Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen esélyem van munkát vállalni Franciaországban? fórum

Milyen esélyem van munkát vállalni Franciaországban? (tudásbázis kérdés)

2014. nov. 26. 13:33

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Azt olvastam hogy odakinn nagyon nehéz munkát találni mert több milliós a munkanélküliek száma.

Ez igaz? Nem is érdemes próbálkozni akkor,mert ha ottaniaknak sincs munkája akkor az idegeneknek sem lesz?


Hát gondolokozom azon hogy érdemes lenne e beiratkozni egy francia nyelvtanfolyamra h legalább az alapokat megtanuljam,,,pl. köszönöm jó napot kívánok,stb. a nagyon alap szavakat.


És sajnos ha nem lenne elég indokom akkor nem hagynám itt a két gyermekemet. De anyagi nehézségek miatt mennék ha sikerülne kijutnom.

De ezt nem szeretném felvázaltolni.


Köszönöm mégegyszer a hozzászólásokat,és hogy megosztottátok a tapasztalaitokat.

12. Orsi1971 (válaszként erre: 7. - Andika870110)
2014. nov. 23. 21:14

Teljesen nulla nyelvtudással mentem ki, viszont az első 2 hónapban napi 8 órában csak ezzel foglalkoztam.

Nyilván, idővel valami ragad az emberre és tud kommunikálni nyelvtanfolyam nélkül is, de a francia nyelv igenis van annyira nehéz, hogy nyelvtani alapok nélkül nagyon hibásan beszél az ember.

Ha ez is elég, nyilván, nem fogsz elveszni és el sem fognak adni. És tény, hogy a franciák minden próbálkozást értékelnek a saját nyelvükön.

Ha nem szeretném őket, nem töltöttem volna annyi időt náluk!

2014. nov. 23. 18:12
Igen ez igy van a férjem is ezt mondja!Hogy tök jò fejek!
2014. nov. 23. 18:10

Nagyon kedvesek és megértôek, ha látják rajtad, hogy igyekszel tanulni a nyelvüket...

Nem annyira nehéz, mint amilyennek tûnik.

9. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - Andika870110)
2014. nov. 23. 18:03
Bocs, tudom, hogy nem tartozik szorosan a témához (vagy igen?) de nem tudom megállni, tényleg csak egy kérdés: miért hagyod itthon a két gyermekedet?
2014. nov. 23. 17:57
Szia!Az én férjem két évig dolgozott kint Franciàba és szerintem igen is boldogulsz ha komolyan akarod!Neki is sikerült ugy hogy nem tudot semmit franciàul!És ahogy teltek a napok ugy ragadt rá annyi hogy megérte magàt velük vagyis tudot velük komunikàlni!
7. Andika870110 (válaszként erre: 6. - Orsi1971)
2014. nov. 23. 16:48

Odakinn nem ragad annyira a nyelv rám h megtudjak szólalni? Vagy már érdemes úgy kimenni h valamit tudok?

Én is féltem a két picimet.

Én meg amúgy is egy lelkileg gyenge nő vagyok lelkileg nem is bírok sokat,fizikailag annál szívósabb vagyok.

Ez nagyon nehéz döntés de szeretnék menni.

Te akkor már tudtad a francia nyelvet mikor kimentél?

Szerinted van olyan aki így vág neki mint én?

Köszi a válaszodat!

6. Orsi1971 (válaszként erre: 5. - Andika870110)
2014. nov. 23. 14:02

9 évig éltem kinn. Toulouse-ban is. Posztgrad. képzésre mentem ki, 2 hónapos gyorstalpalós francia, majd decemberben már franciául kellett vizsgázni.

Nyelvtudás nélkül nem igazán fogsz boldogulni, mert kommunikálni kell. Mindenütt. Még egy "kézilánynak" is, azaz aki mosogat, takarít meg éttermekben a szakács keze alá dolgozik... És nem "akármilyen" nyelvet kell beszélni, hanem a franciát. Ők ha tudnak is más nyelvet, nem igen szólalnak meg rajta. Ez van. Vagy elfogadod, vagy ócsárolod érte őket, ők ilyenek.

Szóval, a helyedben, mielőtt elindulnék, biztosan beiratkoznék egy alapfokú francia nyelvtanfolyamra.

A honvágy meg... Nekem is van 3 éves gyerekem. Most kezdte az ovit. Nekem már délben hiányzik és fél 4-kor szinte futva megyek érte az oviba, mert még mindig nem szoktam meg hogy ennyi időt távol töltsek tőle.

Ezt te tudod, hogyan rendezed el magadban...

Sok sikert!

2014. nov. 23. 10:46

Hát ugy van hogy majd ő intéz oda kinn csak vajon fog e találni így h semmilyen idegen nyelvet nem tudok beszélni.

Vajon vannak kinn olyanok szerinted akik így mentek ki h meg sem tudtak mukkani?

Azért kérdeztem hogy így nyelvtudás nélkül fog e tudni találni valamit?

Amúgy szerinted nehéz oda kinn lenni,élni?

Honvágy meg ilyenek..

Nekem van két gyermekem akiket itthon hagynék,3 és 5 éves.

De én mindenképp szeretnék menni.

2014. nov. 23. 10:25
Akkor mért nem vele beszéled meg?
2014. nov. 23. 10:20
de semmilyen idegen nyelvet nem beszélek,de párom kinn dolgozik.Így van esélyem?
2014. nov. 23. 09:24

Nagyon jó esélyed lehet,ha vágod a francia nyelvet és van egy eladható szakmád.

Van kint 2ismerősöm,igaz az egyiknek a kint élő barátnője segített elhelyezkedni.

A másiknak Eu-n belüli elfogadott képesítése van

vele régen beszéltem,de utóljára azt mondta,hogy alakulóban van munkahely neki.

2014. nov. 23. 08:31

Franciaország-Toulouseban munkavállalásról szeretnék többet tudni,beszélgetni.

Milyen esélyeim vannak elhelyezkedni ott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook