Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkavallalas Franciaorszagban fórum

Munkavallalas Franciaorszagban (beszélgetős fórum)

12. Julianne (válaszként erre: 11. - Muci5)
2013. máj. 6. 22:06

Jujj, az biztos szep lehet! Meg nem jartam arra, de ami kesik nem mulik.. :)

Es francia a ferjed? Akkor te mar nagyon jol beszelhete a nyelvet! Na igen, en is ilyen utazgatos munkara vagyom! :)

11. muci5 (válaszként erre: 10. - Julianne)
2013. máj. 6. 19:51
en Avignon mellet elek! es itt meg is allapodtam immaron 10 eve nem mozdultam! elotte en is ugy eltem mint egy bugogcsiga! bar a mai napig is a munkam miatt allandoan uton vagyok, meg surun haza is utazok, de koltozni mar nem akarok mashova!
10. Julianne (válaszként erre: 8. - Muci5)
2013. máj. 6. 19:33
Ja es te most Magyarorszagon elsz?
9. Julianne (válaszként erre: 8. - Muci5)
2013. máj. 6. 19:32

Berlinben meg nem voltam, de valamiert 14 eves korom ota az az egyik almom, hogy ott is elek egy evet. Talaltam jo iskolat, ott akarom megcsinalni a mesterkepzest.

Meglatjuk milyen lesz Lyon, aztan ott is vannak egyetemek, ki tudja... :)

Amugy valoban ez van velem is. Nem birok megnyugodni, mennek mennek mennek...

Ja es igen, New york is egy jo otlet, csak kicsit macerasabb meg dragabb.. De ki tudja mit hoz a jovo, en nyitott vagyok :)

Kellemes kirandulast! ;)

2013. máj. 6. 19:13
Pedig szerintem Lyon sokkal jobb hely mint Berlin :) de ha fiatal vagy igazad van! menni kell, ilyenkor kell kielni magad! en is amiota az eszem tudom satoros ciganykent eltem, amig nem talalkoztam a ferjemmel! ha most ujra fiatal lehetnek akkor new yorkba mennek ki dolgozni/ bar most megyek de csak kirandulni/ az mar nem olyan mintha ott elsz valahol!
7. Julianne (válaszként erre: 6. - Muci5)
2013. máj. 6. 09:40
Oszinten szolva nem tervezek hosszutavra. A kovetkezo 1 evet vagy max 2-t szeretnem Lyonban tolteni, utana Berlin a cel! Valahogy majd csak lesz... :) Nagyon optimista vagyok!
6. muci5 (válaszként erre: 5. - Julianne)
2013. máj. 5. 23:33
az a baj tudod , hogy par ilyen okossagon kivol nem sokat tudok neked segiteni, en keresztbe hosszaban megjartam ezt az utat, ugy van megcsinalva, hogy ne tudj megtelepeni, hacsak nem ferjed vagy valakid francia...
5. Julianne (válaszként erre: 3. - Muci5)
2013. máj. 5. 20:12

Igen, a nyelvtudassal kapcsolatban igazad van. Augusztusra mar van szallasunk, az az egy honap lesz lakast talalni. Igen, tobben mondtak mar meg olvastam is, hogy rendesen meg van csavarva a rendszer es nem egyszeru.

Jaja, mar most kezdek intezni mindent, marmint a munkakereseshez fogok regisztralni az experteer-re, nem tudom az milyen lehet, de valahol el kell kezdeni es annyira nem horribilis az ara..

Koszi a tippeket!!

4. Julianne (válaszként erre: 2. - Féknyom)
2013. máj. 5. 20:09
Wow, ez de jol hangzik! Nagyon megkoszonnem!
2013. máj. 5. 19:53

hali

hat ha francia orszagban akarsz letelepedni, akkor a francia nyelvtudas az alap!szoval ezt ne szamitsd be az idegen nyelvek koze!

az kulon jo ha beszeled az angolt, igy van egy idegen nyelv ami jol johet!

korbe kukkanthatnal a trovitemploi nevu honlapon, ott esetleg beirod a hongrois kulcsszot, sose tudni, de leginkabb fennt eszakon szoktam latni, hogy keresnek ketnyelvu/magyar-dfr/ asszisztenseket

a lakasberleshez /ha hivatalosan gondolod/ akkor fiche de paye kell, ahhoz munka :) , kell majd a lakashoz adobevallas, stb, kaucio! nagyon nehez rendesen bejelentve lakast berelni! ez az egesz rendszer ugy van felallitva hogy ne tudj hol belefogni!

ha idekinnt vagy akkor mindenkepp most menj meg el a pole emploie-hoz, regisztralj be! ne otthonrol probalj majd vissza jonni az nehezebb

udv

Mariann

2. féknyom (válaszként erre: 1. - Julianne)
2013. máj. 5. 19:51

Szia!

Nincs tapasztalatom, de Lyonban van egy ismerősöm. Hihetetlenül önzetlen, segítőkész ember. Esetleg összehozlak vele, lehet tud segíteni.

2013. máj. 5. 19:38

Sziasztok, en 8 honapja Franciaorszagban elek es au pairkent dolgozom. A nyelv mar eleg jol megy, ahhoz kepest, hogy csak szeptemberen kezdtem el tanulni. Ha valakinek esetleg van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy egy eros B1-es francia nyelvtudassal es eros B2-es angol nyelvtudassal (Cambridge nyelvvizsga bizonyitja :) ) hogy lehet elhelyezkedni, akkor megkozonnem, ha megosztana velem! ;)

Szoval julius vegeig dolgozom itt, utana celom Lyonba koltozni 2 baratnommel. Lakast szeretnenk berelni, de mivel ugye azt fizetni kell, munka is kell melle. :) Penzugy szamvitel szakos diplomam van, tobb mint 1 ev munkatapasztalat (vezeto beosztas), es a mar fent leirt nyelvtudas.

Otletek? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook