképezni!
11. pteri
2009. szept. 9. 10:30
Tavaly nyáron vázában kigyökerezett, így beleültettem egy kis cserépbe. 1 éve nőtt benne, az ablakban. Most az ablakpárkánytól a plafonig ér, és kiborult a cserépből. Ezért átültettem egy nagy ládába. A tövénél is nőtt az idén 3 kicsi hajtás. Így mindenestül ültettem át, és kint van most a diófa alatt, amíg kigondolom hová cipeljem. Akkor locsolom, amikor a többi növényt 2-3 naponta, ha el nem felejtem.
2009. szept. 8. 23:33
Nekem van amelyik már öt éve megvan és csak a levele nőtt 20 centit. Vajon miért van ez? Új hajtást még egyik sem hozott.
9. Camella (válaszként erre: 5. - Margareta51)
2009. szept. 8. 23:19
Nekem is van szerencse bambuszom, eddig vázában tartom amiben víz van. 3 hónap után akkorára megnött hogy már 70 cm. Gondolom nem lehet vissza vágni, mert lehet hogy nem hoz új gyökereket, de aztán kitudja...Te pl beültetted vázába amiben föld van,,Hogyan bírja? Mennyi vízre van szüksége?
2009. szept. 8. 23:12

Hát ez jó kérdés... Ha ez a szerencsebabusz ugyanaz a "normál" bambusz, ami keleten szabadon nő, akkor ki lehet rakni, de nem télre, hanem tavasszal...

Az egyik exemnek van a kertjében, gyönyörű volt már akkoriban is. Minden tavasszal 8-10 kis hajtást hozott...

2009. szept. 8. 23:05
bocsi az szobahőm..lenne
2009. szept. 8. 23:05

érdekelt engem is ez a téma, utánanéztem, és azt írja, hogy télen is tartsd párás, zsbahőmérsékletű helyen, és tényleg nem szabd kiültetni!

amúgy mekkora?

2009. szept. 8. 23:04

Tudatom szerint a szerencsebambusz Dracena-Sarkanyfa

ezt nem lehet kiultetni mivel nem birja a hidegeket.Nekem csrepben van es teleltetni alacsony homersekletu szoba fogom.Ha a pinced vilagos akkor teleltedhetet csak a homerseklet ne csokkenjen minusz fok ala.

2009. szept. 8. 23:02
mekkora?
2009. szept. 8. 23:01

Szia!


Semmiképp nem ültetném ki, pláne télire...

Hogy hová tedd, nem tudom sajnos, de nagyon kíváncsivá tettél, én ilyet még csak kicsiben láttam, nagy kérés lenne, hogy fényképezd le?:)

Nagyon köszi!

2009. szept. 8. 22:59
szia! az én bambuszám csak vízben van, és úgy növöket. Azt mondták, meg olvastam is, hogy nem tesz neki jót, ha kiültetem földbe, mert elveszti a bambuszjellgét. nah ez nem tudom mit jelent, nem próbáltam ki:)
2009. szept. 8. 22:57
Tudja valaki lehet -e szerencsebambuszt szabadföldben nevelni, vagy cserépben hol teleltessem, mert a szobát kinőtte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook