Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
376. monstro
2011. máj. 6. 11:51
Nekem mosószoda és szappan keverékem van, de ezzel is szürkülnek a ruhák:(( Én is most keresem a megoldást...hátha hétvége után okosabb leszek:)
2011. máj. 6. 08:58

Mosodioban otthon vagytok? ..Mosogolyo? Mar kb 1 eve mosogolyoval mostam/mosok e segesz jo volt, csak szurkultek a szinek (Anyum szerint a mosogep es a kemeny viz hibaja leginkabb, mert neki otthon, Bp-en nem lett semmi baja a ruhaknak)...A nagy natur-bio-eko oruletemmel mosodiora es mososzodara , valamint ecetes oblitesre valtottam. Minden mosasnal volt legalabb egy olyan ruha ami gusztustalan barna foltos lett (mint ha baba kaki foltos lett volna, pedig ilyenrol szo sincs)... Mitol lehet?

Probalkoztam mosodio szappan fozettel is...az ajanlott mennyiseg (1dio/dl semmire sem volt jo, igy megduplaztam, majd megtriplaztam...meg mindig semmi) se hajmosasra, se mosogatasra, se folyekonyszappankent nem valt be. Mi lehet a baj? Annyian dicserik, hogy nem hiszem, hogy a dioban lenne a hiba :-s

Az olaszok miert nem kepesek bio-lepest tartani a vilaggal es Magyarorszaggal? Itt alig lehet valami tiszta bio dolgot kapni!!! :-(

374. tiramisú86 (válaszként erre: 367. - Emagdi)
2011. máj. 6. 08:52

Bar tudnek! tuti nem tartanam magamban, nem vagyok az a magamban tartos tipus :-P

Tiszta termekek???Ne tartsd magadba! Kerhetek listat? Megbizom az itelokepessegedben :-) A neten sajnos keves helyen tuntetik fel a reszletes osszetevoket (a 2% alatt nem kotelezo feltuntetni reszrol nem is beszelve), igy marad a lutri, vagy amit mar kitapasztaltam, de szegeny Anyumnak nincs egyszeru dolga a bevasarlo listammal :-D Hamarosan, majus 18-an jon a csomagom (az ismeroseim laban) :-D Lesz benne mega cosmio rendeles, manna szappan es egy kis biokukac logona agyagporok es fogremek formajaban.

373. annah18 (válaszként erre: 372. - Monstro)
2011. máj. 5. 21:40
:S Pfff. Pont erről maradtam le. De köszi :D
372. monstro (válaszként erre: 371. - Annah18)
2011. máj. 5. 21:33
olvass vissza:)
371. annah18
2011. máj. 5. 20:30
Segítsetek légyszi! Ismeri valaki a manna szappanokat? Próbálta valaki őket? Jók?
370. monstro (válaszként erre: 369. - Emagdi)
2011. máj. 5. 19:10
Hát igen ez a lugos dolog engem is arra késztet hogy majd egyszer:) két kisgyerek mellett pláne nem csinálok, majd kb egy év múlva:) HA egyikük sem lesz itthon:)
369. emagdi (válaszként erre: 368. - Monstro)
2011. máj. 5. 18:30

hát igen, ha magam készíteném az biztos olcsóbb lenne jóval, de az a helyzet, hogy szappant azt valahogy nincs kedvem csinálni, elég macerásnak tűnik, és lúggal sem igen szeretnék itthon dolgozni.

de kétségtelen, hogy az a legtutibb, ha valaki meg tudja magának csinálni, ráadásul akkor olyan összetételűt, illatút készíthet amilyet csak szeretne:)

368. monstro
2011. máj. 5. 18:10
Annál olcsóbb mint ha te csinálod nem nagyon van:) Amúgy mindenhol elég drágák, de a mannánál igencsak azok. A sheás termékei is majdnem másfélszeresei mint máshol.
367. emagdi (válaszként erre: 364. - Tiramisú86)
2011. máj. 5. 18:01
amúgy ha tudsz olcsó és jó szappan lelőhelyet, akkor ne tartsd magadban! :)) osszuk meg az infókat!
366. emagdi
2011. máj. 5. 18:00
egyébként a blahán most nyílt üzletközpontban (europeum) van egy bazi nagy müller is, megnéztem tegnap, elég sok márka van, aminek vannak tiszta termékeik. viszont sajna nagyon le volt pusztítva a készlet, soknál már csak az árcímke volt kint :S de remélhetőleg ha látják a nagy keresletet, akkor majd többet rendelnek legközelebb.
365. emagdi (válaszként erre: 364. - Tiramisú86)
2011. máj. 5. 17:55

a dentomin-ban én sem tudom, hogy pontosan milyen ásványi anyagok vannak darálva. régebben valami zeolit vagy mi volt ráírva, de nekem az sem mondott semmit.

antalvalis webshopot nem kommentálom, de én sem vásárolok tőlük. (arra viszont jó, hogy megnézzem miket árulnak, aztán azt megvegyem olcsóbban valamelyik áruházban... azért röhejes, hogy egy webshopban rosszabb árakkal dolgoznak, mint egy, akár plázában levő üzletben - lsd müller drogéria)

2011. máj. 5. 17:39

Tenyleg borsos az aruk. Gondolom a rendes anyag koltsege olyan max 200-300 ft lehet (a kremekbol indulok ki). Valyon mas tiszta, am olcso szappan is ugyanolyan jo lehet? Most ne kovezzetek meg, de pl az anatalvalis honlapban en nem igazan bizom meg :-S Annak nagyon marketing szaga van. A webshopban foleg nagyon draga termekeket tart, es azokat is nagy felarral. Nem ertem miert nem tart Alverdes termekeket (a tisztakat), Weledat, avgy Logonat...Ok nem adnak neki eleg nagy reszesedest?

Apropo Alverde...az altalunk regebben tisztanak nyilvanitott mandarinos tusfordobe (mint mar emlitettem)van glycerin (is), a gyongyos deoban is, es a weleda sos fogkremben is. Valaki nezte mostansag, hogy melyik tusfurdo/folyekony szappan es sampon tiszta az Alverdesek kozul?

Fogkremet illetoen a szodabikarbona tuti nem teszi tonkre a fogzomancot, mint a regi blendamed reklamban a tojas hejat? Adentomin fogpor( amit azota megszoktam) mit tartalmaz pontosan azon kivul, hogy asvanyi anyagokat :-) ?

363. emagdi (válaszként erre: 362. - Monstro)
2011. máj. 5. 17:29

90 ill 100g-osak.

én egyszer lemértem kíváncsiságból, napi 2x-i fürdéssel 6 hétig volt elég egy szappan. (amúgy tényleg nem olcsóak, de most legalább szállítási ktg nincs, ezért írtam ide is. máskor egyébként azt szoktuk csinálni, hogy többen rendelünk egyszerre, hogy ne legyen szállítási díj, de akkor kb fél évre előre be kell szerezni a szappanokat:))

362. monstro
2011. máj. 5. 17:22
Hány grammosak ezek a szappanok és mennyi ideig elegek mert nem olcsóak:)
361. tiramisú86 (válaszként erre: 360. - Monstro)
2011. máj. 5. 17:21
eees??? :-)
360. monstro
2011. máj. 5. 17:17
Na megnézem én is a mannát:) annyit írtatok róla:)
2011. máj. 5. 17:00
Koszonom!!!
358. emagdi (válaszként erre: 356. - Tiramisú86)
2011. máj. 5. 16:57
még annyi, hogy szerintem az olívásból ne azt rendeld amiben levendula illóolaj is van, hanem a simát. (nekem az, amiben illóolaj is volt, néha csípte a szemem... persze ez csak akkor számít, ha arcot is ezzel tervezel mosni)
357. emagdi (válaszként erre: 356. - Tiramisú86)
2011. máj. 5. 16:49

az olívás jó, de nekem jobban bejönnek a kókuszolajból készültek. annyi a bajom az olívással, hogy az kicsit olyan "nyálkásabb" vizesen. de amúgy most pont olyat használok:)

de nem szárítja a bőrt egyik szappan sem, sőt:) én kb hetente egyszer szoktam bekenni magam szőlőmagolajjal (azért azzal mert most az van itthon:)), és ennyi elég is 'testápolónak'. ezen kívül csak a könyököm meg az arcom krémezem külön.

sószappant még nem vettem, valahogy engem az nem vonz, sajna az antalvalis iszaposat sem próbáltam még.

356. tiramisú86 (válaszként erre: 354. - Emagdi)
2011. máj. 5. 15:22

A soszappanjuk milyen?A dolcevitata a paromnak rendelem :-) De engem is nagyon vonz...miert van az, hogy allergias vagyok ra es megis szertem/szeretnem? :-(

Sheas coco-t, repatortat es dolcevitat mar tuti rendelek, de meg gondolkozom az a soszappanjukon es az olivaolajoson...Tenyleg nem szaritjak a bort vagy ez csak reklamfogas? Lattam antalvali honlapjan is egy tengeri iszaposat, ami felkeltette az erdeklodesemet...arrol van esetleg tapasztalatod?

355. emagdi (válaszként erre: 352. - Tiramisú86)
2011. máj. 5. 14:42
szerintem a bankkártyás fizetés külföldi kártyával is megy, egyedül a szállítási címnek kell magyart megadnod (ha van valaki aki át tudja venni neked).
354. emagdi (válaszként erre: 353. - Tiramisú86)
2011. máj. 5. 14:40

én már majdnem mindet. most ezt a répásat rendeltem ami új lesz.

amúgy a dolce vita a kedvencem (neked a narancsolaj miatt nem jó, ha allergiás vagy rá), de nekem eddig minden szappanjuk bevált.

még a sheás coco is nagyon jó szerintem (de tényleg nehéz választani)

353. tiramisú86 (válaszként erre: 351. - Emagdi)
2011. máj. 5. 14:27

Mar meg is valaszoltam magamnak a kerdest, nem, utanvetelre nem vonatkozik az akcio :-)

Emagdi, te melyik szappanokat probaltad mar?

352. tiramisú86 (válaszként erre: 351. - Emagdi)
2011. máj. 5. 14:22
De jo, hogy irtad!Pont rendelnem kell toluk :-) Koszi! Utanvetellel is?
351. emagdi
2011. máj. 5. 12:45
ha valakit érdekel, akkor május 8-ig a mannaszappannál ingyenes a kiszállítás bármekkora értékű rendelésre:)
350. tiramisú86 (válaszként erre: 348. - Monstro)
2011. máj. 5. 10:46

Jol hangzik!ugyes vagy, hogy ennyi mindent elsajatitasz ;-)

A wc tisztitas tekintetevel sajnos en sem tudok sok joval szolgalni, en is a Magika fele keverekkel probalkozom/tam, csak tulfolyekony,e zert gyorsan lefolyik a wc falan es nem tapad meg ugy mint a Domestos es tarsai...igy a vegen en is beleontottem.

Sot, bevallom noiesen, a lefolyot is vegyszerrel tettem rendbe, mert nem viselte az agyagsamponomat es a szodabika+ecet duo kevesnek bizonyult :-(

349. tiramisú86 (válaszként erre: 347. - Monstro)
2011. máj. 5. 10:43
Ez nekem is fejtorest okoz.Egyelore a regieket uritgetem...
348. monstro
2011. máj. 4. 22:19

Hétvégén megyek ökoháztartás előadásra:) Majd beszámolok róla miylen volt:)

Ez a wc takarítás pedig kifogott rajtam rendesen:((( Már a végén feladtam és domestost öntöttem bele...de az sem hozta ki rendesen....ha valakinek van valami szuper ötlete szívesen fogadom.

347. monstro
2011. máj. 3. 09:37
Csajok üres stiftes flakont lehet valahol kapni? VAgy vegyek egy telit?:)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook