Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás, ahol nem az idővel, hanem a türelmetlenséggel állunk hadban...Nyárra már mutasson valamennyivel kevesebbet a mérleg fórum

Fogyás, ahol nem az idővel, hanem a türelmetlenséggel állunk hadban...Nyárra már mutasson valamennyivel kevesebbet a mérleg (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. csikil4ny (válaszként erre: 103. - Dittiritti)
2014. okt. 4. 12:47
Így túl a -20 kilón nem érzem olyan nehéznek a dolgot, néha kesergek egy kicsit, meg türelmetlenkedek, de alapjában véve belenyugodtam, hogy ezentúl nekem az életmódváltás a fontos, nincs semmi olyan régi kaja ami egészségtelen a házban (mert akkor kisért sincs). Remélem a család se lázad fel, hogy nem sütök, vagy csak nagyon-nagyon ritkán.
2014. okt. 3. 09:21
Aztán tavasszal mindenki tanácsot kér, hogy hopgy csináltuk, s elkenődnek, ha azt mondjuk nehezen, lassan és kitartóan. Én is ilyen voltam, gyors, tuti módszert akartam tegnapelőtti eredménnyel!
102. dittiritti (válaszként erre: 101. - Csikil4ny)
2014. okt. 3. 09:20
naná!
2014. okt. 2. 15:42
De mi kitartunk! :)
2014. okt. 2. 11:24
Az biztos, hogy a vastag ruha ápol és eltakar, a barna szín pedig slankít és az még ilyenkor nem kopott le. Aztán később jön a nagy bevétel a villámfogyik számára.
99. Zonne (válaszként erre: 98. - Dittiritti)
2014. okt. 2. 10:47
Igen ez nekem is feltűnt, úgy látszik a tél után mindenki fogyni akar, és a nyár előtt is :-) Ősszel meg senki? :-)
2014. okt. 2. 10:42
Azt nézegettem, hogy januárban és május elején hogy felduzzadnak a fogyis fórumok. Most csend és nyugalom...
97. Zonne (válaszként erre: 93. - 388b941089)
2014. okt. 1. 09:38

Edzés után én is muszáj hogy egyek... Általában hús zöldséggel, ritkán előfordul más is, sajnos nem mindig teljesíthető ez a menü :-)


Egyébként pedig igyekszem nem olyan nagyon későn enni, általában 7 és 8 között, ahogy az időm megengedi. Nyilván kilengések előfordulnak, de természetesen igyekszem a minimumra csökkenteni a bűnözések számát :-)

2014. okt. 1. 09:22
Bocsi, 3-4 óránkénti...
2014. okt. 1. 09:19
Végül én is ettem, mert megéheztem. Nem volt kérdéses, hogy egyek-e, mert elmúlt hat óra.
94. dittiritti (válaszként erre: 92. - Zonne)
2014. okt. 1. 09:18
Nekem ez az 5xi evés válik be, olyan 9-4 óránkénti ütemben. Így nem falom fel kiéhezve a hűtőt, amikor hazaérek.
93. 388b941089 (válaszként erre: 92. - Zonne)
2014. okt. 1. 09:17
Kell enni este, mert 9-10 korul ehen akar pusztulni az ember ha nem eszik. En is jartam igy meg az elejen, emiatt mindig eszek edzes utan is mikor hazaerek. Fogyi alatt hust ettem zoldseggel meg sonkat, tojast, semmi szenhidrat. Mostmar tobbet engedek magamnak;) tul sokat is:D
92. Zonne (válaszként erre: 91. - Mazsinka)
2014. okt. 1. 09:13

Nekem az a tapasztalatom ezzel az esti nem evéssel, hogy általában baromi éhes leszek 8-9 környékén. És előfordulhat, hogy van annyi önuralmam, hogy ne egyek, de aludni nem tudok az éhségtől...


Szerintem erre is az érvényes, hogy van akinek beválik és van akinek nem. Aki tudja, csinálja, de nekem nem megy, az biztos. A munkahelyemen délben van ebédszünet, azt pedig nem tudom csinálni, hogy ne egyek miután hazaérek, vagy lehet hogy kb éjfél magasságában beugranék a hűtőbe és ott tölteném az éjszakát :-)

91. Mazsinka (válaszként erre: 89. - 388b941089)
2014. szept. 30. 18:46

Ő épp otthon volt a kislányával, úgyhogy le tudott volna. Meg azért egy munkahelyen is szokott lenni ebédszünet vagy akármi. Persze azt is elhiszem, hogy nem min álommeló, és rosszabb a helyzet ilyen téren.


A hat után nem evést sem preferálják már. Aki éjfélig is fent van, az kb. az ebédjétől ne egyen éjfélig, ne vacsorázzon, vagy mi?


Mondjuk én most voltam tornán, és nem vagyok éhes, inkább szomjas, akkor nem fogom erőltetni, ha kibírom az estét így, de ha korogna a gyomrom, biztos nem fognám vissza magam. Aki pedig csokis kekszet nassol, annak tuti korogna a gyomra, no, nálam sonka és túró volt uzsonnára, így rendben vagyok.

90. 388b941089 (válaszként erre: 89. - 388b941089)
2014. szept. 30. 18:37
*igy
89. 388b941089 (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2014. szept. 30. 18:37

Mar aki le tud ulni megenni:)

En itt tettem. Egesznap alignettem vmit evekig, ezert hiztam meg. A fogyomnal viszont napirendet alakitottam kibes bizony felalltam,sot meg most is,es otthagytam a p.csaba a fonokomet mondvan h nekem most kell ennem,bocs

88. grizus
2014. szept. 30. 18:14
Jövő nyárra simán lefogyok.
87. csikil4ny (válaszként erre: 81. - Dittiritti)
2014. szept. 30. 15:16

Ez igaz, de nem mindegy, hogy egész nap csak ch-át eszel, vagy egészségesen étkezel. A magyar konyhának az a baja, hogy egyfolytában szénhidrátot eszünk ha nem vigyázunk. Fent vagyok egy fb-s főzős csoportban, minden nap valami sütit sütnek, aztán meg sopánkodnak, hogy híznak.


Én se akarok áttérni valami drága étrendre, meg se engedhetném magamnak, de igyekszek egészségesebb alapanyagokat használni, mint pl. teljes kiőrlésű liszt, köles, barna rizs (én a fehéret kifejezetten szeretem), több zöldséget.

86. Naphal (válaszként erre: 85. - Zonne)
2014. szept. 30. 15:03

Én nem bírnám ki evés nélkül az estét.

Ha nem eszem, akkor egy idő után rámtör a farkas éhség...ideges vagyok olyankor, szédelgek, stb.

85. Zonne (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2014. szept. 30. 14:57
Ez a 4 után nem evés szerintem egyrészt egészségtelen, másrészt nem biztos hogy mindenkinél kivitelezhető. Én mondjuk igyekszem nem túl későn enni, de pl ha 4-ig dolgozom, esetleg utána elmegyek edzésre, 6-kor végzek, legalább 7 mire hazaérek, lezuhanyzom, utána azért nem koplalni szeretnék. Vagy ha valaki tovább dologzik, esetleg műszakokban, nem biztos hogy ez mindig és minden esetben kivitelezhető.
84. Mazsinka (válaszként erre: 82. - Dittiritti)
2014. szept. 30. 14:32

Olvastam a naplóját, úgyhogy tudom, mit csinált. Nem volt kb. egy konkrét, normális étkezése sem. Jött-ment, bekapkodott,csipegetett egész nap.


Szerintem ez nem táplálkozás. Meg lehet azt az ételt tisztelni azzal, hogy leteszed az asztalra, leülsz mellé, és szépen, lassan, jóízűen elfogyasztod. És az, hogy négy után nem eszik, az kész butaság. Lefogyott, gratulálok, de egyáltalán nem tartom egészségesnek vagy követendőnek, az egész egy káosz. Ettől függetlenül szimpatikus mint ember.

83. Naphal
2014. szept. 30. 14:13

Sziasztok!



Szerintem is simán lehet a hagyományos ételekkel súlyt tartani (én is így tartottam korábban a súlyom), de a mennyiség fontos.

Ha az egyik nap elengedi magát az ember, akkor utána érdemes kompenzálni 1-2 napig (vagyis könnyebb ételeket enni - pld. leves, főzelék).


Mondjuk nálam most már más a helyzet, egészségügyi okból kellene kiiktatnom néhány étel félét. Sajnos a pótlás többe kerül (pld. lisztnél), úgy hogy egyenlőre csak részben tudom megvalósítani.

82. dittiritti (válaszként erre: 54. - Csikil4ny)
2014. szept. 30. 13:17
Nekem meg pont az tetszik Cukornádkisasszonynál, hogy mindent evett mértékkel. és fogyott. és elkezdett egy idő után mozogni. és még ma is tartja a súlyát. nem ismerte azt a fogalmat, hogy bűnös étel. A 4 utáni evést én sem tudnám kivitelezni. Gondolom, ezzel csökkentette a evésre szánható időt a napból. Én e helyett vezettem be az 5x-i evést.
81. dittiritti (válaszként erre: 80. - 388b941089)
2014. szept. 30. 13:13
Én is egyre jobban így gondolom. Ha az ember megtanulja azokat az ételeket olyan mennyiségben fogyasztani, amik egy átlagos magyar családban előfordulnak, ezen az égövön nem méregdrágán szerezhetők be, jóízűek a magyar nyelvnek is, nem kell magunkba szuggerálni azt, hogy ez milyen fincsi, s a család, akinek esze ágában sincs fogyni, nagy kerek szemekkel néz ránk, hogy miről is beszélünk, nem kell sztereóba főzni és elfelejtjük azt, hogy bűnözős étel, mert olyan nincs, csak bűnös mennyiség...no szóval szerintem így lehet csak a egy életen át a súlyt meg is tartani. A mennyiség és a foléyamatos súlykövetés a megoldás étkezésnél...meg persze a sport
80. 388b941089 (válaszként erre: 74. - Dittiritti)
2014. szept. 30. 07:00
En azt mondom h nem feltetlenul kell atallni a csodakajakra. Egy olyan allapotot kell kialakitani amit a fogyas utan is fent tudunk tartani. En sem eszem semmilyen specko kajat.
79. csikil4ny (válaszként erre: 78. - Naphal)
2014. szept. 29. 19:49
Ez az, nem szabad visszatérni, át kell alakítani amit csak át lehet. Sajnos én még a családomat nem tudtam meggyőzni, hogy a teljes kiőrlésű dolgok finomabbak a fehér liszteseknél, mondjuk csak az előbbit sütök, ha tetszik jó, ha nem tetszik akkor is csak az van.
78. Naphal
2014. szept. 29. 19:19

Én mindig magam sütöm a nasikat.

Olcsóbb és abból készítem amiből akarom.


Amikor visszatértem a hagyományos ételekhez (és nasikhoz!!), 3-4 hét múlva elkezdtem hízni, mégpedig elég gyorsan.

Most nézem, hogy mennyit és mit eszem és nem hízok. :-)

2014. szept. 29. 16:20
A legtöbb édesség is elkészíthető egészségesebb formában. A sütikkel az a baj, hogy megszoktuk az egész tepsivel való sütést, az pedig el kell fogyjon.... én ezért nem sütök (vagy pici méretű tepsit kell venni, vagy a kolléganőket felhízlalni :) )
76. Zonne (válaszként erre: 74. - Dittiritti)
2014. szept. 29. 16:01

Szerintem is csak meg kell találni a helyes mértéket. Mert valószínűleg azért következett be az elhízás, mert valami nem volt OK. Ha megvan az álomsúly, és a kívánt eredmény, gondolom sokan fellélegeznek és úgy gondolják hogy most már megérdemlik a hatalmas csokitortát... És a kilók ezzel visszajönnek...


Szerintem egy rendesebb, hosszabb, amolyan életmódváltós diéta után már nem esik annyira nehezére az embernek betartania a mértékeket.

75. c0f1ddd69c (válaszként erre: 74. - Dittiritti)
2014. szept. 29. 15:55
igen, valószínűleg a helyes mérték megtalálása és az odafigyelés a kulcs.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook