Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
346. monstro
2011. máj. 2. 17:37
Nem is ismerem ezeket:)
345. Mágika75 (válaszként erre: 344. - Tiramisú86)
2011. máj. 2. 15:25
A manuka egyszerűen büdös. :-))
2011. máj. 2. 15:09

Illoolaj gondom van...tihonnan szerzitek be?Eddig az aromaxot vettem, de nem gondoltam bele, hogy mitol is jo illo egy illo. Azota kicsit jobban utanaolvastam, es jo lenne valami megbizhatobb, de nem Panarom aron...Tudtok valami jot?

Mihez tudnatok hasonlitani a kubebaba, manuka es mirha olajok illatat?

Koszonom!

343. Mágika75 (válaszként erre: 342. - Monstro)
2011. ápr. 30. 08:17

Szórófejes flakonból

A "hagyományos" wc tisztítós flakon is megteszi, de macerás szétszedni.

342. monstro (válaszként erre: 341. - Mágika75)
2011. ápr. 29. 22:45
igen ezt olvastam tegnap,gondoltam ki is próbálom csak az a kérdésem hogyan viszed fel a wc csészére? mert bele, beleöntöm az ok:) de a perem alul hogyan lesz kitakarítva?
341. Mágika75 (válaszként erre: 340. - Monstro)
2011. ápr. 29. 21:36
[link] 91-es bejegyzés
340. monstro
2011. ápr. 29. 12:26
CSajok tud valaki valami jó módszert a wc csésze kitakarítására, mert alul körbe tiszta sárga és nem fér be oda semmi. Vagy próbáljam meg fogkefével? ecet? mosószóda? Sajnos szódabikarbónám még mindig nincs:)
339. emagdi (válaszként erre: 337. - Tiramisú86)
2011. ápr. 27. 11:27

szerintem most variálhatták át, mert korábban alig volt ami zöld volt, most meg szinte mind az :(((

tuti valami üzleti érdek ment ez mögé is :(((

2011. ápr. 27. 10:25

Illiolaj lelohelyre meg mindig varnek sugallatot...Azt mar tudom, hogy amit eddig hasznaltam Aromax, nem az igazi... Kata boltja/Jomtom esetleg mas?

Meg mindig sampon tema...a kata boltjaban talaltam valami erdekeset, de nagyon draga es szeretnem tudni, hogy csak mese vagy van valosag alapja is...

[link]

337. tiramisú86 (válaszként erre: 336. - Emagdi)
2011. ápr. 27. 10:19
Akkor nem en vagyok nagyon bena?! Ez jo hir :-) Nezelodtem konkret ajanlatokat is, pl mit ajanl tiszta koromlakkanak, make upnak, stb...haat. Lehet, hogy atestem a lo tuloldalara, de ezeket sem szivesen kennem magamra, pedig mindegyikre 0-as zoldet ir. Utana a hozzaszolasok kooztt pedig sokan reklamalnak, hogy nem teljes az osszetevok listaja, es az xy anyag ellenere is 0-as...Szoval errol ennyit. Azt hittem megbizhatobb ez az oldal. De lehet, hogy en nem tudom jol hasznalni :-S
336. emagdi (válaszként erre: 335. - Tiramisú86)
2011. ápr. 27. 09:44

pedig elvileg oda kell beírni a főoldalra, aztán kiadja a találatokat, onnan rákattintással lehet menni a vegyület részletes adatlapjára.

de amúgy valóban most ahogy néztem feltűnően sok a zöld pöttyös:((( pedig korábban már a kicsit is rizikósak egyből sárgák voltak, most lehet hogy átvariálták az adatbázist is? :(((((

ha így van, akkor sajnálom, mert korábban ez tök jó adatbázis volt, megvolt benne minden, és megbízható is volt.

2011. ápr. 27. 09:08
Jaj, valamit nem csinalok jol...oda kozepre a "GO" elotti savba beirom az anyag nevet, es "GO"...de mindegyikre valami kis zold tablat dob ki, meg az sls-re is :( Szoval eros gyanum, hogy vmit rosszul csinalok...HELP :-P
334. emagdi (válaszként erre: 333. - Emagdi)
2011. ápr. 26. 16:16
kicsit átvariálták a honlapot, de azért még ott van az adatbázis (csak meg kell szokni az új felületet)
333. emagdi (válaszként erre: 332. - Tiramisú86)
2011. ápr. 26. 16:12
2011. ápr. 26. 15:53

Nagyon szepen koszonom lanyok!Lehet, hogy nagyon szelsoseges vagyok es fekete-feherben latom a vilagot (a parom szerint), de ezekben tenyleg sok oda nem illo dolog van...de miert?A linalool, citronellol es limonene sarga lampas az allergizalo hatasa miatt, ha jol emlekszem... :-S Amilyen az en borom, ez nalam tuti egyenlo a viszketessel...bar attol meg a teremtes koronajanak jo lehet.

Most talaltam egy "fitoizek" nevu ceget, ami jo par dolgot keszit ugy, mintha otthon keszitetted volna...na jo, csak nagyjabol ugy. Es ki is teszik a zold-sarga-piros jelzolampat a termek melle es ha nem teljesen zold, kiirjak, hogy melyuik osszetevoje nem az. Persze feltuntetik a teljes osszetevo listat.


ez egy intim mosakodo:

Aqua - Aloe barbadensis gel*- Lauryl glucoside - Sodium Lauroyl Glutamate - Decyl glucoside - Citric acid - Propolis cera*- Glyceryl oleate - Glyceryl caprylate - Alcohol*-Potassium sorbate -Profumo

*da agricoltura biologica


ez sampon:

Aqua - Aloe barbadensis gel*- Lauryl glucoside - Sodium Lauroyl glutamate - Disodium Cocopolyglucoside citrate - Glyceryl oleate - Daucus carota extract - Inulin - Citric acid - Potassium sorbate - Profumo.

*da agricoltura biologica


es ez is egy sampon:

Aqua - Aloe barbadensis gel*- Lauryl glucoside - Sodium lauroyl glutamate - Disodium Cocoplyglucoside citrate - Decyl glucoside - Glycerin* - Citric acid - Glyceryl oleate - Quillaia saponaria extract - Inulin - Potassium sorbate - Alcohol - Profumo .

*da agricoltura biologica


ez pedig egy balzsam:

Aqua - Aloe barbadensis gel* - Helianthus annuus seed oil* - Cetearyl alcohol - Distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate - Glyceryl stearate - Triticum sativum oil*- C14-22Alkyl alcohol - C12-20 Alkyl glucoside(emulsionante ottenuto da olio di cocco e palma con amido di manioca) - Potassium sorbate - Citric acid - Capryloyl glycine - Rosmarinus officinalis extract - Brassica napus seed oil - Profumo

(*da agricoltura biologica )


Mit szoltok hozza? Nekem jonak tunnek elso ranazesre. (nem emlekszem hova irtam a honlap nevet, ahol le lehet ellenorizni az osszetevok tisztasagat)

331. emagdi
2011. ápr. 26. 14:05

a sima agyagporhoz képest mindegyikben vannak mindenféle kevésbé szerencsés összetevők, de még mindig jobban jársz ezekkel, mint az sls-es samponokkal.


esetleg tiszta kókuszolaj szappan nem kapható valahol a környéketeken? mert még azzal is megpróbálhatnál hajat mosni, az elég jól habzik.

330. emagdi (válaszként erre: 327. - Tiramisú86)
2011. ápr. 26. 13:59

LOGONA Daily Care Shampoo Bio Aloe + Verveine


Ingredients (INCI):

Aqua (Water), Alcohol*, Coco Glucoside, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium PCA, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Verbena Officinalis*, Phytic Acid, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Citral, Geraniol, Citronellol

329. emagdi (válaszként erre: 327. - Tiramisú86)
2011. ápr. 26. 13:57

a farfalla samponok összetevői:


Clear: Melissa-seaweed Shampoo - Citromfű - tengeri alga sampon


Összetevők: Aqua, Coco-Glucoside, Alcohol, Glycerin, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Parfum*, PCA Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Lactic Acid, Lawsonia Inermis Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Maltodextrin, Fucus Vesiculosus Extract, Citral*, Limonene*, Linalool*


Repair: Jojoba-aloe Shampoo - Állapotjavításra: Jojoba-aloe sampon


Összetevők: Aqua, Coco-Glucoside, Alcohol, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Parfum, PCA Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Extract*, Simmondsia Chinensis Extract*, Lactic Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Geraniol**, Citronellol**, Linalol**, Limonene**


Farfalla Everyday: Pomegranate Shampoo - Gránátalma sampon gyakori hajmosáshoz


Összetevők: Aqua, Coco-Glucoside, Alcohol, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Parfum, PCA Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Punica Granatum Fruit Extract*, Lactic Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Citral**, Linalol**, Limonene**


Farfalla Sensitive Wild Rose Shampoo - Farfalla Vadrózsa sampon érzékeny fejbőrre


Összetevők: Aqua, Coco-Glucoside, Alcohol, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Parfum, PCA Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Rosa Damascena Flower Extract*, Lactic Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Geraniol**, Citronellol**, Linalol**, Limonene**

328. monstro (válaszként erre: 327. - Tiramisú86)
2011. ápr. 26. 13:00
Nekem dm-es mosogatóm van ecover márkájú.Fini citrom illattal:) A másikra sajnos nem tudok mit írni, nekem samponból is dm-es van alverde olivás-hennás, de ez sem 100% tisztaságú sztem. SZappant nem próbáltad még? Mi a helyzet a manna szappanokkal? Van közöttük hajsampon is.nem szállítanak külföldre?
2011. ápr. 26. 10:45

Szeretnem a segitsegeteket kerni...elore csomagolt samponra lenne szuksegem SOS-ben... Tegnap kifogytam a Logona agyagporbol, es itt nem lehet kapni :-( ellenben lehet kapni folyekony, mar bekevert samponokat (Logona, Farfalla, Weleda), de csak munkaidoben vannak nyitva a boltok, en meg csak a szieszta idejen tudnek nezelodni, ezert az paromat menne samponert, ha tudna pontosan melyik marka melyik termeket vegye. Hetvegen egyutt mentunk, de nem volt keszleten semmi, csak a Logona buzacsiras balzsamja, ami szerintem nem tiszta( volt benne glicerin is, meg valami sulfate, ami nem teteszett)...ezek utan nem merem azt mondani, hogy a Logona vagy bmely masik BDIH altal minositett markat megveheti... (osszetevoket nem talaltam a neten). Koszonom szepen!

Sot, meg van egy non plusz ulta kerdesem: mosogatoszerbol es folyekony szappanbol mit lehet/erdemes? (a parom hallani sem akar a szodabikarbona-fel citrom mosogatasrol, vagy a mosodio folyekonyszappanrol hallani sem akar, en meg arrol nem, hogy vegyszerrel helyettesitsuk ezeket...)

326. annah18 (válaszként erre: 325. - Monstro)
2011. ápr. 25. 20:51
Így van! :)
325. monstro (válaszként erre: 323. - Annah18)
2011. ápr. 25. 15:14
Egy próbát megér:) legrosszabb esetben neked nem jön be:)
324. emagdi (válaszként erre: 321. - Monstro)
2011. ápr. 23. 14:57

egyébként én is ezt tapasztaltam:))

illetve ha tornázok vagy ilyesmi, akkor izzadok, viszont inkább a fejemen meg a mellkasomon, és nem a hónaljamban.

nekem nagyon bevált a szódabikarbóna mint deó, és azok az ismerőseim akiket sikerült meggyőznöm, szintén kivétel nélkül mind elégedettek:) (pedig volt köztük olyan aki nagyon izzadós volt)

323. annah18
2011. ápr. 23. 13:08

Értem. Hát kipróbálom a szódabikarbónát.

Bár nem tudom, hogy Monstro te milyen körülmények között nem izzadsz, de én nem nagyon hiszem, hogy a 60 fokos autóban nem fogok leizzadni... :S

/A szőrökkel nincs gond :)/

322. Mágika75 (válaszként erre: 320. - Annah18)
2011. ápr. 21. 23:28

Az izzadás jó dolog. Mérgek (is) ürülnek ki vele a szervezetedből. Nem szabad gátolni.

Az izzadtságnak nincs szaga, a kellemetlen szagokat az elszaporodott bacik okozzák, amik jól érzik magukat a meleg, nedves környezetben.

Próbáld ki a szódabikarbónát, esetleg illóolajjal (kis tégely szódabikarbónába 1-2 csepp olaj, jól összerázva). 2-3 hétig légy türelmes, ne várj azonali hatást.

321. monstro
2011. ápr. 21. 22:58
Ez igaz:) viszont én már lassan egy hónapja nem használok semmit,illetve a magam által készített deót és azt vettem észre hogy az első időben sokkal jobban izzadok sztem amíg ki nem tisztultak a pórusok. Azóta viszont nagyon-nagyon ritkán, főleg akkor ha nem pamut ruha van rajtam és nem szellőzik. Ja és azt vettem észre akkor sokkal jobban izzad az ember ha szőrös:)
320. annah18
2011. ápr. 21. 21:59
Lenne egy kérdésem! Mindenhol azt olvasom, hogy azok az izzadásgátlók, amelyekben nincs alumínium, azok nem akadályozzák meg az izzadást, csak szagtalanítanak. Ez tényleg így van? Vagy van kivétel?? Mert nagyon szívesen váltanék, de mégsem mehetek üzletet kötni csatakosan átvizesedve...
319. Mágika75 (válaszként erre: 316. - Monstro)
2011. ápr. 19. 20:43

mikával vagy festőbuzérral

Ételfestéket nem használnék, mert az E-szám, a vegyipar kíválló terméke. De hallottam már, hogy a Bravo italporral szép színeket csinálnak. De az is teljesen szintetikus dolog.

A naplómban van egy felsorolás, hogy mely növényekkel lehet természetes módon színezni. A szappant nem színezik a savas színezők, pl. gyümölcsök, mert a lúg kifakítja.

318. Gine
2011. ápr. 19. 20:01
A hideg eljárásos szappant írja meg nekem vki priviben!Köszönöm előre is:)
317. monstro
2011. ápr. 19. 15:16
mica porral lehet szappant színezni?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook