Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudatosan együnk kevesebbet :) fórum

Tudatosan együnk kevesebbet :) (beszélgetős fórum)


1 2
2014. márc. 2. 12:35
ez az orankent ivas tenyleg jo otlet : ) en este eldöntöttem, nem elhetem ugy le az eletem, hogy meg nem voltam vekony : ) szoval hajra a Rihanna alak :D
51. 5c0313b0fc (válaszként erre: 50. - Skittles)
2014. márc. 2. 09:56

Palackot kiraktam, ott is maradt benne, mivel mindig a friss kútvizet engedtem (bolti vizet nem veszek), a palackban pedig előbb-utóbb állott víz lesz, amit belekészítek! Ezért egy idő után már a palackot is elraktam! :)))

De mivel van egy tálcám, amire evés előtt rápakolom a tányérokat, evőeszközöket, stb. stb. Szóval az üres vizes-poharat terítéskor ráteszem, akkor (gondolom) meg is iszom evés előtt a magamét!

50. Skittles (válaszként erre: 49. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 2. 09:28
Az azzal a módszerrel szoktam rá az ivásra, hogy óránként csörgött az emlékeztető, 1 pohár viz legurit, és egy idő után hozzászoksz. Vagy kirakod a palackot, és abból el kell fogyjon....ott mese nincs :)
49. 5c0313b0fc (válaszként erre: 48. - 09f202c37d)
2014. márc. 2. 08:46

Itt olvastam "patapucs"-tól (ő egyébként nagyon jól tudja, hogyan lehet egy év alatt 30 kg-tól megszabadulni, mert megcsinálta = érdemes rá hallgatni):

ő evés előtt ivott mindig egy nagy pohár vizet!!!!

Jó ötlet, de olyankor nekem sem jut eszembe!

Persze, ha belegondolok, hogy a tálcára előre odakészítek egy jó nagy poharat, akkor ... ez nem is rossz!!!

No akkor ismét egy "önbecsapási" módszer!

2014. márc. 1. 20:45

hogy lehet minel hamarabb es egyszerubben meginni 1,5 liter vizet?

- ugy, hogy kiboritod :P most borult ki fel liter viz kb :P

2014. márc. 1. 19:31
igen amugy a gyaloglas szerintem a legjobb zsiregeto a gyors seta... csak nekem unalmas egy cseppet, bar most az elejen ilyennel szabad kezdenem mert rubint reka-tol eleg nagy izomlazam van szoval azt csak kesobb tudom csinalni :)
46. 5c0313b0fc (válaszként erre: 45. - 09f202c37d)
2014. márc. 1. 19:16

Nem zenére, számolásra. Egyelőre 100 lépés, kb. 1 perc alatt. Egy nekifutásból 300 lépés amit ma egyszuszra megteszek, ha már majd egyfolytában az 500 lépés is megy, vannak videok, akkor már azokat is elő lehet venni, végig fogod tudni csinálni.

Persze, meglehet, hogy személy szerint inkább azt választom, hogy neki indulok a városban gyalogolni, és ott számolom a távolságot. Hiszen ha egy lépést kb. 60-70 cm-nek veszek (férfiak szoktak kb. 1 métert lépni), akkor azt is le tudom mérni, hogy kb. hány km/óra sebességgel tudok gyalogolni.

Állítólag a 45 perc gyaloglás 5 km/óra sebességgel,250 kcal égetést eredményez. Pedig nem tettél mást, csak gyalogolsz és nézegeted a kirakatokat! :)))

2014. márc. 1. 19:03

helyben gyalogolsz? zenere?


nekem is annyit kellene lefogyni de mar -10 is sokat dobna rajtam : )


es ma is ugyes voltam dietas italt ittam most delutan : ) meg kinlodom le a vizet magamba...

44. 5c0313b0fc (válaszként erre: 43. - 09f202c37d)
2014. márc. 1. 18:36

Valójában kb. 25 kg többletem van, de ha 15-20 kg lemegy, nem azt mondom, hogy leállok, de akkor már elégedett leszek magammal.


Egyelőre még csak itt a lakásban helyben-gyaloglás, és hasonlók, most hogy már javul az idő, majd megyek le az utcára róni a km-eket.

De mostmár úgy látom, hogy ezzel is boldogulni fogok.

2014. márc. 1. 17:05

szia :)


igen a legjobb ha az ember turelmes es nyugodt tempoban dietazik akkor nincs veszelye a legyengulesnek vagy a megunasnak. Szoval ugyesen csinalod :) Mit tornazol? es mennyit szeretnel meg fogyni?

42. 5c0313b0fc (válaszként erre: 35. - 09f202c37d)
2014. márc. 1. 10:38

Most olvasom a kérdésedet! Lassan két éve, hogy letettem a cigit, azok után hirtelen szaladtak meg a kilóim közel 20 kg-mal, no meg volt is rajtam egy kevéske többlet.

Azóta próbálkoztam már szinte mindennel.

Most elkezdtem:

- norbi-kódok alapján a nap megfelelő szakaszában, az általa írt kodokkal jelzett kaját eszem. Gyakorlatilag bármit ehetek, csak nem mindegy, hogy a nap melyik szakában. És azért a kenyér- és tésztafélék, cukrozott, édes kaják-italok stb. visszafogva

- regisztráltam a KalóriaBázison, és annak segítségével igyekszem behatárolni a mennyiséget és a bevitt kalóriát

- igyekszem tőlem telhető módon naponta egyre több és több mozgást beépíteni az életembe!!! Enélkül úgy látom nem fog menni!


A KalóriaBázis szerint a leg-egészségesebb a heti 0,5-1,0 kg fogyás, mostmár sikerült kitapasztalnom, hogy naponta mennyi kaja kell, hogy ne kezdjen el a szervezetem "tartalékoló" üzemmódba fordulni, az utóbbi egy hónapban már a heti fél kg. fogyás úgy néz ki, hogy állandósul. Most már rá akarok állni, hogy heti 0,8-1,0 kg fogyás legyen meg!!!!


A KalóriaBázis mindenkinek tudom ajánlani! Először én is csak este, utólag rögzítettem, hogy napközben mikből mennyit ettem, ittam, és bizony nagyon sokszor "eső után köpönyeg" lett!

Most már ebéd után, vagy a délutáni uzsi után felvésem, hogy addig mit ettem, és már eleve "belővöm" a vacsimat is, és így már sokkal könnyebb tartani a napi keretet!

41. Skittles (válaszként erre: 40. - 09f202c37d)
2014. febr. 28. 21:00

Igen, 3 italt. Ez tartalmaz ch-t is, étkezés helyettesitésre, nem simán tiszta fehérje vagy tejsavópor. egy adagban 277kcal van, plussz a 3 dl tej...szóval nem is olyan kevés :)

gondolom mivel édes, ezért kivánom a sós izeket.

a kocogás is megy, nem erőltetem, csak lightosan(másképp nem is menne). és mozgás után iszok egy fél adagot plusszba

2014. febr. 28. 20:48

haha hat en azt nem kivannam... az a baj, hogy nem nagyon telit es gyengus leszek..


Te csak 3 italt iszol egy nap? Nem unod? az olyan 600 kcal lehet

39. Skittles (válaszként erre: 38. - 09f202c37d)
2014. febr. 28. 20:45
Ügyes vagy! mit nem adnék most azért a salátáért :))) de nem azért mert éhes vagyok, csak mert kivánom. És érdekes, mert nem a kenyeret kivánom, meg krumplit, tésztát, mint általában, hanem egy jó salátát, grillezett csirkemellet, almát, egy finom levest....remélem ez igy is marad :)
2014. febr. 28. 20:31
hol vagytok lanyok? en azert leirom, hogy ugyes voltam a kedvenc fetas salatam ettem es meg a vizet is probaltam lekinlodni :) csak kar, h a salatatol nem nagyon lehet jol lakni... na de mindegy :)
2014. febr. 28. 16:03
nekem is szerencsere van most olyan amilyet szeretek is :) hehe nekem is ugy jutott eszembe ez, hogy irtam egy pasinak, h dietazok erre azt irja h akkor vekony es szep leszek... na milyen bunko mintha most nem lennek szep hahaa na mindegy lefogyok vekony es szep leszek... na de vele mi lesz :D :D :D
36. Skittles (válaszként erre: 35. - 09f202c37d)
2014. febr. 28. 15:56

Erről a szüvegről jut eszembe, hogy anno cikizett a volt pasim a súlyom miatt, és ezt vágtam a fejéhez. 3 napig nem szólt hozzám úgy megsértődött :))))))


Ma már nekem is csak a vacsora turmixom van. Ma bontottam ki a vaniliást, de nem izlik egyáltalán, eddig eprest ittam, meg szerencse a harmadik doboz is epres.

2014. febr. 28. 15:48

szia, miota dietazol? es hany kg-ot szeretnel meg fogyni?

nekem most ez a szoveg ami osztonoz :) : Lehet, hogy en kover vagyok de te meg nagyon csunya, en lefogyok de veled mi lesz :D hehe kicsit gonosz..


en ma ebedeltem de mostmar csak dietas ital meg iszom a vizet :)

2014. febr. 28. 11:50

Szevasztok, én amikor kezdtem, akkor lecseréltem a tányérjaimat gyerek-tányérra. Igaz, hogy eleinte még 2x szedtem, de ma már egyszeri evésre sem szedem tele a gyerek-tányért. Hozzászokott a gyomrom az "egyszerre kevesebb" is elég. Igaz, hogy szerencsére így nem csak naponta 2x-3x eszek, és sokat, hanem többször és keveset.


A hűtő-ajtóra tettem fel egy vékonyabb testalkattal képet, amikor azzal a gondolattal megyek a hűtőhöz, hogy valami-valami-nasi kell!!, no olyankor szépen vissza is fordulok!!


A ruhásszekrény ajtajára azt a blúzt akasztottam, amelyet ha belefogyok egy korábbi méretembe, soha többet látni sem akarok!!! Oltárian útálom ezt a blúzt, ahányszor ránézek, annyiszor fog el az undor!

(Amikor az volt kiakasztva, amelyikbe bele szeretnék fogyni, ha ránéztem, inkább a kétkedés, mint az ösztönző gondolatok jöttek elő!)

2014. febr. 27. 18:53
ugyes vagyok, szorp helyett vizet iszok : ) aztan a vekony kepeket kitettem magamrol hatterkepkent, hogy ez is motivaljon... erdekes amikor vekony voltam nem fogadtam el magam de igy vissza nezve tenyleg csinos voltam akkor :)
2014. febr. 27. 17:28

hat igen 7 kilo mar rajtam is segitene : ) en hulla faradt vagyok :P sokat nem ettem ma, de ha megeheznek mostmar csak dietasitalt iszok.. na meg a vizet sem szabad elfelejtenem..

Es Nedked?

31. Skittles (válaszként erre: 30. - 09f202c37d)
2014. febr. 27. 16:39

Köszi, de az nem most volt, addig még van 7 kiló. amúgy azon a fotón 82 kg körül voltam.

Voltam szaladni, vagyis erőltetett kocogás inkább. nagyon nehezen ment, de megvan az 5 km.


Hogy vagytok ma? kinek hogy megy az " együnk kevesebbet" projekt?

30. 09f202c37d (válaszként erre: 29. - Skittles)
2014. febr. 27. 16:33
huha pedig Te nagyon csinos vagy :)
29. Skittles (válaszként erre: 28. - 09f202c37d)
2014. febr. 27. 12:46

2 napig iszonyú fejfájásom volt, meg nyűgös is voltam, de utóbbihoz közrejátszik jelenlegi környezetem is. Nem érzem magam fáradtnak, de hiányzik nagyon a rágás, a finom ételek. El sem hiszitek mennyire vágyom egy tál grillezett zöldségre :)))

Még 9 nap és vége a 2 hétnek. Bizom benne, hogy lemegy még ebből a súlyból, és utána ehetek normális kaját, amire megpróbálok odafigyelni, egészségesen, több mozgás és nyár elejére újra formába jöhetek.

28. 09f202c37d (válaszként erre: 27. - Skittles)
2014. febr. 27. 11:52
jo nagy akaraterod van, nem gyengultel le?? en par nap dietas italozas utan a vilagomat nem tudtam a gyengesegtol :P szoval muszaj voltam abba hagyni :)
27. Skittles (válaszként erre: 21. - 09f202c37d)
2014. febr. 27. 11:42

Én most a drága, Laurás port iszom, de ha elfogy, és veszek még, akkor tuti olcsóbb után nézek, sokat olvasgattam, és mással is működik azt irják.

Ha visszaáll az életem a rendes kerékvágásba, akkor a rendszeres fitnes, és reggelit, vacsorát helyettesiteném...legalábbis ez az elképzelés :)

26. 09f202c37d (válaszként erre: 24. - Cfe8fd8de8)
2014. febr. 27. 11:24
hu hat ez nagyon jol hangzik : ) en is igy taplalkoztam regen es mentek le a kilok, de most nincs energiam ezekre odafigyelni... ezert probalok kicsit egyszerubben mukodot kiprobalni az elejen
2014. febr. 27. 11:21
igy van mindenkinek mas jon be, ha mar nem eszik össze vissza mindent az ember, maris jo... en meg most nem tornazok mert olyan izomlazam van 20 perc Rubint Rekatol, hogy faj mindenem utana hat vall stb... szoval csak ovatosan probalgatom meg kevesebb kiloval gondolom, nem lesz ilyen veszes..
2014. febr. 27. 11:20

Sziasztok!

Kitolom az ebéd időpontját.

Összekockáztam almát,narancsot,fél körtét.

Jól megszórom fahéjjal(beszabályozza a szénhidrát-anyagcserét)most eszegetem.Fini )

1 kor meg jöhet a babgulyás hajdinával,amennyi jól esik

23. c306628484 (válaszként erre: 18. - Cippora)
2014. febr. 27. 11:06

Igen, igazad van,nem vagyunk egyformák.

Én is próbáltam rengeteg mindent. 16 éves korom óta harcolok a plusz kilókkal. Anno mindent kipróbáltam amiről csak hallottam a káposztaleves kúrátó a szétválasztós diétákon és az update-en át a paleoig. Jah igen a 600 kaloriáis 13 napos diétát majdnem kihagytam a felsorolásból.

Szóval az elején a sok "koplalós " diétát megcsináltam. Ennek következtében annyira lelassult az anyagcseré , takaréklángon működött, hogy később az egészséges diéták már szinte semmilyen sikert sem hozztak, max. Közérzetbelit. Pedig pl az update vagy paleo szerintem nagyon rendben lenne, de sajnos nem nekem. Így most többször eszek kisebb adagokat, hogy újra beinduljon az anyagcsere pörgés. Fontos hangsúlyozni,,hogy ilyenkor sem mindegy mit eszünk.

És próbálok minél több folyadékot inni,mert enelkül a normális sebességű anyagcsereére esélyem sincs.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook